Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114628 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #660 : 31 Ağustos 2006, 15:00:21 »
erman toroğlu'ndan maç yorumları (biri ilginizi çekecek)

--------------------------------------------------------------------------------

TARTIŞMALI POZİSYONLAR:

Şansal Büyüka : Muhammed Hanifi’nin penaltı pozisyonu var. Kendisi maç sonunda penaltı olduğunu söyledi. Muhammed haklı mı?

Erman Toroğlu : Hocam hep bir şey söylüyorum. Hakem biraz toptan anlayacak diyorum. Top Tomas’a geldi, bir sakatlık yapacağı belli. Topu kısa attı. Deparı bastı Hanefi, topu aldı. Mondragon’da bunu anladı. Bir tek Selçuk Dereli bunu anlayamadı. Pozisyona uzak kaldı. Görmedim ifadesi var yüzüne bakarsanız. %100 penaltı, %100 kırmızı kart. Topa kontrolsüz geliyor Mondragon. Rakibi topu kurtarmış. Dakika sekiz. 82 dakika 10 kişi oynayacaksın. Yani Selçuk Dereli maçın neticesine %100 etki etti.

GENÇLERBİRLİĞİ : 0 FENERBAHÇE : 2

"FENERBAHÇE'NİN YAPTIĞINA 'İKİ ŞIK ŞIK BİR TIK TIK' DENİR HALK DİLİNDE!.."

Şansal Büyüka : Hocam Fenerbahçe iki maçta altı puan aldı ama beğenilmeyen bir futbol var.

Erman Toroğlu : “İki tık tık, bir şık şık” derler buna halk dilinde. Benim takıldığım olay şu; geçen hafta Kayserispor iyi takım, Gençlerbirliği iyi takım dedik, ama ikisi de bu hafta sükut-u hayale uğrattılar izleyenleri.

Şansal Büyüka : Hocam maç sonrasında senin kritiğin ile Mustafa Denizli’nin kritiği çok dikkatimi çekti. Denizli, “Bizim ligimizde sonucu bireysel yetenekler belirliyor” diye yazmış. Dün bakıyorsun futbol çok kötü ama bireysel ayaklarla skoru değiştirebiliyor.

Erman Toroğlu : Hocam tenis’te bire bir oynarsın. Eğer ilerlemek istiyorsan daha iyi oyuncuyla oynamak istersin ama daha iyi oyuncu senle oynamak istemez. Bakıyorsun şimdi, Avrupa’ya giden takımlarımıza. Fenerbahçe, bir sürü sıradan takımla hazırlık maçı yaptı, Dinamo Kiev maçına bir çıktılar, evlere şenlik. Bakıyorsun o maça Kiev baya ağır basıyor..

Şansal Büyüka : Hocam ben Fenerbahçe’nin iki ve daha fazla gol atacağına inanıyorum Kiev maçında ama gol yemeyeceğine inanmıyorum.

Erman Toroğlu : Hocam gol atmak için hücum edeceksin. Şimdi bir boksör yumruk atarken, kontra yerse daha sert darbe alır, dağılır. Fenerbahçe şu anda 2-0 bitirmek zorunda maçı. Fenerbahçe 2-0 bitirecek derken gol yemez diyor musun? Ben demiyorum. Fenerbahçe kopuk kopuk oynamamalı. Ben Fenerbahçe’yim diyorsun, 100. yılımda Avrupa da kupa alacağım diyorsun, 65. dakikadan sonra santraforun Alex..

Şansal Büyüka : Hocam bakıyorsun şimdi belki Şampiyonlar Ligi hayal oldu diyelim. UEFA Kupası’nda yoluna devam edecek bir Fenerbahçe, Galatasaray gibi bir hedef belirleyebilir mi?

Erman Toroğlu : Hocam senin teknik adamın yok sezon başında. O geldiğinde sen sezonu açmıştın. Adam Avrupa'yı tanımıyor. Dinamo Kiev maçını izledin mi diyorlar, “yardımcım izledi” diyor. Ben gider kendim görürüm. Şampiyonlar Ligi UEFA Kupası’na göre daha kolay. Takımlar belki daha zor ama puan usulü olduğu için kaybettiğini başka yerden çıkartma olasılığın var. Orada öyle bir şey yok. Ya vuracaksın ya gideceksin. Burada herkes birbirine soracak. Yöneticisi, teknik kadrosu, futbolcusu.. En suçsuz olan grup futbolcular. Tabii şu da var, bu belki olabilir, grup sonuncusu olarak kuraya girmeseydi Fenerbahçe, Galatasaray onun yerine girseydi, Dinamo Kiev çıksaydı Galatasaray’a ne olurdu? Bunun sonucunu ancak Dinamo Kiev ile Galatasaray aynı gruba düşerse görürüz. İnşallah Fenerbahçe geçer turu.

TARTIŞMALI POZİSYONLAR;

Şansal Büyüka : Ceza alanı içinde korner atılırken bir itişme didişme var ve Tuncay’ın penaltı itirazı var.

Erman Toroğlu : Avrupa’da bu tip pozisyonlara bazı hakemler pembe bakıyorlar. Ama burada top oyundaysa buna penaltı verir misin? Verirsin. Avrupa’da bu böyle yapılıyorsa orada da yanlış yapılıyor. Bu net bir penaltı.

Şansal Büyüka : Bir de Semih’in penaltı itirazı var.

Erman Toroğlu : Oyuncunun ayağı yerdeyse kafan karışır. “Acaba itme ile dağılır mı dağılmaz mı” dersin. Ama burada Semih havada ve çok kurnazca yapılmış bir faul var. Bu da net bir penaltı.

ilginizi çekecek şu meşhur pozisyonu en başa koydum yorum sizin...

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #661 : 31 Ağustos 2006, 15:00:34 »
Bekle bizi İstanbul"

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe, Lugano'dan sonra Ricardo Oliveira'nın da transferini bitirdi. Brezilyalı golcü Oliveira bugün sabaha karşı oynanan Libertadores Kupası'nın ardından Lugano ile birlikte İstanbul'a geleceklerini açıkladı. Sarı-lacivertli kulüple her konuda anlaştıklarını söyleyen yıldız futbolcu, "Sao Paulo ile Libertadores Kupası finalinin ilk ayağında çelme yedik. Yine de İnternacional'e karşı rövanşta şansımız var. Bekle bizi İstanbul. Lugano'yla birlikte geliyoruz" şeklinde konuştu. Bonservisini elinde bulunduran Real Betis ile Fenerbahçe arasındaki pürüzlerin aşıldığını belirten Oliveira, Radyospor internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında şunları söyledi: "Lugano resmi sözleşmeyi imzaladı. Ben de F.Bahçe ile her konuda anlaştım. Sorun kalmadı. Birlikte gitmek inanılmaz bir olay. Fenerbahçe Brezilya'da çok ünlü. Şimdiherkes bizi konuşuyor. Fenerbahçe de bu işi çok iyi biliyor."

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #662 : 31 Ağustos 2006, 15:01:06 »
Gözler Tahkim'de

Erciyes maçında rakibine kafa attığı gerekçesiyle Appiah'ın üç maç ceza almasına itiraz eden F.Bahçe, Tahkim'in kararını bekliyor. Tahkim Kurulu'nun yarın konuyu görüşmesi beklenirken sarı- lacivertli yöneticiler, "Bu haksız cezasının indirileceğine inanıyoruz" yorumunda bulundular.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #663 : 31 Ağustos 2006, 15:01:39 »
Deniz toparlandı

Eşinin Almanya'da merdivenden düşerek ölümüyle büyük bir şok yaşayan Deniz'i takım arkadaşları bir an olsun yalnız bırakmıyor. Futbolcuların yanı sıra yöneticilerin de destek olduğu sarı-lacivertli futbolcunun, psikolojik olarak kendini her geçen gün toparladığı görülüyor.

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #664 : 31 Ağustos 2006, 15:02:28 »
Murat'ın ümidi arttı

Daum döneminden bu yana F.Bahçe'de forma şansı bulamayan Murat Hacıoğlu, Zico'nun kendisine olumlu yaklaşmasıyla umutlandı. Murat "Hocamız herkese eşit mesafede davranıyor. Çalışanın hakkını vereceğini düşünüyorum. Forma umudum büyük" diye konuştu.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #665 : 31 Ağustos 2006, 15:02:35 »
Türkiye’nin en büyük takımına gidiyorum "

Diego Lugano, dün Türkiye’de yayınlanan "Lugano Şoku" haberleri ve Türkiye’ye gelmeyeceği yönünde çıkan haberlere maç sonrası tepki göstererek, "Fenerbahçe’ye gitmemeyi aklımdan hiç geçirmedim. Suskun kalmamın tek sebebi Sao Paulo’ya saygısızlık etmek istemediğim içindir" dedi. Türkiye’nin en büyük takımına transfer olduğunu ve tam 1 ay önce sözleşme imzaladığını söyleyen Diego Lugano " Fenerbahçe ile her konuda anlaştım. Kulüp yetkililerine Libertadores kupasında Sao Paulo’nın maç kazandığımız müddetçe burada bulunacağım konusunda anlaşmaya varmıştım. Bu konuda bana son derece anlayışla yaklaştılar. Bu sabah takımımız yenildi ve benim görevimde burada bitti. Gazeteciler kupa devam ettiği müddetçe benden Fenerbahçe ile ilgili bilgiler almaya çalıştılar ama ben Sao Paulo’ya zarar vermemek için suskun kalmayı tercih ettim." dedi. Uruguaylı oyuncu Sao Paulo’da önemli işler başardığını söyleyerek bu başarılarım Fenerbahçe’de devam edecek. Çünkü orada arkadaşlarım var" dedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #666 : 31 Ağustos 2006, 15:02:58 »
 Lugano için son gece!

Diego Lugano, Sao Paulo formasını son kez, Libertadores Kupası Final rövanşında giyecek ve ardından Türkiye’ye gelmek üzere yola çıkacak.

Hasret sona erecek
Şu ana dek sadece Tümer Metin ile Uğur Boral’ı kadrosuna katan Fenerbahçe, bir süre önce kesin anlaşmaya varıp, bonservisini kulübü Sao Paulo’dan aldığı Diego Lugano’ya da kavuşuyor. Sao Paulo ile Libertadores Kupası’nda mücadele ettiği için İstanbul’a gelişi geciken Uruguaylı savunma oyuncusu, takımının formasını son kez bu gece final rövanşında giyecek ve ardından Brezilya ekibine veda edecek.

FİFA kararı bekleniyor
Daha sonra Fenerbahçe Kulübü’nün göndereceği özel uçakla yola çıkacak olan Diego Lugano, Çaykur Rizespor karşılaşmasında olmasa da, FİFA izin verdiği taktirde Dinamo Kiev ile oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme rövanşında Sarı-Lacivertli formayı giyecek. Fenerbahçeli yöneticiler, Uruguaylı oyuncunun bonservisini Sao Paulo’dan final sonrası geçerli olmak üzere almış ve UEFA listesine eklemişti.

Oliveira da gelebilir
Ancak lisans 16 Ağustos’tan sonra alınacağı için bu durum belirtilerek, izin verilmesi istenmişti. Şimdi gözler FİFA’nın bugün açıklanması beklenen kararına çevrildi. Bu arada Sao Paulo’da Lugano ile birlikte bu akşam İnternacional’a karşı mücadele edecek olan forvet oyuncusu Ricardo Oliveira’nın da İstanbul’a gelmesinin süpriz olmayacağı belirtildi. Kanarya, bu oyuncuyla anlaşmıştı.

Kaynak: Fanatik

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #667 : 31 Ağustos 2006, 15:03:18 »
Sakat Nic'e oyna teklifi

Yönetimin, "Sakatlığı var, havuzda tedavi oluyor" dediği Anelka'ya dün teknik heyet, "Güngören maçında oyna" teklifini yaptı. Fransız oyuncu, "Kasığım ağrıyor, oynayamam" cevabını verdi. Anlaşılan oyuncunun sakat olup olmadığında bile uzlaşma yok.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #668 : 31 Ağustos 2006, 15:03:34 »
F.Bahçe zirvede

100. yıl etkinlikleri kapsamında devam eden dünyanın en yüksek tepelerine tırmanışta Korjenevskaya'ya da F.Bahçe bayrağı dikildi. Tacikistan'ın 7105 metre yüksekliğindeki dağı da fethedildi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #669 : 31 Ağustos 2006, 15:03:54 »
.Bahçe'nin Umut'u var

PAF takımdan alınan ve Zico'nun çok beğendiği genç Umut, Güngören maçında müthiş işler yaptı. Forvette yer alan, süratli ve hareketli yapısıyla rakip defansı şaşırtan Umut'a Brezilyalı hoca tarafından Süper Lig maçlarında da şans vereceği belirtiliyor.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #670 : 31 Ağustos 2006, 15:04:09 »
Aurelio, teknik adamları ikiye böldü

Türkiye Ligleri'nde 5 yıl süreyle forma giyen yabancı uyruklu futbolcuların Türk vatandaşı olarak milli takımda oynamaya hak kazanması ve bunun ilk örneği olan Fenerbahçeli futbolcu Aurelio'nun, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından milli takım kadrosuna çağrılması konusunda yerli teknik adamlar ikiye bölündü.

Hayata geçirilen bu uygulama Turkcell Süper Ligi'nde mücadele eden takımlarda daha önce görev yapmış ve şuanda yapmakta olan teknik direktörler arasında fikir ayrılığına neden oldu. Bazı teknik adamlar dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu prosedürün Türk futboluna yarar sağlayacağını, aksi fikirlerin çağdışı olduğunu düşünürken, teknik direktörlerin bir bölümü ise bu konunun kaosa yol açacağını iddia ettiler.

Uygulamaya destek veren Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, konunun saptırıldığını ve Mehmet Aurelio'nun milli takıma çağrılmasıyla ilgili yapılan olumsuz değerlendirmelerin çağdışı olduğunu savunarak, "Mehmet Aurelio'nun Türk kimliği var. Ben Türküm diyor. Elinde Türk bayrağı var. Saçma sapan bir tartışma yaşanıyor. Mantıklı olmak lazım. Fransa, İngiltere, Almanya'da da bu tür oyuncular var. Bundan doğal bir şey olamaz. Türkiye'de bu tarzda kaç oyuncu var. Bu olayı Türk futbolu adına olumsuz değerlendirmek doğru değildir. Devletin ona verdiği bu hakkı engellemekte kimsenin tasarrufunda olamaz." diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner, bu uygulamanın dünyanın bir çok ülkesinde örneklerinin bulunduğunu hatırlatarak, Terim'in Aurelio'yu milli takıma çağırma kararına da saygı duyduğunu dile getirirken, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise yabancı uyruklu olup da sonradan Türk vatandaşı olmayı tercih eden futbolcuların milli takımda oynamasının hiçbir sakıncası olmadığını belirterek, "Aksi fikirlerin çağ dışı olduğunu düşünüyorum. Fatih Hoca'nın da Aurelio'yu milli takıma çağırmasını doğru buluyorum. Verdiği bu karar nedeniyle kendisini destekliyorum" dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, yabancı oyuncuların Türk vatandaşlığına geçirilmesini gayet normal karşıladığını dile getirerek, "Bu dünyanın gerçeği ve birçok yerde bu şekilde uygulamalar var. Bir ülkede bu konuyla ilgili bir kanun varsa herkes bu kanundan yaralanabilir. Hakeden herkes kanunlar önünde Türk vatandaşı olabilir. Diğer kulüplerin de bu kanundan faydalanarak yabancı oyuncularını Türk vatandaşı yapma girişimlerini doğal karşılıyorum" şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Ziya Doğan ise bu uygulamanın gerçekleştirildiği ülke takımlarının bir çok başarıya imza attığını savunarak, "Ortada Fransa örneği var. Kadrosunda çok sayıda yabancı uyruklu futbolcu bulunduran ve büyük başarılar elde eden bu ülkenin milli takımının başarıları ortada. Dünyanın her yerinde gerçekleştirilen ve kabul gören bu uygulamanın Türkiye'de olmasının hiçbir mahsuru yoktur. Türkiye Milli Takımı'nın teknik direktörü de böyle bir futbolcuya ihtiyaç duymuş ve kadrosuna davet etmiş. Kimsenin söz söylemeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Sakıp Özberk de kamuoyunun bu konuyla ilgili olumsuz eleştirilerini lüzumsuz gördüğünü kaydederek şunları söyledi: "Tüm dünyada kabul görmüş böyle bir uygulama neden Türkiye'de yer bulmasın. Sporda fanatizm olmamalı. Elvan hanım ülkemizi kendi alanında temsil ediyorsa, neden futbolda da bu yaşanmasın? Verilmiş bir hakkın kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Fatih Hoca'nın da eline geçmiş böyle bir fırsatı değerlendirmesi gayet doğal. Verdiği bu kararda kendisini destekliyorum".

BAZI TEKNİK ADAMLAR UYGULAMAYI YANLIŞ BULDU

Bu görüşlerin aksine bazı teknik adamlar ise uygulamanın yanlış olduğunu savundu. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bunun haksız rekabete yol açacağını, hatta ülkede bir kaosa neden olabileceğini savundu. Sağlam, olayın birkaç açıdan ele alınması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:"İlk olarak bunun haksız rekabete yol açacağını düşünüyorum. Örneğin Fenerbahçe bu şartlarda bir yabancı oyuncu daha oynatma hakkına sahip olacak. Belki de bu sayı ilerleyen dönemlerde daha da artacak. Ama diğer kulüplerimiz için aynı şey söz konusu olmayacak. Diğer bir açıdan da bu olay ülkede bir kaosa neden olabilir. Bu da Türk futbolu açısından sıkıntı meydana getirir. Şöyle ki; Beşiktaş Nobre'nin Türk vatandaşlığı için başvuru yaptı. İlerleyen günlerde de milli takımda oynamasını bekleyecektir. Tabi ki bunun kararını Fatih Hoca verecektir. Ama kadroya çağrılmadığında 'Fenerbahçe'ye kıyak yapıldı' diye düşünülecektir. Haber bültenlerinde Trabzonspor'un ve Ankaraspor'un aynı şekilde girişimlerinin olduğu yer almaya başladı. Bu karar inşallah Türk futbolu için hayırlı olur diye temenni ediyorum.Bu olayı fazla deşmemek lazım. Aksi taktirde Hem Türk futboluna hem de milli takıma zarar verilir."

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise, Türk Milli Takımı'na yabancı oyuncu alınmasına karşı olduğunu, devşirme tarzı oyuncuların gelip milli takımda oynamasının genç oyuncuların hedeflerini küçülteceğini söyledi.

Yetkili olması durumunda böyle bir şeye asla izin vermeyeceğini ifade eden Sağlam, "Türk futboluna ve sonuçlarına faydalı olabilir. Ama ben her zaman şuna inanıyorum. Sonuçlar her zaman tanrılaştırılmamalı. Her zaman sonuç önemli olmamalı. Futbolda daha önemli şeyler de vardır. Etik değerler, diğer ülkelere karşı ortaya koyacağımız kimlik, onlar tarafından değerlendirilişimiz var. aherkes bu kanundan yaraÜlke olarak bu imajı, bu kariyeri çok iyi yakalamalıyız. Saygı duyulan bir ülke olmalıyız. Mehmet Aurelio olayına gelince; Biz Türkler tarih boyunca milliyetçilik duyguları ağır basan bir millet olmuşuz. Ben böyle bir işte yetkili olsaydım buna asla müsade etmezdim. Çünkü her Türk çocuğunun rüyası milli formayı giymektir. Şimdi Mehmet, belki daha sonra diğerleri milli olacak. Ama nihayetinde yine çifte vatandaş sayılacaklar, ülkelerine çekip gidecekler. Dolayısıyla burada futbol oynarken, profesyonel olarak bakmaktan öteye gideceğini hiç zannetmiyorum. O forma aşkının, o forma ruhunun bir Türk çocuğu gibi sahaya yansıtılacağına inanmıyorum. Devşirme tarzı oyuncuların gelip oynaması halinde, her oyuncu bir Türk çocuğunun önünü kapatacak diye düşünüyorum. Nihayetinde belki genç oyuncuların olaya bakış açısını, hedeflerini ve ideallerini bile kısıtlayacak. Bu da Türk futboluna ilerleme değil, gerileme kaydettirecek. Alttan gelecek oyuncuların hedefleri daha da küçülebilir. Belki bir süre sonra milli takımlar düzeyinde de transfer olacak. Böyle güzüküyor. Bundan daha önce Naim Süleymanoğlu olayında yaşadık. Bunlar kalıcı şeyler değil, sadece suni gündem yaratan şeyler olacak. Sonunda çok da tasvip edilmeyen bir olay haline geleceğinden şüphe duyuyorum" diye konuştu.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman da bu uygulamanın altında yatan amacın farklı olduğunu savunarak, "Bu konuyla ilgili olarak genel bir değerlendirme yapmak lazım. Futbol, ülkeler ve kurumlar için önemli bir tanıtım aracı. Dünya'da büyüyen futbol pastasının gerçeklerinden birisi de bu tip futbolculardan yararlanabilmek. Bu gözle baktığımız zaman Aurelio'nun Milli Takım'a alınmasında anormal bir durum görmüyorum. Ama ülkemizin gerçeği biraz daha farklı diye düşünüyorum. Buradaki amaç biraz yabancı kontenjanını delmek gibi oldu. Bundan sonra bu olayların çoğalacağını düşünüyorum. Bütün takımlar bu konuyla ilgili çaba gösterecektir. Bu gözle bakıldığı zaman ise olumsuz bir gelişme olarak görüyorum. Ama genel olarak bakıldığında dünyanın bir gerçeği olarak kabul etmek lazım. Ama şimdi diğer takımlar da bu konudan yararlanmak için çalışacak. Türkiye Futbol Fedarsyonu'nu zorlayan bir durum ortaya çıkacak. Bu durumda gücüyle yaptırımı olanların dedikleri olacak. Diğer bu yoldan geçmek isteyenlere baraj konulacak ve bu da birçok polemiğe yol açacak.

Böyle bir furyaya kapılıp da böyle bir furyanın arkasından gitmeyi istemesem de, biz de Ankaraspor alarak bu konuda girişimde bulunabiliriz. Bütün takımlar yabancı oyuncularına Türk statüsü kazandırmak için çalışma yapacak. Gücü olup istediğini yaptırabilenler ile gücü olmayanlar arasında sıkıntılar olacak. Federasyonda bundan olumsuz yönde etkilenecek. Yabancıların Türk vatandaşlığına geçmesini, bu şekliyle sıkıntılı bir hamle olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında uygulamaya karşı çıktığını ifade eden Teknik Direktör Samet Aybaba ise "Ben böyle bir uygulamayı doğru bulmuyorum. Elvan Abeylegesse'ye de karşı çıkmıştım zaten. Türkiye'yi temsil eden bir sporcunun annesinin, babasının Türk olması gerekir. Ama tabi sadece bu yeterli değil. Türk olup da profesyonel kimliğe sahip olmayan futbolcuların da Türk Milli Takımı'nın formasrilını giymesierkes bu kanundan yaraine karşıyım" dedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #671 : 31 Ağustos 2006, 15:04:18 »
Bekir hasret giderdi

Güngören'in kalecisi Bekir,
bir dönem F.Bahçe formasını giymişti. A takımla Almanya kampına bile giden Bekir, eski arkadaşlarıyla hasret giderdi. F.Bahçe'nin PAF takımından yetişen Bekir, "Güngören iyi takım oldu. Bu sezon adımızı çok sık duyacaksınız ddedi