slot malaysia PES 2017 İnceleme | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

PES 2017 İnceleme

PES veya artık unutulmaya yüz tutmuş adıyla Winning Eleven. PES’in son dönemleri hakkında neler düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama, geçmişe dönüp baktığımda ihtişamlı bir oyun serisi görüyorum. PlayStation 1 zamanından beri oynadığımız, sevdiğimiz bu futbol oyunu, özellikle 2000’li yılların ortasında en iyi dönemini yaşamıştı. Yıllar geçti ve rakipler kendini geliştirdi. Peki, PES? Kimine göre hiç kendini bozmadı, kimine göreyse sağlam adımlarla gelen FIFA oyunlarının ardında kaldı. Yine de oturup konuşulması gereken bir sorun vardı. PES artık o müthiş zamanlarının çok gerisindeydi.

Oyun için son iki yıldır gerçekten önemli kararlar alınıyor ve Metal Gear Solid V’in grafik motorunun harika olması bu kararların olabildiğince rahat ve güzel bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Oyun her noktasında sağlam duruşunu kanıtlıyor. Paslar siz nereyi hedeflediyseniz, nasıl bir şiddetle gitmesini istiyorsanız öyle gidiyor. Top kontrolü zor ve inandırıcı, her şeyin ötesinde onu kaybettiğinizde geri kazanmak için ikna edici bir çaba içerisine giriyorsunuz. Top fiziklerinin de gelişmesi tüm bu mekanikleri destekliyor.

PES 2017’nin yapay zekası gerçekten iyi. Mesela, oyuncular belirlenmiş, önceden hazırlanmış basma kalıp rotalar üzerinden koşu yapmıyorlar. Yapay zeka tamamen topun hareketlerine göre karar veriyor ve her seferinde en doğru yolu bulmaya çalışıyor. Bu durum her noktada geçerli oluyor. Ceza sahası içinde anlamsız bir kalabalık oluşmuyor, atağa hazırlanırken belli taktikleri değil, o ana en uygun kararları almaya çalışıyorsunuz. Eh, hal böyle olunca da uygulayabildiğiniz oyun stilleri de hayli genişliyor. Organik bir biçimde maç sırasında uygulamak istediğiniz taktikleri kullanıyorsunuz. Hızlı, kısa paslar, kanatlardan ortalarla ilerlemek, aklınıza ne gelirse büyük bir esneklikle oyuna aktarabiliyorsunuz.

PES 2017 Artı ve Eksiler

+ Sağlam fizik motoru

+ Gerçekçi oynanış ve paslar

+ Menü ve oyun modlarındaki geliştirmeler

+ My Club ve online içerikler sorunsuz

+ Yapay zeka

– Lisanslar

Kaynak: Shiftdelete

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar