Kedili hayata başlangıç

Kedili hayata başlangıç

Üniversiteyi bitirdikten sonra işe hayatına girince bir kedi sahiplenmek istediğime karar verdim. Öncelikle kedi bakımı hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra bu sorumluluğu alıp alamayacağımı düşünmeye başladım. Bir kediyi evde beslemek zor değil elbette sadece maması,suyu ve kumuyla ilgilenmek yetiyor kediler zaten çok uzun süre uyuyan hayvanlar ama yine de bir kedi beslemek bazır sorumlulukları beraberinde getiriyor.

Kedi bakımını araştırıp bunu yapabileceğime karar verdikten sonra kedi sahipledirme ilanlarını arayıp yakınlarımda bulunan yeni doğmuş ve sütten kesilmiş bir yavru kediyi sahiplenmeye karar verdim. Siyah beyaz renkli ve siyah tüyleri daha fazla olan küçük bir erkek kediyi sahiplendim ilk zamanlar adını düşündüm ancak bir karar veremedim bir gün eve geldiğimde evinde içinde onu ararken çoraplarımın arasında uyurken bulunca adını “Çorap” koydum. Kedimin bütün veteriner işlemlerini ve sağlık kontrolünü hallettikten sonra yavru kediler için uygun kedi maması aramaya başladım bu süreç biraz sıkıntılı oldu çünkü herkes belli başlı mamalar hakkında iyi veya kötü bişiler diyor. Açıkçası bu iş biraz şehir efsanesine dönmüş durumda en iyisi kendim araştırmak dedim ve mama analizlerini içerik ve markayı araştırmaya başladım ayrıca kedilerin metabolizmasına aykırı ne var ne yok biraz inceledim.

Sonuç olarak uygun bir yavru kedi maması buldum ancak gerçekten uzun bir araştırma süreci oldu benim için. Daha sonra günlük hayatta ihtiyacım olan kediler için üretilen ürünleri aramaya başladım, kedi kumu, mama ve su kabı, kedi tuvaleti ve kedi kumunu temizlemek için kürek derken 3-4 parça bir şey aldım artık ihtiyacım olan kedi malzemeleri ne sahiptim ve artık kedim ve ben beraber yaşamaya hazırız.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar