slot malaysia Red Dead Redemption 2 PC inceleme | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Red Dead Redemption 2 PC inceleme

Bildiğiniz gibi, PC denilince teknik açıdan daha fazla imkan akla geliyor. Rockstar Games ekibi de sağ olsun PC’nin etinden, sütünden, otundan, püsüründen faydalanmış. Özellikle görsel açıdan muhteşem ötesi bir oyun vardı karşımda oyuna girdiğimde. Teknik açıdan da yenilikler var tabii. Hatta Rockstar Games ekibinin internet sitesinden gördüğüm değişikliklerden bahsedeyim. Oyunun, PC’nin teknik ve görsel anlamda gücünden faydalandıklarını dile getirerek başlamışlar yeniliklerden bahsetmeye. Bu sayede, oyunun daha zengin ve detaylı bir dünyaya sahip olmuş olmasından bahsedilmiş.

Daha sonrasında ise, çizim mesafesi, daha iyi navigasyon gibi alanlarda da önemli değişiklikler yapıldığının altı çizilmiş. Gece-gündüz döngüsüde ışıklandırma ve gölgelendirme sistemlerinde de büyük iyileştirmeler olduğu belirtiliyor. Kar izleri, yansımalar, gölgeler gibi alanlarda da önemli iyileştirmeler yapılmış. Dahası, ağaç, ot ve hayvanlar konusunda da güzel değişimler yapılmış. Peki, bütün bu değişiklikler fark ediliyor mu? Kesinlikle! Fakat bu iyileştirmeler, aynı zamanda teknik açıdan problemleri de beraberinde getirmiş. Zaten ben de bu konuda çok problem yaşadım. Tek tek bahsedeceğim hepsinden.

Red Dead Redemption 2 PC sürümünü oynarken ne gibi problemler yaşadın?

Son zamanlarda, her ne kadar yeterince kaliteli bulmasam da, kendi adıma açmış olduğum YouTube kanalında oyunları oynarken yaşadığım tecrübeleri paylaşmaktayım. Bu yüzden de Streamlabs OBS kullanıyorum. Fakat, fark ettiğim kadarıyla oyun, Streamlabs OBS’i sevmiyor. Çünkü, oyun çıktıktan sonraki gün gelen yamadan sonra oyunu Streamlabs OBS ne zaman açık olsa kapandığını fark ettim. Bu, ilk olarak canlı yayın esnasında oldu ve bağlantısı da hala duruyor. Bahsettiğim canlı yayına buradan bakabilirsiniz. Özellikle son dakikaları çok can sıkıcı. Dahası, oyunu kaydetmek için pencere yakalama ve oyun yakalama özelliklerini de bir türlü oturtamadım. Bunun için hem oyunu pencereli modda açtım, hem de standart tam ekranda açtım, ikisi de yemedi.

Bütün bu sorunlar başlamadan önce, bir de oyunu açma sorunu vardı. Düşünsenize, uzun süredir bekliyorsunuz oyunu büyük bir heyecanla. Sonra, saat 16:00 oluyor. Önce, dosyaların açılma işlemi başlıyor bir yarım saat falan. Tamam diyorsunuz, eyvallah, tamam. Sonradan bir 3-4GB bir dosya indiriyor, ona da eyvallah diyorsunuz. En sonunda her şey bitiyor ve başlatma tuşu açılıyor. Mutlusunuz artık değil mi? O kadar çabuk sevinmeyin. Tıkladığınızda yükleniyor olduğu dile getiriliyor ve o da ne? Rockstar Games Launcher bir anda beklenmedik bir şekilde kapatılıyor mu? Hadi bir de bununla uğraş.

Her neyse, bunu da bir şekilde çözdüm. Öncelikle, ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırdım ve yeniden kurdum en güncel sürümünü. Olmadı bir şey. Sonrasında, Razer Synapse, Logitech cart curtu, Asus Tweaker gibi programları kapattım. Yine yemedi. Sonra, Windows’u güncellemem gerektiğini öğrendim. Tamam dedim, olur. Onu da yaptım. Fakat ölüm gibiydi. Samsung Evo 970 kullanmama rağmen abartısız 30-45 dakika sürdü güncelleme. Daha bile fazla olabilir belki de. Peki problemler çözüldü mü? Sadece o anlık.

Kaynak: leadergamer

Yazar: Alper Dalan

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar