İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - LeGeND-MæN

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 497
85
EURO 2008 MİLLİ TAKIM ÖZEL / Komşuya Macar tokadı!
« : 25 Mayıs 2008, 23:39:29 »
Komşuya Macar tokadı!
25.05.2008 13:11
Yunanistan Milli Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri hazırlıkları kapsamında yaptığı özel maçta, deplasmanda Macaristan'a 3-2 yenildi.

Ferenc Puşkaş Stadı'nda dün oynanan hazırlık maçının ilk yarısını konuk ekip Yunanistan, Amanatidisz ile bulduğu golle 1-0 önde tamamladı. Karşılaşmanın ikinci yarısına çok iyi başlayan Macar Milli Takımı, üst üste bulduğu gollerle skoru 3-1 lehine çevirdi. Maçın uzatma dakikalarında Yunanistan, Liberopulosz ile golü bulmasına karşın mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı.

Macaristan takımının başında ilk maçına çıkan Hollandalı teknik direktör Erwin Koeman, oynadıkları futbolu beğendiğini vurgulayarak, ''Ekibimin futbolunu çok beğendim. Önümüzdeki hafta Hırvatistan ile yapacağımız hazırlık maçına başka bir kadroyla çıkıp, diğer futbolcuları da tanımak istiyorum'' dedi.

Yunanistan (A) Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel ise karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, kendilerinin maçı ciddiye almadıklarını belirterek, ''Finaller öncesinde, Macaristan'dan yerinde bir tokat yedik. Macaristan maçı ciddiye aldı. Benim ekibim ise tam bir dostluk maçı gibi oynadı. Bu maçtan dersler çıkararak, bu hataları bir daha tekrarlamak istemiyoruz'' diye konuştu.

86
EURO 2008 MİLLİ TAKIM ÖZEL / Hollanda'dan farklı tarife
« : 25 Mayıs 2008, 23:39:09 »
Hollanda'dan farklı tarife
25.05.2008 01:16
EURO 2008 öncesinde hazırlıklarını sürdüren Hollanda, Ukrayna'yı 3-0 mağlup etti.

İsviçre ve Avusturya'nın ortak düzenlediği EURO 2008'de C Grubu'nda Fransa, Romanya ve İtalya ile beraber yer alacak olan Hollanda'ya galibiyeti getiren golleri 23. dakikada Kuyt, 38. dakikada Huntellar ve bitime 25 dakika kala Ryan Babel kaydetti.

Cumartesi günü yapılan diğer hazırlık karşılaşmalarında alınan sonuçlar ise şu şekilde oldu:

Hırvatistan 1 - 0 Moldova
İsviçre 2 - 0 Slovakya
Macaristan 3 - 2 Yunanistan

87
EURO 2008 MİLLİ TAKIM ÖZEL / Onlar '2' attı: 2-0
« : 25 Mayıs 2008, 23:38:52 »
Onlar '2' attı: 2-0
24.05.2008 21:02
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren İsviçre, Slovakya ile oynadığı hazırlık maçını 2-0 kazandı.

Lugano Stadı'nda 10 bin 150 seyircinin izlediği karşılaşmada sahaya 4-4-2 dizilişiyle çıktı. Karşılaşmanın ilk yarısı orta alan mücadelesi şeklinde geçerken, ikinci yarıya daha istekli başlayan evsahibi İsviçre 56. dakikada Behrami'nin golüyle 1-0 öne geçti. Bu golden 7 dakika sonra bu kez sahneye Türk asıllı futbolcu Gökhan İnler'in cezasahasına gönderiği topu ağlare gönderen kaptan Frei takımını 2-0 öne geçirdi. Bu golden sonra her iki takımda bol bol oyuncu değiştirdi. İsviçre 6 oyuncu değişikliği yaptı. Karşılaşma İsviçre'nin 2-0 galibiyetiyle sona erdi.

İsviçre'de 90 dakika forma giyen Gökhan İnler'in yanı sıra Türk asıllı futbolcular Eren Derdiyok 64. dakikada, Hakan Yakın ise 80. dakikada oyuna dahil oldu.

İsviçre Milli Takımı'nın Slovakya karşısındaki kadrosu şöyle;

Benaglio- Lichtsteiner (77. dk Grichting), Mueller (77. dk Djourou), Senderos, Magnin, Behrami (84. dk Cabanas), Gelson, Gökhan İnler, Vonlanthen (68. dk Gygax), Frei (80. dk Hakan Yakın ), Streller (64. dk Eren Derdiyok)

İsviçre Teknik Direktörü Kobi Khun maçın ardından düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

"İlk yarı durgunduk ama ikinci yarı istediğimiz oyunu oynadık. Geri dörtlü ikinci yarı çok iyidi, orta saha da

görevini iyi yapt. İkinci yarı iyi oynadığımızdan belli ki iki gol bularak maçı kazandık. Gelson ve Gökhan İnler çok iyiler görevlerini çok iyi yapıyorlar, netice olarak takımım iyi yolda."

88
EURO 2008 MİLLİ TAKIM ÖZEL / Romanya Coman ile sarsıldı
« : 25 Mayıs 2008, 23:38:26 »
Romanya Coman ile sarsıldı
24.05.2008 17:52
EURO 2008'de C grubunda İtalya, Fransa ve Hollanda ile mücadele edecek olan Romanya'da takımın kaleci Danut Coman'ın idman sırasında sağ omzunda ciddi bir sakatlık oluştuğu ve acilen operasyon altına alınması gerektiği açıklandı. Romanya Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada Coman'ın kadrodan çıkarıldığı belirtildi. Romanya'da oluşan bu gelişmeden sonra kaleyi Bogdan Lobont'un koruyacağı ifade edilirken, sakatlanan ismin yerine Dinamo Bükreş file bekçisi Eduard Stanciou'nun dahil edileceği açıklandı.

89
MİLLİ TAKİM / BU KEZ OLMADI: 2-3
« : 25 Mayıs 2008, 23:36:28 »
BU KEZ OLMADI: 2-3
25.05.2008 21:25
(A) Milli Futbol Takımımız EURO 2008 öncesinde ikinci ciddi hazırlık maçında tarihinde ilk kez karşılaştığı Urugay'a Almanya'nın Bochum şehrindeki Ruhrstadion Stadı'nda 3-2 yenildi. Maçın gollerini Milli Takım'dan 13. dakikada Arda ve 51. dakikada serbest vuruştan Nihan atarken, Uruguay'ın gollerini 31. (pen.) ve 78. dakikalarda Suarez, 85. dakikada (pen.) Rodriguez kaydetti. Bu sonuçla, ilk hazırlık maçında Slovakya'yı 1-0 yenen takımımız, ikinci maçında sahadan üzgün ayrıldı.

Milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim maça Volkan, Hamit, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Kazım, Mehmet Topal, Emre, Arda, Yıldıray, Nihat 11 ile başladı. Maça hareketli başlayan Milli Takım özellikle orta sahada Emre ve Arda'nın etkili oyunuyla etkili olmaya çalıştı. İleride oynayan Yıldıray ve Nihat ikilisi de ilk dakikalardan Uruguay kalesinde baskıyı kurdu.

Arda Milli Takım'daki ilk golünü attı

Karşılaşmanın 13. dakikasında Kazım'ın pasında sağ kanatta topla buluşan Yıldıray rakibinden kıvrak bir çalım attı ve pasını Hamit'e çıkardı. Hamit'in sağ kanttan ön direğe ortaladığı topta burada biten genç oyuncumuz Arda'nın kafası Uruguay kalecisi Carini'nin solundan ağlarla buluştu ve 1-0 öne geçtik. Golden sonra baskısına devam eden Milli Takım orta alanda çok iyi top yapmaya başladı ve karşılaşmanın 22. dakikasında Arda'nın sol kanattan ortasında Yıldıray müsait pozisyonda topu üstten dışarı gönderdi.

Suarez penaltıyı affetmedi

İlk yarıda Uruguay daha çok yan toplarla etkili olmaya çalışırken, Milli Takım'ın bu zaafiyeti yine görüldü. Karşılaşmanın 29. dakikasında Suarez defansımızın bir anlık dalgınlığından istifade ederek, savunmammızın arkasına sarktı ve Volkan'ın müdahalesiyle ceza alanında yerde kaldı. Bu pozisyonda maçın hakemi Florin Meyer tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Suarez karşılaşmanın 31. dakikasında Volkan ve topu ayrı köşelere göndererek, takımının beraberliği yakalamasını sağladı.

İlk yarının sonlarında oyundan düştük

Beraberlik golünün ardından, maçta tekrar tempoyu yükselten Milli Takım özellikle sağ kanattan Kazım ve sol kanattan Arda ile bindirmeler yaptı. Nihat gol yollarında yalnız kalırken, Uruguay defansı savunmada başarılıydı. İlk yarının son dakikalarında kalemizde birçok pozisyon vermemize rağmen, defansımız bu atakları başarıyla savuşturdu. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca, soyunma odasına 1-1'lik beraberlikle gittik.

İkinci yarıya Nihat'ın müthiş golüyle başladık

İkinci yarıya Milli Takımlar teknik direktörü Fatih Terim iki değişiklik ile başladı. Hamit ve Kazım'ı oyundan alan Terim, yerlerine Ayhan ve Sabri'yi sahaya sürdü. Ayhan'ın özellikle maçı hareketlendirmesiyle, toparlanan Milli Takım karşılaşmanın 51. dakikasında Nihat sağ çaprazdan kazandığımız serbest vuruşta topun başına geçti. Nihat yaptığı falsolu vuruşla Uruguay kalecisi Carini'yi köşeden avladı ve takımımızı 2-1 öne geçirdi.

Değişiklikler hareketlendirdi

Karşılaşmanın 60. dakikasında maçta ilk golümüzü atan Arda'nın yerine oyuna Tümer Metin dahil oldu. Tümer bu maçla birlikte 23. kez Milli formayı giydi. Uruguay özellikle yan toplarla tehlike yaratırken, Emre Aşık maç eksiği olmasına rağmen, defansta yaptığı yerinde müdahalelerle göz doldurdu. Karşılaşmanın 64. dakikasında ise Yıldıray yerini Tuncay'a bırakırken, 65. dakikada ise Emre'nin yerine Halil Altıntop oyuna dahil oldu. Oyuncu değişiklikleri ile hareketlenen takımımız Uruguay kalesine isabetli paslarla gelmeye başladı.

Tümer ve Gökhan'ın hatası!

Özellikle Ayhan'ın orta alanda insiyatif alması ile rahatlayan Mehmet Topal daha iyi bir performans çizmeye başladı. Defansta ise Emre Aşık ve Gökhan Zan pozisyon hatası yapmazken, kalemizde gördüğümüz pozisyonların çoğunun yan toplardan olması dikkat çekiciydi. Karşılaşmanın 78. dakikasında Tümer'in geri pasında Gökhan Zan'ı geçen topla Sebastian Fernandez buluştu ve Gökhan'dan sıyrılan Fernandez boş pozisyondaki arkadaşı Suarez'e pasını attı. İlk golü atan Suarez topu bir kez daha filelerimize göndererek, skoru 2-2'ye getirdi.

Penaltılardan kurtulamadık!

Karşılaşmanın 84. dakikasında ceza alanında Emre Aşık'ın müdahalesi ile yerde kalan Suarez takımına ikinci kez penaltı kazandırdı. Penaltı noktasının başına geçen Rodriguez takımını 3-2 öne geçiren golü filelerimize yolladı. Bu golün hemen ardından son oyuncu değişiklik hakkımızı da kullandık ve Gökhan Zan'ın yerine oyuna Mevlüt dahil oldu. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca, EURO 2008 öncesi ikinci hazırlık maçımızda Uruguay'a 3-2 yenildik.

Milli Takım EURO 2008 öncesi son hazırlık maçını 29 Mayıs'ta yine Almanya'da Finlandiya ile yapacak.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
13. dakikada Hamit'in sağ kanattan ceza sahasına ortasında ön direkte Arda'nın uçarak kafa vuruşunda top ağlarla buluştu. 1-0
22. dakikada Arda'nın sol kanattan ceza sahasına ortasında kale önünde top gerisine düşmesine rağmen Yıldıray vuruşunu yaptı. Top üstten auta gitti.
29. dakikada Luiz Suarez'in kullandığı serbest vuruşta ceza sahasında iyi yükselen Godin'in kafa vuruşunda top üstten auta gitti.
30. dakikada Gargano'nun ara pasıyla ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan Luiz Suarez, kaleci Volkan'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Maçın hakemi Florian Meyer, pozisyonda penaltı noktasını gösterdi.
31. dakikada penaltı vuruşunu kullanan Luiz Suarez, top ile kaleciyi ayrı köşelere göndererek skorda dengeyi sağladı. 1-1

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
51. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Nihat'ın vuruşunda meşin yuvarlak köşeden ağlarla buluştu. 2-1
58. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Pereira'nın ceza sahası dışından sert şutunda kaleci Volkan, topu yumruklarıyla uzaklaştırdı. Devam eden Uruguay atağında ceza sahasına yapılan ortada kale önünde Luiz Suarez'in dokunamadığı top yandan auta çıktı.
62. dakikada Uruguay'ın sağdan kullandığı köşe vuruşunda kaleci Volkan boşa çıktı. Godin'in kafa vuruşunda top üstten auta gitti.
63. dakikada ceza sahası sağ çaprazında kaleci ile karşı karşıya kalan Fernandez'in çaprazdan sert şutunda top auta çıktı.
67. dakikada Tümer'in düşürülmesiyle Ay-yıldızlı takım tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu kullanan Nihat'ın vuruşunda top üstten auta gitti.
78. dakikada Tümer'in geri pasında topu ayağından kaçıran Gökhan Zan'ın hatasında topu kapan Fernandez, topla ceza sahasına girdi. Gökhan Zan'dan topu kurtaran ve kaleci ile karşı karşıya kalan Fernandez, boş durumdaki Luiz Suarez'e pasını verdi. Luiz Suarez de topu boş ağlara gönderdi ve bir kez daha skorda dengeyi sağladı. 2-2
80. dakikada sol kanatta kazanılan serbest vuruşu kullanan Nihat'ın ceza sahasına ortasında kaleci Carini boşa çıktı. Arka direkte Emre Aşık kafa vuruşunu yaptı. Kale önünde defans topu uzaklaştırdı.
84. dakikada Gargano'nun pasıyla ceza sahasına giren Luiz Suarez, defansta Emre Aşık'ın müdahalesiyle yerde kaldı. Maçın hakemi Florian Meyer, maçta bir kez daha penaltı noktasını gösterdi.
85. dakikada penaltı vuruşunu kullanan Rodriguez, yerden sert bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve takımını öne geçirdi. 2-3
90+3'de Nihat'ın sağdan kullandığı köşe vuruşunda kimsenin dokunamadığı topa gerilerden gelen Mehmet Topal sert vurdu. Kaleci Carini, topu son anda çelerek gole izin vermedi.

STAT: Ruhrstadion
HAKEMLER: Florian Meyer, Thomas Frank, Dirk Magenberk
TÜRKİYE: Volkan, Hakan Balta, Emre Aşık, Gökhan Zan (Mevlüt dk. 86), Hamit (Sabri dk. 46), Arda (Tümer dk. 60), Emre Belözoğlu (Halil dk. 65), Mehmet Topal, Kazım (Ayhan dk. 46), Nihat, Yıldıray (Tuncay dk. 64)
YEDEKLER: Rüştü, Tolga, Mehmet Aurelio, Semih, İbrahim, Uğur, Gökdeniz, Emre Güngör
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim
URUGUAY: Carini, Alcoba, Godin, Caceres, Pereira (Bruno Silva dk. 69), Gargano, Eguren, Gonzales (Flores dk. 74), Gimenez (Rodriguez dk. 56), Luiz Suarez, Cavani (Fernandez dk. 46)
YEDEKLER: Martin Silva, Damian Suarez, Valdez, Arismendi
TEKNİK DİREKTÖR: Oscar Tabarez
GOLLER: Arda (dk. 13), Nihat (dk. 51) (Türkiye), Luiz Suarez (dk. 31 pen. ve 78), Rodriguez (dk. 85 pen.) (Uruguay)
SARI KART: Emre Aşık (Türkiye)

90
MİLLİ TAKİM / TÜRKİYE - URUGUAY
« : 25 Mayıs 2008, 16:47:28 »
Portekiz niyetine Uruguay
25.05.2008 14:24
(A) Milli Futbol Takımımız EURO 2008 öncesinde ikinci ciddi hazırlık maçında Urugay ile Almanya'da karşı karşıya geliyor.

Almanya'nın Bochum şehrindeki Ruhrstadion Stadı'nda TSİ 21.30'da başlayacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu'ndan Florian Meyer yönetecek. Meyer'in yardımcılıklarını Thomas Frank ve Dirk Magenberg yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Guido Kleve.

A Milli Futbol Takımımız'da Uruguay karşısında merakla beklenen isim Hamit Altıntop. Sakatlığı düzelen ama maç eksiği bulunan Hamit Altıntop'un Uruguay maçında deneneceği ifade ediliyor. Milliler ilk hazırlık maçında Slovakya'yı 1-0 geçerken, Urugay ile yapılacak mücadeleden sonra 29 Mayıs'ta Finlandiya ile 90 dakikalık bir maça çıkarak EURO 2008 öncesi hazırlık maçları serüvenini tamamlayacak.

TÜRKİYE

Volkan
Hamit
Gökhan Zan
Emre Aşık (Emre Güngör)
Hakan Balta
Kazım
Emre Belözoğlu
Aurelio
Arda
Nihat
Tuncay

URUGUAY

Carini
Godin
Caceres
Silva
Arismendi
Gargona
Pereira
Rodriguez
Suarez
Forlan
Cavani

SAAT: 21.30
YAYIN: TRT 1
HAKEMLER: Florian Meyer

446. SINAV

(A) Milli Futbol Takımı, Uruguay ile bugün Almanya'da yapacağı özel maçta 446. karşılaşmasına çıkacak. Türk Milli Futbol Takımı, 85 yıllık tarihinde, 232'si resmi, 213'ü özel olmak üzere geride kalan toplam 445 maçta, 154 galibiyet, 107 beraberlik alırken, 184 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 568 gol atarken, kalesinde 686 gol gördü.
Öte yandan Türkiye, bugünki rakibi Uruguay ile tarihinde ilk kez karşı karşıya gelecek.

TERİM REKORLARI DEVİRİYOR

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, (A) Milli Futbol Takımı'nın bugün Almanya'da Uruguay ile yapacağı özel maçta 70. milli sınavına çıkacak. (A) Milli Takım'ın başında ilk sınavını 11 Nisan 1990 tarihinde Kopenhag'da Danimarka'ya karşı 1-0 yitirilen özel maçta veren Terim, daha sonra 1993-1996 yılları arasında görev yaptığı milli takımı, 17 Ağustos 2005'de Sofya'da Bulgaristan ile yapılan özel karşılaşmadan bu yana çalıştırmaya devam ediyor.

Ay-yıldızlılar, (A) Milli Futbol Takımı'nın başında en çok maça çıkan teknik adam unvanına sahip Fatih Terim yönetiminde oynadığı toplam 69 maçta, 32 galibiyet, 21 beraberlik, 16 yenilgi alırken, 100 gol atıp, kalesinde 75 gol gördü. Türk Milli Takımı, Terim'in son döneminde oynadığı 17'si resmi, 18'i özel toplam 35 maçtan 15'ini kazandı, 13'ünde berabere kaldı, 7'sini ise yitirdi

91
MİLLİ TAKİM / "Türkiye'yi tanımıyorum"
« : 25 Mayıs 2008, 16:46:11 »
"Türkiye'yi tanımıyorum"
25.05.2008 14:06
Dünyanın en iyi futbolcusu konumunda bulunan Portekizli Cristiano Ronaldo, Portekiz Milli Takım kampında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Manchester United ile geçtiğimiz çarşamba Moskova'da Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldıran, Premier Ligi şampiyon olarak tamamlayan, attığı 31 golle Avrupa Gol Kralı olan Ronaldo, EURO 2008'i kazanarak bu sezonu hat-trickle tamamlamak istediğini söyledi.

'BİZİM İÇİN ZOR OLACAK'

"Gerçeği söylemek gerekirse Türkiye'yi hiç tanımıyorum. Ne bir takımını, ne Milli Takımı'nı, ne de bir oyuncusunu. Fakat geçmişten gelen bilgilerimle bizi sert bir takımın beklediğini söyleyebirim. Türkiye genelde teknik ama sert olan futbolculardan kurulu sert bir takım olarak bilinir. Bizim için zorlu bir rakip olabilirler. Fakat şunu da söylemeliyim... Türkiye'den daha çok bizim ne yapacağımız önemli. Çünkü biz mükemmel bir takımız. Mükemmel futbolcularımız var ve daha da mükemmeli arıyoruz.”

'DAHA ATACAĞIM GOLLER VAR'

Sezonun geneli, EURO 2008 ve kendisinin Real Madrid'e gideceği yönündeki haberlerle ilgili olaraksa şu ifadeleri kullandı: "Çok iyi bir sezon geçirdim. Ama işim daha bitmedi. Atacağım gollerin hepsini atmadım. Buraya da sakladım. EURO 2008'i kazanarak sezonu taçlandırmak, onurlandırmak istiyorum. Herkesin benden beklentisi bu. Fakat anneme bile kupayı kazanacağıma dair söz vermedim. Verdiğim söz, kupayı kazanmak için elimden geleni yapacağım şeklinde...

'TRANSFERLE HAVAYI BOZMAM'

Transferlerle ilgili konuşmak istemiyorum. Şu anda Milli Takım'dayız. Ama turnuva sonunda ya da ona yakın bazı haberler alabileceğinizi belirteyim. Bu konuyla ilgili olarak bir daha konuşmayacağım. Takım arkadaşlarıma ve Scolari'ye karşı sorumluluklarım var. Onları yerine getirmeliyim. Burada transfer konuşulmaz. Geldiğimden beri muhteşem bir takım havası seziyorum. Bunu bozmak istemem. Ben de bu takımın bir parçasıyım. Scolari zaten geçen gün bunu herkese söyledi. 'Biz Ronaldo için değil, o bizim için oynayacak'sözlerine katılıyorum Scolari'nin...

'TEKME OLAYINI KONUŞMADIK'

Sabah hem Scolari hem de Carvalho ile uzun uzun konuştuk. Ama finaldeki o pozisyon (Carvalho'nun tekmesi) için kelime bile etmedik. Çünkü ben de Carvalho da Scolari de futbolu kazanmak için oynuyoruz. Futbolun içerisinde böyle pozisyonlar var. Üzerinde fazla durmamak lazım. En sonunda burada aynı forma ile kupa kazanmak için sahaya çıkacağız. Zaten Carvalho da benim en çok görüştüğüm arkadaşlarımdan bir tanesi.

'ÇOK SABIRSIZLANIYORUM'

Hedefim, EURO 2008'i de kazanıp uzun ve güzel bir tatile çıkmak. Gece yatarken yastığa kafamı koyduğumda içim huzurlu uyumak istiyorum. Ülkeme karşı görevimi yerine getireceğim. Formamı son ana kadar gerektiği gibi terletip, zafere ulaşmak için oynayacağım. Burada takım arkadaşlarımla bunun planlarını yapıyoruz. İyi bir takımız. Mükemmeliz. Bunu herkese göstermek için sabırsızlanıyoruz."

O AKDAR ARTİST OLMA RONALDO GÖKHAN OLSAYDI SENİİN ÇAĞRENE BAKARDI AMA YOK..BİZ SENİ İYİ TANIYORUZ RAHAT OL 3-0 YENDİĞİMİZ MAÇTA ;)

92
MİLLİ TAKİM / Gökhan Gönül şoku!
« : 25 Mayıs 2008, 16:45:28 »
Gökhan Gönül şoku!
25.05.2008 09:33
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını Almanya'da sürdüren A Milli Futbol Takımı'nda sakatlığı süren Gökhan Gönül kadrodan çıkarıldı.

Milli Takım teknik Direktörü Fatih Terim, milli takım doktorları Bülent Bayraktar ve Cengiz Dinç ile birlikte yaptığı açıklamada, Gökhan'ın kadroda kalabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Ama olmadı. Sonuna kadar beraber olmak istiyorduk. Son aldığımız bilgiler bunun mümkün olmadı şeklinde. Antrenman yapması bile zor olduğu. Oyuncunun sağlığı herşeyden önemli. Gökhan'ı o yüzden kadrodan çıkartmak zorunda kaldık. O oda çok üzüldü. İstanbul'a dönecek ve tedavisini orada sürdürecek. Gökhan'ın yerine kadroya kimseyi çağırmayacağız" dedi.

Kadrodan çıkarılan Gökhan Gönül ise yaptığı açıklamada çok üzgün olduğunu belirterek, "Ligin son maçlarında sakatlığım vardı. Ancak kendi isteğimle oynadım. Çok pişmanım. Duygularımı anlatmak imkansız. Bu turnuvayı sabırsızlıkla bekliyordum. Ancak ayağımın bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Son lig maçlarında oynadığım için sakatlığım arttı. Evet pişmanım ama kendi isteğimle oynadım. Kimseye kızgın değilim. 3 gündür Bayern Münih'in doktoruna tedavi oluyordum. Doktor iyileşmemin kısa sürmeyeceğini münimum 4 haftaya ihtiyacım olduğunu söyledi. Dünya'nın en önemli turnuvalarından birinde oynayacaktım. çok iyi bir vitrindi. Bu hatamdan dolayı herkesden özür diliyorum. Ancak İsviçre'ye maçları izlemek için gitmeyi palanlıyorum. Arkadaşlarımın şampiyonada başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

93
MİLLİ TAKİM / Başesgioğlu'nun güveni tam
« : 25 Mayıs 2008, 16:44:45 »
Başesgioğlu'nun güveni tam
25.05.2008 01:07
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda önemli başarılar elde edeceğine inandığını belirtti.

Bakan Başesgioğlu, Hakan Şükür'ün milli takım kadrosuna alınmamasıyla ilgili olarak ise, Hakan Şükür'ün Türkiye'ye ve milli takıma büyük katkıları olan çok değerli bir futbolcu olduğunu, ancak hocanın kararına saygı duymak gerektiğini söyledi.

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda tekler final maçını izleyen ve şampiyon olan Polonyalı Agnieszka Radwanska'ya kupasını veren Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İHA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de uluslararası organizasyonların yapılmasının son derece önemli olduğunu, bu organizasyonların Türkiye'yi olimpiyatları gerçekleştirme arzusuna ulaştıracağını ifade eden Bakan Başesgioğlu, "Bir hayli organizasyon aldık. Bu organizasyonların bir kısmını da gerçekleştirdik, bir kısmını da önümüzdeki yıllarda gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonlar ülkemizin tanıtımı açısından son derece önemli. Ayrıca bu organizasyonlarla bizim çocuklarımızın spor yapma istekleri ve hevesleri de artıyor. Buraya gelen dünyanın sayılı sporcularını kendilerine örnek alıyorlar ve dolayısıyla spora yönelme eğilimleri çabuklaşıyor. Sadece belli branşlarda değil sporun bütün dallarında yeterli malzeme var. Bu malzemeyi işleyip onları Türk ve dünya sporuna tanıtmak istiyoruz. Onun için bu organizasyonlar son derece önemli. Tabii bunlar bizi en sonunda olimpiyatlara götürecek. Olimpiyatları yapmak bizim en büyük hedefimiz. 2020 Olimpiyatları'nı İstanbul'da yapılmasını arzu ediyoruz ve bunu istiyoruz. Bu yapılan organizasyonlar bu sürecin kilometre taşlarıdır. İnşallah spor ülkemizde çok yaygınlaşacak ve bu konuda dünyada isminden sık sık söz edilen bir ülke olacağız" dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacağına inandığını söyleyen Bakan Başesgioğlu, "Bu yıl milli takımımız açısından önemli bir yıl. 2008 Avrupa Şampiyonası'nda milli takımımıza güveniyor ve inanıyoruz. Grubumuzda güçlü takımlar var. Onların gücünü küçümsemiyoruz. Geçmişte büyük başarılar elde ettiler. Bu bir turnuva. İnşallah milli takımımızın ülkemize önemli başarılar getireceklerini düşünüyoruz. Kendilerine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın tecrübeli golcüsü Hakan Şükür'ün Milli Takım kadrosuna alınmamasıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Bakan Başesgioğlu, "Bu benim işim değil. Biz bu işi milli takım teknik direktörüne teslim ettik ve onun fikirlerine saygı duymak lazım. Hoca elbette takımda kimin oynayacağı ve oynamayacağına karar verir. Hakan Şükür çok değerli bir sporcumuz. Türkiye'ye ve Türk Milli Takımı'na çok büyük katkıları oldu. Onu teşekkürle anıyoruz. Ama bu hocanın tercihidir" diye konuştu.

94
MİLLİ TAKİM / Hamit Altıntop hazır
« : 25 Mayıs 2008, 16:44:02 »
Hamit Altıntop hazır
24.05.2008 21:38
Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri hazırlıkları için Almanya'da bulanan (A) Milli Takım, hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki bugünkü idmana milli futbolcuların tamamı katılırken, tedavisi süren Servet ise takımdan ayrı çalıştı.

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamit Altıntop, ağrılarının geçtiğini ve hazır olduğunu belirterek, "Şampiyonaya Portekiz maçıyla başlamak bir avantaj. İyi oynarsak ilk maçı kazanırız. Hocanın taktiklerini uyguladığımız zaman hiçbir sorunumuz olmayacaktır. Türk Milli Takımı olarak elimizden gelen herşeyi yapacağız" diye konuştu.

Altıntop, Kickers dergisinde kendisiyle ilgili çıkan haber üzerine de, "İfadelerim yanlış anlaşıldı. Benim hiçbir zaman kendimi öne çıkarmak diye bir düşüncem yok. Herşey takım için. Takımı düşünerek söyledim" dedi.

Mehmet Topal ise iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini kaydederek, "Performansımız çok iyi. Bunu maçlara yansıtırsak herşeyin üstesinden geliriz. Takım oyununu sahaya iyi yansıtmamız lazım" diye konuştu.

95
MİLLİ TAKİM / Muhtemel 11'imiz
« : 25 Mayıs 2008, 16:43:39 »
Muhtemel 11'imiz
24.05.2008 21:36
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıklarını kapsamında Uruguay ile bir hazırlık maçı yapacak olan A Milli Futbol takımı hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla tamamladı.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda milliler ilk yarım saat ABD'li performans uzmanı Scott Piri yönetiminde çalıştı. Daha sonra Fatih Terim futbolcularına taktik ağırlıklı bir çalışka yaptırdı. Sakatlığı süren Servet Çetin dışında tüm futbolcular antrenmanda yer aldı. Servet ise takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Fatih Terim antrenman sonunda Servet ile bir süre görüştü.

Milli takım yarın ikinci hazırlık maçında Uruguay ile karşılaşacak. Bochum kentindeki Ruhr Stadı'nda yapılacak karşılaşma TSİ ile 21.30'da başlayacak. Milli takımın bu karşılaşmaya şu muhtemel 11'le çıkması bekleniyor:

"Volkan, Hamit, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Kazım, Emre Belözoğlu, Aurelio, Arda, Nihat ve Tuncay."

96
MİLLİ TAKİM / Hayali İspanya
« : 25 Mayıs 2008, 16:43:11 »
Hayali İspanya
24.05.2008 16:36
Milli futbolcu Halil Altıntop, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin hem Türkiye hem de kendisi açısından çok önemli olduğunu ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek istediğini söyledi.

A Milli Takım ile birlikte Bielefeld'de kampta bulunan milli futbolcu Halil Altıntop, 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne az bir süre kaldığını hatırlatarak, "Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıyoruz. İyi bir arkadaşlık ortamı var. Şu anda finallerde oynayacağımız maça konsantre olmuş durumdayız. Rakiplerimizi tanıyor ve bütün özelliklerini biliyoruz. Avrupa Şampiyonası hem ülkemiz hem de benim için çok önemli. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum" dedi. A Milli Takım'da sakatlığı bulunan kardeşi Hamit Altıntop'un son durumunun sorulması üzerine ise Halil, "Şu anda kendisinin durumu gayet iyi. Son karar yarın verilecek, ancak ciddi bir sorunu bulunmuyor" şeklinde konuştu.

Halil Altıntop, hayalinin İspanya'da bir takımda futbol oynamak olduğunu söyleyerek, "Daha önceleri hep İngiltere'de futbol oynamayı hayal ediyordum. Ancak bu hayalim, Chelsea ile oynadığımız maçtan sonra değişti. Artık idealim İspanya'da futbol oynamak. Orada daha iyi bir oyun anlayışı var. Takımlar hücum ağırlıklı oyun anlayışla mücadele ediyor. Taraftar da daha coşkulu" diye konuştu.

İspanya'nın Villarreal takımında forma giyen milli futbolcu Nihat Kahveci'nin bu sezon 18 gol kaydettiğinin hatırlatılması üzerine de Halil Altıntop, "Nihat çok iyi bir futbolcu. Oyun stili de İspanya futboluna çok uyuyor. Almanya'da futbol oynamak daha zor. Almanya'da defans ağırlıklı bir oyun hakim. Ancak İspanya'da hücum ağırlıklı oyun oynanıyor. Bu yüzden Nihat'ın İspanya'da o kadar gol atması doğal" ifadelerini kullandı.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 497