Zombi Kurgusunu Bulacağınız Flash Oyunlar

Fantastik kurgu ile korku unsurlarını bir araya getiren zombi düşüncesi, son yıllarda piyasaya sürülen yapımlarla ön plana çıkıyor. The Walking Dead gibi zombi dizilerinin yanı sıra yayınlanan zombi filmleri, vizyonlarda bu unsurları taşırken, Call of Duty Black Ops gibi oyunlar da bilgisayarlar ve diğer oyun konsolları üzerinden zombi kurgusunu bizlere yansıtmaktadır. Aynı şekilde flash oyunlar üzerinden de bu tarz kurguya sahip olan yapımlara ulaşabilirsiniz.

Zombi içerikli flash oyunlara ulaşabilmek için de piyasada bulunan birkaç siteyi kullanabilirsiniz. Zombi oyunlarını bulabileceğiniz sitelerden birisi de zombioyunlari.biz adresi olmaktadır. Dünya çapında yayınlanmış olan binlerce zombi oyununu tek bir çatı altında toplamaya çalışan bu siteyi, kısa kısa tanıyalım.

ZombiOyunlari.Biz Genel Özellikleri

                Yüzlerce oyuna tek tıkla ulaşmamızı sağlayan site, tek bir kategori üzerinden gitmeyi tercih etmiş. Zombi oyunlarını kullanıcı ile buluşturan servis bunun dışında birkaç türden oyunu da ziyaretçilerine sunuyor. Macera oyunları, canavar oyunları ve savaş oyunları gibi kategoriler ile zombi oyunu dışında farklı türdeki oyunlara da ulaşabilirsiniz. Örneğin, zombi savunma oyununu oynarken canınız sıkıldı ve başka türde bir oyun oynamak istiyorsunuz. O zaman hemen sitenin sol kısmında bulunan kategorilerden birine tıklayabilirsiniz. Sadece zombi oyunları arasında onlarca oyun bulunurken, diğer kategorileri de hesaba kattığımızda yüzlerce yapım ile karşı karşıya geliyoruz.

Sitede Yer Alan Zombi Oyunları

                Kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan birkaç yapımı tanıyalım. İlk tanıtacağımız oyunun ismi: Zombi ezmece. Earn to Die 2012 ismi ile karşımıza çıkan bu oyunun temel mantığında karşıdan gelen zombileri öldürmek yatıyor. Oyuna girdiğimizde Play tuşuna basarak maceraya başlayabiliyoruz. Garaj üzerinden aracımızı geliştirerek zombileri eziyoruz. Fakat bunu yaparken yakıta da bakmakta fayda var. W A S D tuşlarını kullanarak aracımızı kontrol edebiliyoruz. Tekerlekten motora kadar pek çok unsuru oyunun marketinden satın alabiliyorsunuz.

Zombi ezmece oyunundan sonra sıra zombi avı oyununa geldi. Yediden yetmişe her kesimden insanın rahatlıkla oynayabileceği zombi avı oyunu, adından da anlaşılacağı üzere zombileri avlamamız gereken bir yapım. Zombie Impaler ismini taşıyan bu oyunda 15 tane bölüm bulunmakta. Oyunda yapmanız gereken, ekranda bulunan ok ile zombiyi avlamak olacak. Ayrıca yenileme butonu ile haklarınız bitmeden o bölümü tekrardan oynayabilirsiniz. Bu sayede sizlere sunulan on beş bölümü tamamlamanız gerekiyor. Basit bir oyun mantığı bulunan Zombi Avı oyununun arka plan müziği bile sizi heyecanlandırmayı başarıyor.

Tüm Detayları ile ZombiOyunlari.Biz

                Uzun bir süreden beri faaliyet göstermekte olan site, başta zombi oyunları olmak üzere pek çok çeşit oyunu kullanıcılarına sunmaktadır. Yedi yirmi dört, kesinti yaşamadan oyunlarını yansıtma amacı güden servis, özellikle güncel oyunları yayınlamaya gayret gösteriyor. Bazen oyunlar arasında geçiş yaparak, sistemi daha da eğlenceli hale getirebiliyor. Örneğin Angry Birds Zombilere Karşı oyunu ile mobil cihazların vazgeçilmezi olan Angry Birds kurgusunu zombi kurgusu ile birleştiriyor. Bunun gibi bir çok örnek vermemiz de mümkün.

Sitenin görünümünü incelediğimizde, basit ve göze hitap eden bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Üst bölümden arama yapabilir veya sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz. Sol tarafta bulunan kategoriler sekmesinden de sitede yer alan oyun kategorilerini görebilir, bu kategorilere giriş yapabilirsiniz. Sayfanın sağ tarafına baktığımızda ise editör tarafından seçilmiş, önerilen oyunları görüyoruz. Ayrıca ana sayfada bulunan rastgele oyunlar sekmesi ile sitede yer alan oyunlara rastgele bir şekilde ulaşabilir ve dilediğiniz zaman bu oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar