Gönderen Konu: Mehmet Okur'dan Kirilenko'ya destek  (Okunma sayısı 442 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Mehmet Okur'dan Kirilenko'ya destek
« : 26 Ekim 2007, 22:03:41 »
Mehmet Okur'dan Kirilenko'ya destek
Bir süredir formasını giydiği Utah'ın antrenörü Jerry Sloan ve sistemini eleştiren Rus forvet Andrei Kirilenko'ya Mehmet Okur'dan destek geldi. Kirilenko ile çok iyi arkadaş olduğunu belirten Mehmet, "Andrei antrenörün sistemine uymadığını söylüyorsa onun bu düşüncesine saygı duymak gerekir. Umarım iki taraf için de hayırlısı olur" dedi.
NTVSPOR
Güncelleme: 17:24 TSİ 26 Eylül 2007 Çarşamba

Utah Jazz antrenörü Jerry Sloan'un sistemini eleştirdiği için takım arkadaşı Deron Williams tarafından eleştirilen Andrei Kirilenko'ya, Mehmet Okur destek verdi.

Kirilenko'nun çok iyi bir Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı geride bıraktığını ifade eden Mehmet, "Andrei ile ilgili gelişmeleri basından izliyorum. Utah sisteminin kendisi için uygun olmadığı görüşünü anlayışla karşılamak gerektiğini düşünüyorum. Bazen bir sistem, bir oyuncu ile uyuşmazlık gösterebilir ve oyuncudan istenen verimi alamayabilirsiniz. Andrei ve Utah yönetimi konuyu iyice düşünüp her iki taraf için de en doğru olan kararı verecektir" dedi.

Mehmet Okur, Jerry Sloan'un sisteminin kendisi için ise çok yararlı olduğunu ve bu sistemle All-Star olduğunu söyledi.

Okur, "Ben bu sistemde All-Star oldum. Ama geride kalan 3 sezona baktığımda, her sezon bir öncesinden farklıydı ve benim bazı yenilikler yaparak kendimi geliştirmem gerekti. Andrei'nin kendisinden beklenen yenilikler ve ayarlamalarla ilgili elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Ama artık tıkandığını düşünüyor olmalı" diye konuştu.