İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - N0RM

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52
589
GALATASARAY / Bana Degen'i getirin
« : 02 Temmuz 2007, 13:54:03 »
Sarı-Kırmızılı takımın hocası, Tomas'ın gönderileceğini göz önünde bulundurarak savunmanın sağına Dortmund'da oynayan 24 yaşındaki Philipp Degen'in alınması talimatını verdi. 2 milyon euro bonservis bedeli isteyen Alman ekibini ikna görevi Adnan Sezgin'e verildi.

Menajeri Gruler sıcak baktı
Galatasaray transferde hız kesmiyor. Yeni sezon için kadrosunu bir birinden kaliteli isimlerle takviye eden Sarı-Kırmızılılar'da son hedef savunmanın sağına futbolcu almak. Forvet için Brezilyalı Lima'yı bitirmeye çalışan Cimbom'da Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp'ın isteğiyle İsviçreli Philipp Degen'le temaslar başladı. Genç yıldızın menajeri Heinz Gruler'le yapılan ilk görüşmelerin olumlu geçtiği ifade edildi.

Sezgin, Almanya'ya gidecek
Gruler'in "Degen için Kalli ile çalışmak onurdur. Dortmund'u ikna edin masaya otururuz" dediği öğrenildi. Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin'nin Alman ekibiyle yaptığı ilk görüşmede 2 milyon euroluk bonservis isteğini çok bulduğu ve 1 milyon euro teklif ettiği belirtildi. Yönetim, görüşmeler için Sezgin'e tam yetki verirken, deneyimli yöneticinin Almanya'ya gidip Dortmund'un inadanı kırmaya çalışacağı belirtildi.

590
GALATASARAY / Transferler Cim Bom'u kesmedi
« : 02 Temmuz 2007, 13:53:38 »
Bu sezon kadrosuna çok önemli yıldızları kazandıran Galatasaray, adeta transfere doymuyor. Sarı-Kırmızılı takımı Teknik Direktör Feldkamp'a emanet eden Sarı-Kırmızılı yönetim, Brezilyalı Lincoln, İsveçli Linderoth, İsmael Bouzid, Servet, Volkan, Barış, Serkan ve Orkun'u kadrosuna dahil eden Sarı-Kırmızılı yönetim, transfer çalışmalarına devam ediyor.

Galatasaray, Teknik Direktör Feldkamp yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Yönetimin Feldkamp'ın raporu doğrultusunda kaleci, sağ kanat ve bir de forvet oyuncusu transfer etmek için çalışmalar yaptığı bildirildi.

Sarı-Kırmızılı takımda kaleci Mondragon'un Köln'e gitmesinden sonra K.Erciyesspor'dan kaleci Orkun transfer edilmişti. Fevzi'nin Anlatyaspor'a gönderilmesinin ardından Sarı-Kırmızılı takımın kalesini korumak için Aykut ile Orkun arasında rekabet yaşanıyor. Mondragon'dan sonra kaleyi teslim almayı bekleyen Aykut, Orkun'un alınmasına tepki göstermişti. İki kaleci arasında yaşanan hem forma hem de soğuk savaş teknik heyeti tedirgin ediyor. Bu yüzden Sarı-Kırmızılı yönetimin iyi bir kaleci daha transfer etmek istediği öğrenildi. Sol kanattaki sorunu Volkan Yaman ile çözen yönetim, sağ kanat için ise arayışlarını sürdürüyor. Sarı-Kırmızılı takımın Feldkamp'ın istediği oyuncularla görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi. Forvet hattını Kayserisporlu Gökhan Ünal'la güçlendirmeyi hedefleyen Galatasaray, kulübü Kayserispor engeline takılmıştı. Geçen yıl kaçan şampiyonluğu forvet oyuncularına bağlayan yönetim, bu kez Hakan Şükür, Ümit Karan, Necati Ateş ve Hasan Kabze'ye rağmen çok kaliteli bir golcü daha transfer etmeyi planlıyor.

Feldkamp, işten başını kaldıramıyor

G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp'ın vatandaşı Derwall'in cenazesine yoğun çalışma temposu sebebiyle katılamadığı açıklandı. Feldkamp'ın 1992 yılında G.Saray'ın başına geçmesinde büyük pay sahibi olan Derwall'in ölümüne çok üzülen tecrübeli çalıştırıcı, "Derwall'in ölüm haberi beni çok üzdü. Onun cenaze töreninde olmayı çok istiyordum. Ancak yoğun bir tempo ile çalışıyorum. İşlerimin aksamasından korktuğum için cenaze törenine gidemiyorum. Bugünlerde eşimle bile çok fazla görüşemiyorum. Beni rahatsız etmemek için telefonla bile aramaya çekiniyor." dedi.

591
GALATASARAY / Ardaya Fırça
« : 02 Temmuz 2007, 13:53:10 »
Galatasary'ın emektar futbolcularından Okan Buruk’un dün geceki düğün töreninde Arda Turan ile özel bir görüşme yapan Başkan Özhan Canaydın, genç oyuncuyu fırçaladı...

Arda’nın geçtiğimiz hafta içinde tatilini yaptığı sırada bir bayan ile görüntülenmesi ve Paparizzilere malzeme olması nedeniyle öfkelenen Canaydın’ın genç yıldıza nasihatta bulundu ve bir daha böyle bir olay istemediğini söyledi.

Canaydın, Arda’ya "Senin özel hayatına kimse karışamaz ancak böyle malzeme olma. Her yerde Galatasaraylı gibi davran. Biz seni gelecekte kaptan yapacağız. Sen bundan sonra her konuda titiz olmalısın. Asla bir daha böyle bir yanlaş istemiyorum" dedi. Bu durum karşısında zor durumda kalan Arda ise özür dileyerek, bir daha böyle bir durum yaşanmayacağına dair söz verdi.

592
GALATASARAY / Kulağımız TFF de
« : 02 Temmuz 2007, 13:52:15 »
Yabancı bir golcüyü renklerine bağlayarak transferi noktalamayı planlayan Galatasaray, Futbol Federasyonu'nun kararını bekliyor. Sarı-kırmızılılar, kontenjan artmazsa bekleneni veremeyen Arjantinli Carrusca'yı göndererek kadroda yer açacak

Lincoln, Linderoth, Bouzid, Servet, Orkun ve Volkan'ın yanı sıra gurbetçi gençler Barış ile Serkan'ı kadrosuna katarak taraftarını mutlu eden Cim-Bom son transferini forvet hattı için yapmaya karar verdi.
Ceza sahasında etkili, gol vuruşlarında becerikli ve kanatlarda da görev yapabilecek çapta bir yabancıyı renklerine bağlayarak transferini bitirmek isteyen sarı - kırmızılılar, kadrodaki altı yabancının kontenjanı doldurması nedeniyle Futbol Federasyonu'nun alacağı kararı bekliyor.
Federasyonun, 6+2 formülünü kabul etmesi halinde problem yaşamayacak olan yönetim, yabancı sayısının 6'da kalması durumunda ise bekleneni veremeyen Marcelo Carrusca ile yollarını ayırmayı planlıyor.

Feldkamp istiyor
Sarı - kırmızılı yönetimin, yabancı sayısının aynı kalması halinde Carrusca ile masaya oturarak Arjantinli futbolcuyu kiralık veya bonservisiyle birlikte göndereceği bildirildi.
Teknik Direktör Feldkamp'ın en kısa sürede yeni bir hücum oyuncusu istemesi nedeniyle elini çabuk tutan yöneticilerin, maliyeti çok yüksek olmayan genç ve kaliteli bir golcü alacakları, Brezilya'nın Botafogo takımında forma giyen 22 yaşındaki Lima'nın adaylar arasında olduğu kaydedildi.
Bu arada sarı - kırmızılıların, Gökhan Ünal defterini tamamen kapatmadıkları öğrenildi. Daha önce Gökhan'la anlaşmaya varan, ancak Kayserispor'un sert tepkisi nedeniyle geri adım atan yöneticilerin, bu kez golcü oyuncunun kulübüyle anlaşma zemini aradıkları ifade edildi.

593
Hamza ben site hacklenmeden önce site moderatörüydüm daha snralardan fazla takılamadığım için almışsın ama şmdi eskisi gibi oldum ben yine alınan SİTE MODERATÖRÜ olmak istiyorum razı gelirsen tabi??

594
4 maçlık cezanın ardından Norveç maçıyla ay yıldızlı formasına kavuşan genç yıldız, "Genç yaşta taşıyamayacağım yükün altına soktular. Bu zor dönemimde yanımda kulübüm, ailem ve iki-üç arkadaşım dışında kimse yoktu" dedi.

Genç yaşta şöhret basamaklarını koşarak tırmanan Emre Belözoğlu, son 1 yılda yaşadığı sıkıntıları atlatırken bir hayli zorlandığını söyledi. 4 maçlık cezasını tamamlayarak Norveç karşısında ay yıldızlı formasına yeniden kavuşan Emre, genç yaşta altına girdiği yükü nasıl sırtladığını anlatırken, zor günlerinde kendisine destek vermeyenlere karşı biraz kırgındı.

Irçılıkla suçlandığı İngiltere’de aklandığı için çok mutlu olduğunu anlatan Emre, "Taşıyamayacağım bir yükün altına girdim. Gecem gündüzüne karıştı. Bu sıkıntıları yaşarken, dost bildiğim kişiler yanımda yoktu. Beni zor günlerimde yalnız bırakmayan, sürekli arkamda duran kulübüm Newcastle United’a çok şey borçluyum. Haksızlığa uğradığımı bildikleri için bana sürekli destek ve moral verdiler. Newcastle’ın formasını giydiğim için kendimi mutlu hissediyorum" dedi.

595
TRABZONSPOR / Trabzon Günlüğü 7 Nisan
« : 08 Nisan 2007, 10:42:04 »
Trabzonspor, gol düellosu şeklinde geçen maçta Gençlerbirliği'ni yenerek sıralamada rakibinin üzerine çıktı. Erciyesspor maçının kahramanı kaleci Tolga, uzatmalarda bir penaltı kurtararak bordo mavililerin sahadan 4-3 galip ayrılmasında önemli rol oynadı.

-TRABZONSPOR: 4 - GENÇLERBİRLİĞİ: 3

STAT: Hüseyin Avni Aker

HAKEMLER: Halis Özkahya xx, Bahattin Duran xx, Uygar Bebek xx

TRABZONSPOR: Tolga xxx, Ufukhan x (Hasan Üçüncü dk. 46 xx), Erdinç xx, Celalettin xx, Çağdaş xx, Hüseyin xxx, Ayman xx, Gökdeniz xxxx, Ferhat xx, Ersen xxx (Ceyhun dk. 78 x), Umut x (Yattara dk. 54 xx)
YEDEKLER: Ahmet, Musampa, Ömer Rıza, Mustafa Keçeli
TEKNİK DİREKTÖR: Ziya Doğan

GENÇLERBİRLİĞİ: Recep xx, Adem x (Isaac dk. 53 x), Erkan xx, Erhan xx, Ayhan xx, Eren xx, Draman xx, Engin xxx, Mehmet Nas xx (Mendonca dk. 87 x), Mehmet Çakır xxx, Okan xx
YEDEKLER: Gökhan, Da Silva, İshak, Hakan, Ferhat, Zafer
TEKNİK DİREKTÖR: Mesut Bakkal

KIRMIZI KART: Erdinç (dk. 90+4) (Trabzonspor)

GOLLER: Ersen Martin (dk. 4 ve 47), Gökdeniz (dk. 22 ve 62 pen.), Engin (dk. 28), Okan (dk. 52 pen.), Mehmet Çakır (dk. 55)

SARI KARTLAR: Recep, Erkan, Adem (Gençlerbirliği), Ufukhan, Ayman, Çağdaş, Hüseyin (Trabzonspor)

MAÇTAN DAKİKALAR
4. dakikada Gökdeniz'in kafa pasıyla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan Ersen Martin, yerden plase bir vuruşla kalecinin sağından topu ağlara gönderdi. 1-0

11. dakikada Hüseyin'den seken topa sahip olan Mehmet Nas'ın ceza sahası sol çaprazından gelişine vuruşunda top kaleci Tolga'da kaldı.

17. dakikada orta sahadan aldığı topla Gençlerbirliği ceza sahasına giren ve kaleci ile karşı karşıya kalan Gökdeniz'in vuruşunda kaleci Recep, gole izin vermedi. Kaleciden dönen topu Gençlerbirliği defansı uzaklaştırdı.

22. dakikada Hüseyin'in pasıyla ceza sahasına giren Gökdeniz, kaleci Recep'in üstünden aşırtma bir vuruş yaptı. Ağlara giden topa Umut ve Adem birlikte koştu. Pozisyonda Adem yerde kalırken, top ağlarla buluştu. 2-0. Bu pozisyonda Gençlerbirliği futbolcuları, Umut'un Adem'e faul yaptığı gerekçesiyle uzun süre hakeme itiraz ettiler.

28. dakikada Okan'ın pasıyla ceza sahası önünde topla buluşan Engin, çalımlarla ceza sahasına girdi. Bu futbolcu, yerden sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 2-1

47. dakikada Gökdeniz'in pasıyla ceza sahasına giren Ersen Martin, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 3-1

52. dakikada Mehmet Çakır, ceza sahasında Ayman'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya, penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu kullanan Okan, topu ağlara gönderdi. 3-2

55. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Mehmet Çakır'ın vuruşunda kaleci Tolga'nın sektirdiği top ağlarla buluştu. 3-3

62. dakikada Ersen Martin, ceza sahasında rakibi Mehmet Çakır'dan topu kurtarmak istedi. Maçın hakemi, Mehmet Çakır'ın topu elle kontrol ettiğine karar vererek, bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu kullanan Gökdeniz, topla kaleciyi ayrı köşelere gönderdi. 4-3

90+2'de topla ceza sahasına giren Yattara'nın vuruşunda kaleci Recep, son anda topu kornere çeldi.

90+3'de Okan, ceza sahasında Erdinç'in müdahalesiyle yerde kaldı. Maçın hakemi Halis Özkahya, 3. kez penaltı noktasını gösterdi.

90+4'de penaltı vuruşunu kullanan Okan'ın vuruşunda kaleci Tolga, topu köşeden kornere çeldi ve gole izin vermedi. Penaltının ardından itirazlarını sürdüren Erdinç'i hakem ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.

Trabzonspor, gol düellosu şeklinde geçen maçta Gençlerbirliği'ni yenerek sıralamada rakibinin üzerine çıktı. Erciyesspor maçının kahramanı kaleci Tolga, uzatmalarda bir penaltı kurtararak bordo mavililerin sahadan 4-3 galip ayrılmasında önemli rol oynadı.

TRABZONSPOR: Tolga xxx, Ufukhan x (Hasan Üçüncü dk. 46 xx), Erdinç xx, Celalettin xx, Çağdaş xx, Hüseyin xxx, Ayman xx, Gökdeniz xxxx, Ferhat xx, Ersen xxx (Ceyhun dk. 78 x), Umut x (Yattara dk. 54 xx)

GENÇLERBİRLİĞİ: Recep xx, Adem x (Isaac dk. 53 x), Erkan xx, Erhan xx, Ayhan xx, Eren xx, Draman xx, Engin xxx, Mehmet Nas xx (Mendonca dk. 87 x), Mehmet Çakır xxx, Okan xx

GOLLER: Ersen Martin (dk. 4 ve 47), Gökdeniz (dk. 22 ve 62 pen.), Engin (dk. 28), Okan (dk. 52 pen.), Mehmet Çakır (dk. 55)

SARI KARTLAR: Recep, Erkan, Adem (Gençlerbirliği), Ufukhan, Ayman, Çağdaş, Hüseyin (Trabzonspor)

MAÇTAN DAKİKALAR
4. dakikada Gökdeniz'in kafa pasıyla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan Ersen Martin, yerden plase bir vuruşla kalecinin sağından topu ağlara gönderdi. 1-0

11. dakikada Hüseyin'den seken topa sahip olan Mehmet Nas'ın ceza sahası sol çaprazından gelişine vuruşunda top kaleci Tolga'da kaldı.

17. dakikada orta sahadan aldığı topla Gençlerbirliği ceza sahasına giren ve kaleci ile karşı karşıya kalan Gökdeniz'in vuruşunda kaleci Recep, gole izin vermedi. Kaleciden dönen topu Gençlerbirliği defansı uzaklaştırdı.

22. dakikada Hüseyin'in pasıyla ceza sahasına giren Gökdeniz, kaleci Recep'in üstünden aşırtma bir vuruş yaptı. Ağlara giden topa Umut ve Adem birlikte koştu. Pozisyonda Adem yerde kalırken, top ağlarla buluştu. 2-0. Bu pozisyonda Gençlerbirliği futbolcuları, Umut'un Adem'e faul yaptığı gerekçesiyle uzun süre hakeme itiraz ettiler.

28. dakikada Okan'ın pasıyla ceza sahası önünde topla buluşan Engin, çalımlarla ceza sahasına girdi. Bu futbolcu, yerden sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 2-1

47. dakikada Gökdeniz'in pasıyla ceza sahasına giren Ersen Martin, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 3-1

52. dakikada Mehmet Çakır, ceza sahasında Ayman'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya, penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu kullanan Okan, topu ağlara gönderdi. 3-2

55. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Mehmet Çakır'ın vuruşunda kaleci Tolga'nın sektirdiği top ağlarla buluştu. 3-3

62. dakikada Ersen Martin, ceza sahasında rakibi Mehmet Çakır'dan topu kurtarmak istedi. Maçın hakemi, Mehmet Çakır'ın topu elle kontrol ettiğine karar vererek, bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu kullanan Gökdeniz, topla kaleciyi ayrı köşelere gönderdi. 4-3

90+2'de topla ceza sahasına giren Yattara'nın vuruşunda kaleci Recep, son anda topu kornere çeldi.

90+3'de Okan, ceza sahasında Erdinç'in müdahalesiyle yerde kaldı. Maçın hakemi Halis Özkahya, 3. kez penaltı noktasını gösterdi.

90+4'de penaltı vuruşunu kullanan Okan'ın vuruşunda kaleci Tolga, topu köşeden kornere çeldi ve gole izin vermedi. Penaltının ardından itirazlarını sürdüren Erdinç'i hakem ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.

596
TRABZONSPOR / Trabzonspor:4 GençlerBirliği:3
« : 08 Nisan 2007, 10:41:36 »

MAÇTAN DAKİKALAR

597
TRABZONSPOR / Albayrak zor maç oldu
« : 08 Nisan 2007, 10:40:26 »
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Gençlerbirliği ile oynadıkları maçın zor geçtiğini ve kazandıkları için mutlu olduklarını söylerken, iki takımı da kutladı.

"Zor maç oldu. İki takımı da tebrik ediyorum. Artık kupa maçına bakacağız. Tolga'yı da tebrik ediyorum 3 puanı aldığımız için mutluyuz."

598
TRABZONSPOR / Taktir hakları hiç bizden yana olmadı
« : 08 Nisan 2007, 10:40:00 »
Gençlerbirliği'nin Hüseyin Avni Aker'de oynanan maçta 4-3 yenen Trabzonspor'da Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas maçın ardından yaptığı açıklamada, uzatmalarda penaltıyı kurtaran Tolga'ya inandıklarını ifade etti ve 3 puana çok sevindiklerini belirtti.

Zeyyat Kafkas: "Zor bir maç oldu, ama zor olacağını biliyorduk. 6 puanlık maç kazandığımız için mutluyuz. Ama çok kart gördük, bu kötü oldu. Tabii ki kazandığımız için mutluyuz kalan maçlardaki performanslar çok önemli ve bu gelecek sezon için yol haritamızı belirleyecek. Hepimiz Tolga'nın kurtaracağına emindik ve kurtardı. Bence hak yerini buldu ve seyirci de futbola doydu diye düşünüyorum. Şimdi kupa maçlarına ve ligdeki diğer maçlara bakacağız."

599
TRABZONSPOR / Tolganın kurtaracağını biliyordum
« : 08 Nisan 2007, 10:39:36 »
Gençlerbirliği'nin Hüseyin Avni Aker'de oynanan maçta 4-3 yenen Trabzonspor'da Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas maçın ardından yaptığı açıklamada, uzatmalarda penaltıyı kurtaran Tolga'ya inandıklarını ifade etti ve 3 puana çok sevindiklerini belirtti.

Zeyyat Kafkas: "Zor bir maç oldu, ama zor olacağını biliyorduk. 6 puanlık maç kazandığımız için mutluyuz. Ama çok kart gördük, bu kötü oldu. Tabii ki kazandığımız için mutluyuz kalan maçlardaki performanslar çok önemli ve bu gelecek sezon için yol haritamızı belirleyecek. Hepimiz Tolga'nın kurtaracağına emindik ve kurtardı. Bence hak yerini buldu ve seyirci de futbola doydu diye düşünüyorum. Şimdi kupa maçlarına ve ligdeki diğer maçlara bakacağız."

600
TRABZONSPOR / DOĞAN hakeme yüklendi
« : 08 Nisan 2007, 10:39:02 »
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Gençlerbirliği maçı sonrası hakemi eleştirdi.. Hakemi hep kendi aleyhlerinde oyun yönetmekle suçlayan Doğan, kendi takımımın da basit hatalar yaptığının altını çizdi..

Maçın hakemini eleştiren Doğan;
"Pozisyonlarla ilgili konuşmuyorum. Verilen kartlar, fauller tamam ama maçın genelinde verilen kararlar hep Trabzonspor'un aleyhinde oldu. Esasında ben maçın sonunda sinirli değildim ve kupa maçları olduğu için kart görmemeleri için oyuncularımı uzaklaştırmak için girdim yanlarına. Sadece birşey sormak için. İşte Hüseyin'in gördüğü kart mesela. Ben şu anda yorum yapamam pozisyonlara uzağız ama kabahat bizde!" şeklinde konuştu.

Maçın skor olarak bu duruma gelmesinde hatanın kendilerinde olduğunu vurgulayan Doğan;
"3-1'den sonra basit penaltılar, basit goller oldu. Oyunu çok daha rahat götürecekken durup dururken pozisyonlar verdik ve bunlar oldu. Ama maçı kazanmak çok önemliydi ve rakibimizin üzerine çıktık, yukarılara da tırmanıyoruz." dedi.

"Trabzonsopr gibi bir takım 3-1'i yakaladıktan sonra çok daha rahat oynamalı" diyen Doğan, bu sorunu da tamamlayacaklarını söyledi.

Erdinç'in penaltı pozisyonunda kendisine içerde ne dediğini sorduğunu belirten tecrübeli teknik adam "Adalet demiş. Ama bunu demeyeceksin. Bu atmosferde bazen bunlar olabilir ama istersen görürsün istemezsen görmezsin. O tercihini görmekten yana kullandı. Sonuçta öyle fuzuli kartlar görüyoruz ki.. Fakat deplasmanlarda bunları görmüyoruz. Hakem mazeretine sığınmayın diye ben her zaman oyuncumu uyarırım." diye konuştu.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52