İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - sir_safak

973
TEMEL / SİNEMA BİLETİ
« : 04 Haziran 2007, 19:00:49 »
Temel, oglu Hasan i ödüllendirmek için para vermis ve sinemaya göndermis.
Hasan giseden biletini almis ve salona girmis ancak biraz sonra aglayarak disari çikmis. Gisedeki kiz Hasan'in yanina gidip ne oldugunu sorunca Hasan da :

-"Kapitaki amica piletumi yirttu..."

974
TEMEL / PİZ KAZANIRSAK
« : 04 Haziran 2007, 19:00:35 »
Siyasiler bos yere kavga ederse ekonomi de vatandasa kalir.
Temel, Dursun ve İdris’in parasizliklari canlarina tak eder.
Bir taraftan issizlik bir taraftan gelecegi kapkara bir siyaset. Ekonomi ve enflasyonu birakan siyasiler devamli kavga ederler. Bunlar da oturur gelecegimizi, yani ekonomi, issizlik nasil çözülür onu tartisirlar.
İdris söz alir:

-"Usaklar ben en hizli kalkunmanun yolini buldum... Bi uçak filosu yolliyalum. New York’i bombaliyalum... Sora da Amerika bize atom atar. Teslim oluruk. Sora da Japonya gibi çikaruk ortaya aha zengin oldun..."
Dursun atilir:

-"Ula daha kolayi varken öyle niye edeyruk... En iyisi Amerika’ya savas ilan edelum Besinci Filo oriya çikarma yapar... Savasi kaybederuk... Ardindan Almanya gibi ortaya çikaruk aha zenginsun."
Sonunda Temel atilir, kafasini kasir ve:

-"Ula usaklar ya savasi biz kazanursak, oni hiç hesap etmedunuz..."

975
TEMEL / OFF LII
« : 04 Haziran 2007, 19:00:19 »
Ofli'nin biri, Yunanistan'dan Türkiye'ye yatirim yapmak amaciyla gelen is adamlari kafilesiyle ayni uçakta trabzona geliyormus.
Uçak pilotu uçagin bir ariza nedeniyle düsecegini anons edince herkes telaslanmis.
Pilot "Yükü azaltin yoksa parçalanacagiz" demis.
Herkes çanta bavul ne var ne yok camdan asagiya atmis. Tabii ki atilanlar yeterli degilmis .
Pilot "Biriniz atlayin, digerleriniz kurtulacak" anonsu yapmis. Kurtarilacak lafini duyan Ofli Yunanlara demiski:
-"Atalum pi yazi tura kaybeden atlasun, digerleri de varini yogunu atlayana versun."
Yunanlilar Temel'e :
-"Sen atla, varimiz yogumuz senindir." demisler.
Temel atlamayi kabul eder, hemen bir senet imzalatir.
Kapiyi açan Temel :
-"Son arzum atlarken beni alkislamaniz." der ve koltuklara tutunan yunanlilar alkislamak için ellerini çözünce hepsi uçaktan düser.
Temel de;

-" Ula siz kendünüzi penden taha mi kurnaz sanaysunuz?"

976
TEMEL / CEBER ULAA
« : 04 Haziran 2007, 19:00:01 »
Temel ile Dursun hararetli bir sekilde iddialasirlar.
Temel:
-"Ula Dursun, hapuraya pen pu pinanun çatisundan pi pardak suya paluklama dalarum daa."
Dursun:
-"Nah dalarsun, ula imkanu yoktur"
Vardir yoktur bir milyarina iddiaya girer kafadarlar. Temel gider bir bardak su getirir ve kaldirima koyar.
-"Iyi izle ula, nasil dalacam hamsi cibi.."
Dursun ise hala Temel'i umursamamakta, dalgasini geçmektedir. Temel catiya çikar Dursun'a seslenir:
-"Ula Dursun iyi izleyesun ha celeyrum!" der ve kendini bosluga birakir.
Tam yere üç bes metre kala Dursun yerdeki bardaga bir tekme sallar:

"Geber ula .."

977
TEMEL / SIRTIM KAŞINIYOR
« : 04 Haziran 2007, 18:58:48 »
Temel bir trafik kazasinda kolunun birini kaybeder ve kimse is vermez.
Birgün bogaz köprüsünden asagi atlayacakken sahilde iki kolu olmayan bir adam hoplayip zipliyormus.
Temel hemen adamin yanina kosmus:
-"Ula arkadas benim kolumun biri yok, kimse bana is vermiyor, bunalima girdim, tam kendimi atarken seni cördüm. Senin iki kolun dea yok ama hopluyup zipliyosun, nasil oluyor bana da anlat." der.
Adam:

-"Ya kardesim git be isine, benim sirtim kasiniyor da nasil kasiyacagimi düsünüyorum."

978
TEMEL / 500 YTL KİMİNDUR
« : 04 Haziran 2007, 18:57:57 »
Trabzonlular ile Kayserililer aralarinda savas yapiyorlarmis.
Kayserililer, Trabzonlularda Temel ve Dursun ismi çoktur diyip "Temel" ve "Dursun" diye bagiriyorlarmis, ayaga kalkani vuruyorlarmis.
Bizim Temelle Dursunun patlama seslerinden kulaklari pek duymaz olmus.
O yüzden Trabzon ordusunda tek Temelle ile Dursun kalmis.
Dursun demis ki:
-"Biz de ahmet diyelim kalkani vuralim, Mehmet diyelim kalkani vuralim" demis
Bagirmaya baslamislar ama kimse kalkmamis .
Bu arada Temelde yerde 500 YTL bulmus ve cömert davranarak :

-"Ha bu 500 YTL kimundur daa?" diye bagirmis.

Kayseri ordusundakilerin hepsi ayaga firlamis ve hepsi vurulmusla

979
TEMEL / OLSA İDİ DEDUK
« : 04 Haziran 2007, 18:57:40 »
Temel 40 arkadasi ile bir takaya binerler karadenize gezmeye açilirlar.
Biraz dolastiktan sonra kaptan hepsini toplar.
-"Arkadaslar, bu 40sandik altini nasil paylasacagiz" der.
Her kafadan bir ses çikar.
Olurdu!, olmazdi!, öyle olsun! böyle olmaz' derken kavga çikar hepsi birbirini öldürür.
Bir temel yarali kalir. Taka kendi halinde kara denizde dolasirken Sahil güvenlik görür takaya yaklasip yukari çikarlar ki hepsi ölmüs, bir yarali var. Hemen takayi sahile çekerler.
Temel'i hastanede tedavi ettirdikten sonra karakola alirlar, sorguya çekerler.
Komser sorar:
-"Oglum ne oldu anlat bakalim."
Temel baslar:
-"40 çisi takaya binduk, cezmeye çiktuk. O arada kaptan 40 sandik altini nasil paylasacagimizi ortaya atti, anlasamaduk kavga çikti. Durum budur."
Komser.
-"Oglum biz takayi aradik, takada hiç bir sey yok. Nerede 40 sandik altin!."

-"Komserum, 40 sandik altin var diyen çiim, biz de olsaydi deduk!."

980
TEMEL / ZEYTİN-PEYNİR
« : 04 Haziran 2007, 18:57:19 »
Amerikada baslayan fare istilasina bir türlü çare bulamayan bilim adamlari kara kara düsünürken, birden kapi çalinmis.
-"Kim o?"
-"Benim adim Temeldur".
Temel içeri girmis ve;
-"Usaklar, bu fare meselesini söyle halledecegiz.., Bir tahta alip ortasina bir jilet koyacagiz, ,jiletin bir kenarina zeytin bir kenarina peynir koyacagiz.. Fare gelecek boynunu uzatip 'Zeytinimi yesem, peynirimi yesem' diye saga-sola bakarken boynu kesilecek ve ölecek.." der demez Temeli zorla disari çikarmislar...
Bilim adamlari yine kara kara düsünürken , Temel hizla içeri dalmis ve ;
-"Buldum usaklar demis, Sistem ayni fakat daha ucuz. Peynir de yok zeytinde..."
-"Eee!" demis bilim adamlari, "Nasil olacak bu is.."
Temel gayet sakin;
-"Jiletli tahtayi odanin ortasina koyuyoruz, fare geliyor, basini uzatiyor saga-sola bakarak;

-"Zeytin nerdeee!, peynir nerdee!.".

981
TEMEL / TEMELİN TARLASI
« : 04 Haziran 2007, 18:57:05 »
Temel köyünün en yüksek yamacina çok zor sartlarda ev insaa ediyor,yanina da güzel bir tarla ekiyor. Bu isler için bir kaç yilini harciyor. Karisi Fadime'yle yasamaya basliyorlar.
Gel zaman git zaman,bir gece çok siddetli bir firtina kopuyor. Yagmur sele karisiyor. Gök gürültüsü ve yildirimlar çakiyor.Temel bir hisimla disari çikiyorki tarlanin yerinde yeller esmekte.Açiyor ellerini:

-"Ey Ya Rab'bim; o kadar emek verdugum tarlanun ettun içine, birde çakmagini çakupta bakaysin ki ne ettum diye."

982
TEMEL / TAVŞAN
« : 04 Haziran 2007, 18:56:55 »
Temel ava çikmis, eli bos dönmemek için kasaptan bir tavsan almis.
Fadime:
-"Ha pu neturda , soyulmus tavsani nasil avlaysun?"
Temel :

-"Haçan sevisirken yakaladum, çiyinmeye firsatu olmadi, furdimm oni da!.."

983
TEMEL / ALLAH BİLİR
« : 04 Haziran 2007, 18:56:38 »
Temelin bashekim oldugu hastahane, Saglik Bakanligi müfettisleri tarafindan denetlenmektedir. Teftisten sonra müfettislerden biri Temel'e sorar:
-"Bazi yataklarin önündeki harfler,dikkatimi çekti. Mesela:A.S,A.T,A.Ü gibi bunlarin manasi nedir?"
Temel gerekli açiklamayi yapar:
-"A.S Akut Siroz, A.T Akut Tüberküloz,A.Ü Akut Ülser anlamina celur."
müfettisin aklina birsey daha takilmistir. Bu sebeple yeniden sorar:
-"Peki A.B'nin manasi nedir?"
Temel cevap verir:
-"O,teshisi konulmayan hastaluklari ifade eder. Manasi da :"

-"Allah Bilir"

984
TEMEL / YEDİYUZ
« : 04 Haziran 2007, 18:56:23 »
Temel bir vapur acentasina gitmis:
-"Biz vapuru kaçirduk, baska vapur bulurmisunuz?"
-"Kaç kisisiniz?"
"Yediyuz."
Acenta yetkilisi bu kadar müsteriyi kaçirmamak için hemen yeni bir vapur istemis.
Vapur geldiginde Temel ve arkadaslari rihtimda toplanmislar. Ama nedense fazla kalabalik degillermis.
Görevli sormus:
-"Hani yediyüz kisiydiniz?".
-"Dogridur, iste pir, içi, uç, dort,pes, alti, yedi. Toplam yediyuz daa!..' demis Temel.
Acenta yetkilisinin Kafasi atmis, Temel'i bir güzel dövmüs ve:
-"Eger, bir daha (i) yerine (u) dersen, canina okurum...' demis.

Temel birkaç gün sonra bir bakkala gitmis.
-"Bana bir mim verin...' demis.
Bakkal anlamamis ve birkaç kez tekrar ettirmis sonra eliyle göstermesini istemis. K

Temel eli ile isaret edince:
-"Yooo, o mim degil mumdur." demis bakkal.
Temel :

-"Olsun da!. Mim demek, dayak yemekten iyidur.'