Dead Island 2’nin Yeni Geliştiricisi Belli Oldu

Dead Island 2’nin Yeni Geliştiricisi Belli Oldu

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz sene Dead Island 2 açısından cidden ölü bir yıl olmuştu. İlk olarak yaşanan bir erteleme haberi ile bizleri üzdükten sonra oyun, beklenmedik bir şekilde geliştiricisi olan Yager stüdyosunu kaybetmişti. Bir süredir sahipsiz kalan Dead Island 2, kısa bir süre önce yeni bir geliştiricisi olduğu söylentisi ile yeniden gündeme gelmişti. Ne var ki, ser verilip sır verilmemişti. Ta ki bugüne kadar…

dead island

En nihayetinde bugün açıklanan yeni geliştirici, Dead Island 2 üzerindeki belirsizliğin ortadan kalkmasını sağladı. Serinin hayranları tarafından büyük bir merakla beklenen Dead Island 2 projesini Sumo Digital devraldı. Birleşik Krallık merkezli bu stüdyoyu LittleBigPlanet 3, Sonic & Sega All-Star Racing ve Nike+ Kinect Training oyunlarından tanıyoruz.

Açıkçası Sumo Digital stüdyosunun geliştirdiği oyunlara bakacak olursak, Dead Island 2 oyununun türünde veya türüne yakın herhangi bir oyun ne yazık ki yok. Dolayısıyla da bu türde nasıl bir performans gösterecekleri belirsiz, ama şimdiden kesin bir yargıya varmak da ne kadar doğru, orası tartışılır. Bu yüzden bekleyip, yakın bir zamanda bizlere sunacakları materyallere bakmak faydalı olacaktır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar