İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - djarum black-

457
FULL OYUN ÇÖZÜMLERİ / CALL OF DUTY
« : 22 Aralık 2006, 13:11:40 »
Training

Bu oyundaki ilk bolum ve bir egitim sureci.Amac egitimi basariyla bitirmek. İlk olarak cevredeki butun tabelalarin onune gelerek onlara bakin. Sonra radardaki yildiza gitmemiz isteniyor.İki adim yanimizda oldugu icin bu cok kolay olacak. Sirada klasik asker egitimleri var.Borularin icinden gecmek,atlama-ziplama,surunme,duvara tirmanma gibi seyler.Bu bitince karsidaki kapidan girin ve silah egitimine baslayin.Solunuzda masanin ustunde bir tufek var.Onu alın ve karsidaki hedefe komutaniniz tamam diyene kadar duzgunce ates edin.Sonra ilerleyin sniperi alin ve uzaktaki hedefe ates edin.Comelerek ates ederseniz isabet oraniniz artacaktir.Bundan sonra makineli tufek egitimi var.Onu da gecin,el bombalarinin oldugu masaya ulasin.Amac,bombalari onumuzdeki evin pencerelerinden ve kapisindan iceri sokabilmek.Bunu da hallettikten sonra patlayici yerlestirme egitimi var.Masadan c4'u alin.Oyunda gorev icabi almamiz gereken objeler yada birseyler koyulmasi gereken kisimlar sari sekilde parliyor.Karsida parlayan yere c4'u "F" tusuyla yerlestirin ve zaman bitmeden oradan uzaklasin.Boylece egitim tamamlanmis oluyor.(Keske askerlik de bu kadar cabuk bitse)

Pathfinder

Oyuna basliyoruz."Tab" tusu gorevlerimizi, radardaki yildiz da gitmemiz gereken yerleri gosteriyor.Bunlari sik sik kullanacagiz.Oncelikle belirteyim kahraman gibi onden dalmayin heryere, sehit olur gidersiniz..Parasutle inerek goreve basliyoruz.Onunuzde duran eve dogru yavasca ilerleyin, karsiniza bir asker cikacak.Onu indirin ve kendinizi kutlayin cunku bu ilk lesimiz.Evin icinde saglik var gerekirse alin sonra radardaki yildiza dogru yurumeye baslayin.Az ileride agacta asili olan sehit askerin yaninda yerde parlayan nesneyi alin ve dikkatlice ilerlemeye baslayin.Karsidaki karargahta iki dusman var ister oldurun ister satranc oynayin ama sonra oldurmeyi unutmayin :) Onlari temizledikten sonra karargaha girin.Soldaki kapidan meydana cikip parlayan antenin yanina gidin ve "F" tusuna basin.Yeni bir gorev eklenecek ve bu da alani savunmak olacak. Parasutle inen askerlerle ilerleyin ve ilerideki duvarin yanina gelin.Duvardaki oyuklardan karsi evdeki makinelileri indirin yoksa iyi hasar veriyorlar.Daha sonra askerlerin girdigi eve girin.Evde kimi gorurseniz oldurun ve yandaki kapidan bahceye cikin.Burada dikkatli olun,onumuzdeki evdeki düşman makinali tehlikeli olabiliyor.O olunce eve girin ve karsiniza gelenleri yere serin.Evin, onunde kamyon olan kapisindan degil de bir avluya cikan kapisindan gireceksiniz ama kapinin arkasindaki Naziye dikkat edin.Orada kimse yoktu diyebilirsiniz cunku bazen dalip bazen sote yapabiliyor.Takip etmemizi isteyen askerin ardindan gidin ve bolumu bitirin.

Burnville

Askerlerle birlikte gidin.Curcuna basliyor.Havadan atilan bombalardan kacin ve uzaktaki evdeki makinelilerden sakinarak karsidaki duvarin yanina gelin.Buradan onlari temizleyin ve eve dalin,yan kapidan cikin ve tahta citin altindaki kiriktan surunerek gecin.Birkac asker var onlari da oldurun.Ates yanan yerin yanindaki kapidan girin.Karsidaki camdan baktiginizda bir panzer ve ustunde bir makinali goreceksiniz.Tepedeki makinaliyi indirin.Sonra diger arkadaslarinizla camdan disari cikin ve duvari kendinize siper ederek karsi evlerden ates edenleri susturun.Bomba atmak bana gore en kolayi.Hepsi olunce bizim askerler harekete gececek, siz de ilerleyin,yaraliysaniz sagliklari alin.Bizim askerlerin cevreledikleri kapidan yavasca disari cikin.Burada sizi buyuk catismalar bekliyor,ona gore.Tuvalet kabinine benzer kulubenin arka caprazindaki evden askerler cikacak dikkat edin.Onlari oldurup evden saglik alin. İlerideki makinaliyi indirip, onun bulundugu yikintilara gidin ve cevrenize bakinin.Kosedeki duvarin yikilmis kismindan bakin, orada bir ucaksavar ve tepesinde bir kac asker goreceksiniz. Gorev, bu ve diger 2 ucaksavari patlatmak. Tepesindeki askerleri bombalayin sonra diger askerlerinizi bulun.Ucaksavarin arkasindaki parlayan yere c4'u yerlestirin ve tuyun.Kaldi iki tane.Askerlerle birlikte harekete gecin,ilerleyin.Karsidaki siperin arkasinda bir cok asker ve 2.ucaksavar bulunuyor.Butun askerleri oldurun sonra ucaksavari patlatin.Daha sonra radardaki yildizi izlemeye devam edin.Duvarda "Rene La Faire" yazan evin yanindan girin ve karsidaki eve girin.Burada evin onundeki yikintilarin arkasinda Naziler var.Onlari da halledin sonra yildiza dogru ilerlemeye devam edin.Bir sokaga geleceksiniz.Sokak ikiye ayriliyor ve sola ayrildigi yerde son ucaksavari gorebiliyoruz.Hemen yaklasmayin, cevredeki dusmanlar sizi oldurmeyi bekliyor.Onlara bir ders verin.Sokagin sag tarafinda bir makineli var, oldurmeyi unutmayin.Daha sonra dusman kalmadigindan emin olunca son ucaksavari da patlatin ve Cpt.Foley'le bulusun.Kisa bir konusmadan sonra bolum bitmis olacak.

Dawnville

Cpt. Foley'in gonderdigi er oldukten sonra, harekat basliyor.Hemen cevredeki askerleri indirin, sonra tanka vurulmadan hizla karsidaki siperin oldugu sokagin sonuna gelin ve yikik kiliseye girin.Tanki ucurmak icin Panzerfaustlar(bazuka) var.Onu alin.Ciktiginizda cevrede yine dusmanlar olacak, onlari oldurun sonra tanki bazukayla patlatin.Hemen kiliseye geri donun ve kiliseyi dusmanlardan savunun.Hepsi olunce Cpt. Foley'le birlikte disari cikin, oyunun basinda bizim elemanin gidip oldugu kapidan girin ve ilerleyin.Evlerden sonra bir meydana geleceksiniz.Oradaki Nazilerin hepsi olunce yine bir tank gelecek, kiliseye geri donup bazuka almaniz gerekiyor.Yolda karsiniza cikan askerlerden kurtulun ve kiliseden bazukayi alin ve tanki patlatin. Bir bazuka daha alin, ilk gordugunuz tankın tam karsısında bir tank daha var.Onu da yok edin.Sonra o taraftan yildiza dogru devam edin.Iki yikik bolumu olan duvari gordugunuzde cok dikkatli olun.Uzakta makineliler var.Surune surune yikintinin kenarina gelin.Kenarda bir sniper rifle var. Onu alin ve makinelileri indirin.Hemen atlamayin, makinelilerin baslarina birer dusman daha gelecek.Onlari da oldurun ve yikintidan bahceye atlayin.Iki tane mortar (havan topu) var.Baslarindakileri oldurun, yerden bir tane makineli tufek alin(tavsiye) sonra bizim askerlerin bindigi arabaya siz de atlayin.Kisa bir konusmadan sonra bolum bitecek.

Carride

Arabada gidiyoruz.Yol kenarindaki askerleri isterseniz oldurun.Camdan kendinizi sarkitmak icin "F"ye basabilirsiniz.Ama vurma sansiniz kadar vurulma ihtimaliniz de artar.
Cikmaz sokaga girince arabadan cikacagiz.Yikik eve dalin ve dusmanlari indirin.Ev resmen saglik deposu.Caninizi tamamlayip kapidan cikin.İleride evin kosesindeki askerleri vurun ve ilerlemeye devam edin.Bir garaj ve icinde bir araba var.Garajin yanindaki evin ust caminda bir keklik var, oldurun.Yanimizdaki asker arabayi calarken, siz de gelen dusmanlari imha edin.Araba calisinca icine atlayin bundan sonra sadece arabadan dusmanlara ates etmek kaliyor.

Brecourt

Sgt. Moody'i takip edin.Emir verdikten sonra iyice soldan ilk MG42'ye yaklasin ve basindaki dusmani vurun.Comelerek gitseniz iyi olur,yoksa can sikici oluyorlar.Diger MG42'yi de indirin ve siperde yildiza dogru ilerlemeye baslayin.Karsiniza gelenleri oldurun, ileride iki MG42 daha goreceksiniz.Hemen comelin ve egilerek devam edin. Sgt.Moody'i goreceksiniz.O, diger bombaatari patlattiginda siperin sonundaki siginagin kapisi acilacak.Siginakta ilerleyin,parlayan dokumanlari alin ve askerimizin actigi cikis kapisindan sipere dalin. Sgt. Moody, yarali bir eri getirmeye gidecek, bu sirada siz de gelen dusmanlara ates acin ki sag salim donebilsinler.Geri donunce Sgt.Moody size patlayicilari verecek.Simdi 4 tane "artillery gun" i yokedecegiz.Birinciye ulastigimizda uzaktan ates ediyor olacaklar ona dikkat edin.Patlayicilari yerlestirin ve siperden cimlere cikip yatin.Nisan alip askerleri vurun ve ikinci artillery gun'in yanina gelin.Patlatip siperden devam edin.Ucuncunun cevresinde bir MG42 ve dusmanlar var.Dikkat etmezseniz agir hasar veriyorlar.Onlar da olunca ucuncu artillery gun'i patlatin ve bizim askerlerin ciktigi yerden siz de siperden cikin.Yildiza dogru devam edin.Karsida bir samanlik var.Icindeki dusmanlari oldurup arka kapisindan cikin.Ilerideki Nazilere bomba atabilirsiniz, isiniz kolaylasir.Bahcenin sagindaki acik kapili eve girin ve ust kata cikin.Ust kattaki odadaki dokumanlari alin ve MG42'nin basina gecin.Disaridan gelenleri temizlerken bu silahin basinda olmanin karsi taraf icin haksizlik oldugunu anlayacaksiniz.Vuramadiginiz askerler eve giriyor ve arkanizdan gelip sizi kursuna boguyor.Buna dikkat edin.Hepsi olunce asagi nini ve acilan arka kapidan dikkatli cikin cunku yan evin caminda size ates acan bir MG42'li var.Onu halledip sokaga cikin.Sokagin ilerisine gidip bir U cizerek de son artillery gun'i bulabilirsiniz, hemen sokaga ciktiginiz yerin solundaki acik kapidan girerek de.Onu size birakiyorum.Son artillery gun'in cevresindekileri oldurun, hedefi patlatin ve oturup sigaranizi yakin.

Chateau

Bastaki konusmayi dinlediyseniz, ne yapmaniz gerektigini biliyorsunuz.MG42'yi vurun vegiris kapisinin arkasindaki birkac paraziti de haritadan silin.Sonra ilerleyin ve satonun kapisinin onune gelin.Gelen kamyondan inen askerleri vurun ve kamyonun arkasindaki yoldan devam edin.Karsiniza gelenleri indirin.Araba garajina gelin, yine bir kamyon gelecek ona dikkat. Ilerlemeyi surdurun, evin bahcesine girip acik olan arka kapidan eve adim atin.Yukari kata cikan merdivenleri bulana kadar koridoru takip edin.Ust kattaki en uzak odada dokumanlar bulacaksiniz.Onlari alip asagi kata inin.Merdivenlerden indiginizde karsinizdaki ilk kapi acilacak.Iceridekileri bayiltin, yok yok oldurun.Oradan diger buyuk odaya gecin.Iceriye yukaridan askerler gelecek,hemen temizleyin ve yukaridan devam edip balkona cikin.Burada oyalanmadan askerleri oldurerek ilerleyin ve karsidaki kapidan iceri dalin.Duvar kenarlarindan "Q" yada "E" ile bakarsaniz daha karizmatik oluyor.Koridorun sonunda asagiya inen merdivenler var.Oradan inin ve ortada buyuk bir masa olan odaya girin.Karsida parlayan kus heykelcigini "F" ile dondurun, somine acilacak ve gizli bir bolme ortaya cikacak.Oradakileri acimadan oldurun ve iletisim araclarini vurun,sonra somineden geri cikin.Iceri bizim elemanlar girecek,kapiyi kiracak ve biz de oradan devam edecegiz.Asagi inmeye devam edin.Bizimkiler demir kapiyi patlatinca oradan iceri girin. Son hucrede Cpt.Price'i bulacagiz.Bizimkiler onu cikarirken, siz de onden gidin ve gelen dusmanlari yere serin.Bizimkilerle arayi cok acmayin cunku bir yerde Cpt.Price'i camdan disari cikaracaklar.Sonra da bolum bitiyor.

Powcamp

Bu bolumle ilgili pek birsey anlatmayacagim.Sniperla kapidaki elemanlari temizledikten sonra zaman islemeye basliyor.Tek yapmaniz gereken, radardaki yildizi izleyerek 10 dakika icinde dusmanlari vurarak Major Ingram'a ulasmak ve kapiyi kiran kamyonun yanina geri donmek.Cok zor bir bolum degil,tabi eger her odaya girip oyalanmazsaniz.

Pegasusnight

Cpt.Price ile konustuktan sonra ilerlemeye baslayin.Uzakta gozetleme binasindaki iki makineliyi vurun.Orasi bitince kopruden karsiya gecin.Bir tank gelecek.Hemen Cpt.Price ile bulusun.Sonra sokagin karsisina gecin ve Pvt.Mills'i alip tekrar kopruden gecin ve tanksavarin yanina gidin.Elemanimiz silahi onarinca basina gecin ve tanki patlatin.Sonra koprunun karsisinda kalan birkac askeri temizleyin, hepsi bu.

Pegasusday

Bombardiman baslayinca bizimkilerin yaninda siper alin.Hep beraber karsiya gececegiz ve bolgedeki butun Naziler olene kadar orayi savunacagiz.Bence citli bahcenin icindeki sipere girip oranin en ucuna giderseniz cok kolay oluyor. Bir sure carpistiktan sonra kopruye geri donun komutu gelecek.Koprunun ote yanina gecip binadaki makineli tufekle dusmana ates ederek bizimkilerin canli geri donmesini saglayin.Zaman islemeye baslayinca hemen tanksavarin basina gecin, cevreden gelen tanklari vurmaya baslayin.Burasi sizi zorlayabilir,cunku bir yandan gelen tanklari vurmaya calisacaksiniz, diger yandan dusman askerlere vuruldukca kosup can alacaksiniz.Tanksavar patlarsa koruma binasinin arkasindaki bazukalari kullanin.Dayanabilirseniz sizi kutlarim.Zaman bitince kisa bir catismadan sonra bolum sona erecek.

Dam

Sniperla isildagin cevresindekileri indirin.Barajin ustunden iki eleman gelecek.Onlari da vurun.Sonra barajin duvari ustunde ilerlemeye baslayin.Ucaksavarlari patlatarak ilerleyin.Uzaktan gelen askerler cok etkisiz ve kolay hedef oluyorlar.Son ucaksavarin hemen arkasinda kalan kapiya dikkat edin.Siz patlayiciyi yerlestirince kapi aciliyor ve bir asker cikiyor.Onu da haklayip kapidan girin.Icerideki askeri oldurun ve asansorden asagi inin.Asansorun icindeki bidonun arkasina saklanin ve asagida sizi bekleyen iki cakali da vurun.Koridordan ilerleyin.Karsiniza cikanlara dikkat edin.Saga ve sola inen merdivenlerin oldugu yere gelin.Iki tarafa da bakip askerleri oldurun.Sonra sagdan gidip asansoru cagirin.Asagida yine dusmanlar var.Onlari da gebertip ilerleyin.Uc tane kalin celik boru olan kata gelin.Ortadaki borunun az ilerisinde sola acilan bir koridor var.Oraya girin.Sonundaki merdivenlerden cikin,erzak dolu odayi gecin ve iki binayi ayiran avluya cikin.Bu anlattigim yerde de birkac dusman var,onlari unutmayin.Diger binaya gecin.Jeneratorlere patlayicilari yerlestirin ve diger cikistan bahceye cikin.Hemen onunuzde bir tanksavar olacak.Onu patlatip radardaki yildiza dogru ilerlemeye baslayin.Bahcede iki tane de ucaksavar var.Onlari da yokedin ve geldiginiz gibi en basa,barajin ustune donun.Donuste bir cok asker olacak.Onlari da oldurerek devam edin.Bazi yerlerde 4-5 kisi bekliyorlar.Cok dikkatli olun.Barajin ustune vardiginizda bir kamyon sizi bekliyor.Ona atlayin,yolda ates eden dusmanlara bakarak olun ve diger bolume gecin.

Truckride

Kamyonun arkasinda gidiyoruz.Pesinizden gelenleri Panzerfaustlarla patlatin.Biraz sonra bir kopruye gelecegiz.Bizim eleman kopruyu patlatmaya gidince elimizde bir durbunlu tufek belirecek.Onunla kopruyu gecmeye calisan askerleri vurun.Yaklasirlarsa elemanimizi vuruyorlar ve gorevi yapamiyoruz.Bu yuzden keskin bir nisanci olun.Kopru patlayinca gene kamyonla kacmaya devam edecegiz.Bazukayla,gelen kamyonlari vurmaya devam edin ama tasarruflu davranin,zira bazukalar sinirsiz degil.Burada birkac kez ne oldugunu anlayamadan oldum, sanirim motosikletle gelenler yuzunden oldu.Onlari da ates ederek oldurun.Her zaman comelerek ates edin,acik hedef olmayin.Biraz sonra da bolum bitecek.

Airfield

Kamyonla havaalanina giriyoruz.Ucaksavarin orada inecegiz.Hemen onun basina gecin ve kovalamaya calisan ucaklari onunla patlatin.Ayrica havadan uzerimize dalis yapan ucaklari da vurun yoksa bombaliyorlar.Yandaki binanin catisinda askerler var.Onlari da ara sira vurun ki basinizi agritmasinlar.Piste buyuk ucak cikinca onu vurmayin,o ucakla kacacagiz.Kamyona yeniden atlayin,ucagin yanina vardigimizda bolum bitmis olacak.

458
FİKSTÜR / Ynt: 1. HAFTA MAÇLARI VE SONUÇLARI
« : 21 Aralık 2006, 22:34:03 »
oke hamza kardeşim türkiye ligi benimdir cuma günü son gündür nadir le maçını yaparsın herkesin maçlarını tamamlamasını umuyorum

459
ŞİKAYET VE ÖNERİLER / Ynt: oyun tam çözümleri
« : 21 Aralık 2006, 21:53:27 »
bişey demicekmisin

460
« : 21 Aralık 2006, 20:16:00 »
selamün aleyküm ilk önce ben berat 24 yaşındayım yani namıdiyar beratgecesi,şimdi şunu söylemek istiyorum ben ankarasporu ilk haftaki rakipte gsdyı.bu takımıda alan kişi furkan adlı bir arkadaşımız ben onun la tam 6 maç yapmaya kalktım hepsindede oynayamadık,nedeni çok basit ya ilk oynadığmızda attı durumu kavrayamadık sonra bidaha yine aynı 3.nde ben dedimki sende yama varmı oda dedi var bende sordum ona ya hangi yama yüzdeyüz stad yaması vardır dedim içimden harbiden de öyle çıktı yahu stad yaması zaten normal oyuna bile zarar veriyor birde multi yapıyoruz hayret bişey ya,sonra işte dedim ona sen oyunu yükle tekrar gel dedim oda bikaçgün sonra arkadaştan cd alcam dedi iyi dedim sonra geldi o gün ve tekrar oynamaya başladık vede gene olmadı ya dedim ne oluyo hani gene olmuyo dedim oda bana ne diyo biliyormusun ya işte bekle bidaha deneyelim iyi dedim dene allah dene genede olmadı sonra ben dedim ona sen fifayı yüklemedinmi yoo dedi arkadaş cdyi getirmedi dedi sonra benim sigorta attı olum dedim benden 10 yaş küçük ondan dolayı olum hitabında bulundum aşağılamak amaçlı deil yanlış anlaşılmasın herneyse olum ya sana cdyi tekrar yükle demedimmi dedim oda işte bulamadım falan flan hep dolamaçlı kelimeler sonra dedimki bak dedim sen git bir yerden bul oynayalım oda bakarız dedi e bulursan ne zmaan oynarız dedim oda bana demesinmi işte annem bana bugün kızdı anca 9 da açarım pcyi dedi allah bitane daha işte,,sonra işin özeti kendi kendime şunu söyledim ulan salak herif madem cdin yok neye üye oluyon o zaman madem annen kızıyor neden üye oluyon artı bide aldığı takıma bak glatasaray iyide bir takım yani oynayamıyorsun gelipte burda başkasının hakkını yiyorsun nedim ben yaa....

öncelikle bratgecesi nick li arkadaşım bana bu mesajı özelden gönderdi . bence deikleri doğru oyun yoksa annen kızıyosa falan dediklerinin hepsi doğru berat gecesi nickli arkadaşım kaç gündür beklemiş galatasaray kullanıcısını bence berat gecesi kardeşim hükmen yensin adalet yerini bulsun son karar sizin

461
FIFA 2007 / Ynt: Kit Shop by Nadir_piero
« : 21 Aralık 2006, 19:58:33 »
VE DE Türkiye Forması:

resimde ankantx yazıyo formalar benim deme bari nadir bu tam bi (ç)alıntıdır yapan arkadaş görürse mahkemeye kadar gider emeğe saygısızlık bu işşallah buralarda değildir bu kişi bi dahakine alıntıdır yaz kardeşim

462
« : 21 Aralık 2006, 18:20:35 »
HAMZA  YENİ KONU İÇİN EN FAZLA 20000 KELİME GEREKİYOMUŞ BENİM EKLEYECEĞİM KONUDA EN AZ 600000 TANE KELİME VAR NASIL HALLETCEM O İŞİ

463
« : 21 Aralık 2006, 18:12:28 »
hamza abi ben teknik sorunlardan dolayı oynayamıyorum hükmen olayında bizi atlar mısın
oyun atıyo cuma günü yükliucem 07 yi yeniden hemen yaparız

AĞA BU HAFTA YAPAMASSAN BİLE HÜKMEN OLMASI LAZIM ÇÜNKÜ DİĞER KULLANICILARA AYIP OLUR AMA 1. HAFTA TPOİÇİNİ KİTLEYELİM BU AKŞAM MAÇINIZI YAPINCA HABER VER KİLİDİ KALDIRALIM SONUCU YAZ KARDEŞİM SANA UYARMI

464
aramıza hosgeldın kardes sende bizdensın artık

bir fenerbahceli oyuncunun galatasaraya gol atması gibimi  ;D ;D ;D gs ye gol atınca fenerli oluyo ya o bakımdan  ;D ;D

465
« : 21 Aralık 2006, 16:11:23 »
5 tane maç yapılmamış bu akşam 20:00 a kadar yapılmassa hamza ile beraber yada sıf kendisi olaya el koyacaktır yapmayanlarlar 3-0 hükmen mağlup olacaktır

466
« : 21 Aralık 2006, 16:09:19 »
amet kardeş ayrılmışmıydı turnuvadan ???

467
« : 21 Aralık 2006, 15:07:43 »
son gün dündü hamza lütfgen gereken yapılsın öğlenleri olmuyosun herkez burda bekliyo sen bu turnuvanın mod luğunu ver ben sabahtan ayarlarım herşeyi bi sorun olursa düzeltirim kardeşim

468
« : 21 Aralık 2006, 15:05:14 »
oke hamza abi ilgilenecem sen rahat ol teşekkür ederim