Doktor TV

Doktorların çalışma saatleri ve koşulları göz önüne aldığın da ne kadar zor bir meslek olduğunu aslında herkese kanıtlamış oluyor. Hem okuma zamanlarında ve hem de mesleğin ilk günlerinden ne zor bir aşamanın

Doktorların çalışma saatleri ve koşulları göz önüne aldığın da ne kadar zor bir meslek olduğunu aslında herkese kanıtlamış oluyor. Hem okuma zamanlarında ve hem de mesleğin ilk günlerinden ne zor bir aşamanın onları beklediğini doktor olmadan bile anlayabiliyoruz. Özellikle yıllarca okuyup en heyecanlı olan bölüme yani doktor atamalarının olduğu zamanları beklemek neredeyse kalbi durduracak konuma getirtiyor. Her doktor istediği şehirlerde görev yapmak ister ve dolayısı ile bu olumlu sonuç çıkmadığında büyük bir mutsuzluk içine düşer. Oysa doktor bu özel ve mucizevi mesleği için her yeri göze alabilmeli ve her koşulda ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermeyi başarabilmelidir.

Doktor birçok farklı memleketlerde de ayrı ayrı söylenir. Doktor eş anlamlısı olan tabip gibi cümleler halen özelikle doğu bölgelerinde çok yaygındır. Özellikle büyük şehirlerin dışında görev yapan doktorlar aslında orada çok daha iyi karşılanır ve halk tarafından büyük talep görürler. Özellikle canını işine takmış olan bir doktor zaten her yerde memnuniyetle ve şaşkınlıkla karşılanır. Karşılıklı olarak sevgi ve saygı doktorluk mesleğinde de olmalı ve doktorların iş akışlarını daha kolay hale getirmek için sizlerde elinizden geldiğinizin fazlasını yapmaya çalışmalısınız. Böylelikle iş akışları daha hızlı yürür ve sağlık sorunları nispeten daha fazla hafifler.  Amaç her zaman hastaların sağlıklarını düşünmek ve onlar için elden gelenin daha fazlasını yapabilmektir.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar