Gönderen Konu: Babam grip aşısı yüzünden ölüyordu...  (Okunma sayısı 503 defa)

Çevrimdışı Sinoplu57

• Osc Admin
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 291
    • Profili Görüntüle
Babam grip aşısı yüzünden ölüyordu...
« : 31 Mayıs 2008, 12:50:22 »
Babam grip aşısı yüzünden ölüyordu...
Sevgili arkadaslar,
Bu konuyla ilgili biraz aciklama yapip kimsenin basina gelmemesini de ozellikle diliyorum.>>>>
Simdi bu hastaligi ve sonuclarini biraz anlatmak istiyorum.Babam 76 yasinda ve 65 yas uzerindeki herkesin olmasi onerildigi Grip asisini yaklasik 6 senedir her eylulde oluyor. Genel saglik durumu yasina gore mukemmel olan babam ve annem yaklasik 6 ay Cesme'de yasiyorlar ve bu asi Cesme'de olmadigi icin 3 hafta once Izmir'den getirtiyorlar.Bayramdan onceki pazartesi babamda dayanilmaz sirt agrilari basliyor ve adale tutulmasi dusunulerek Voltaren tedavisi yapiliyor fakat hicbir sonuc alinamiyor ve biz de tam bu sirada Bayram tatili icin onlarin yanina Izmire gittik, bu arada Ankara'da Dr olan ablam telefonla surekli kontol ediyor babam da inatla Ankara'ya gitmeye direniyor; sonucta bayramin birinci gunu babami banyoda yere dusmus bulduk ve bir daha ayaga kalkamadi.Apar topar Ankaraya goturduk Teshisi zaten ablam asistanlik doneminde rastladigi bir hastayi hatirlayarak koymustu; hastaligin ismi"Guillian-Barre sendromu" grip asisinin yan etkilerinden biri hastalik 2 hafta kulucka devresinden sonra ortaya cikiyor virus vucudun immun sistemini yikiyor sinir uclarini iltihaplandirip vucudun sinir sistemini reddetmesini sagliyor corap gibi>>bacaklardan baslayip kollar akciger ve beyini de sarip 2 hafta icinde olduruyor.Tek tedavisi özel bir ilacla oluyor ve maalesef 3.dunya ulkerine bu ilaci Almanya cok az veriyor.Şu anda Ezcacilik odasinin elinde var ancak 550 hasta bekledigi icin stok yetmediginden vermiyor.Ilacin satis fiyati inanilmaz ama 10 gr.1milyar.ve toplam 550 gr gerekiyor.Bizler sansli azinlik olarak temin edebildik, diger hastalarin da bulacagini umit ediyorum.
Su anda babam agir da olsa yurumeye>>basladi sadece yuzunde felc var ama bu hicbirsey degil kisacasi hayatta ve>>bunda herkesin katkisi var tekrar tesekkurler soyledigi sey de, "Birakin>>burnum kizarana kadar Selpak mendil kullanayim nezleden perisan olayim>>gripten yatak dosek yatayim ancak bir daha asi olmayayim"...Herkesin saglikli oldugu guzel bir>>hafta diliyor ve bu hastaligin bizlere cok seyler kattigini dusunuyorum.>>>>Sevgi ve saglik sizlerle olsun

(alıntı)
rosemoon is offline      Alıntı Yaparak Cevapla