slot malaysia Skorlu oyunlar oyna | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Skorlu oyunlar oyna

Skorlu oyunlar oyna

skorlu oyunlar

Çocuklar, oyunlar ile büyür, oyunlar ile gelişimleri sağlanır. Jean Piaget’nin de sunmuş olduğu kuramda, çocukların 3-6 yaş arası oyun dönemi vardır ve bu dönemde çocukların eğitimi oyun ile sağlanmaktadır. Oyun çağı olarak adlandırılan bu dönemde, bu yaş grubuna uygun oyunların seçilmesi, çocukların sağlıklı gelişimleri için oldukça etkilidirler. Bu sebeple, bu yaş grubuna uygun oyunlar seçilmeli, çizgi diziler izletilmeli ve yeni şeyler öğrenmeleri, kuralları benimsemeleri sağlatılmalıdır. Gelişimi iyi olan çocuğun, ruh ve zekâ sağlığı da aynı oranda gelişmekte ve geleceği parlak, yaşam kalitesi yüksek birer birey olarak yaşama olanağına sahip olmaktadır.

Özellikle 3 yaş ve üstü çocuklarda, oyun seçimine dikkat edilmelidir. Son zamanlarda Pepee isimli çizgi dizi karakteri, ortalama 2 yaş ve üstü gruptaki çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Pepee, hem eğitici hem öğretici özelliklere sahip hem de çocukların keyif alarak izledikleri bir çizgi filmdir. Bu denli sevilmesi sebebiyle de, Pepee oyunları oldukça tercih edilir duruma gelmiştir. Pepee oyunları geliştirilmiş ve birçok alt kategoriye sahip bir oyun haline getirilmiştir. Pepee oyunlarından birisi de pepee giydirme oyunudur. Pepee giydirme oyununda, Pepee’nin üzerine çeşitli renklerde uygun kıyafetler giydiren çocuklar, bu oyundan çok zevk almaktadırlar. Oynarken hem olgunlaşma düzeyleri artmakta hem öğrenmekte hem keyif alarak zaman geçirmektedirler. El ve göz koordinasyonunun sağlandığı oyunda, çocuklar aynı zamanda renkleri de öğrenerek, kendilerini geliştirmekte, bilgi düzeylerini artırmaktadırlar. Pepee giydirmede, oyun skor kısmına bakarak, yaptıkları puanı da öğrenebilen çocuklar, daha fazla puan alabilmek ve skor kırabilmek için daha fazla çabalama isteği duymaktadırlar. Bu durum da onları meraklandırmaktadır.

Pepee giydirme oyununu çocuklarınıza oynatarak hem keyif almalarına hem bu süreçte gelişimlerini sağlamalarına destek olabilirsiniz.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar