Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114724 defa)

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #480 : 31 Ağustos 2006, 13:49:16 »
Gençlerbirliği İle 67. Randevu

--------------------------------------------------------------------------------

Turkcell Süper Ligi’nin ikinci haftasında Fenerbahçemiz deplasmanda Gençlerbirliği ile karşı karşıya gelecek. Ankara 19 Mayıs Stadı’nda saat 20:00’de başlayacak karşılaşmayı Yunus Yıldırım yönetecek. Karşılaşma Lig TV’den naklen yayınlanacak.
Fenerbahçemiz rakibiyle, bu maçla birlikte 67. kez karşı karşıya gelecek. Birinci Futbol Ligi’nde bugüne kadar 66 kez karşılaşan Fenerbahçemiz ve Gençlerbirliği arasındaki maçların 27’sini Fenerbahçemiz, 12’sini ise Gençlerbirliği kazandı. 27 maç ise berabare sonuçlandı.
Fenerbahçemizin attığı toplam 107 gole, Gençlerbirliği 75 golle karşılık verdi. İki takım arasında geçen sezon yapılan maçlarda taraflar Ankara’da 0-0 berabere kalmış, İstanbul’da ise takımımız rakibini 3-0 yenerek galip gelmişti.
Fenerbahçemiz, Gençlerbirliği ile deplasmanda oynadığı maçlarda 8 galibiyet, 16 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı. Fenerbahçemiz attığı 38 gole karşılık kalesinde 44 gol gördü.
Takımımız, Gençlerbirliği’ne son yıllarda lig maçlarında yenilmiyor.
Fenerbahçemiz, Gençlerbirliği karşısında ligde en farklı skorlu galibiyetini 1993-94 sezonunda elde etti. Takımımız rakibini aynı sezon 5-0 mağlup etti.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #481 : 31 Ağustos 2006, 13:49:25 »
Anelka İşi Bitti, O artık Portsmouth'lu

--------------------------------------------------------------------------------

Ve Fenerbahçe'de Anelka ile yollar ayrıldı!.. Her fırsatta mutsuzluğunu dile getirip Fenerbahçe'den ayrılacağını söyleyen ve hiç verimli olamayan Nicolas Anelka, Kadıköy'deki Dinamo Kiev maçından sonra Türkiye'ye veda edecek!..

Portsmouth kulübüyle anlaşan ve sarı-lacivertli takımdan ayrılmak istediğini önce Zico'ya daha sonra da başkan Aziz Yıldırım'a söyleyen Fransız yıldız, İngiliz kulübüne 10 milyon euroya satıldı.

Dynamo kiew ile oynanacak 2. maçtan sonra anelka'nın portsmouth'a satıldığı resmen açıklanacak.

Kaynak: Dakka90.com / Radyospor

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #482 : 31 Ağustos 2006, 13:49:38 »
Cavcav: "Gol atan kazanıyor.."

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe maçı sonrası futbolda iyi oynayanın değil, gol atanın kazandığını söyledi..Kendi sahalarında oynadıkları bir maçta avantajlarını kullanamadıklarını ifade eden Cavcav, şöyle konuştu: ''İlk devre Fenerbahçe'ye göre daha iyi oynadık. İkinci yarıda ise Fenerbahçe 2 golün verdiği avantajı muhafaza etmek için oynadı. Bu sıcak havaya rağmen iki takım da iyi futbol sergiledi. Memnuniyet verici bir olay, maç centilmence geçti. Futbolda oynayan değil, gol atan kazanıyor.''

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #483 : 31 Ağustos 2006, 13:49:49 »
Kaptana 100 Piyango Bileti

Ankara’da Gençlerbirliği deplasmanında bulunan kaptanımız Ümit Özat 100 Piyango bileti aldı. Başkent Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Harun Ata’nın sattığı biletlerden alarak "100. yılımıza 100 bilet yakışır" diyen Ümit Özat " 100. yıl piyangomuzda çok güzel hediyeler var. Özellikle 100. Yılı yaşayacak olmamız nedeniyle ben 100 bilet alıyorum ve Harun’un uğurlu eline güveniyorum. Bundan sonra da deplasmana gittiğimiz bütün illerde piyango biletlerimizden almaya devam edeceğim" dedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #484 : 31 Ağustos 2006, 13:49:57 »
Güvenç Kurtar:"F.Bahçe Anelka'dan vazgeçmeli"

Çaykur Rizespor hafta sonu kendi sahasında oynayacağı Sivasspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Ligin ilk haftasında deplasmanda oynadığı Antalyaspor maçından bir puan ila dönen Çaykur Rizespor, bu hafta kendi sahasında oynayacağı Sivasspor maçından üç puan almak istiyor. Yeşil- mavili ekip zorlu geçmesi beklenen müsabakanın hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri'nde günde çift idman yaparak sürdürüyor. Bir süredir ailevi problemlerinden dolayı ülkesinde bulunan ve Rize'ye dönüşü geciken Tjikuzu, Rize'ye dönrek takımla birlikte çalışmaya başlarken, prensipte anlaşılan Slovak futbolcu Dragor Jelic'in Sivasspor maçından sonra bir yıllık sözleşmeye imza atarak takıma katılması bekleniyor.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, idman sonrası yaptığı açıklamada Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında Galatasaray'ı başarılı bulduğunu, Fenerbahçe'nin ise eksiklikleri olduğunu söyledi. Kurtar yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın çok iyi oynadığı belirterek, "4-0'dan sonra iki gol yediler. Orda bir anlık konsantre bozukluğu ve oyuncu değişiklikleri yaşandı. Orhan sakat olduğu için değiştirilmesi gerekti. Gerçi Okan için de aynı şey söz konusu. Galatasaray bence iyi yolda" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin Anelka sevdasını bitirmeden başarılı olayamacağını iddia eden Kurtar, "Fenerbahçe'den bu sonucu bekliyordum, desem yalan olmaz. Fenerbahçe geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda ligde fırtınalar kopartabilir. Ama Avrupa Lig'inde eksiklikleri var. Bu eksiklikleri yöneticiler ve teknik adamlar nasıl göremiyor hayret ediyorum. Santrafor sıkıntısı var. Bunu Semih ile halledebilirler. Ama Semih oynatılmadı. Fenerbahçe'nin bu Anelka sevdasından vazgeçmediği sürece başarılı olma şansı yok" dedi.
Hafta sonu oynayacakları Sivasspor maçının zorlu geçeceğini de kaydeden Kurtar, "Sivasspor iyi bir takım. İyi transferler yaptılar. Bizim için zor bir maç olacak. Tjikuzu takıma döndü. Bu takımı daha da güçlendirdi. Kulübede çok genç futbolcularımız var. Bu futbolcularımız kondisyon olarak da psikolojik olarak da hazır değiller. Takıma takviye yapmamız gerekiyor. Jelic önümüzdeki hafta takıma katılır. Bir stopere, iki forvet oyuncusuna, bir orta saha oyuncusuna, bir de kaleciye ihtiyacımız var. 5 kaliteli futbolcu almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #485 : 31 Ağustos 2006, 13:50:11 »
Rapor polemiği

F.Bahçe’nin problemli yıldızı Anelka, bugün oynanacak G.Birliği maçı için Ankara’ya gitmedi. Dün sabah Teknik Direktör Zico ile görüşen Fransız yıldız, “Sakatım. Kasığımda ağrı var, Ankara deplasmanına gelemem” dedi. Bunun üzerine harekete geçen Zico, kulüp doktorlarını arayarak Anelka’nın sakatlığıyla ilgili rapor istedi. Apar topar Acıbadem Hastanesi’ne götürülen Anelka’nın MR’ı çekildi. Hastane yetkilileri Anelka’nın G.Birliği maçında oynamasını engelleyecek bir sakatlığı bulunmadığını söylerken, buna rağmen Ankara’ya gitmemekte direnen futbolcu kafileye dahil edilmedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #486 : 31 Ağustos 2006, 13:50:22 »
Kovadakİ Çatlaklar

Gırgır'ın dünyanın en büyük üçüncü mizah dergisi olduğu yıllardı 77-78 yılları Fatih İmam Hatip Lisesi birinci sınıf öğrencisi olarak babamın hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyordum yada o öyle zannediyordu ...

O yıllarda bir imam hatipli olarak ettiğim en samim dua ise Allahım bizi dünyada cebir ahirette kabir azabından koru olmuştur Babam her ne kadar beni kasımpaşa büyük camide geleceğin imamı olarak görmek istiyorsa bende o kadar bir gün Fenere kaleci olmak istiyordum Kısaca babamla hayallerimiz bile dargındı

Şişhaneden bindiğimiz troleybüslerle atikali duragında inip oradan dramana çıkıyor akşamları ise genellikle kasımpaşaya kadar yürüyordum Kısacası futbola ayıracak ne zamanım kalıyordu ne dermanım...

Bir matematik sınavıydı zannedersem Arkadaşlarımın kafası yazılı kağıdında benimki babamda gayet rezil geçen bir sınavda karar verdim geleceğimi babamın hayallerine kurban etmemeye

Zaten kötü geçen bir hafta idi Yazılı sözlü Allah ne verdiyse alayından çakmışım Üstüne üstlük cebimdeki son parayı kurban ederek aldığım birinciyi müdür yardımsıdan yediğim hatırı sayılır bir dayak sonrası kaptırmışım

hem yürüyor hemde hayalimde "baba ben okula gitmeyeceğim ya" dedikten sonra onun çaresiz kalışıyla gururlanıyordum Yagan yagmurun iliklerime kadar işlediğinin farkına unkapanı köprüsüne varınca anladım

Aklıma bir hafta öncesi geldi hemen

kartalda iki imam hatipli vurulmuş Malatya da ise Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu (Hamido), gelini ve iki torunuyla birlikte bombalı bir saldırı sonucu ölmüş dolayısıyla bizede arapça yazılısından yırtmak için (biraz zorakide olsa) gün doğmuştu

Kortejin ortaokullardan oluşan bölümü geriye dönerken saraçhane köprüsünde polis çoplarına maruz kalmıştık Hava ogünde yağmurdu ve ogünde iliklerime kadar ıslanmıştım

Sırılsıklam eve kapağı attım ve ilk işim zaman zaman üzerinde kestane kebab yaptığımız cingene sobasına yazılmak oldu

Babam saat kaçta geldi bilmiyorum nasıl cesaret ettim bilmiyorum ama o akşamdan hatırladığım tk şey babmın elindeki oklavanın defalarca sırtıma indigidir Hoş ben hayallerime veda ederken sırtıma inen oklava canımı ne kadar yaktı oda tartışılır ya

Belki o günün öfkesi ile babamdan nefret ettim ama yıllar sonra o günü hatırlayınca babamında çaresiz olduğunu anladım Her Allahın günü yol parası vermemk için gülhane parkına kadar yürüyen bir adamdan beklentilerimi karşılamasını beklemek anlamsızdı ama bilmiyordum ki bunu.. An olurdu iki ay maaş alamzdı benim babam belkide istediklerimi yerine getirememnin çaresizliği ile çıldırdı o gün

Ben babamı hiç ağlarken görmedim oda benim dayak yerken ağlamadığıma ilk defa o gün şahit oldu Bir dahada sopasını yemedim

Sonuç olarak ne babamın hayal ettiği imam oldum nede kendi hayalimdeki Fenerbahçe kalecisi Uzun yıllar bunun suçunu babama yükledim taki baba olasıya kadar

Bazı şeyleri insanların anlaması uzun zaman alıyor bu sebeblede peşin kararlar veriyoruz Tıpkı bu aralar nerede ise her suçun vebalini yönetimde aradığımız gibi

Aynı konumda olmadığımızdan neler yaşıyor ve hissediyorlar bilemiyoruz Sadece istiyoruz ... Hemen olsun en iyisi olsun milletin poposu tavana vursun bizde havamızı basalım

Bazen olmuyor ama en iyilerini alırken bile olmuyor Ortega ve Anelka aldık ne oldu hatırlayın lütfen B36 maçında Anelka Anelka Nicholas Anelka diyen diller bugün defol Anelka demiyor mu

Zico için sabır bu takım için sabır yarınlar için sabır yeni sisteme sabır daha düne kadar kendini gösteremeyen Can ve Kerimlere sabır Peşin karar verip pişman olmamak için sabır

Bir taraftarın çektiği acıyı yönetim bilir Tuncay bilir ama inanın onların acılarını herbiri yürekten Fenerli olan bu taraftarın çoğu bilemez

Devamlı bizler fedekarlık ediyoruz onlar ne bilir sağlam bir tez değil bana göre Yani sadece fedakarlık eden bizler değiliz

Hepimiz hayata dair birikimlerimizi doldurduğumuz bir kova var ve malesef herbirimizin kovalarında çatlaklar var Ne kadar doldurmaya çalısırsak çalışalım bir yerden sızıyor tecrübelerimiz işte Başkanda olsa futbolcuda olsa sızıyor

Devamlı anlayışı başkasından fedakarlığı başkasından bekliyoruz istiyoruz ki yönetim gelsin gelsin ve çatlak kovaları onarsın ama dikkat etmediğimiz en önemli şey bazı kovalar istesende onarılamıyor yani olduğu gibi kabul etmek zorundayız

Tıpkı geçen sezon gibi tamam belki haklıyız ama taraftar olarak etrafımızdaki çatlak kovaları tamir etme sevdasına girişmedeik mi yada kova çatladıysa yenisini alırız pakette bizde cekette bizde gibi şımarık bahanelere sığındık mı

Ben ve benim gibi düşünlenenler Daum'a odaklandık pek çok arkadaşımız ise kaptan başta olmak üzere nerede ise bütün kadroya

Tabi aramızda çatlakları olmayan MURAT gibi kardeşlerimiz vardı ama degerlendiremedik birbirimize düşman olduk kelleci olduk daumcu yada antidaumcu olduk ama Fenerli olduğumuzu unuttuk

Daha kötüsü birilerinin daha sezon başından bizim kovaları delmeye çalıştığını unuttuk belkide unutmadık ama nasılsa bize bir şey yapamazlar gibi gaflete düşdük

Kendimizi kabullenmeyi unuttuk hiçbirimizin mükemmel olmadığımızı unuttuk Tamam kovalar su sızdırıyordu ama biz çevremizdeki çiçekleri kovalardan sızan sularla beslemeyi unuttuk

Şampiyonluk çiçekleri solmaya yüz tuttu ise kovalardan sızan sularla o çiçekleri sulamadığımızdandır

Burada birlik beraberlik mesajları verip mabette kaptana Tuncaya Denize küfretmeyi taraftarlık zannettik

Hiç birimiz mükemmel değiliz her birimizin kusurları yani çatlaklarımız var ve bırakın her kovayı çatlakları ile kabul edelim

Karşılıklı biraz daha anlayış tartışmada edep ve erkan arayalım saygı gösterelim bu kadar zor olmasa gerekir

Bir maçta şampiyon olup bir maçta küme düşmeyelim Her mağlubiyet yada galibiyet sonrası laf giydirmek için birbirimizi aramıyalım

Gerçekten ortak sevdamızın adı Fenerbahçemi yoksa kendimizi tatmin etmek taraftar kisvesi altında egolarımıza mı hizmet ediyoruz

Biz Allah Allah nidalarıyla geçen sene saldırırken devamlı geri çekilen düşmanların çemberine düştüysek eyer bunda hırsız kadar tedbir almayan evsahibininde suçu yokmudur sizce

Bari bu sezon tartışmaya bir seviye gelsin ortak bir tavır koyalım Fenerbahçemizi dahili ve harici bedhahlar sarmışken onların ekmeğine yağ olmayalım

Bırakın kovalar su sızdırıyorsa toprak yola dökülüpde çamur yapacağına Fenerbahçemin çiçeklerini sulasın ki yarınlara daha bir umutla bakalım

Kendi yollarmızı çamur hale getirip düşmanlarımızı sevindirmenin ne alemi nede zamanıdır dostlar

Sanayağı şeker ve gaz kuyruklarda çocukluk aşkım Türkan'a şiir yazarak büyüdüm ben şimdilerde ise sadece şiirlerimi Fenerbahçem ve ailem için yazmak istiyorum Türkanı unutalı ise çok oldu

Unutulması mümkün olmayan tek sevgili olan Fenerbahçemiz sizcede biraz daha sabır ve hoşgörüyü haketmiyor mu

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #487 : 31 Ağustos 2006, 13:50:34 »
Büyük taarruz

Lugano ve Oliveira için girişimlerini hızlandıran Fenerbahçe, Anelka'nın gitmesi durumunda defansın solunda görev alacak üçüncü bir yabancıyı da transfer edecek.

1- Oliveira için kulis!
Dinamo Kiev karşısında alınan 3-1'lik mağlubiyet sonrası Fenerbahçe yönetimi, transfer çalışmalarını hızlandırdı ve üç koldan taarruza geçti. Sarı-lacivertli kurmaylar, forvet için düşündükleri Brezilyalı Oliveira konusunda baskılarını artırdı. Yıldız oyuncunun sahibi olan İspanyol Real Betis, Brezilyalı Sao Paulo'ya "Oliveira'yı 15 Ağustos'taki Libertadores Kupası maçında oynatamazsınız. Kiralık sözleşmesi 10'unda bitiyor. Futbolcu en geç 12'sinde İspanya'da olacak" şeklinde ultimatom verdi. Bu hamle, "Betis, Oliveira'yı Fenerbahçe'ye verecek, o yüzden acele ediyorlar" şeklinde yorumlandı.
2- İlle de Lugano
Öte yandan defansın göbeği için Lugano'da ısrarlı olan sarı-lacivertli yönetim bu oyuncuyu da bir an önce Türkiye'ye getirmenin yollarını arıyor. UEFA'ya başvuran Fenerbahçeli kurmaylar, Kiev'le oynanacak rövanş maçında bu futbolcuyu sahaya sürmenin yollarını arıyor. Ancak, Lugano Kiev maçında oynayamasa bile bu sezon muhtemelen sarı-lacivertli formayı giyecek.
3- Bir sol bek şart
Anelka'nın gitmesi durumunda bir yabancı kontenjanı daha boşalacak olan Fenerbahçe, defansın soluna da transfer yapmak için kolları sıvadı. Özellikle Başkan Yıldırım'ın Kiev maçı sonrası defansı güçlendirmek gerektiği yönünde görüş bildirdiği ve çok kaliteli bir kanat oyuncusu bulmayı hedeflediği öğrenildi. Bu transfer de gerçekleşirse, sarı-lacivertliler sezona yepyeni bir savunma bloğuyla devam edecek.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #488 : 31 Ağustos 2006, 13:50:53 »
altın sarısı bir güneşin lacivert okyanuslarına GÖMÜN BENi

Bugünlerde yeniden çocuk olmaya karar verdim anasını satayım

Çelik çomak oynarmısınız benimle sokaklarda

Ben çelik çomak oynamayı sevmem diyorsanız maç yaparız aşağı mahallede

11'de haftayım 22 biter

Fenerli olmayanları kurufasulyeden sayarız

Ben Alparslan olurum sizde kim olmak isterseniz olun

Maç sonunda hep beraber Kanaryam güzel kuşum diyerek şarkılar söyleriz

Haftasonu Beşiktaş maçı vardır belki

Pederi ikna edebilirsem maça kaçarız

İkna edemessek de kaçarız anasını satayım

Tribünlerde yuh çekmek yok ama

Galip gelirsek pilav zerde bile yeriz sizinle

Bana ısmarlarsınız artık

Hadi lan haybeci bir kerede sen ısmarla dediğinizi duyar gibiyim

Ismarlamayın anasını satayım

Sizinle dondurmamı paylaşırsam bir daha cimbomlu olayım

Tövbe ya neler diyorum ben

Cimbomlu olmak mı Allah korusun

Bu aralar bir çocuğun masumiyetiyle taraftar olmayı o kadar özledim ki

O zamanlar ben kim transfer olacakmış dünya yıldızıymış alakadar olmazdık

Bir çocuk gibi severdik

amatör bile olsa gelen farketmezdi

yeterki üzerinde çubuklu olsun

41 yaşın olgunluğunu taşımam gereken bu günlerde çocuk olmak istiyorsam

Geçmişe özlem duyuyorsam eyer sadece kalbimle sevmeyi unuttuğumdandır

Şimdilerde severken mantığımıda kullanıyorum

Lanet olası mantığımı atmak istiyorum üstüne para versem alan var mı

Bugün bir marş yazmaya çalıştım bir bölümü şöyle idi

Altın sarısı bir güneşin lacivert okyanuslarına gömün bizi
Bırakın üzerimizde çubuklu forma yüreğimizde sevdası kalsın

Bugünlerde çocuk olmaya ihtiyacım var galiba

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #489 : 31 Ağustos 2006, 13:51:00 »
Zico: "Bizi çok güzel günler bekliyor"

F.Bahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Dinamo Kiev yenilgisinin ardından bozulan moralleri düzeltmek için yoğun çaba harcıyor. Dün sarı-lacivertli futbolcularla bir toplantı yapan Brezilyalı teknik adam, "Sakın bir yenilgiyle dağılmayın. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Hepsinden önemlisi de kendimize inanmalıyız. Başarı böyle gelir. Kendimizi bırakma lüksümüz yok" dedi.

FİRE VERMEMELİYİZ

Zico, futbolcularına eleştirileri sadece gereken yönleriyle almalarını söylerken, "Sezonun hassas dönemlerinden birindeyiz. Burada alacağımız başarılar rotamızı belirleyecek. Kimsenin demoralize olup işi sermeye hakkı yok. Var gücünüzle oynamak zorundayız. Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız bizim açımızdan en önemli adım ama önce G.Birliği'ni yenelim ki ligde fire vermeyelim" şeklinde konuştu.

SERTLİK SİNYALLERİ

Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana futbolcularıyla uyumlu bir görüntü sergileyen Zico, tüm takımın birlik içinde olmasına özellikle dikkat ediyor. Bu nedenle olası tartışmalara veya gerginliklere karşı sert tedbirler alacağının sinyalini de vermeye başlayan Fenerbahçe'nin hocası, takımın önde gelen isimlerinden de kaynaştırıcı olmaları ve sorumluluk almaları için istekte bulunuyor.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #490 : 31 Ağustos 2006, 13:51:16 »
 TAT(Tuncay-Alex-Tümer)landırıcı

TAT(Tuncay-Alex-Tümer)landırıcı
Dün Ankara 19 Mayıs Stadı'nda etkili bir futbol ortaya koyamayan Kanarya, rakip kaleye ilk yarıda iki şut atabildi. Bu iki şutun kahramanları Tuncay ve Alex, fileleri havalandırarak F.Bahçe'yi üç puana taşıdılar. Gollerin yaratıcısı ise Tümer Metin oldu. Başkentten istediği 3 puanı alarak dönen F.Bahçe'ye muhteşem üçlüsü 'Tuncay-Alex-Tümer' tat verdi.

Teknik direktör Zico; cezalı Appiah, sakat olan Luciano ile Anelka'nın yokluğunda Can, Kerim ve Semih'e ilk 11'de görev verdi. Aşırı sıcak bir havada oynanan maçta Fenerbahçe, ikinci yarıda Tuncay, Kerim, Semih ve Mehmet Yozgatlı ile net fırsatları gole çeviremedi.

G.Birliği'nin Mehmet Çakır, Eren ve Draman ile bulduğu pozisyonlarda Rüştü kalesinde devleşti. Maçın 2. yarısında sakatlanan Rüştü yerini Volkan'a bıraktı. Böylelikle ligde 2'de 2 yapan F.Bahçe kalesinde gol görmezken, sarı-lacivertliler, Dinamo Kiev şokunu unutturdular.

Tümer süper

Beşiktaş'tan alınan yıldız, Tuncay ve Alex'e attırdığı gollerle galibiyetin mimarı olarak bir kez daha kalitesini ortaya koydu.

Fenerbahçe'de Tümer Metin fırtınası esmeye devam ediyor. Beşiktaş'tan sarı-lacivertli ekibe transferi büyük olay olan Tümer, her geçen gün takıma biraz daha ısındığını gösterirken, golleri ve asistleriyle Fenerbahçe'yi sırtlıyor. B36 Torshavn ve Kayseri Erciyes maçlarında birer gol atan yıldız oyuncu, dün akşam da asistçi özelliğini ortaya koydu. 35. dakikada Tuncay Şanlı'ya, 39. dakikada ise Alex'e birer gol attırdı.

DÜŞMAN ÇATLATTILAR
Sarı-lacivertli ekibin, zorlu başkent deplasmanını kolaya çeviren Tümer'in Alex'le kurduğu yakın dostluk da taraftarları sevindiriyor. Sezon başında birlikte oynayıp oynamayacakları büyük tartışma konusu olan ikili saha içinde çok iyi anlaşırken, Brezilyalı oyuncu, 2 golden sonra da arkadaşının yanına giderek büyük bir coşkuyla kutladı. Tümer de Alex'in kutlamasına aynı şekilde karşılık vermeyi ihmal etmedi.

fotomaç

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #491 : 31 Ağustos 2006, 13:51:28 »
Bİrİcİk Kanaryama Şİİr

Kanaryam 3 puan geriye düşsede
Biliyorum kazanacak bu derbide
Alacak liderliği geriye
Mutlu edecek bizi nisanın 22 sinde

Geçen hafta ufak bir kaza oldu
Moralimiz çok fazla bozuldu
Ne yazıkii bi kere olan oldu
Olsun kanaryam moral bozma sen,
Elbet toparlarız durumu

Aziz baba geldi başa
Yaptı kulübümüzü 1 numara
Tabi arttı sevgi katsayımız kanaryama