Gönderen Konu: KARADENİZ FIKRALARI  (Okunma sayısı 49727 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Ynt: KARADENİZ FIKRALARI
« Yanıtla #312 : 04 Aralık 2006, 13:26:53 »
Ağır roman
Temel kırtasiyeye girmiş. Bilgiç bilgiç:
- Bana bir roman lazım. Kırtasiye tezgahtarı sormuş:
Efendim ağır mi olsun hafif mi? Temel:
Fark etmez canım. Nasıl olsa arabam dişarida.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 04 Aralık 2006, 13:27:09 »
ölüm cezası
Naziler üç İngiliz,Fransız ve Laz'ı esir almışlar ve sonuçta ölüm cezası çarptırmışlar. Ve askerler soruyor:
- Beyler Giyotinle mi ölmek istersiniz? Asılarak mi? Kursuna dizilerek mi? İlk önce Fransız yanıt verdi:
- Benim atalarım hep giyotinle öldüler ben de giyotinle. Onu almışlar kafasını yerleştirmişler giyotine. Giyotini üstten bırakıyorlar. Tam kafasına 2 santim kalınca giyotin duruyor. Maalesef giyotin bozuk Almanlar sinirleniyor. çünkü bu durumda Fransız kurtuldu. İngiliz:
- Arkadaşlar. Asılarak ölmek çok kotu benide giyotinle oldurun. İngiliz uyanıklık yapıyor. Almanlar giyotini tamir ediyorlar. Ama olay ayni şekil de cereyan ediyor. Sonuçta İngiliz de kurtuluyor. Sıra bizim Laz'a geliyor. Bizim Temel de uyanık:
- Arkadaşlar asılarak ölmek gerçekten çok kötü. E zaten giyotin de çalışmıyor. En iyisi beni kurşuna dizin

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 04 Aralık 2006, 13:27:36 »
Polis yok
Temelle Dursun kamyona 6 metre yüksekliğinde eşya yüklemişler. İstanbul'a götürüyorlar. Giderken 100 metre ileride bir köprü gözlerine çarpmış. Köprü yüksekliği 4.50 m. belirtilmiş. Temel arabayı köprüye 15 metre kala yavaşlamış. Dursun etrafa bakmış. Temel'e:
- Temel gazla etrafta polis falan yok.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #315 : 04 Aralık 2006, 13:27:59 »
Madem Türksün
Temel İngiltere'ye gidecekti. Onun için bir arkadaşından İngilizce hakkında bilgi istemişti. Arkadaşı Türkçe kelimelerin son hecesinin uzatılması şeklinde Temel'e bilgi verdi. Temel uçağa bindi. ön dakika sonra hostesi çağırmak için: Hosteeees. O da ne hostes gelmişti. Temel İngilizce yi sökmeye başladığını düşünüyordu. Havaalanından çıktı:
Taksiiiii Vay be taksi de durmuştu Temel ağır ağır kendini kaptırdı:
Hoteeeeeeel Otele gitti. Odasına çıktı,duş aldıktan sonra bara indi:
Viskiiiii. Daha sonra Londra sokaklarında dolaşmaya başladı. Parkta bir adam gördü:
-Merhabaaaaa,nasilsiniiiiz? Adam:
- İyiyiiiiim,sağoooooool Temel:
Türk musunuuuuz? Adam:
Eveeeeet Temel:Kardeşim Türksün de neden iki saattir İngilizce konuşuaysun o zaman.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #316 : 04 Aralık 2006, 13:28:19 »
Ahır
Temel bir at almış, ahıra götürmüş. Ama at biraz büyükmüş ahıra girip çıkarken, kulakları kirişe sürtüyormuş. Temel çözüm için kapının kirişini yontmaya başlamış Dursun görmüş ve sormuş ne yapiyon sen diye.. Temel de durumu anlatmış, Dursun da:
- İyi de eşiği kazsana daha kolay olur demiş. Temel de:
- Salak Dursun demiş, atin kulakları sürtüyor ayakları değil demiş.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 04 Aralık 2006, 13:28:36 »
Elalemin Şeyiyle
Karadenizlinin biri köyden hiç dışarı çıkmamış. Bir gün Almanya'dan bir akrabası kendisini ziyarete geliyor ve hediye olarak da bir elektrikli testere bırakıp gidiyor. Adam testerenin nasıl çalışacağını düşünürken fişi görüyor ve prize takıyor. Kucağında testere aleti kurcalarken birden düğmeye basıyor ve testere adamın takımı kesip götürüyor. Arkadaşları adamı da takımı da alıp hastaneye götürüyorlar. Adam doktora yalvarıyor ne olur bunu dik diye doktor parçayı eline alıyor bakıyor ve hastaya bunun olması imkansız diyor. Karadenizli doktora o zaman beni oldurun doktor diyor. Her neyse tam o sıra da genç bir hasta getiriyorlar. O adamda can çekişmekte. Doktor Karadenizliye diyor ki:
Bak eğer bu hasta eğer yasamazsa belki bununkini sana uydururuz diyor. Bir sure sonra yeni gelen hasta oluyor ve takımı bizim Karadenizliye monte ediyorlar. Aradan 3-4 ay zaman geçiyor doktor bizim Karadenizliyi merak ediyor ve köyüne gitmeye karar veriyor. Neyse adresten bizimkinin evini buluyor kapıyı çalınca karşısına bizim Karadenizlinin karisi çıkıyor. Doktor durumu izah edip operasyonun sonucunun nasıl olduğunu soruyor. Kadıncağız başlıyor ağlamaya:

Hiç sormayın doktor bey diyor, bizimki her gece bana sırtını dönüp yatıyor, o sizin yaptığınız hiç bir ise yaramıyor diyor. Doktor üzüntü ile evden ayrılıyor. Koy meydanına geldiğinde bir bakıyor bizim Karadenizli neşe içinde arkadaşlarıyla kahvede tavla oynamakta. Doktoru görür görmez fırlıyor ve doktora sarılıyor:

- Doktor bey hayatımı kurtardınız diyor. Doktor şaşırıyor:
- Nasıl olur simdi sizin evden geliyorum, karın sende hiç bir kıpırdanma dahi olmadığını söyledi diyor. Karadenizli doktora dönüyor:
- Aşkolsun doktor diyor, elalemin şeyiyle kendi karımızı yapacak değiliz ya diyo.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #318 : 04 Aralık 2006, 13:28:47 »
Telsiz telefon
Temel bilim adamı iken bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya baslar;
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağı indik ve telefon kabloları bulduk. öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır. Sıra Türkiye ye gelir ve Temel baslar anlatmaya:
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağı indik ama bir şey bulamadık. öyleyse atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #319 : 04 Aralık 2006, 13:28:59 »
Öksürayrum
Temel dahiliyeciye gitmiş. Doktor ona neyinin olduğunu sormuş.
-Öksürayrum,demiş Temel.
-Ne zamanlar öksürüyorsun?
-Tuvalette oturayurken kapiyu tiklattiklari zaman,demiş Temel.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 04 Aralık 2006, 13:29:14 »
Küçük hortum
Temel Afrika'ya koşuya gitmiş. Sıcak dolayısıyla çıplak yatmış. Gece gürültüyle uyanıp yataktan çıplak fırlamış. Fille göz göze gelmiş. Fil:
-Bu küçük hortum ile nasıl besleniyorsunuz? demiş.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 04 Aralık 2006, 13:29:30 »
 Aptal herife bak!
İki boyacı olan Temel (kısa boylu) ile İdris (uzun boylu), bir bayrak direği boyama isini almışlar. Bu is için ne kadar boya alacaklarını hesaplamak için direği ölçmeye çalışmışlar. çapını ölçmek kolay olmuş ama yüksekliği?? Onu ölçmek için Temel Idris'in omuzlarına çıkmış ama direğin tam tepesine ulaşamamış. Idris:
- Ben senden uzun boyluyum. Bir de ben deneyim. deyip Temel'in omuzlarına çıkmış ama gene aynı sonuç. Oturup ne yapacaklarını düşünürken yanlarına iri-yari bir adam yaklaşıp ne yaptıklarını sormuş. Temel'le Idris sorunu anlattıktan sonra, adam direği yerden güç bela söküp yere yatırmış. Boyunu ölçüp tekrar yerine diktikten sonra yoluna devam etmiş. Gittikten sonra Idris'le Temel bakışıp gülüşmüşler:
- Aptal herife bak! Biz ona yüksekliğini sorduk o bize uzunluğunu verdi.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #322 : 04 Aralık 2006, 13:29:45 »
Kulak doktoruna
Temel iç hastalıkları uzmanına gitmiş.
Doktor:
- Şikayetiniz nedir ? dediğinde:
- Bir suredir sessiz sessiz yellenmeye başladım. Ne tavsiye edersiniz? demiş.
Doktor:
- Önce bir kulak doktoruna gitmenizi tavsiye ederim !!!

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #323 : 04 Aralık 2006, 13:30:03 »
Tehlikeli
Temel İngiltere'ye gidecekmiş. Arkadaşı Cemal İngiltere'de trafiğin soldan olduğunu ve bunun Temel için oldukça tehlikeli olacağını söyleyip, dikkatli sürmesini örgütlediğinde, Temel:
- Merak etme geçen gün Rize'den Samsun'a soldan gittim,bunun ne kadar tehlikeli olduğunu bilirim daa !!!