Rüyada yılan görmek

Rüyalar dini kaynaklarda üçe ayrılır. Rahmani rüyalar, şeytani rüyalar ve insani rüyalar. Kimi psikiyatrik kaynaklarda ise rüyanın tanımı temelde kişinin çocukluğundan başlayarak yaşamının zihninde kodlanma biçimlerinin dışa vurumu olarak özetlenebilir. Bu psikaytrik tanım dinimizde en fazla insani rüyaları açıklamaya yeterlidir. Bunlarla birlikte kimi rüyalar insani faktörlerle açıklanamaz. Bu rüyalar da kuşkusuz Rahmani ve şeytani rüyalardır.

Rüyada yılan görmek genelde kötü yorumlanır. Nefs insanın yılanıdır. Sürekli ona zarar verir. Üstelik korkunçtur. Bu da rüyalarda nefsin yılan olarak kodlanmasına sebep olabilir. Rüyanızda gördüğünüz yılanın boyut ve rengine bağlı olmakla birlikte genel olarak kabul gören kanı onun düşman, nefs, şeytan anlamlarından birine karşılık geldiğidir. Rüyada gördüğünüz yılan sizi kötü yola düşürmeye çalışan, size zarar veren nefs olarak yorumlanırsa bu nefsinizin açtığı yoldan gitmemeniz için size bir işarettir. Geri kalan olayların yorumlanışıyla bunu sağlayabilirsiniz.

Rüyada gördüğünüz yılan düşman olarak yorumlanırsa iş ve sosyal yaşantınıza dikkat etmelisiniz. Kuşkusuz bunun işaretlerini rüyanızda almışsınızdır. Son olarak rüyada gördüğünüz yılanı şeytan olarak yorumlamışsanız korkmayınız. O nefis kadar tehlikeli değildir. Allah’a sığındığınızda onun etkilerinden mutlaka kurtulursunuz.

Rüyada yılan öldürmek neye işarettir derseniz kuşkusuz düşmanınızdan, şeytanınızdan ve nefsinizden kurtulacağınız anlamına gelir. Nefsini öldüren ibadet yapar. Doğru yolu kazanır. Şeytanı öldüren sosyal yaşamda ve kendi yaşamında tehlikeleri yenecektir. Düşmanı öldüren ise sosyal ve iş yaşamında başarılı olacaktır.

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar