Gönderen Konu: Bibby: MVP politik bir ödül  (Okunma sayısı 722 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Bibby: MVP politik bir ödül
« : 02 Kasım 2007, 22:31:25 »
Sacramento Kings'in oyun kurucusu Mike Bibby, MVP ödülünün verilmesinde siyasi etkenlerin rol aldığını söyledi.
NTVSPOR
Güncelleme: 11:53 TSİ 29 Temmuz 2007 Pazar

Geçtiğimiz sezon ismi takas dedikodularıyla gündeme gelen Sacramento Kings'in yıldızı Mike Bibby, NBA'in resmi sitesinde genç basketbolseverlerin sorularını yanıtladı.

- Tatil dönemini nasıl değerlendiriyorsun?

Gittikçe yaşlanıyorum, bu yüzden sezonun yorgunluğunu atmak için kendime biraz zaman ayırıyorum. Genellikle sezon bittikten 1 ay sonra ya da sezonun bitmesiyle birlikte antrenmanlara başlıyorum ve bir yaz dönemi bu şekilde geçiyor.

- Maçlardan önce sinirli mi oluyorsun?

Sinirli değil, daha çok tedirgin olurum. Maça çıkmak için kendimi hazır hissediyorum, bu yüzden artık sinirli değilim. Buna alıştım; ama ilk senemde sinirli olduğum doğru.

- Maçlardan önce yaptığın özel şeyler var mı?

Sacramento'da maçlara gelmeden önce kart ve bilgisayar oyunları oynuyorum. Deplasmanda ise, maçtan önce 2 saat uyumaktan hoşlanıyorum.

- Sacramento Kings'e ilk geldiğinde neler hissettin?

Kings'e ilk geldiğim zaman kendimi çok iyi hissettim, zaten takım iyi durumdaydı. 3 yıl içinde 30 maç kazanabilen bir takımdan Kings gibi kazanmaya alışık bir takıma gelmek oldukça zor oldu. Ancak, Vlade Divac, Chris Webber, Bobby Jackson, Hedo Türkoğlu, Dough Christie ve takımdaki herkes kariyerim boyunca Kings'te oynamışım gibi hissetmemi sağladı. Bu da Kings'e alışmamı kolaylaştırdı.

- MVP ödülünü kazanabileceğini düşünüyor musun?

Bu ödül verilirken birçok siyasi etken devreye giriyor, bu yüzden MVP ödülünü bana vereceklerini düşünmüyorum.

- Chris Webber ve Sacramento Kings'in en parlak döneminde kadroda bulunan diğer oyuncularla hala görüşüyor musun?

Evet, Webber'la hala konuşuyoruz, özellikle de birbirimizi görme fırsatı yakaladığımız zamanlarda. Onun canını sıkmak istemiyorum; ama öte yandan da hala konuşmaya devam ediyoruz.

- Sürekli çalışıyor olmanın zorluğu nedir?

Zor değil. Basketbol oynamak için yaratıldığımı düşünüyorum ve bu yüzden çok fazla çalışıyorum. Basketbol benim işim, bu nedenle çalışmak ve sahaya çıkmak zorundayım.

- Kaç sezondur NBA'de forma giyiyorsun?

Önümüzdeki sezon 11. yılım olacak.

- Takım arkadaşların arasında en çok beğendiğin oyuncu kim?

Takım arkadaşlarımla basketbol oynamaktan hoşlanıyorum; ancak içlerinden en çok beğendiğim oyuncuyu seçemem. Birlikte geçirdiğimiz 8 ay içinde çok eğlendik. Belirli bir süre içinde takım arkadaşlarınıza alışır ve sahada eğlenmeye çalışırsınız.

- NBA'de seni en iyi savunan oyuncu kim?

Beni en iyi savunan oyuncunun Mugsy Bogues olduğunu düşünüyorum. Kısa boylu olduğu için sırtınızı sürekli savunmacıyla top arasına koyarak dripling yapmak zorundasınız. Mookie Blaylock'la birlikte daha birçok isim sayabilirim; ancak genellikle kısa boylu oyuncuların yaptığı savunma daha etkili oluyor.

- Savunmakta en çok zorlandığın oyun kurucu kim?

Savunmakta en çok zorlandığım oyun kurucunun Stephon Marbury olduğunu söyleyebilirim.

- NBA'de karşılaştığın en sert takım hangisi?

Karşılaştığım en sert takım San Antonio Spurs olabilir; çünkü iyi bir savunma takımı. Sahada gerçekten çok iyi yardımlaşıyorlar.

- NBA'de karşılaşmaktan hoşlandığın ve maç yapmak için sabırsızlandığın bir takım var mı?

Evet, aslında Los Angeles Lakers'a karşı oynamaktan hoşlanıyorum.

- Çok yoğun bir sezon yaşamak sana neler hissettiriyor?

Yoğun bir sezon kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Benim için şartlar ne olursa olsun sadece kazanmak istiyorum. Sahaya çıktığım zaman rekabet etmekten hoşlanıyorum.

- Hakkında takas dedikoduları yapılırken, basketbola konsantre olmak zor mu?

Zor olmuyor, çünkü daha önce de takas edildim. Takas edilip edilmememin hiçbir önemi yok, takasta kullanılsamda en iyi performansımı sergilemeye çalışacağım ve takım arkadaşlarımla görüşmeye devam edeceğim.

- Sacramento Kings'e gelmeden önce hangi takımda oynuyordun?

Vancouver Grizzlies'de oynuyordum. Takım Memphis'e taşınmadan önce Kanada'nın önemli şehirlerinden Vancouver'daydı.

- Önümüzdeki sezon Sacramento Kings'in neler yapabileceğini düşünüyorsun?

Bilmiyorum. Hep birlikte göreceğiz. Takaslar henüz bitmedi. Bu nedenle takımda kimlerin olduğunu görmek ve neler yapabileceğimizi değerlendirmek için sezon başlayana kadar beklemek zorundayız.

Çevrimdışı ManSpider111

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1277
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen ÜyesiNİN BABASI ;D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2007, 11:43:43 »
saol
Seni Unutmadık Barış Akarsu

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2007, 10:35:08 »
eyw zeynel