Gönderen Konu: Edu'dan Sevilla yorumu  (Okunma sayısı 738 defa)

Çevrimdışı Guiza

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Edu'dan Sevilla yorumu
« : 31 Ocak 2008, 20:16:27 »
Fenerbahçeli futbolcu Edu Dracena, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Sevilla takımında oynayan bazı futbolcuları ile Brezilya'da karşılıklı oynadığını, İspanya ligini de takip ettiğini belirterek, ''Kadıköy'de oynayacağımız ilk maçta gol yemeden galip gelerek avantaj yakalamamız gerekiyor'' dedi.

Antalya'nın Belek beldesindeki Limak Arcadia Otel'de kamp yapan Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Edu Dracena, Antalya'daki kamp çalışmalarının kendileri açısından çok önemli olduğunu söyledi. Ligin ikinci devresinin zorlu geçeceğini ve lig, Şampiyonlar Ligi ile Türkiye Kupasında sonuna kadar gitmek istediklerini kaydeden Edu, ''Türkiye Kupasında Alanyaspor ile karşılaşacağız. Ancak daha önce ligde oynayacağımız İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına konsantre olmamız gerekiyor. Çünkü, gereksiz puan kaybetmek istemiyoruz'' diye konuştu.

Edu, ilk yarıda unutamadığı maçın hangisi olduğuna ilişkin soruya, tüm maçların kendisi açısından önemli olduğu, bu nedenle de hemen hemen tüm maçların unutulmaz geçtiği yanıtını verdi. Şampiyonlar Ligi'nde oynanan CSKA Moskova maçlarında yaptığı defans hatalarından ders çıkardığını dile getiren Edu, ''Deplasmanda ve kendi evimizde oynadığımız Moskova maçlarında yaptığım hatalardan dolayı çok üzüldüm, ancak bunlardan ders aldım ve umarım bir daha tekrarlamayacağım'' dedi.

Bazı gazetelerde yer alan, ''Trabzonspor maçında kart cezalısı durumuna düşerek tatile erken çıktılar'' yönündeki eleştirilere de Edu, ''Öncelikle bunu iddia edenlerin kanıt göstermesi gerekiyor. Ben profesyonel bir futbolcuyum, böyle bir şey asla yapmam. Bu tarz durumlar beni yaralıyor'' karşılığını verdi.

Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacakları İspanyol takımı Sevilla ile ilgili soruları da yanıtlayan Edu, şunları söyledi: ''Sevilla takımında oynayan bazı futbolcular ile Brezilya'da karşılıklı oynadım. İspanya ligini de takip ediyorum. Kadıköy'de oynayacağımız ilk maçta gol yemeden galip gelerek avantaj yakalamamız gerekiyor.''

Türk futbolculardan hangisini beğendiği sorulan Brezilyalı futbolcu, Arda ve Semih'in çok iyi oyuncu olduklarını, Türk futbolunun ilerlediğini, bu sayede de dünya futbolunda yer edineceğini sözlerine ekledi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Edu'dan Sevilla yorumu
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2008, 20:17:33 »
Haber İçin Sağol