slot malaysia Hosting nedir? | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Hosting nedir?

Hosting nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını, resimlerin, videoların veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulması işini yapmaya hosting nedir.

Hosting işi yapan firmaların, Sitenizi internette yayınlamak için özel olarak üretilmiş bilgisayarları, bağlantı omurgası çok hızlı olan hatları ve kesintisiz elektrik alt yapısına cihazları vardır.

Hosting Çeşitleri Nelerdir? Host Türleri Nelerdir?

Shared Hosting: Paylaşımlı hosting olarak adlandırılır. Bu hosting çeşitinde tek bir bilgisayar (sunucu) içinde, sunucunun bant genişliği ve fiziksel gücüne göre fazla sayıda hosting barındırılır. Share Hosting içinde barındırılan siteler genelde düşük ziyaretçi yoğunluğuna sahip sitelerdir.

Co-Location: Bu hosting çeşitinde sunucu olarak kullanılacak bilgisayarı, hosting şirketine yada Datacenter’a kendiniz verirsiniz. Hosting şirketi sizin kendilerine götürmüş olduğunuz bilgisayara (sunucuya) band trafiği ve elektirik hizmeti sağlar.

Sunucu içinde kullandığınız yazılımların parasını ve güvenliği kendiniz yönetirsiniz.

Reseller Hosting: Shared hosting sunucuların bir gelişmiş hosting modelidir. Reseller hosting işi yapanlar ellerindeki paylaşımlı sunucudaki kiralık bölümleri satıp para kazanırlar.

Dedicated Server Hosting: Bu hizmet modelinde, hosting firması sizinle sözleşme yapar ve ihtiyacınız doğrultusunda size Sunucu kiralar. Sunucunun tüm bakım ve optimizasyon işlemini hosting firması karşılar. Siz sadece aylık sabit kiralam bedelini ödersiniz.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar