Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114655 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #468 : 31 Ağustos 2006, 13:46:56 »
Zico: "Çok güzel bir galibiyet"

--------------------------------------------------------------------------------

Zico, G.Birliği galibiyetinin ardından şunları söyledi: "Çok güzel bir galibiyet aldık. Karşımızıda çok iyi bir rakip vardı, oyuncularım çok sakin oynadı, ne yaptıklarını biliyorlardı. İlk yarıda çok iyi bir avantaj yakaladık, ikinci yarıda iki takımda pozisyonlara girdi ancak daha akıllı oynayan taraf olan biz maçı kazandık. Tek yabancı ile oynamamız bır sıkıntı olmadı maçı kazandık sonuç olarak. Tek yabancı ile oynayarak maçta zorlandığımızı söylemek Milli Takım ayarındaki diğer oyuncularımıza saygısızlık olur. Kiev maçını düşünerek Kerim'i bugün oynattım. Kerim bugün çok iyi oynadı, geleceği düşünerek hamlelerimizi yapıyoruz.

Ben bugün takımda eleştirilecek yan bulamıyorum, kazandık ve futbolda kazanmak önemlidir."
Zico Anelka'nın kadroya alınmaması ile ilgili sorulara şu yanıtı verdi: "Anelka, F.Bahçe'nin futbolcusudur benim futbolcum değildir, benim elimde antrenmanlara katılan bana yardım etmek isteyen oyuncularım var. Anelka'da idmanlara katılmadığı için bugün sahada değildi. Anelka, Kiev maçında sahada olmak istediği için oynadı. Kiev maçından sonra ise anternmanlara katılmadı, antrenmanlara katılmayan oyuncu da forma giyemez."
Zico Alex'in sahadaki görevi ile ilgili şu açıklamaları yaptı: "Alex ofansif bir oyuncu çok fazla geriye döndüğündü enerjisini kaybedelir, bu nedenle ben de onun ileride kalarak oynamasını istiyorum."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #469 : 31 Ağustos 2006, 13:47:13 »
RÜŞtÜ Sakatlandi !...

--------------------------------------------------------------------------------

GenÇlerbİrlİĞİ MaÇinin 2.yarisinda RÜŞtÜ Sakatlandi Sakatlanmasinin Ardindan Kaleye Volkan GeÇtİ.. RÜŞtÜ'nÜn Hemen Tedavİsİne BaŞlandi..

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #470 : 31 Ağustos 2006, 13:47:20 »
 R.Carlos'u alacağız

Real yönetiminin Fabio Capello'nun baskısıyla takımda tuttuğu sambacı için İspanya'ya çıkarma yapılacak.

Bu defa kararlı

Real yönetiminin Fabio Capello'nun baskısıyla takımda tuttuğu sambacı için İspanya'ya çıkarma yapılacak.

F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçında Dinamo Kiev'e 3-1 yenilmesi yönetimi tekrar harekete geçirdi. Başkan Aziz Yıldırım ve kurmayları, Kiev'de özellikle sol kanattaki sıkıntının bir kez daha açıkça görülmesi üzerine, rotayı yine Roberto Carlos'a çevirdiler. Yıllardır yaşanan sol kanat sıkıntısına kesin çözüm getirmek isteyen yönetim,
bunun için en uygun ismin Roberto Carlos olduğu konusunda hemfikir.

VAZGEÇMEK YOK
Aziz Yıldırım'ın yakın çevresine "Onu mutlaka alacağım" diyerek kararlılığını göstermesi herkesi umutlandırıyor. Yöneticiler, önümüzdeki günlerde sambacının transferi için bir kez daha Real Madrid'in kapısını çalacak. Yıldırım, Real yönetiminin göndermek istediği ancak Capello'nun baskısıyla takımda kalan Roberto Carlos'ta bu kez ısrarcı olacak.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #471 : 31 Ağustos 2006, 13:47:33 »
Tekelioğlu'nun Aurelio aşkı

Türk Vatandaşlığına geçerek Mehmet ismini alan ve 16 Ağustosta Lüksemburg ile (A) Milli Futbol Takımı'nın yapacağı özel maçın aday kadrosuna çağrılan Aurelio'nun Türkiye'deki ilk hocası Sadi Tekelioğlu, futbolcunun ilk geldiği günden itibaren Türkiye'ye uyum sağladığını söyledi.
Tekelioğlu, yaptığı açıklamada, 15 Aralık 1977 yılında Rio De Jenerio'da doğan Aurelio'nun 2001-2002 sezonu öncesi Brezilya'dan Da Silva, Eduardo ve Jarro ile birlikte Türkiye'ye geldiğini ve Trabzonspor'da 2 sezon forma giydiğini belirtti.
Aurelio'nun Türkiye'yi çok sevdiğini ve hemen adapte olduğunu dile getiren Tekelioğlu, ''Aurelio örf ve adetlerimize uygun, hoşgörülü, alçakgönüllü bir insandır. Türkiye'ye kısa sürede uyum sağladı ve Türkçeyi de öğrendi. Milli takımda oynaması ise başka bir konu. İlk defa böyle bir şey olduğu için iyi karşılanmayabilir'' dedi.
İLK ÖNCE KUYMAK YEDİ
Tekelioğlu, Trabzonspor'a geldiği günlerde Aurelio ile yöresel yemek yapan bir lokantaya gittiğini ve birlikte kuymak yediklerini söyledi.
Aurelio'nun kuymakı çok beğendiğini dile getiren Tekelioğlu, ''Aurelio, Akçaabat köftesine de bayılırdı. Türk yemeklerini sever ve büyük ilgi duyardı'' dedi.
DÜĞÜNÜ TRABZON'DA YAPTIK
Tekelioğlu, Aurelio'nun düğününü Türkiye'de yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
''Aurelio, Brezilya'daki anne babasını yakınlarını Trabzon'a çağırdı. Trabzon'daki Brezilyalı futbolcuların aileleri de Zorlu Grand Otel'de yapılan düğüne katıldı. Ben ve eşim de yüzüklerini takmıştık. Sadece bir düğün yapmıştık. Türkiye'deki gibi aileler arasında sade yapılan bir düğündü.''
İLGİNÇ ANISI
Tekelioğlu, maddi imkansızlıklar nedeniyle Brezilyalı oyunculara bir dönem para ödeyemediklerini kaydederek, şöyle devam etti:
''Diğer 3 Brezilyalı oyuncu idmana çıkmadı. Aurelio'nun ise idman için hazırlık yaptığını gördüm. İdmana da çıktı. Bana (benim hedeflerim var. Benin için şu an para gerekli değil. Kendimi kanıtlayıp, göstermemem lazım) dedi.''
Tekelioğlu, Aurelio'nun halen kendisini aradığını ve kendisine ''baba'' lakabıyla seslendiğini kaydetti.
Tekelioğlu, 2 yıl sonra Aurelio'nun sözleşmesinin bittiğini ve sözleşmesi uzatılmadığı için Fenerbahçe'ye transfer olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #472 : 31 Ağustos 2006, 13:47:45 »
İş işten geçtikten sonra Roberto Carlos

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök dünkü köşesinde, F.Bahçe Başkanı Yıldırım'ın, kendisine Brezilyalı futbolcuyu alacağını söylediğini yazdı. Taraftarlar, "Bu dakikadan sonra gelecek R.Carlos u ne yapalım? Alıp UEFA'da mı oynatacağız?" diyorlar..

Savunmayı o toparlayacakmış
Fenerbahçe'de Roberto Carlos'un transferi yine gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, dünkü köşe yazısında Başkan Aziz Yıldırım'ın, "Savunmayı ancak o toparlar" dediği Brezilyalı yıldızı mutlaka transfer edeceğini söylediğini yazdı. Başkan Yıldırım'ın bu sözleri özellikle taraftarlar arasında büyük öfkeye neden olur

Şimdiye kadar neredeydiler?
Dinamo Kiev yenilgisi sonrasında Şampiyonlar Ligi şansının mucizelere kaldığını belirten Sarı-Lacivertli taraftarlar, Başkan Aziz Yıldırım ve yönetimine ateş püskürerek, "Şimdiye kadar akılları neredeydi? Roberto Carlos'u, UEFA Kupası'nda oynatmak için mi alacaklar? Bu dakikadan sonra gelecek yıldızı ne yapalım" diyerek yıldız futbolcu transferinde çok geç kalan yönetimi topa tuttular.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #473 : 31 Ağustos 2006, 13:47:51 »
Sambaciya Sert Uyari!...

SAMBACI'YA SERT UYARI!...

Teknik Direktör Zico'dan Alex'e ilk uyarı geldi!.. Dinamo Kiev maçında kendisinden çok daha iyi performans bekleyen Brezilyalı hoca, Alex'in sahada adeta yürümesi üzerine tepki koyarak "Daha çok mücadele etmeni istiyorum" dedi.
Fenerbahçe'nin "koşmadığı" gerekçesiyle zaman zaman eleştirilen yıldızı Alex'e Teknik Direktör Zico'dan üstü kapalı uyarı geldi. Zico, özellikle Dinamo Kiev maçında pres yapmadığı için eleştirilen Alex'e daha fazla mücadele etmesi yönünde uyarıda bulundu.
Brezilyalı teknik direktör "Senin daha çok sorumluluk almanı, koşmanı, pres yapan arkadaşlarına yardım etmeni istiyorum" dedi. Yıldız futbolcu da hocasına, "Kiev'de istediğimizi yapamadık ama bundan sonra her şey daha güzel olacak" yanıtını verdi.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #474 : 31 Ağustos 2006, 13:48:08 »
Aurelio için yapılan yorumlar !!!

Aurelio için olumsuz görüşler:

Kazım KANAT (SABAH): Fatih Terim derhal gitsin
BU iş Fenerlilerin başının altından çıkıyor. Mirkoviç, (Metin), Okocha (Muhammed), Uche (Deniz) ve şimdi Marco'yu Mehmet yaptılar. F.Bahçe'nin bu ayıbını legal hale getiren Terim'i bundan böyle Ulusal Takım'ın başında görmek istemiyorum. O göreve de yabancı gelsin.

Turgay ŞEREN (AKŞAM): Brezilyalı hoca da gelsin MİLLİ Takım hocası olsam ben şahsen almazdım. Belki dünya ülkeleri bunu yapıyor ama biz Türkiye olarak milli değerlerine daha çok sahip çıkanbir ülkeyiz. Demek ki Türkiye'de oyuncu kalmamış ki Terim bunu yapmış. Keşke Milli Takım hocamız da Brezilyalı olsa.

Aurelio için olumlu görüşler:

Selçuk YULA (TAKVİM): Artık bazı şeyleri aşalım
ZATEN alınmasına taraftar olduğumu daha önceden söylemiştim. Marco şu anki oyunu itibariyle ön libero mevkiinin ülkemizdeki tartışmasız bir numarası. Hiç polemiklere gerek yok. Dünyanın en tutucu ülkesi Japonya'da milli takımın solbeki Brezilyalı. Artık bazı şeyleri aşmamız gerekir. n

Rıza ÇALIMBAY(TEKNİK DİREKTÖR): İyi oyuncu yoksa olabilir
O BÖLGEDE oynayan Türk oyuncular yeterli değilse alınabilir. Aurelio'nun ne vereceği de önemli. Ancak Türk oyuncular gibi milli maç havasını yaşayacağını zannetmiyorum. Milli maçlarda Türk oyuncuların havası bambaşka oluyor. Aurelio gerçekten iyi profesyonel. Hayırlı olsun

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #475 : 31 Ağustos 2006, 13:48:13 »
Özdemir: "İyi mücadele ettik.."

Başkent deplasmanında Gençlerbirliği'ni 2-0'lık sonuçla yenen Fenerbahçe'de başkan vekili Nihat Özdemir, rakipleri karşısında iyi bir mücadele verdiklerini söyledi..

Özdemir, Fenerbahçe'nin her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, ''Genç oyuncularımı kutluyorum, çok iyi mücadele ettiler. Sıcak havaya ve her şeye rağmen iyi bir mücadele örneği sergilediler. Dinamo Kiev maçının yorgunluğu vardı. Fenerbahçe, her geçen gün daha iyi bir takım olma yolunda ilerliyor'' dedi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruya ise Nihat Özdemir, ''Çalışmalarımız sürüyor. Ancak genç oyuncularımız sahada çok iyi mücadele ettiler'' cevabını verdi.

Özdemir, başkan Aziz Yıldırım'ın neden maça gelmediği şeklindeki bir diğer soruyu ise, ''Dün akşam Ankara'ya geldi. Ancak kendisi İstanbul'da önemli bir işi olduğu için dönmek zorunda kaldı'' diye cevapladı.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #476 : 31 Ağustos 2006, 13:48:30 »
Gergin bekleyiş

G.BİRLİĞİ Başkanı İlhan Cavcav ile Başkan Aziz Yıldırım arasında yaşananlar nedeniyle gergin bir bekleyiş var. Başkan Yıldırım'ın maça gitmesi halinde Cavcav ile bir araya gelip gelmeyeceği merak konusu.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #477 : 31 Ağustos 2006, 13:48:38 »
Tİgana:'en Cİddİ Rakİp FenerbahÇe

Beşiktaş teknik direktörü Jean Tigana, ligin bu sezon çok zor geçeceğini ve en büyük rakiplerinin de Fenerbahçe olduğunu açıkladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, şampiyonluk yolunda en ciddi rakip olarak Fenerbahçe’yi görüyor. Fransız çalıştırıcı, “Fenerbahçe oturmuş ve çok koşan aynı zamanda genç bir ekip. Maç içinde her an skoru değiştirecek oyunculara da sahipler. Galatasaray’ın ise tecrübeli bir kadrosu bulunuyor. Sıkıntılı dönemlerde bile tecrübelerini kullanıp, istediklerini alabiliyorlar. Kadroyu zorlayan gençler ise artıları'' diye konuştu.

‘Bizim işimiz çok zor’

Tigana, Trabzonspor’un da farklı bir yapıya sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu sezn şampiyonluk yarışı çok zor geçecek. Şu da bir kaçınılmaz gerçekki, lig geçen yıllara göre çok daha kaliteli ve mücadele dolu olacak. Biz yeni yapılanma içinde bu zor dönemi en az kayıpla atlatıp, şampiyon olmak istiyoruz. Yarıştaki takımlar arasında işi en zor olan ekib biziz. Bu farkı da çok çalışarak kapatmayı düşünüyoruz'' ifadesini kullandı.

11.08.2006, 14:39

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #478 : 31 Ağustos 2006, 13:48:51 »
 Vefat ve Başsağlığı

Galatasaray Altyapısında görev yapan Kaleci antrenörü Çetin Vurmaz’ın ani vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma tanrıdan rahmet, kederli ailesi ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz.
Fenerbahçe Spor Kulübü

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #479 : 31 Ağustos 2006, 13:49:00 »
R.Carlos ve Oliveira tamam

R.Carlos ve Oliveira tamam F.Bahçe'nin, hem R.Carlos ve Oliveira ile hem de kulüpleriyle anlaşma sağladığı öğrenildi. Sambacılar’ın gelişi için gün sayılıyor

Madrid sol bek alıyor...
Her sezon yaptığı flaş transferlerle dikkat çeken Fenerbahçe, 100. yıla bir hayli sönük girmişti. Marcio Nobre ile ilişkisini kesip sadece Tümer Metin ve Uğur Boral’ı kadroya katan Sarı-Lacivertli yönetim, 3-1’lik Dinamo Kiev yenilgisi sonrasında harekete geçti. Aziz Yıldırım ve kurmaylarının hedefindeki ilk isim, aylardır peşinden koşulan Roberto Carlos’tu. Capello’nun bırakmaya yanaşmadığı Brezilyalı yıldızın önü, Real Madrid’in Reyes’ten sonra bir de sol bekle anlaşmak üzere olması nedeniyle açıldı. Bu gelişmeyi dikkatle takip eden idareciler, hemen devreye girip mutlu sona ulaştı.

Lugano’nun takım arkadaşı
Geldiği günden bu yana olduğu gibi, Kiev’de de takıma sıfır katkı yapan Nicolas Anelka’nın yerine de tribünleri coşturacak bir santrfor bulundu: Ricardo Oliviera... 18 ya da 19 Ağustos’ta İstanbul’a gelecek olan Diego Lugano ile birlikte Sao Paolo’da forma giyen Sambacı, Sarı-Lacivertliler’le her konuda prensip anlaşmasına vardı. Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı formasını giymesine engel olan diz bağlarındaki sakatlığı tamamen geçen golcü futbolcu için Real Betis’le de el sıkışıldığı öğrenildi. Fenerbahçe’nin kısa süre içinde iki süperstarı da İstanbul’a getirmesi bekleniyor.

kaynak:fanatik