slot malaysia Rekabet Çağının Eğitimi Konusu “Finans” | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Rekabet Çağının Eğitimi Konusu “Finans”

Rekabet Çağının Eğitimi Konusu “Finans”

Günümüzde, kozmopolit şehirlerde yaşayışımız ve yaşam biçimimize kapitalist düzenin hakim oluşu ile de anlaşılabileceği gibi, finans, borsa gibi kavramlar önemlidir.

Finans kavramı şundan bahseder; şirketin para ve kredi konularıyla ilgili faaliyetlerini düzenlemek veya yönetmek bilimi. Yani, yaşam biçimimizi yaratan kapitalizmin ana unsuru olan paranın işleyişi. Borsa da şunu ifade eder; borsa menkul kıymetlerin ticaretinin yapıldığı yerdir –kendine has kurallara sahip oluşundan kurumsaldır- ve sadece hisse senetlerinin değil, ticari malların ve enstrümanların da ticaretinin yapıldığı yerdir. Yani, en ilgisiz kişilerin bile yaşam biçimini etkileyen günümüzün bir diğer önemli unsurudur.

Yaşadığımız çağda, ekonomi ve piyasalar çok hızlı gelişmektedir. Ekonomi çok hızlı büyüyor ve entegre oluyor. Neredeyse her sektörde diyebileceğimiz, yönetici veya şirket sahiplerinin finans bilgisine ve altyapısına sahip olmaması düşünülemez.

Yatırımlara kaynak sağlamak, yatırımları değerlendirmek, yönetmek için finans bilgisine de ciddi bir altyapısına da sahip olmalıdır. Finans alanında kariyer yapmak isteyen, finans alanında becerilerini arttırmak isteyen, finans kariyerini inşa ederken hızla yükselme hedefindeki kişiler ve finans bilgisini arttırarak sahip olduğu işi daha etkili şekilde yönetmek, konuya daha da hakim olmak isteyen insanlar için finans eğitimi önemlidir.

Bir işletmeci veya herhangi bir iş kurmak isteyen bir insansın başarılı olabilmesi ve bu başarısını sürdürebilmesi için finans eğitimi önemlidir.

İşletmeci için finans eğitimi kadar önemli olan bir şey daha vardır; satış eğitimleri. Satış eğitimi, kişinin pazar alanını seçebilmesi ve tanıması ve ne yapacağını bilip, konuya hakim olarak başarılı olması için önemlidir. Dünyada her anlamda, her koşul, gün geçtikçe değişiyor ve bu değişim çok hızlı gelişiyor. Her gün, seçtiğiniz pazar alanında, yeni yeni rakiplerle karşılaşabilirsiniz. Bu hızla gelişen rekabet ortamında başarılı olabilmek için, satış alanında kariyer sahibi olmak isteyen, satış ekibi yönetecek çalışanlar, satış alanında kendini geliştirme hedefi olanlar ve pazarlamadan satış departmanında çalışmak isteyen geç profesyoneller bu satış eğitimlerini görüp, konuya hakim olmalıdırlar.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar