slot malaysia Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burun yüzün en belirgin özelliklerinden biridir , tek başına bir izlenim kılan bir özelliktir , burun bunların yanı sıra yüzün geri kalanını dengeler . Bir burun yapısı ve özellikleri kişinin diğer yüz özellikleri ile ilgilidir . İnsanlar bazen burunlarının ucunun büyük olması , kemerli olması , çok uzun olması , çok geniş olması gibi ufak tefek şeylerden dolayı şikayetçi oluyorlar . Burun genişlemesi veya şekilsiz hale gelmesi burun kırıklığı sonrası olabilir . Rinoplasti*ile yatan burun iskeletini desteklemek ve burunu tekrar şekillendirmek, burun kemiği ve kıkırdağında değişiklik yapılmasını gerektirir . Yeni açık rinoplasti tekniği cerrahın iskelet yapılarını daha görünebilir ve hassas hale getirebilmesine olanak sağlar . Rinoplasti her zaman ayakta cerrahi operasyon olarak yapılır ve hasta aynı gün içinde iyileşir . Bazen genel anesteziyle yapılan ameliyatlarda hasta 1 hafta boyunca atel takmak zorunda kalır .

Burun estetiği ameliyatı sayesinde mükemmel ve kusursuz bir buruna sahip olmak mümkündür . Ancak unutulmamalıdır ki burun yapımız ameliyata başlamadan önce de mükemmel değildir . Hasta genel olarak kafasında bir burun şekli hayal eder ; ancak burnun yeni şekli sadece eski şeklinde yapılan değişikliklere göre belirlenir , yani tıbbi metodlar ile kişinin istediği bir burna milimetrik ölçümlerle sahip olması mümkün değildir .

Burun estetiği ameliyatı sanılanın aksine ameliyat sonrası dönemi hasta için çok rahat geçen ağrısız bir ameliyattır . Operasyon sonrası yedinci günde alçı tamamen çıkartılır . yedi gün sonunda hasta iyileşmiş olup sadece burunda ve yüzünde şişlikler bazı olacaktır . Bu şişlikler 1 ay sonra büyük ölçüde geçse de tamamen iyileşme süreci 1 yılda tamamlanacaktır .Burun estetiği ameliyatı öncesinde kırılmış , yamulmuş veya doğuştan yamuk burun yapısı burun tıkanıklığına yol açabilir . Burun estetiği ameliyatı sadece estetik açıdan değil burun tıkanıklığını gidererek , burunu çok daha işlevsel bir organ haline getirir . Çok basit gibi görünsede aslında bazı hastalar ameliyatdan sonra kendini yeterince koruyamaz ve burun yapısında yeniden kaymalar ve yamukluklar gözlenir . Bu da burun tıkanıklığı yapabilecek bir durumdur . Böyle bir durumda doktorunuza başvurmanız şiddetle önerilir .

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar