Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114592 defa)

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #1020 : 31 Ağustos 2006, 18:59:07 »
Luciano ve Edu takası!

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe yönetimi Mateja Kezman ve Deivid De Souza transferlerinden sonra şimdi de Brezilya'nın Cruzeiro takımında forma giyen Edu Dracena'yı kadrosuna katmak için uğraşıyor.
Brezilya basının iddiasına göre Edu gelecek hafta Türkiye'de olacak ve Fenerbahçe'nin başarılı defans oyuncusu Luciano ile takas olarak bu transfer gerçekleştirilecek.
25 yaşındaki Brezilyalı defans oyuncusu, Edu, 2003 yılından beri Cruzeiro forması giyiyor. Tam adıyla Eduardo Luês Abonêzio de Souza tek Avrupa deneyimini 2002 yılında Yunanistan'ın Olimypiakos takımında yaşamıştı.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1021 : 31 Ağustos 2006, 18:59:42 »
kıskanclıgın bu kadarı

--------------------------------------------------------------------------------

kankalar farkındamısınız bilmiyorum ama artık türkliyeye gelen her oyuncu bizim futbolcularla kıyaslanıyorr örneğin trabzon ve beşiktaş iki brezilyalı aldı ama ikisinin ismini açıklamadan önce ikiside alexden iyi dendi daha kimse adlarını bilmiyor ama hemen alexden iyi oldular sonraa cimbom yeni bir adı sanı duyulmamış bir işe yarayacağı belli olmayan bi adam almış hemen adıda apiah kondu apiahdan iyi deniyor  yani nereye adam alsalar hemen o bölgedeki adamımız kimse onun ismiyle anılıyor bildiğiniz gibi 3 senedir gelen her adam alexden iyi deniyor ama hepsi gitti ama alex hala buradaa 

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1022 : 31 Ağustos 2006, 19:04:37 »
İŞte 100 NcÜ Yilin 11'İ

Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde Dinamo Kiev hüsranını yaşayınca harekete geçen yönetim, 24 saat içinde transfer operasyonunu tamamladı, 100. yıl kadrosunu kurdu. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan ve 2-2 berabere biten Dinamo Kiev maçı sonrası toplanan yönetim kurulu, transfer operasyonuna start verdi. Önce Anelka, kendisini ısrarla isteyen Bolton'a 15.6 milyon dolar karşılığında verildi. Sarı-lacivertliler daha önce defalarca görüşme yapılan ve her konuda anlaşılan Deivid de Souza, Edu Dracena ve Kezman'ın transferlerini de resmileştirdi.

Böylece, Şampiyonlar Ligi şansını kaybeden F.Bahçe'nin UEFA Kupası ve Süper Lig mücadelesindeki Altın 11'i de şekillendi.

Rüştü'nün kaleyi koruyacağı sarı-lacivertli takımda defans Önder-Edu-Lugano-Ümit Özat dörtlüsünden, orta saha da Appiah-Aurelio-Tuncay üçlüsünden oluşacak. Bu üçlünün önünde Alex serbest oynayacak, forvette ise Deivid ve Kezman birlikte görev yapacak.

Rüştü

Önder Edu Lugano Ümit

Appiah Aurelio Alex Tuncay(Tümer)

Kezman Deivid De Souza

Heyy yavrum beaaaaa kadroya bakkk

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1023 : 31 Ağustos 2006, 19:05:40 »
Edu F.Bahçe'de!(Resmi Site)

Şampiyonlar Ligi'nden elenen Fenerbahçe'nin transfer atağı sürüyor. Alex'in eski kulübü Brezilya'nın Cruzeiro kulübünün resmi sitesinden yapılan açıklamada, futbolcuları Edu Dracena'nın transferi konusunda Fenerbahçe ile anlaştıkları duyuruldu. Açıklamada Edu'nun bonservisinin yüzde 50'si karşılığında Fenerbahçe'nin 2,85 milyon euro ödeyeceği yer aldı. Edu'nun dört yıllık sözleşmeye imza attığı öğrenildi.

25 yaşındaki Brezilyalı defans oyuncusu, Edu, 2003 yılından beri Cruzeiro forması giyiyor. Tam adıyla Eduardo Luês Abonêzio de Souza tek Avrupa deneyimini 2002 yılında Yunanistan'ın Olimypiakos takımında yaşamıştı.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1024 : 31 Ağustos 2006, 19:06:01 »
İşte transfer budur!

Sporting Lizbon'un Boavistayı 3-2 mağlup ettiği karşılasmada takımıyla son maçına çıkan Fenerbahçenin yeni transferi Deivid De Souza Boavista ağlarına iki gol birden bıraktı. Maça yedek başlıyan brezilyalı oyuncu maçın 65 ve 89 dakikalarında bulduğu gollerle Sporting'in maçtan galip ayrılmasından büyük rol oynadı. Maçın diğer golleri Sporting adına 63.dakikada Nani,Boavista adına ise 16 ve 90. dakikalarda Ze Manel den geldi.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1025 : 31 Ağustos 2006, 19:06:40 »
Sırp Yıldız Kezman İmzaladı....

Fenerbahçemizin yeni transferi Mateja Kežman, kendisini 4 yıllığına Fenerbahçeli yapan sözleşmeyi imzaladı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Fenerium Tribünü Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen imza töreninde Asbaşkanlarımız İlhan Ekşioğlu ve Neşet Yalçın da hazır bulundu. Stat ve Tesislerden Sorumlu Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu, Kežman’ın transferi ile ilgili olarak, “Fenerbahçe’nin ihtiyacı olduğu zaman gerekli transferleri yaptığımızı artık herkes biliyor. Çok iyi bir futbolcu ile anlaştık. Takımımızda büyük işler başaracağına inanıyoruz. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkanımız Neşet Yalçın ise “Kežman önemli bir transfer. İnanıyorum ki Fenerbahçemize büyük katkılar sağlayacaktır. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun” dedi.

Fenerbahçemizde 9 numaralı formayı giyecek olan Mateja Kežman ise imza töreninde şu açıklamalarda bulundu:
“Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çok iyi tanınan bir takıma geldim. Futbol hayatımın en iyi döneminde Fenerbahçe’ye geldim. Bu yıl Fenerbahçe’nin 100. yılını kutlayacağını biliyorum. En iyi sonuçları almak ve UEFA Kupası’nı kaldırmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Zico’nun zaten idolüm olduğunu bir açıklamamda söyledim. Ayrıca Alex, Aurelio gibi oyuncuları da tanıyorum. Fenerbahçeli Türk futbolcuları da çoğu, Milli Takımda olduğu için tanıyorum. Ben kalbini ve yüreğini takımına adayan bir futbolcuyum. Sahada agresifim ama futbol yaşantımda çok az kırmızı kart gördüm. Benim oyun tarzımı oynadığımda göreceksiniz. İlic ile beraber büyüdük. Buraya gelmeden önce onunla konuştum. Türkiye, İstanbul ve Fenerbahçe için çok güzel şeyler söyledi. Hakemlere saygı duyuyorum. Bu nedenle, hakem hataları ile ilgili hayatım boşunca konuşmadım.”

Kežman bugün ülkesine gidecek perşembe günü ise İstanbul’a gelecek.

kaynak:fenerbahçe resmi sitesi

bir fenerbahçe forması bu kadar yakışır insana.......cidden süper olmuş yaaa......girip bakmanızı tavsiye ederim.....

http://fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=4544

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1026 : 31 Ağustos 2006, 19:10:46 »
Gemileri yaktı

Yıldırım'a: İyi niyetinden hep şüphe ettim. Alex'e: Zico ile birlikte kadro yapıyor. Medyaya: Beni sevmedikleri için üzerime geldiler.

Türkiye'deyken fazla konuşmayan Anelka, Fenerbahçe'den ayrılınca çenesi düştü. Bolton'a imza attıktan sonra suskunluğunu bozan yıldız oyuncu, Fransız TV 5 Monde kanalına olay yaratacak açıklamalar yaptı. İşte o sözler: Başkan Yıldırım bana söz verdiği bir çok şeyi yerine getirmedi. Bir yandan 'Seni satmayacağız senden
yararlanacaz' dedi diğer yandan beni satmak için menejerleri devreye soktu. Yıldırım'ın iyi niyetinden hep şüphe ettim.

SERVET-SELÇUK NİYE YOK!
Türkiye'de futbol oynamak çok zor. Taraftarın maçlara yoğun ilgisi var ama medya takım içine çok karışıyor. Kulüp başkanları da medyanın etkisi altında kalıyor. Medya beni sevmediği için üzerime çok yüklendi. Asılsız haberlerle hep yıpratılmaya çalışıldım. Alex, Türkiye'yi çok iyi bilmeyen Zico ile kadroyu belirliyor. Alex'in takım üstünde büyük etkisi var. Ona yakın olanlar formayı giyiyor. Servet ve Selçuk neden oynamıyor bir sorun bakalım!

TÜRKİYE'YE ASLA DÖNMEM
Fenerbahçe'de Avrupa fazla düşünülmüyor. Şu an tek hedef var o da 100. yılda şampiyonluk. Şampiyonlar Ligi düşünülseydi daha önce takviye yapılırdı. Fenerbahçe'nin Avupa'da başarılı olması çok zor. Çünkü bu kurulan kadro Avrupa standartlarının çok altında kalıyor. O yüzden işleri zor. Türkiye gerçekten tatil için inanılmaz bir ülke ve Fenerbahçe taraftarı gerçekten mükemmel. Ama bir daha Türkiye'ye geri dönmem ve oynamam."

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1027 : 31 Ağustos 2006, 19:12:25 »
Edu: "lugano İle Oynamak RÜyamdi!.."

Fenerbahçe'nin İstanbul'a getirdiği yeni transferi Edu Dracena, 100. yıl kadrosunda bulunmanın kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, "Lugano ile oynamak benim rüyamdı... Bu nedenle Fenerbahçe'den öneri aldığımda hemen kabul ettim" dedi!..

FB TV'ye açıklamalar yapan Eduardo Luiz Abonizo de Souza (Edu), Fenerbahçe'den öneri aldığında ikinci kez düşünmediğini belirterek, "Öneriyi hemen kabul ettim. Alex ve yeni transfer Deivid ile beraber Lugano ile de karşılıklı oynadık. Bu oyuncularla birlikte olacağım için mutluyum" dedi.

Edu, savunmada Lugano ile birlikte oynamanın kendisinin rüyası olduğunu ifade ederek, "Bu benim bir rüyamdı. Fenerbahçe'de bir rüyamı gerçekleştiriyorum. Umarım çok büyük başarılara imza atacağız" diye konuştu.

"100. YIL KADROSUNDA OLMAK BÜYÜK BİR GURUR"

Brezilyalı futbolcu, Zico ile birlikte Fenerbahçe'nin 100. yıl kadrosunda bulunmanın kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, "100. yılda başarılı olmak için elimden geleni yapacağım." dedi.

Edu, Atatürk Havalimanı'nda kendisini karşılayan taraftarlara da teşekkür ederek, "Taraftarlarımıza, bana gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Onlara en güzel karşılığı, sahaya çıktığımda vereceğim" şeklinde konuştu.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1028 : 31 Ağustos 2006, 19:12:56 »
"100.Yılında şampiyon yaptırmam"

Ligin başlaması ve hakemlerin üst üste yaptığı hatalarla ortalık yine karıştı. Sakaryaspor-Fenerbahçe maçının ardından Nihat Özdemir'in 'F.Bahçe'nin üzerine oyunlar oynanıyor' iddiası ve isim belirtmeden Haluk Ulusoy'u suçlayıcı açıklamaları ise ligin bu sene zor biteceğini şimdiden belli ediyor. Hürriyet Gazetesi'nin haberini yorumsuz olarak yayınlıyoruz:

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Sakaryaspor maçından hemen sonra zehir zemberek bir açıklama yaparak, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu’nu suçluyordu...

Fenerbahçe’yiz oyuna gelmeyiz

Bu açıklamalara, muhatapları gerekli yanıtı verdiler. Ancak, Özdemir’in isim vermeden suçladığı bir kesim daha vardı. Fenerbahçe Başkan Vekili, "Artık herkesin kendi takımının formasını giyerek sahaya çıkmasını istiyoruz. Fenerbahçe, duyduğu sıkıntıları spor kamuoyu ile paylaşmaktadır. Aldığımız duyumlara göre Fenerbahçe aleyhine çalışmalar yapılmaktadır. Biz Fenerbahçe’yiz, oyuna gelmeyiz. Ve kurulan bütün oyunların altından kalkmasını da biliriz."

Bu açıklamalar yenilir yutulur gibi değildi.

- Kimler formalarını giymeliydi?

- Fenerbahçe aleyhine kimler çalışma yapıyordu?

Ve Özdemir kimleri işaret ediyordu?

Gelin bu açıklamaların perde arkasına geçelim ve Fenerbahçe camiasında, yöneticilerin kulaklarına fısıldananlara değinelim.

Ulusoy’u işaret ediyor

Fenerbahçe yönetimi, Futbol Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’dan rahatsız. Rahatsız, çünkü Ulusoy’un yakın arkadaşlarıyla birlikteyken Fenerbahçe aleyhine konuştuğuna inanıyorlar.

Hatta bir adım daha ileri gidiyorlar ve Ulusoy’un, "100. yılda ben bunları şampiyon yapmayacağım" dediğini ileri sürüyorlar. Bu sözlerin doğruluk payı sorulduğunda da, "Hepsi bizim kulağımıza geliyor. Arkadaşlarıyla birlikte yediği yemeklerde bunlar konuşuluyor. Haluk Bey bunları duymadığımızı sanıyor ama..." yanıtını veriyorlar.

Nihat Özdemir’in açıklamarındaki ’birinci şifre’nin yani, "Artık herkesin kendi takımının formasını giyerek sahaya çıkmasını istiyoruz" sözlerinin açıklaması buydu.

Eşleri o kadar yakın ki...

Peki ya ikinci şifre? Yani, "Fenerbahçe aleyhine kimler, nasıl, çalışma yapıyorlar?" Sarı lacivertliler bu konuda da 3 isim ortaya atıyorlar. Bu isimlerin ilk sırasında Hakem Atama Komitesi Başkanı Ali Aydın var.

Daha önce Fenerbahçe-Ç.Rizespor maçında kart skandalı yaşayan ve Galatasaray- Beşiktaş derbisinde verdiği bir penaltı kararı sonrası hakemliği bırakan Ali Aydın... Ali Aydın daha önce hakkındaki, "Ulusoy’un hangi maça, hangi hakemi istediğini gözlerinden okur" yorumlarına hiçbir yanıt vermemişti.

Aydın, Fenerbahçe tarafından "Aleyhimize çalışıyor" diyerek işaret edilen isimlerden biri. Hatta sarı lacivertliler bir adım daha ileri gidip, "Aydın’ın eşi ile Ulusoy’un eşi o kadar yakın ki..." diye söze başlayıp sonra susuyorlar...

Hakem atamalarına etki

Sarı lacivertililerin gösterdiği iki isim daha var. Biri Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev yapan Şükrü Yazıcıoğlu, diğeri de Haluk Ulusoy’un oğlu Saffet Ulusoy. Fenerbahçe camiası bu iki ismin de hakem atamalarında etkili olduğuna inanıyorlar.

İşte Nihat Özdemir’in açıklamalarının perde arkasında yatan olaylar ve isimler bunlar. Fenerbahçe Başkan Vekili’nin, "Şimdi de temiz lig isteyecekler mi?" diye gönderme yaptığı 3 kulüp; Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor, sarı lacivertlilere yanıt verdiler.

Bakalım bu isimler bugün ne diyecekler?

Bu işin sonu iyi olmaz

F.Bahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu, yeni transferlerle birlikte UEFA Kupası’nı kaldıracak bir kadro kurduklarını ve bu kadroyla önemli yerlere geleceklerini söyledi. Uslu, Edu’nun transferi nedeniyle Brezilya’da olduğu için Sakaryaspor maçını izleyemediğini belirterek, "Yenilmişiz. Bu sene yanlışlıklar aleyhimize yapılıyor. Yanlışlar da doğrular da herkese eşit dağılsın. Yoksa bu işin sonu iyi olmaz. Hepimiz aynı gemideyiz, gemi batar" diye konuştu.

Gülme komşuna gelir başına

F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’in, "Şimdi de temiz lig isteyecekler mi?" sözlerine G.Saray cephesinden sert tepki geldi. Yönetici Şükrü Ergün, "Bu, canı yanan bir insanın haykırışıdır, bağırmasıdır. Ben onları hiç ciddiye almadım. Geçen sezon bize gülüyor, ’fakir fukara edebiyatı yapıyorlar’ diyorlardı. Onlara bazı lafları hatırlatmak isterim: Bugün bana, yarın sana. Gülme komşuna gelir başına."

F.Bahçeliler geçen yıl neredeydi?

Beşiktaş yöneticisi Süleyman Eren, "F.Bahçeliler ya futbolu bilmiyorlar ya da provakasyon yapıyorlar" dedi. Ve şöyle devam etti: "Anelka’nın elle attığı golün üstünü örtmek istiyorlar. Anelka ile Burak’ın pozisyonlarını nasıl kıyaslıyorlar. Biz dostluk istiyoruz, onlar ise kaos. Şerefli ikincilikler yaşamamıza rağmen ’temiz futbol’ mesajlarını veren ilk kulüp Beşiktaş’tır. Geçen yıl neden sahaya ’temiz eller’ pankartı ile çıkmadılar?"

Nihat Özdemir’e aynen katılıyorum

Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Nihat Bey’e aynen katılıyorum. O zaman elle ilgili bir pankart açıldıysa, şimdiki durumu farklı bir şekilde de olsa protesto etmek lazım. Bu el F.Bahçe’nin işine yaradığı zaman eleştirildiyse, şimdi başka birinin işine yaradığında takdir etmek mümkün değildir. Biz elin her türlüsüne karşıyız. Bizim oyuncumuz benzeri bir davranışta bulunursa da tutumumuz değişmezdi" dedi.

29.08.2006

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1029 : 31 Ağustos 2006, 19:13:19 »
Tum Tezahurat,şiir Vs BURAYA Biz Ata'nın Takımıyız:)

FENERBAHÇE'li olmak bir ayrıcalıktır...
Bunu yaşamak KANARYA'lıların hakkıdır...
Paramız futbolumuz yıldız futbolcularımız...
Kıskananlar çatlasın ..
Gs Ts Bjk boş boş bakmadan izlesin...
Futbol nasıl oynanır FENERBAHÇE'den öğrensin...
Yensen yenilsen yine büyük sensin...
Adın popüler olmuş rakipleri önce adınla ezersin...
Kupalar sana kurban olsun DÜNYA'da teksin
Haydi bastır KANARYA Sen her şeye değersin

Melisssa

Biz Ata'nın takımıyız

Kadıköyde doğmasakta biz
İki renk tanır yüreğimiz
Evet evet yanlış duymadınız Fenerbahçe Cumhuriyetiyiz biz
Bize durmak yaraşmaz yürürüz başarıya doğru
Sırtımıza Çekmişiz formaları
Ezeriz aslanı kartalı uşağı,doğru olan buydu
Bazıları yolda zaten atarız 2.ligee doğru
Sakız gibi yapıştırmış ağzına
Bizim süper kupamız oldu,
Bir gün herkes aklına yazacak FENERBAHÇE tek büyük oldu
Türkiye'nin dört bir yanında açılan klübleriyle
Dünyaya rakip sundu
Biz televizyon açarken
O klübüne 37 ekran tv koydu
Düş artık yakamızdan
Bak logana, kuyruğuna yapıştık
Bırakmayız artık hey Mecidiyeköyün oğlu
Çoluk çocukla uğraşacak vaktimiz yok
Avrupa bize gün doğdu
Yensek yenilsek kazıdık beyinlere
ŞAMPİYON FENERBAHÇE
Bundan sonra bu böyle biline

Biz Ata'nın takımıyız

Melisssa

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1030 : 31 Ağustos 2006, 19:13:46 »
Deivid İstanbul’da

Deivid İstanbul’da

Fenerbahçemizin yeni transferlerinden Deivid De Souza Frankfurt üzerinden Lufthansa Havayolları’na ait bir uçakla eşi ve çocukları ile İstanbul’a geldi. Fenerbahçemizin Dış İlişkiler Sorumlusu Turgut Acar ve çok sayıda taraftarımız tarafından karşılandı. Oyuncumuz, saat 18.00’de Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1031 : 31 Ağustos 2006, 19:14:15 »
Edu İmzayı Attı

Fenerbahçemizin yeni transferi Edu Drecana, kendisini 4 yıllığına Fenerbahçeli yapan sözleşmeyi imzaladı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Fenerium Tribünü Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen imza töreninde Asbaşkanlarımızdan Mahmut Uslu ve Genel Sekreterimiz Vedat Olcay da hazır bulundu. Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Mahmut Uslu, Edu’nun transferi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Luciano’nun sakatlanmasının ardından, antrenörlerimizin isteği doğrultusunda Edu’yu transfer etmemizi istediler. Edu, Deived ve Alex ile beraber oynamış. Bu nedenle uyum sorunu yaşanacağını düşünmüyorum. Önümüzde 10 günlük bir çalışma dönemimiz var. Takım, en iyi şekilde oturacaktır. Oluşturduğumuz bu kadro ile Avrupa’da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. İlk kez bu kadar iddialı konuşuyorum. Çünkü bizden beklenen de bu."
Fenerbahçemizde 36 numaralı formayı giyecek olan Edu Dracena ise imza töreninde şu açıklamalarda bulundu:
“Fenerbahçe gibi bir kulübe geldiğim için kendimle gurur duyuyorum. 100. yılında Fenerbahçe formasını giyecek olmak bana gurur verecek. Elimden gelenin en iyisini yapıp arkadaşlarımla birlikte başarılı sonuçlar almak istiyorum. Teknik direktörümüz Zico ve takım arkadaşlarım da dahil lig şampiyonluğu ve UEFA Kupası’nı kaldırmak ayrıca gelecek yıl da Şampiyonlar Ligi’nde en üst noktaya gitmek en büyük hedeflerimiz. Taraftarımızın da desteği ile diğer takım arkadaşlarım ile birlikte tüm hırsımızı ortaya koyup başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Fenerbahçe, Avrupa’da çok büyük bir kulüp, biz de bu büyüklüğe yakışacak şekilde mücadele edeceğiz. Dört senelik bir anlaşma imzaladım. Ama ben bu büyük kulüpte oynayabileceğim kadar fazla oynamak istiyorum.”
Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ise Edu’nun transferi ile ilgili olarak, “Lugano ile birlikte Edu’nun büyük işler yapacağına inanıyoruz. Transferlerin geciktiği yönünde tenkitler vardı. Ancak gelen oyuncuları görüyorsunuz. Her kulübün sahip olamayacağı kadar büyük transferler yaptık. Camiamıza hayırlı olsun” diye konuştu.