Bebek Tekstil Ürünleri

Bebek Tekstil Ürünleri

Bir erkek ve kadın yuvalarını birleştirmeye karar verdikleri andan itibaren mutluluklarına mutluluk katacak olan şeyin dünyaya getirecekleri bebekleri olduğunu bilirler. Evliliğin bir amacı da nesillerin devamlılığını sağlamaktır. Bebek evin huzurudur neşe kaynağıdır. Anneannelik duygusunu tadar baba da babalık duygusunu onunla yaşar.

Hayatımızda bu kadar önemli olan bebeğimizin bir takım ihtiyaçlarını giderirken yanlışlıklar yapmamak için bence bebek doğmadan önce hem anne hem de baba sıkı bir eğitimden geçmelidir. Çünkü eğittiği şey sevgili yavrusudur. Ona on istemeden de olsa vereceği zararların bazen telafisi yoktur.

Bebeğimiz anne karnında bize geleceğini müjdelediği andan itibaren herkeste farklı bir telaş başlar. Herkes kendince onu karşılamaya hazırlanır. Devreye anneanneler babaanneler dedeler teyzeler halalar girer. Onlardaki de yuvaya katılacak ve onlara farklı duygular yaşatacak bu bireyi karşılayıp en rahat nasıl ettiririm duygusudur.

Özellikle bayanlar da bebeğin giyecekleri büyük derttir. Çünkü kıyafet alınan kişi bebektir. Kıyafeti rahat kolay giyilir ve sağlıklı olmalıdır. Teni bir büyüğe göre çok fazla hassas olan bebeğimizin yeni kıyafetlere karşı alerjisi olabilir. Bu nedenle büyüklerin bebek tekstil ürünleri konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir

Öncelikle bebeğimizin kıyafet ihtiyaçları listelenmelidir. Hangi kıyafetten kaçar tane alınacak yazılmalıdır. Bady t-shirt uyku tulumu battaniyeler pijama bere eldiven mont gibi bebek tekstil ihtiyaca göre kaçar tane ise alınmalıdır. Ancak bunu yaparken dikkat etmemiz gereken bazı şeyler olduğunu unutmayalım. Örneğin; çocuğumuzun ilk aylarda çok çabuk uzayıp kilo aldığını unutmayın. Sağlıklı tekstil ürünleri süslü bir bebek tekstil ürününden daha önceliklidir. Pamuklu ürünler ilk tercihlerimiz arasında olmalıdır. Mümkün olduğu kadar bebeğimize fermuarlı veya çıt çıtlı tekstil ürünü alalım.

Aldığımız ürün kolay yıkanabilir bir ürün olmalıdır. Çünkü bazı bebekler çok kusar ve kıyafet yetişmez. Aldığımız ürünlerin mutlaka kullanma kılavuzunu okuyalım. Özellikle istenen şekilde yıkayalım. Bebek tekstil ürünlerinin temizliğinde mümkün olduğu kadar ağartıcı yumuşatıcı güçlü leke çıkarıcıları kullanmamalıyız. Bebek ciltlerinin ne kadar hassas olduğunu unutmayalım. Bazen yaptığımız bu hatalar bebeğimizde ciddi alerji sorunlarıyla karşı karıya bırakır ki bu da hem bizim hem de bebeğimizin hayatını bir anda felç edebilir.

Kaynak: Yoyo Bebek

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar