slot malaysia Topuklu Ayakkabı Almanın Püf Noktaları | Oyun Haberleri ve Oyun Hileleri Portalı

Topuklu Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

Topuklu Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

Topuklu ayakkabının tarihi tam bilinmemekle beraber, çok eski yıllarda Moğolların atların üzengilerini daha iyi kavrayabilmesi için ortaya çıktığına dair bilgiler vardır. Şık ve güzel görünüm elde etmek için üretilen topuklu ayakkabı modellerinin tarihi ise 1533 olarak bilinmektedir. Bu yıllardan sona topuklu ayakkabı bir statü simgesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1950 yılına gelene kadar topuklu ayakkabı çeşitli evrelerden geçer ve farklı topuklu ayakkabı modelleri ortaya çıkar. Marilyn Monroe’nun ünlenmesiyle birlikte insanlar stiletto topuklu ayakkabı modelleri ile tanışır. Dişiliği ön plana çıkaran bu ince ve yüksek topuklu ayakkabı modelleri yıllar boyunca farklı materyaller, tarzlar, topuk boyları ile çeşitlenerek günümüze gelmiştir.

Topuklu ayakkabı, bacaklarınızı uzun ve ince, kalçanızı ise daha dik göstererek vücut hatlarınızın daha feminen görünmesini sağlar. Hangi kıyafetin altına giyilirse giyilsin görünümünüze şıklık katar. Bayanlar topuklu ayakkabı ile dolaşırken kimi zaman ne kadar yorulsalar da, zorlansalar da elde ettikleri güzel görüntü sayesinde bu sıkıntıları umursamazlar. Her bayanın dolabında mutlaka bir çift topuklu ayakkabı bulunması gerekir. Aniden ortaya çıkan davetlerde bu topuklu ayakkabı sizin kurtarıcınız olacaktır.

Herkes her topuklu ayakkabıyla yürüyemez. Özellikle ince ve yüksek topuklu ayakkabı modelleri ile düzgün yürümek oldukça zordur. İlk defa topuklu ayakkabı giyecek olan bayanlara dolgu topuk tavsiye edilir. Dolgu topuklu ayakkabı modelleri, tabanının geniş ve eğiminin az olması sayesinde denge sağlamanızı kolaylaştırır. Bu ayakkabı modellerinde genellikle bilekten bağlama ya da klipsle tutturacak bir bölüm olur. Böylece topuklu ayakkabınız kolay kolay ayağınızdan çıkmaz. Dolgu topuk modeline alışan bayanların bir sonraki adımda kalın topukları giymesi hiç zor olmayacaktır. Bu sayede yavaş yavaş yüksek topuklu ayakkabı modellerine alışabileceksiniz.

Topuklu ayakkabı alırken mutlaka iki ayağınızda da ayakkabıyı deneyerek yürümeniz gerekir. Ayağınızı acıtan, sıkan topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. İlerde ayakkabı açılır diye düşünmeyin, ayağınızda çeşitli sağlık problemlerine yol açabilirler. Ayakkabının parmak ucu yüksekliğine sahip olmasına özen gösterin. Ucu hafif yüksek olan topuklu ayakkabılar, sizi daha çok rahat ettirecek ve sağlık açısından da faydalı olacaktır. Naylon ve benzeri topuklu ayakkabı modellerinden kaçının. Ayaklarınızın hava alması için uygun modellere yönelin.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar