Gönderen Konu: Durant: Daha iyi olmak istiyorum  (Okunma sayısı 933 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Durant: Daha iyi olmak istiyorum
« : 02 Kasım 2007, 22:32:12 »
Yılın çaylağı ödülünün en büyük adayı olarak gösterilen Seattle'ın genç yıldızı Kevin Durant, kendisini geliştirmek için çalıştığını söyledi.
NTVSPOR
Güncelleme: 21:51 TSİ 6 Ağustos 2007 Pazartesi

NBA'in resmi sitesinde yapılan oylamada çaylak oyuncuların kullandığı 44 oyun 23'ü alarak yılın çaylağı ödülüne en yakın isim olarak gösterilen draftın 2 numarası Kevin Durant, kendisi ve yeni takımı Seattle SuperSonics hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

- Çaylak oyuncular, senin yılın çaylağı seçileceğini söyledi. Seni seçmelerini neye bağlıyorsun?

Bu sorunun cevabını bilmeyi bende isterdim; ama bilmiyorum. Diğer çaylakların beni yılın çaylağı olarak göstermesi onur verici bir durum; ancak yılın çaylağı olabilmek için değil yalnızca daha iyi olabilmek için çalışıyorum.

- Rashard Lewis ve Ray Allen takımdan ayrıldı.  Şu anda Seattle SuperSonics’teki konumun hakkında neler söyleyebilirsin? Takım yeni bir yapılanma içine girdi ve bu yeni yapılanma senin üzerine kuruldu, bu durum senin üzerinde baskı oluşturuyor mu?

Kolej Ligi’nde de aynı şeyi yaşadım. Bu yüzden takımın bana göre yapılandırılması üzerimde herhangi bir baskı oluşturmuyor. Jeff Green ile birlikte SuperSonics’e gelmemizin çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum; çünkü uzun süre sahada kalarak takıma katkı yapabileceğiz. Umarım bunu başarabiliriz.

- Green’le birbirinize alışmak için yaz liginde daha fazla birlikte oynamaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyor muydun?

Yaz liginde birbirimize alışmak zorundaydık; fakat genel olarak birlikte iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Ben forvetlerdeyken o posttaydı, ben posttayken o forvetlerdeydi. Bu yüzden birbirimizi çok iyi tamamladık.

- Nerede top almayı daha çok sevdiğinizi 2’nizde biliyorsunuz yani?

Birlikte oynadığımız 6 veya 7 maçta birbirimizim oyun tarzına alıştık. Birbirimize alışkın olmamız sezon boyunca çok işimize yarayacak.

- Topu en çok nerede almak istiyorsun?

Forvetlerde ya da perdelerden çıkarak top almayı daha çok seviyorum. Bu konuda Green’le aynı fikirdeyiz. Green, forvetlerden ya da posttan kendi oyununu yaratabiliyor, onu harika bir oyuncu yapan özelliği de bu zaten.

- Yaz Ligi’nde ilk maçını Dallas Mavericks’e karşı oynadın ve isabetli şut kullanmakta zorlandın. Ancak, yüksek yüzdeli şut atamamana rağmen posttan skor üretmeyi başardın. Potaya yakın olduğun zaman daha etkili olduğunu mu düşünüyorsun?

En kolay skor ürettiğim bölgeler pota altı ve serbest atış çizgisi. Bu nedenle yüksek yüzdeli şut atamadığım günlerde potaya yaklaşmayı ve serbest atış çizgisine gitmeyi deniyorum.

- Potaya yakın top almayı sevmen senden daha kısa boylu savunmacılarla karşılaştığında çok işine yaradı. Bu konuda neler söylemek istersin?

Evet, bana çok faydası oldu. Las Vegas’ta oynanan yaz liginde 2 numara oynadım ve boy avantajımı kullanarak çok fazla post up yaptım. Takım arkadaşlarım harika bir iş çıkartarak beni topla buluşturmayı başardılar ve ben de kolay basketler buldum.

- New York Knicks hakkında ne söyleyebilirsin, oyun tarzlarının daha çok fiziğe mi dayalı olduğunu düşünüyorsun?

Yaz Ligi’nde mücadele eden bütün takımlarda fiziğe dayalı oyun ve sertlik ön plandaydı. Yalnızca, Knicks karşısında istediğim şutları bulamadım.

- Yaz Ligi tamamlandıktan sonra antrenörlerinden ne gibi geribildirimler aldın?

Her maç daha da iyiye gittiğimi söylediler ve böylece her maç kendime olan güvenim biraz daha arttı.

- Antrenörlerin savunma performansın hakkında neler söyledi?

Oyunumun savunma yönünü çok fazla geliştirdiğimi düşünüyorlar. Yaz Ligi’nin en iyi oyuncusu Marco Belinelli’yi savunmak zorunda kaldım ve bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Belinelli, savunmama rağmen isabetli şutlar da kullandı; ancak el göstererek birçok şutu kaçırmasını sağladım. Antrenörlerim de yaptığım savunmayı devam ettirmem gerektiğini söyledi.

- Amerika Birleşik Devletleri milli takımının antrenmanlarında verdiğin mücadele kendine olan güveninin artmasını sağladı mı?

Kesinlikle kendime olan güvenimin artmasını sağladı. Ancak, sert basketbol oynamaya ve çok fazla çalışmaya devam etmem gerektiğini biliyorum. Bunları yapmaya devam edersem her şeyin daha iyi olacağının farkındayım.

- Amerika Birleşik Devletleri milli takımında yer alan tecrübeli yıldızların herhangi bir konuda sana tavsiyeleri oldu mu?

Daima çalışmam ve oyundan zevk almam gerektiğini söylediler, Ayrıca, her zaman basketbola ve rakibe saygı göstermem gerektiğini; eğer bunları yaparsam çok daha başarılı olacağımı belirttiler.

Çevrimdışı PCaNeR

• 3. SINIF UYE
  • Puan 527
  • ..::MetallicA::..::LoST::..
    • MSN Messenger - jedi_caner@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2007, 18:55:20 »
Bu sene göreceğiz Durant'ı merakla bekliorum daha izleme fırsatım olmadı ama 07 draftlarının 2.numaralı ismiydi...

Çevrimdışı ManSpider111

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1277
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen ÜyesiNİN BABASI ;D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2007, 11:39:52 »
saol
Seni Unutmadık Barış Akarsu

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2007, 10:36:44 »
eyw zeynel

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2007, 11:54:11 »
Paylaşım için saol  ;)
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2007, 18:01:00 »
önemli değil kürşat