İnternetteki Kazanç Kapıları ve Online Anketörlük

İnternetten para kazanmak sadece Forex piyasalarında işlem yapmakla değil; bir çok alanla mümkündür. Bunlara bir diğer örnek olarak; çeşitli sitelerde yer alan oyunlar ve yarışmalar da örnek verilebilir. Nasıl?

Şöyle ki; hemen her alanda çeşitli yarışmalar sanal dünya üzerinden düzenlenmekte ve katılımcılarını beklemektedir. Size ise üreteceğiniz ürünler doğrultusunda kazandığınızda belirli bir ödül verilmektedir. Bu ödül direkt olarak paranın yanı sıra indirim ve hediye çekleri ya da bedava tatil gibi konu başlıkları altında olabilir. Aynı şekilde düzenlenen oyunlarda galip gelmeniz durumunda da benzer ödül sistemi işlemektedir.

Bir diğer internetten para kazanma yolu anket doldurmaktır. Anket doldurarak internetten para kazanmak mümkündür. Bu da belirli internet sitelerinden üye olma yoluyla ya da belirli bazı kitap, CD, DVD veya programları satın alarak mümkün olmaktadır.

Anket doldurarak para kazanmak bugün belki de milyonlarca kişinin yaptığı bir ek kazanç biçimidir. Bunun için firmalar ve çeşitli konularda araştırma yapan çeşitli kuruluşlar anket yapan firmalara talep üzerine anket yollamakta ve bu anketlerin doldurularak gönderilmesini istemektedir. Bunun için de milyonlarca kişinin sürekli internette olduğu düşünüldüğünde hedeflenen kitleye ve çoğunluğa ulaşmanın en kolay ve hızlı yolunun internet olduğu açıktır. Bu sebeple de anket firmaları genellikle interneti kullanmaktadır. Anket firmaları bunun için anket siteleri oluşturmakta ve üye sayısını arttırmayı hedeflemektedir. Çünkü firmaların çok çeşitli müşteri portföyü ve üretimine göre insana ulaşması için anket sitelerinin yeni üyeler kazanması gerekmektedir. Öncelikle anket siteleri üzerinden anket doldurarak para kazanmak siteye üyeliğinizin olmasını gerekli kılmaktadır. Ne kadar çok siteye üye olursanız o kadar kazanç elde etmeniz mümkündür. Çünkü bazı siteler her ay size anket yollamayabilirler. Bu durumda üye olduğunuz diğer anket sitelerinin yolladıkları anketleri doldurarak kazanç sağlayabilirsiniz. Öncelikle anket siteleri üzerinden anket doldurarak para kazanmanız için üyelik bilgilileri ile sizden istenen diğer kişisel bilgilerinizi ve banka hesap bilgilerinizi doğru doldurmanız gerekmektedir.

Anket sitelerine üye olmak genellikle ücretsizdir. Yani bu işe para yatırmanıza gerek kalmadan başlayabilir ve kazanç eld edebilirsiniz. Ancak önemli olan sizden istenen bilgileri doğru doldurmanızdır. Çünkü bu bilgilere ve anket firmalarına gelen araştırma taleplerine yönelik mail hesabınıza anket yollanmaktadır. Örneğin optik aletler sektörü ile ilgili anketler gözlük ve lens gibi optik aletleri kullananlara yollanmaktadır. İnternetten para kazanmak için dolduran anketler üzerinden kazancınızı arttırmanın bir diğer yolu, anket programlarını ve eğitim setlerini içeren kitap CD, DVD vb. dökümanları satın almanızdır. Bu dökümanlara sahip olabilmeniz için bir miktar para yatırmanız gerekmektedir.

Siz bu dokümanlara sahip olduktan sonra istediğiniz firmanın belirlemiş olduğu stabil bir ücret üzerinden anket doldurduğunuzda ödeme alırsınız. Yani anketini doldurmak istediğiniz firmaya ve firmanın belirlemiş olduğu ücret doğrultusunda kararlarınız verirsiniz. Ancak anket sitelerinden size yollanan anketlerde tercih hakkı siteye aittir. Aynı şekilde bu dökümanları satın aldıktan sonra ne kadar anket doldurmak istediğinize de yine siz karar vermekteyken; anket sitelerinde size gönderilen kadarını doldurmanın dışında yapabileceğiniz bir şey yoktur. Bu internetten para kazanma biçiminde temel mantık ise sosyal sermaye yani bireye yani size verilen değerdir. Sizin görüşleriniz araştırmalar için önemlidir. Size görüşleriniz için ödeme yapılmaktadır. Anket sitelerinin dışında affiliate marketing üzerinden kazanç elde etmek isterseniz bu sayfaya bakınız.

http://www.xticaret.org/176/goomass-internetten-para-kazanma/

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar