Çocuk Oyunları

Çizgi Filmlerde De Görüyoruz

Çizgi film karakterlerinin oyun severlere sunduğu oyunlar arasında çocuklara yönelik oyunlar ağırlık basmaktadır. Bu yüzden oyunları oynarken hangi seviyeye hitap ettiğini bilmek gerekmektedir. Oyunların genel oyuncu kitlesi seviyesine uygun olduğunu gözlemlemek amacıyla bu oyunların genel durumuna bakılabilir. Ben 10 Jeep oyununda genellikle çocuklara hitap eden bir tavır sergilenmektedir. Oyunun genel olarak işleyişinde de çocuklara yönelik yapıldığı ve geliştirildiği açıkça belli olmaktadır. Oyunda yön tuşlarınızı kullanarak aracınızı hareket ettirmeniz gerekmektedir. Oyunda tek amacınız arabayı sürerek parkuru bitirmek değildir. Bu yüzden sizden istenen ek hizmetleri de yaparak oyunu tamamlamaya çalışmalısınız.

Oyunda aracın dengesini sağlayarak Ben 10 balonlarını toplamak zorundasınız. Ben 10 balonları, genellikle hep yüksek yerlerde bulunduğu için yüksek atlayışlar yaparak bu amacınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yukarı ve aşağı yön tuşları sırasıyla aracı hızlandırmak ve yavaşlatmak amacı ile kullanılmaktadır. Engellerin üzerinden geçerken veya uzun atlayışlar esnasında aracın dengesi bozulabilir. Bu yüzden takla atabilirsiniz ve oyun sona erebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için tedbirli çocuk oyunları olan bu oyunda sağ ve sol yön tuşlarını kullanarak aracı dengede tutmanız gerekmektedir. Oyunun sona ermesini istemiyorsanız bu önlemleri alarak oyunu kazanmaya çalışmalısınız.

Yüksek yerlerde bulunan Ben 10 balonlarını toplamak için çok yüksek atlayışlar yapmanız gerekmektedir. Bunu da yapmak için nitronuzu kullanarak aracı çıkabilecek en yüksek seviyede hıza kadar çıkarmanız gerekmektedir. Biriken nitrolarınızı kullanmak için N tuşuna basmanız gerekmektedir. Belirli sürede aralıklarla bu nitro kısmı dolarak kullanmanız kolaylaşacaktır. Bu kısmı da gözlemlemek için sol üst bölümde yer alan göstergeyi takip etmeniz gerekiyor. Ben 10 oyunları konusunda bilmediklerinizi bu oyunlar yardımı ile öğrenerek kısa sürede kendinizi geliştirmeye çalışın.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar