İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - N0RM

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
349
FIKRALAR / Tren
« : 06 Ocak 2008, 00:25:38 »
Bir gün 7 avcı ava giderler. Önlerine bir tavşan deliği çıkar.
İçlerinden bir tanesi: Yatın arkadaşlar der.
Yatarlar ve vururlar.
Biraz sonra önlerine bir tilki deliği çıkar.
Yine bir tanesi: Yatın arkadaşlar der.
Yatarlar ve vururlar.
Biraz sonra yine bir ayı deliği çıkar.
İçlerinden bir tanesi: Yatın arkadaşlar der.
Yatarlar ve vururlar.
Daha sonra yine bir delik çıkar.
Yine bir tanesi: Arkadaşlar ben bunun ne deliği olduğunu bilemedim der.

Ertesi gün gazetelerde ne yazar?!
Bir tünelin girişinde 7 avcıya tren çarptı.

350
FIKRALAR / Turna
« : 06 Ocak 2008, 00:25:12 »
Avcılar oturmuşlar başlarından geçen ilginç olayları anlatıyorlarmış, içlerinden biri bir gün gölde balık avlarken oltama büyük bir balığın takıldığını anlayınca yavaş, yavaş ve büyük bir mücadele ile kıyıya çektiğimde, büyük bir turna balığı olduğunu gördüm balığı tek başına taşıyamayacağımı anlayınca gidip köyden atımı aldım, fakat balığı ata koyduğum zaman bir taraftan başı diğer taraftansa kuyruğu yere deymesin mi, yapacak bir şey olmadığından yola çıktım ama oda ne az sonra balığın ağırlığından atın beli kırılmasın mı, deyince orada bulunan arkadaşlarından biride bizde üç arkadaş bir gün sisli bir havada domuz avına çıkmıştık, o arada çalıların arasında ses duyunca tüfeğimi ateşlememle acı bir feryat duyup, çalılıklara gidince vurduğumun arkadaşım olduğunu görünce hemen bir mezar kazmaya başladım, fakat o arada diğer arkadaşım gelerek seni katil deyince onu da vurmak zorunda kaldım, onun içinde bir mezar kazmaya başlamıştım ki bu sefer de orman memuru silah sesini duyup ta yanıma gelince artık yapacak bir şey kalmadı, ha iki ha üç kişi deyip onu da vurdum, tabii onu saklamak içinde bir mezar daha kazmaya başladığımda karşıdan bir traktör dolusu köylü yanıma doğru gelmiyor mu deyince, turnayı yakalayan avcı yok artık köylüleri de vurup gömdüm deme, diyince o zaman sende balığın boyunu daha makul bir ölçüye çekte bana bir traktör dolusu köylüyü vurdurma der.

351
FIKRALAR / Piton neymiş ..?
« : 06 Ocak 2008, 00:24:52 »
Haydar emmi diye biri avlanmayı çok severmiş . Piyangodan büyük ikramiye kazanınca olan parayı 15 günlük bir safariye yatırmış.
15 gün sonra dönmüş gelmiş , ayakta karşılamışlar Haydar emmiyi , hepbir agizdan
-De hele anlat, neler yapmışsan haydar emmi, neler görmüşsan ?
Bizim emmi demis ki:
-Vuallah zebra avlamışam.
-Ulaaa zebrada ne oliy ? diye sormuş köylünün biri.
-Bizim eşşegi biliymisen ?
-He bilirem ..!
-Ha iste bizim eşşegin çizgilisidir ha , böyle pijama giymiş gibim oliy .
-Sonra zürafa avlamışam..
Aynı köylü yine sormuş:
-Ula Haydar emmi zürafada ne oliy ki ?
-Bizim eşşegi bilisen?
-He bilirem ..!
-Iste bizim eşşegin 3-4 metre daha uzuni oliy ...
-Vuiii, eee başka ne yapmışsan Haydar emmi ?
-Piton avlamışam demiş avcı emmi..
-La pitonda ne oliy ?
-Bizim eşşegi bilisen ?
-He bilirem..!
-Eşşegin s*kinide bilisen?
-He bilirem..
-Aha odir, ama eşşek yohtir.

352
FIKRALAR / Birdirbir
« : 06 Ocak 2008, 00:24:32 »
Vatandaşlarımızdan biri iş aramak için afrikaya gitmiş. Aradan birkaç ay geçmiş. Bizim ki yurda dönmüş ama edit olarak. Arkadaşları merakla sormaya başlamışlar gittiği yerleri. En sonunda birisi sormuş:
- Peki arkadaşım gittiğin yerlere biz de gitmeye kalksak bize hangi tavsiyede bulunursun?
Adam derin bir iç çektikten sonra cevap vermiş:
- Ne yaparsanız yapın ama asla bir gergedanla birdirbir oynamayın...

353
FIKRALAR / Bir aslan için
« : 06 Ocak 2008, 00:24:16 »
Avcının biri palavra sıkıyormuş:
-Geçen yaz Afrika'da 99 aslan vurdum...
Arkadaşı dayanamamış:
-100 de şuna bari . demiş .
Avcı da :
-Bir aslan için yalan mı söyliycem sana ..! demiş.

354
FIKRALAR / Avcı Temel Dayı
« : 06 Ocak 2008, 00:23:46 »
Hamsiköy'lü temel dayı ava çok meraklıymış, sabah akşam kahvede gençlere av maceralarını anlatırmış. Yine bi akşam (rakıyı da fazla kaçırınca) :
-Uyyy haçen pen size askerluimi efrika melmeketün'de yaptiumi demuşmiydum uşaklar? Diye başlamıııış anlatmaya...
-Bircün canim sıkıldi, cidüp bi kaç aslan furayrum da, uşaklara cötüreyüm postlarinü dedum elümde tufek daldum ormana yürüdüm yürüdüm birde ne göreyrum? Bi aslan celiyur amma mübarek pen diyeyum fil siz deyun gergedan daaaaaaaa. Tüfeği doğrilttum çaaaatt ula tüfekde gurşin yok, neyse attim elimü cebüme dedum çakıynan furium oni, uuuyyyy ulaaaa çakıda yok yaturdim aslanı yere pi ayauni pi omzuma opir ayauni opir omzuma ...
Temel dayı burada anlar , dozu biraz kaçırdığını . Ama ne yapsın gelmiştir artık buraya kadar mecbur bitirecektir Gençler :
-Eeeeeeeeee ..! deyince ,Temel dayı
-Haçen ne yapayım ferdum *aragı ferdum *aragı.

355
FIKRALAR / Köpeğin sadık mı ?
« : 06 Ocak 2008, 00:23:24 »
-Köpeğinizi satın almak istiyorum ama sadık mıdır?
-Hem de fazlasıyla sadık. Size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim.
-Nasıl bu kadar emin olabilirsiniz?
-Şimdiye kadar 5 kere sattım. Her seferinde de geri geldi.

356
FIKRALAR / Acemi Okçu
« : 06 Ocak 2008, 00:23:04 »
Bir filozof kırda tek başına giderken uzaktan acemi ve cahil bir okçu gördü. Oku hedefe nişanlıyor ama hep karavana atıyordu. Filozof oka hedef olmaktan korktuğu için gidip okçunun hedefine oturdu ve:
- Buradan daha emin ber yer olamaz. Çünkü okun hedefini bulmayacağından eminim

357
FIKRALAR / Kızılderili Avı
« : 06 Ocak 2008, 00:22:45 »
Eski bir zamanda işsiz olan Temelle Dursun Amerikaya gidip iş bulmaya karar verirler. Kasabada gezinirken gözlerine bir afiş takılır. Afişte
"Kızılderili kafa derisi getirene 100 dolar" yazmaktadır. Bunu gören temelle dursun sevinerek hemen işe koyulur. Bütün gün ormanda kızılderili arayıp bulamayan temelle dursun çadır kurup bir sonraki gün aramaya devam etmeye karar verirler. Yorgun düşen bizim ikili hemen uykuya dalarlar. Temel birden çadırın dışından gelen seslerden uyanır. Çadırı aralayarak dışarı baktığında ne görsün, çadırın etrafını kızılderililer sarmıştır. Hemen Dursunu uyandırır. Ve derki
-- Ula dursun, uyan len uyan, şimdi paranın *mına koyduk.

358
FIKRALAR / Bıldırcın
« : 06 Ocak 2008, 00:22:24 »
İki avcı ava çikmişlar. Avları hiç iyi gitmemiş. En sonunda biri ağaçta gördüğü kargayı vurmuş;
-Vurdum vurdum bıldırcını ! demiş.Öbürü :
-Ne bıldırcını resmen karga bu.
-Hayır hayır bıldırcın bu. Geçen karısını vurmuştum da üzüntüden karalar giymiş...

359
FIKRALAR / Koparsan bile
« : 06 Ocak 2008, 00:22:02 »
Bir kazanın kaymakamını yemeğe alırlar ve yemeğe kaymakam yazı işleri müdürünü de yanına alır, almasının tek sebebi kaymakam fazla yalan atarmış. Kaymakam yazı işler müdürüne demiş " Ben fazla atarsam kamışıma ip bağlıyacağım, ipin bir uçunu sana vereceğim. Sen de çekersin, ben de anlar dorumu düzeltirim." demiş ve yemekten sonra av muhabbeti açılmış bizim kaymakam dayanamayıp av maceralarını anlatmaya başlamış.
"Bir gün dağda avlanırken önüme 50 kurt çıktı ve ben çiftemi çekip 30 tanesini vurdum." deyince yazı işler müdürü ipek çeker kaymakam " 30 tane yoksa bile 20 tane vardı." der yazı işleri müdürü yine ipi çeker kaymakam " 20 tane yoksa bile 15 tane vardı." der yazı işleri müdürü ipe asılıp çekmeye devam eder kaymakam : "Koparsan bile 15 in altına inmem." der.

360
FIKRALAR / Ormanın kıralı
« : 06 Ocak 2008, 00:21:37 »
Ormanda kıral seçimi yapılır , aday iki kişidir biri aslan , biride tilkidir. Ve oylamada aslan kıral olur . Bu tilkinin çok zoruna gider ve efkarlanır . Akşama içmeye karar verir . Bir büyük rakı ve birazda et alıp bir ağacın dibine oturup mangal yakar . Etler kızardıkca hem yer hemde içer o sırada , oradan tavşan geçer ve tilkiyi o halde görür:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun ? der .
Tilki öfkeli bir şekilde:
-Aha biraz et yiyorum birazda içiyorum ordanda gidip aslanı s**icem der . Tavşan bunu hemen aslana ulaştırır . Aslan hiç umursamaz . Tilki içmeye devam ediyodur . Bu kez karga tilkiyi görür:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun böyle ? diye sorar . Tilki tavşana söylediğinin aynısını söyler ve kargada bu lafı hemen aslana ulaştırır . Aslan sinirlenir doğru tilkinin olduğu yere gider ve tilkiye:
-Hayırdır tilki kardeş ne yapıyorsun ? diye sorar . Tilki:
-Ne yapalım aslan kardeş , aha biraz mangalda et yapıyorum bir iki kadehde içtim sonrada amcuk amcuk konuşuyorum işte der.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52