OyunAmbarı’ndaki Harika Oyunlar

OyunAmbarı’ndaki Harika Oyunlar

Oyun, vakit geçirmeye yarayan ve belli kurallar çerçevesinde gelişerek insanı etkisi altına almayı amaçlayan, daha çok satış geliri elde etmeyi ilke edinen ticari bir elektronik eğlence aracıdır. Oyun oynayanlar her ne kadar sadece eğlence kısmıyla ilgilense de oyun oynadığınız bilgisayar, xbox, playstation, cep telefonları, oyun konsolları vb. oyun oynama araçlarının satışlarını da etkilemektedir.

Her oyun kendi bünyesinde belirli bir amaca hizmet etmektedir. Bu amaç oyunun sonunda ulaşılması gereken hedefe varabilmektir. Ouy oyununda da hedef aynıdır. Bu hedeflere giderken karşılaştığınız zorlukları tek tek aşarak oyunun sonunu getirirsiniz. Bazı oyunlar ise skor amaçlı olarak üretilmiştir. Oyunu oynayan kişi skor kazandıkça yeni etapları keşfeder. Her yeni etap yeni bir oyun gibi dizayn edildiğinden oyuncunun sıkılmaması sağlanmaktadır. Oyunair gibi oyunlar da skor hedefli oyunlardandır. Bazı oyunlarda ise hedefe konulan bir nesneye sahip olmak veya kişiyi kurtarmak vardır. Mario gibi oyunlarda hedefe vardığınızda sizi Bne10 edasıyla bir güzel kız beklemektedir. Tüm bu anlatılanlar oyunlar arasında farklılık gösterse de genelde hedefe ulaşan kişi oyunu kazanır. Bu mantığı çocukluğumuzda oynadığımız oyunlarda da görmekteyiz. En basitinden futbolda da aynı mantık vardır. Skora ulaşan takım maçı kazanır.

Her oyunun içinde saklı olan ve sizi eğlence vaadiyle oyun oynamanızı sağlayan ama gerçekte sizin boş zamanlarınızı elinizden alan bir düşünce vardır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar