İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Guiza

325
FENERBAHCE / Koyu Fenerli!
« : 30 Ağustos 2008, 16:52:20 »
Bişey Degil

326
FENERBAHCE / Güiza var Raul yok
« : 30 Ağustos 2008, 16:52:02 »
Bişey Degil

327
FENERBAHCE / Can Bartu uğur getirdi
« : 30 Ağustos 2008, 16:51:57 »
Bişey Degil

328
MODERATÖRLÜK BAŞVURU YERİ / Rütbe Görevleri !!!
« : 30 Ağustos 2008, 16:50:34 »
msn de goremıyorum senı uzun zamandır

329
« : 30 Ağustos 2008, 16:43:34 »
iyim senden naber

330
« : 30 Ağustos 2008, 04:48:12 »
30 Agustostan 6 eylule Kadar Gorevlerı Yapmayanlar Okulun Acıldıgı Gun Rutbelerı Alınacaktır !

Butun Co Admınler 1400 Bütün Yöneticiler 1400 Konu Açmazlarsa Okul Acıldıgı Gun Gorevlerıne Son Verilecektir !

331
1. Sınıflar Daima Erken Baslar

332
1. sınıflar okula 1 Eylül’de başlıyor

30 Ağustos 2008

İLKÖĞRETİM 1. sınıf ile okul öncesi öğretime kayıt yaptıran öğrenciler, 1 Eylül’de okula başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, ilköğretim 1. sınıflar ile ana sınıflarına başlayacak öğrencilerin okul korkularını yenmelerini ve okula uyumlarını sağlamak amacıyla, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında başlattığı uygulama bu yıl da devam edecek. 1-5 Eylül tarihleri arasında "uyum programına" alınacak öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacak. Veliler de çocuklarıyla okula gidip gelmelerinin alışkanlık haline gelmemesi için sınıf ortamına alınacak, rehberlik servislerince bilgilendirilecek.

2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 bine yakın öğretmen ders başı yapacak. Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009’da sona erecek.

333
Magandanın vurduğu genç ilgisizlikten ölüyordu

30 Ağustos 2008
İsmail AKTAŞ
İstanbul Üniversitesi’nin Avcılar Kampusu’nda öğrenim gören Kenan Sarhanlı (23), önceki akşamokuldan çıkıp evine giderken, kavga eden iki gruba rastladı.

Kavga edenlerden birinin silahıyla rastgele ateş etmesi sonucu kurşunlardan biri Sarhanlı’nın göğsüne isabet etti. Sokaktaki ganyan bayisine girerek "112’yi arayın, vuruldum" diye yardım isteyen Sarhanlı’yı kavga eden gruptan sanan ganyan bayiindekiler, "Git bizi bulaştırma" diyerek dışarı çıkarttı. Yardım için üst kattaki kafeye giren Sarhanlı bu sırada yere yığıldı. Kafedekilerin hastaneye yetiştirdiği Sarhanlı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirlendi.

334
Namık Ekin rekor için daldı

30 Ağustos 2008

Yunanİstan’ın Rodos adası açıklarında, Yunan karasularının bittiği noktadan rekor denemesine başlayan Emekli SAT Komandosu Namık Ekin, 48 kilometre yüzerek Marmaris’e gelecek.

Ekin, 28 saat su altında kalacak. Denemenin, Türk-Yunan dostluğuna katkı sağlamasını hedeflediğini belirten Ekin, "Bir tarafa Yunan bayrağı, bir tarafa Türk bayrağı koyup arasından yüzeceğim. Bu yine su altı kardeşlik ve dostluk yüzmesi olacak. Dünyada 48 kilometre yüzen bir insan yok. Artık bu rekorları kıracak Türk çocuklarını hazırlamak istiyorum. Bu denemeyle jübilemi de yapacağım" dedi.

Rekor denemesi sırasında yemek ve tuvalet gibi bütün ihtiyaçlarını su altında gidereceğini belirten Ekin, Köpekbalıklarından korunmak için kafes içinde yüzeceğini ve deneme sırasında 22 tüp değiştireceğini söyledi.

335
Bacca davası Kocaeli’nde görülecek

30 Ağustos 2008

Tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen "Pippa Bacca" ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo’nun davası, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Gebze Ağır Ceza Mahkemesi, Gebze Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan dava dosyasını, olayın meydana geldiği TEM Otoyolu Dilovası Tüneli’nin doğu kısmının Gebze ilçesi sınırları dışında kalmasından dolayı görevsizlik kararıyla Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Davayı kabul eden Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi, duruşma tarihini 7 Ekim 2008 olarak belirledi.

Mahkeme, Pippa Bacca’nın İtalya’da yaşayan ablası Antonıa Beatrice Di Marineo’ya duruşmaya katılması için davetiye gönderdi. Pippa Bacca, aracına bindiği Murat Karataş’ın tecavüzüne uğradıktan sonra öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

336
Deniz Taksi için 16 bin merak telefonu

30 Ağustos 2008
Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
İstanbul’da şehiriçi deniz ulaşımında hizmet vermek amacıyla bir ay önce denize indirilen dört deniz taksi için bugüne kadar çağrı merkezine 20 bin 400 telefon geldi.

Telefonlardan 16 bini bilgi alma amaçlı, 4 bin 400’ü deniz taksi talebi için yapıldı. Dört deniz taksinin yetersiz olması yüzünden bu taleplerin ancak 1145’ine yanıt verilebildi.

Ayrıca "www.deniztaksi.com.tr" adresi 24 bin 600 kez tıklandı. Deniz Taksi’ye gelen taleplerle bir yolcu Boğaziçi Köprüsü altında kız arkadaşına sürpriz evlenme teklifi yaptı. Nikáha geç kalan bir nikáh memuru Kuzguncuk’tan alınarak nikáha yetiştirildi. Adalar İskelesi’nden alınan bir hasta, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmak için deniz taksiyle Kartal İskelesi’ne götürüldü.

Deniz Taksi müşterilerinin taleplerine yetişemediklerini belirten İDO Genel Müdürü Doç. Ahmet Paksoy, hafta içi iki yaka arasında, hafta sonu da Adalar’dan çok ciddi talepler aldılarını söyledi. Gece geç saatlerde Adalara vapur seferleri yapılmadığı için bu saatlerde yoğun çağrı aldıklarını belirten Paksoy, "Yenikapı ve Kadıköy gibi hatları da zaman içinde İstanbulluların hizmetine açacağız" dedi.