Yağ aldırma işlemleri

Yağ aldırma işlemleri

Yağ aldırma işlemi vücutta bulunan fazlalıkları uzaklaştırmak amacı ile yapılır. Vücudun belli noktalarında bulunan bölgeler yağ depolamaya müsaittir. Göbek ve kalça kısımlarında toplanan yağlar liposuction yani genel adıyla yağ aldırma işlemleri ile eritilir. Vücudunuzun pek çok bölgesinden aynı anda memnun kalmak için bir dizi estetik işlem yaptırabilirsiniz. Yağ aldırma işlemlerinde özel cihazlarla uyarılan bölgeler bir süre sonra sarkma eğilimine girebilir. Bu nedenle derinin yağ aldırma işlemlerinden sonra sarkmasını önlemek üzere farklı estetik operasyonlarla derinin toparlanması sağlanmalıdır. Yağ aldırma işlemi tek başına yeterli bir uygulama olmayabilir. Yağ aldırma işlemlerinde bilinçli bir hasta ve uzman bir doktor kontrolü bölgesel yağlanmanın hızlı bir şekilde giderilmesine olanak tanır. Bölgesel olarak zayıflamaya yarayan yağ aldırma işlemleri bilinçli yapıldığı takdirde sonuçları memnun edicidir.

Burun estetiği yaptırarak daha biçimli ve kavisli bir buruna sahip olabilirsiniz. Burun estetikleri için hastane ortamında ve uzman eller tarafından yaptıracağınız işlemlerin sonunda bir ay içinde istediğiniz burun ölçülerine sahip olabilirsiniz. Burun estetiği yapılmadan önce ulaşılmak istenen burun ebatları belirlenirken yüz hatları göz önüne alınmalıdır. İstenilen burun yüz ölçülerinize uygun olmalı ve uzman tarafından estetik ameliyattan önce incelenerek karar verilmelidir. . Burun estetiği dudak estetiğinden farklı olarak şekil bozuklukları için uygulanır. Burunda yamukluk, çarpma, yaşla birlikte hacminin milimetrik olarak artması burun estetiği ameliyatlarının başlıca sebeplerindendir.

Dudak estetiği diğer estetik ameliyatlar gibi zorlu bir süreç değildir. Dudağın alt ve üst tarafı eşitlenerek yüz bölgesinde simetri yakalanmaya çalışılır. Çok ince dudaklara sahip kişiler ve dudaklarının aşağı doğru sarkmasından şikayetçi olan kadınlar dudak kaldırma operasyonları ile yeni bir çehreye kavuşurlar. Burun estetiğinin yanında dudak estetiği de kadınlar arasında ilgi gören estetik ameliyatlardan biridir. Daha çok dudak kalınlaştırma ve dudak kaldırma gibi kolay yoldan çözüme kavuşturularak hızlı bir tedavi şekli uygulanır. Dudak estetiği yaptırılırken çoğu hasta dudak asma işleminden yararlanır. Dudak asma estetiği daha çok zamana karşı gelemeyen sarkmış dudak bölgesi için uygulanır. Üst dudak çeşitli müdahaleler sonunda yukarı doğru kaldırılır ve zamana karşı direnç yaratılır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar