Gönderen Konu: "Facebook kullanmıyorum"  (Okunma sayısı 890 defa)

Çevrimdışı -Qlv-

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1008
  • Wasp
    • Profili Görüntüle
    • YOK A...Q
"Facebook kullanmıyorum"
« : 02 Ocak 2008, 22:33:17 »
"Facebook kullanmıyorum"

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Türkiye'de en garipsediği ve alışamadığı şeyin trafik olduğunu belirterek, ''Neden ve nasıl bu kadar trafik var, anlayabilmiş değilim. Sırf trafik nedeniyle gerekmedikçe evimden dışarı çıkmıyorum'' dedi.

Fenerbahçe'nin genç savunma oyuncusu Can Arat, ''www.canarat.com'' adlı kendi internet sitesinde, takım arkadaşı Roberto Carlos ile yaptığı röportajı yayınladı.

Can'ın sorularını yanıtlayan Brezilyalı ünlü futbolcu, Türkiye ve İstanbul'a hayran kaldığını, ancak trafiğe alışamadığını belirtti. Roberto Carlos, internette sörf yapmaktan büyük keyif aldığını, arkadaşlarıyla irtibatını messenger sayesinde sağladığını, ancak facebook kullanmadığını kaydetti.

-RÖPORTAJ-

Can'ın Roberto Carlos ile yaptığı röportaj şöyle:

Can Arat: Daha Fenerbahçe'ye yeni geldin ama oynadığın futbolla taraftarların gönlünü fethettin. Türkiye'ye gelmeden önce Türkiye ve Türkler hakkında ne düşünüyordun?

Roberto Carlos: Bir kere futbol aşığı bir ülkeye geldiğimin farkındaydım. Futbolu çok sevdiklerini, tıpkı Brezilya'da olduğu gibi, Türkiye'de de futbolun yaşam şekli olduğunu biliyordum. Öte yandan İstanbul'un çok güzel bir şehir olduğunu duyuyordum. Burayı gezmek istiyordum, ama fırsat olmuyordu. Buraya geldiğimde çok sevindim ve fırsat buldukça bu güzel kenti geziyorum. Nitekim güzelliklerine hayran kalmış durumdayım. Herkesin görmesi gerektiği tarihi bir kent. Ben sevdiklerime, dostlarıma sürekli bu konuda tavsiyede bulunuyorum.

Can Arat: Fenerbahçe hakkındaki düşüncelerin ne?

Roberto Carlos: Burada her şeyden önce beklediğimin kat ve kat üstünde bir arkadaşlık buldum. Herkes bana yardımcı olmak için adeta yarıştı. Bir de tesislere hayran kaldım. Bu tesisler sanırım Avrupa'da çok az takımın sahip olduğu nitelikte bir tesis. Çok büyük bir camia. Böylesi büyük bir camianın bir ferdi olmak büyük mutluluk. Kısacası, dışarıdan gözüktüğünden çok daha iyi. Sandığımdan çok daha büyük bir kulüp. Zaten takımdaki futbolcuların kalitesinden de bu belli oluyor. Burada olmaktan ve bu kulüpte futbol oynamaktan çok mutluyum.

-''İLGİ BENİ ŞAŞIRTTIĞI KADAR MUTLU DA EDİYOR''

Can Arat: Bu kadar büyük bir ilgi ve sevgi bekliyor muydun?

Roberto Carlos: Açıkçası bu kadar büyük bir ilgi beklemiyordum. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü duymuştum, ama her deplasmanda karşımıza çıkaracaklarını, bu kadar büyük ilgi göstereceklerini sanmıyordum. Bu ilgi beni şaşırttığı kadar mutlu da ediyor.

Can Arat: Peki Roberto, Türkiye'de en garipsediğin ve alışamadığın şey ne?

Roberto Carlos: Kesinlikle trafik! Neden ve nasıl bu kadar trafik var anlayabilmiş değilim. Sırf trafik nedeniyle gerekmedikçe evimden dışarı çıkmıyorum.

Can Arat: Doğduğun, büyüdüğün kentti özlüyor musun? Oradaki arkadaşlarınla görüşebiliyor musun? En çok özlediğin şey ne?

Roberto Carlos: Özlemez olur muyum? Ancak neyse ki bu konuda teknoloji imdadıma yetişiyor. Ülkemdeki arkadaşlarımla sürekli irtibat içinde olmaya gayret ediyorum. Gerek telefonla, gerekse de internet sayesinde bu iletişimi kuruyorum. Zaten maçların olmadığı dönemlerde onlarla vakit geçirmeye çalışıyorum.

-''İSTANBUL MU, MADRİD Mİ?''-

Can Arat: İstanbul mu, Madrid mi?

Roberto Carlos: İkisini de çok sevdim. Birbirlerine çok benzeyen şehirler aslında. Ayrım yapmakta zorlanıyorum. Her iki kentinde kendine ait özellikleri ve güzellikleri var.

Can Arat: Gelecekte nerede yaşamayı planlıyorsun?

Roberto Carlos: Sao Paulo'yu çok seviyorum ve orada yaşamayı planlıyorum.

Can Arat: Bir günün nasıl geçiyor? Nerelere gidiyorsun? En çok nereyi beğendin?

Roberto Carlos: Şu anda varsa yoksa Fenerbahçe. Başka hiçbir şey düşünemiyorum. Zaten düşünmek de istemiyorum. Ben burada oynayacağım futbolla kendimden söz ettirmek istiyorum. Önce Fenerbahçe'de başarılar yaşamak istiyorum. Genellikle evden dışarı çıkmıyor ve arkadaşlarımla evde vakit geçiriyorum. İstanbul'da çok güzel ve kaliteli restoranlar var. Buralara gitmekten keyif alıyorum.

Can Arat: Futbol dışında ilgilendiğin spor var mı?

Roberto Carlos: Tenis oynamayı çok seviyorum.

Can Arat: İnternetle aran nasıl? En beğendiğin siteler? Messenger kullanıyor musun? Facebook kullanıyor musun?

Roberto Carlos: Söylediğim gibi internetle aram zorunlu nedenlerle çok iyi. Çünkü son zamanların en iyi iletişim aracı. Spor sayfalarını internetten takip ediyorum. Sörf yapmaktan büyük keyif alıyorum. Arkadaşlarımla irtibatımı Messenger sayesinde sağlıyorum. Facebook kullanmıyorum.

-CARLOS'A GÖRE CAN ARAT-

Can Arat: Son olarak benim hakkımdaki düşüncelerini alabilir miyim?

Roberto Carlos: Seni sevmemek mümkün mü? Pırıl pırıl ve yetenekli bir gençsin. Allah sana oynadığın mevki için gerekli her şeyi vermiş. Sadece biraz sabra ve sakin olmaya ihtiyacın var. İnsan ve arkadaş olarak seni çok seviyorum. Sen de farkındasındır, tecrübemi gerek antrenmanlarda gerekse de maçlarda seninle paylaşmaya çalışıyorum. Hem teknik, hem de taktik olarak sana katkıda bulunmaya çalışıyorum. Umarım başarılı oluyorumdur. Elimden geldiğince beraber olduğumuz müddetçe sana bir şeyler öğretmeye çalışacağım. Senin cana yakınlığına hayranım. Derdini anlatacak kadar Portekizce bilmen ve bu dili öğrenmek için gayretli olman beni çok sevindiriyor. Girdiğin her ortama renk kattığını söyleyebilirim.

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
"Facebook kullanmıyorum"
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2008, 17:50:37 »
 ;) ;) saol

Çevrimdışı -Qlv-

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1008
  • Wasp
    • Profili Görüntüle
    • YOK A...Q
"Facebook kullanmıyorum"
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 17:55:16 »
 ;)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
"Facebook kullanmıyorum"
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 17:58:02 »
saol ibo