Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114554 defa)

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #876 : 31 Ağustos 2006, 17:31:33 »
 Maçtan notlar!..

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunun rövanşında Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla yaptığı önemli maçta, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, tarihi günlerinden birisini yaşadı.

Karşılaşma için hazırlanan 52 bin biletin tamamını alan sarı-lacivertli taraftarlar, ligne girebilmek için son derece önemli olan karşılaşmada takımlarını yalnız bırakmadı.

Stat, iki takım taraftarları arasında bırakılan güvenlik alanı dışında tamamıyla doldu.

Takımlarına büyük destek veren taraftarlar, Migros üst tribünde 14 davulla tezahüratlarına ritm tuttu.

Takımlar karşılaşma için sahaya çıktıklarında tribünler hep birlikte, ''Bizler inandık sizler inanın bizim için bu maçı alın'' biçiminde slogan attı.

Maç biletlerinin tükenmesi, karaborsada satılan biletlere ilgiyi artırdı. Kadıköy iskelesi civarında ve stada yakın çevrelerde 20 YTL'lik kale arkası tribün biletlerinin 40 YTL'ye satıldığı görüldü.

KADRODA 1 DEĞİŞİKLİK

Fenerbahçe, önemli maçta Dinamo Kiev karşısına, son olarak ligde Çaykur Rizespor ile yaptığı karşılaşmanın kadrosundan 1 değişiklikle çıktı.
Lig maçında cezası nedeniyle yerini Mehmet Yozgatlı'ya bırakan Appiah, Dinamo Kiev karşısında takımdaki yerini alırken, Mehmet ise yedekler arasında yer buldu.

DİNAMO KİEV'DE RINCON YOK

İlk maçta Fenerbahçe'yi 3-1 yenen Ukrayna ekibinin 2 golüne imzasını atan Rincon, rövanş maçının kadrosunda yer almadı.

Rincon'un, sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadığı öğrenilirken, bu futbolcunun yerine Rotan kadroda yer buldu. Dinamo Kiev, Fenerbahçe ile yaptığı ilk maçın kadrosundan 1 değişiklikle rövanşa çıktı.

NOTLAR

- Maçtan önce maraton üst tribünde Osmanlı tuğrası çizilmiş ve altında ''We wrote your history'' yazılı pankart açıldı.

- Karşılaşma öncesi kale arkası tribünlerinde büyük maçların klasiği haline gelen dev bayraklar açıldı.

- Maç için 56'sı yabancı yaklaşık 240 yerli ve yabancı basın mensubu akretide edildi.

- Karşılaşma, dün Ukrayna'da meydana gelen uçak kazasında yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşundan sonra başladı.

- Karşılaşmayı 100 kadar Dinamo Kiev taraftarı da kendilerine ayrılan bölümden izledi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #877 : 31 Ağustos 2006, 17:31:59 »
Fenerbahçeden Helguera sürprizi

--------------------------------------------------------------------------------

F.Bahçe, Real Madrid'in satma kararı aldığı 31 yaşındaki savunma oyuncusu İvan Bujia Helguera'nın peşine düştü.

Madrid yönetimi, Helguera'ya F.Bahçe'nin tam 3.5 milyon euro'luk süper bir teklif sunduğunu açıkladı.

Fener'e matador

İspanyol kulübünün satış listesine koyduğu yıldız futbolcu için F.Bahçe astronomik bir teklif yaptı: Yıllık 3.5 milyon euro.

YILIN BOMBASI
Transfer çalışmalarına hız veren F.Bahçe, Uruguaylı Lugano'dan sonra şimdi de Real Madrid'in yıldızı İvan Helguera'ya kanca attı. F.Bahçe, Real Madrid'in satış listesine koyduğu 31 yaşındaki defans oyuncusu için yıllık 3.5 milyon euro'yu gözden çıkardı.

KARARSIZ KALDI
Bu
baş döndüren teklif üzerine tecrübeli futbolcu düşünmek için süre istedi. İspanyol kaynaklara göre, Helguera yakın çevresine "Bu teklif tüm planlarımı bozdu. Ben önce Real Madrid'de kalmak sonrna İngiltere'ye gitmek istiyordum. Şimdi ise kararsızım" dedi.

HOCASI İSTEMEDİ
F.Bahçe yönetimi, Real Madrid'in yeni teknik direktörü Fabio Capello ile ters düşünce gözden çıkarılan İvan Helguera'yı ikna etmek için çalışmalarını sürdürüyor. İspanyol futbolcu, Real Madrid formasıyla 206 resmi maça çıktı ve 17 gol kaydetti

fotomaç

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #878 : 31 Ağustos 2006, 17:32:06 »
Zico üzgün...

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi biletini Dinamo Kiev ile 2-2 beraber kalıp kaybetmesinden sonra teknik direktör Zico maç sonu ayakta durmakta zorlandı. Zico maçın ardından yaptığı açıklamada: "İlk maçın skoru bizi burada dezavantajlı kıldı. Orda da şanssızdık." dedi.

Lugano ve Anelka konusunda ise Zico: "Lugano'nun oynamasında ne değişeceğini bilemiyorum, oynamadı. Anelka ise kendi tercih etti. Oynamasını isterdim ama onun tercihi. İlk maçta oynadı fakat skor farklı değildi" derken Alex'in performansının düşmesini rakibin sıkı markajına bağladı.</P>
<P>Zico hakem hatalarına da değindi: "FIFA'nın bir kuralı var, son adam kuralı. Bugün bunu görmemiz gerekiyordu ama hakemin kararı ilginçti. İlk maçta da Semih ve Serkan'ın durumları unutulmadı" dedi. </P>
<P>Son olarak Zico bütün oyuncularına şans vermeye çalıştığını ve Kerim'in bugünkü maçta elinden gelen herşeyi yaptığını belirtti. Genç oyunculardan sonuna kadar yararlanmak istediğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcının konuşmakta zorlanması dikkatlerden kaçmadı

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #879 : 31 Ağustos 2006, 17:32:17 »
'Anelka'yı uçururum'

Sarı-lacivertli yönetim, Bolton'un istediği Anelka konusunda taviz vermemeye kararlı. Yönetim bu futbolcuyu düşük fiyata satmaya karşı. Takım Devler Ligi'ne kalırsa Anelka, belirlenen fiyatı veren kulübe satılacak. Satılamazsa da F.Bahçe'de oynatılmayacak. Bolton'un teknik patronu Allardyce BBC radyosuna, "Anelka'yı
zirveye taşırım" açıklamasını yaptı.
fotomaç

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #880 : 31 Ağustos 2006, 17:32:36 »
 1 milyon euro ceza!

F.Bahçe'nin, kulübü Real Betis'le prensip anlaşmasına vardığı Ricardo Oliveira, 1 milyon euro'luk cezaya çarptırıldı. Kiralık gittiği Sao Paulo'dan, anlaşmasının bitiminden dokuz gün sonra İspanya'ya dönen Oliveira bu gecikmenin bedelini ağır ödeyecek. Betis'in en büyük hissedarı Lopera, Oliveira için
"Çok disiplinsiz, onu hemen F.Bahçe'ye satın" demişti.

fotomaç

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #881 : 31 Ağustos 2006, 17:32:43 »
Bu Rezalet Ne Zaman Sona Erecek..!

Dinamo Kiev maçında bu akşam yine "DEFANS REZALETİ" yaşandı.
Bu rezalete artık takımın bir son vermesi gerekir.Lugano bu soruna ne kadar çözüm bulabilir bilinmez ama UEFA yolunda bu defans anlayışı ile hiçbir yere gidemeyiz.Hep aynı senaryoyu izlemekten bıkan taraftarlarımız artık Fenerbahçemiz'den Avrupa da da büyük başarılar istiyor.
100.Yılımıza girdiğimiz bu dönemlerde UEFA yolunda bu defans anlayışı düzeltilmezse "Süper Lig" deki başarıların biz taraftarlar olarak pek değeri yok.
Eğer şanlı bir "Yüzüncü Yıl" yaşamak istiyorsak UEFA yolunda mutlaka Final oynamamız gerekir.Tabi bu defans anlayışı ile "imkansızın ötesi bir dilek" ne kadar gerçek olur bilinmez..!
Ayrıca şiddetle bir " Santrfor " alınması gerekir.Artık Yönetim uyanmalı ve Fenerbahçe nin futboldaki başarıları ile ilgilenmeli.Tesisleşme, Şirket sermayesini arttırma zaferleri biz taraftara hep bugünkü acıdan başka bir şey vermiyor.Biraz da "FUTBOL BAŞARISI" istemek biz taraftarın en büyük hakkı.
Fenerbahçemiz bu "2 ÖNEMLİ EKSİĞİ" bir an önce gidermeli ve artık FUTBOL BAŞARILARI için bir şeyler yapmalı.
" BU SENARYO DEĞİŞSİN ARTIK AZİZ YILDIRIM. UYAN..!!!

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #882 : 31 Ağustos 2006, 17:32:57 »
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi serüveni

Avrupa kupalarında bugüne dek 4 kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden sarı-lacivertliler, ilk maçta 3-1 yenildiği rakibini Dinamo Kiev karşısında rövanş maçında turu geçerek 5. kez ''Devler Ligi'' organizasyonunda yer almayı amaçlıyor.

1996-1997, 2001-2002, 2004-2005 ve 2005-2006 sezonlarında Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe, sadece 1 kez de ön eleme turunu geçemediği için ''Devler Ligi''ne giremedi. ŞAMPİYONLAR LİGİ SERÜVENİ Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez yer aldığı 1996-1997 sezonunda ön eleme turunda İsrail'in Maccabi Tel-Aviv takımını geçen sarı-lacivertliler, 1. turda yer aldığı (C) grubunu 7 puanla 3. sırada tamamladı. 2001-2002 sezonunda İskoçya'nın Glasgow Rangers takımını 3. ön eleme turunda geçmesini bilen sarı-lacivertliler, ''Devler Ligi''nde 1. turda yer aldığı (F) grubunu puansız, son sırada tamamladı. 2002-2003 sezonunda 3. ön eleme turunda Hollanda'nın Feyenoord takımıyla eşleşen Fenerbahçe, iki maçta da rakibine yenilince yoluna UEFA Kupası'nda devam etti. Sarı-lacivertliler, 2004-2005 ve 2005-2006 sezonlarında Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katıldı. 2004-2005'de 1. turda (D) grubunu 3. bitiren Fenerbahçe, Avrupa kupaları mücadelesini UEFA Kupası'nda sürdürdü. Fenerbahçe son olarak geçen sezon 1. turda yer aldıkları (E) grubunu 4 puanla son sırada tamamladı.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #883 : 31 Ağustos 2006, 17:33:14 »
sayın" bakanımız bizi ciddeye almıycakmış

Bakan'dan F.Bahçe ve Trabzon'a taş
Superspor.com'un da sponsorlarından olduğu SporİST 2006 Spor Zirvesi ve Fuarı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. Zirveye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Danışmanı Refik Arkan, Beşiktaş Kulübü yöneticileri ile spor ve siyaset camiasından kişiler katıldı.

"Bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız"

Spor zirvesinde bir konuşma yapan spordan sorumlu devlet bakanı Mehmet Ali Şahin, zirveye katılmayan Fenerbahçe ve Trabzonspor'a kırgınlığını açık bir şekilde belli etti. Şahin konuşmasında şunları söyledi: "Bizim bu zirvedeki amacımız benim başkanlığımı yaptığım bir oturumda zirveye davetli olan güzide kulüplerimizin başkanları ile aynı masada bir araya gelerek taraftarlara dostluk ve kardeşlik mesajları vermek. Bu önemli sebeple Devlet Bakanı olarak Ankara'dan önemli işlerimi bırakıp geldim. Sayın Yıldırım Demirören davetimizi kırmadı, sayın Özhan Canaydın ise Galatasaray'ın maçı nedeniyle zirveye katılmayacağını ancak katılmasını istemem halinde yurda dönerek zirveye katılacağını belirtti. Kendisi yerine değerli bir çalışma arkadaşını gönderdi. Diğer kulüplerimiz ise benim davetli olduğumu bildikleri halde zirveye iştirak etmedi. Herkes şunu bilmeli, bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #884 : 31 Ağustos 2006, 17:33:31 »
Tuncay rekor için sahada

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yarın Dinamo Kiev ile yapacağı maçta gözler Tuncay Şanlı da olacak.

Milli futbolcu, 8 golle Cemil Turan ile birlikte Fenerbahçe'nin Avrupa'daki en çok gol atan oyuncusu durumunda. Anelka'nın yokluğunda Dinamo Kiev maçında Fenerbahçe'nin en büyük gol ümitlerinden biri olan Tuncay, yarın Ukrayna ekibine gol atarsa sarı-lacivertlilerin Avrupa'da en çok gol atan oyuncusu olarak tarihe geçecek. Tuncay, bu sezon 2. ön eleme turunda B36 Torshavn'a hem deplasmanda hem de İstanbul'da birer gol attı. Fenerbahçe'de Avrupa kupalarında Alex'in 4, Appiah'ın ise 3 golü bulunuyor. FENERBAHÇE'NİN AVRUPA'DAKİ GOLCÜLERİ Fenerbahçe'nin Avrupa Kupalarında 3 ve daha fazla gol atan oyuncuları şöyle: 8 gol: Cemil Turan, Tuncay Şanlı 7 gol: Aykut Kocaman 5 gol: Ogün Altıparmak, Bülent Uygun, Elvir Boliç 4 gol: Osman Arpacıoğlu, Alex de Souza 3 gol: Şenol Birol, Can Bartu, Şeref Has, Kemalettin Şentürk, Haim Revivo, Marcio Nobre, Stephen Appiah

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #885 : 31 Ağustos 2006, 17:33:42 »
Eyüpspor İle Hazırlık Maçı

Fenerbahçemiz 24 Ağustos 2006 Perşembe günü saat 18.00’de Fenerbahçe Samandıra Kamp Merkezi’nde Eyüpspor ile bir hazırlık maçı yapacak.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #886 : 31 Ağustos 2006, 17:33:56 »
Roberto Carlos'u 2 saatte getirirdim" HepKompleks,Tam Kompleks

22 Ağustos 2006
Roberto Carlos'u 2 saatte getirirdim

İsmail ER

"İsteseydik Roberto Carlos’u iki saatte Türkiye’ye getirirdik. Ama yönetim ve teknik direktörümüz ile hep birlikte konuşup, Ricardinho’nun Beşiktaş’a daha yararlı olacağına karar verdik."

İZMİR dönüşü Adnan Menderes Havalimanı’nda koyu bir Beşiktaş muhabbetine daldık. Uçağın kalkmasına yaklaşık bir saatlik zaman vardı. Sevgili Başkan Yıldırım Demirören’i aramıza aldık ve adeta soru yağmuruna tuttuk.
Denizli maçı yorumları ile başlayan sohbet, sonra tek ağıza dönüştü. Ve Başkan konuştu, biz HÜRRİYET ekibi olarak dinledik.

Başkan mutluydu, iddialıydı ve moralman çakı gibiydi. Konya maçından sonra yurtdışına gideceğini ve zayıflama kürlerine başlayacağını söyledi. Sonra ağzından manşetlik bir haber döküldü Başkan’ın...

İsteseydik Roberto Carlos’u iki saatte Türkiye’ye getirirdik. Ama yönetim ve Tigana ile hep birlikte konuşup, Ricardinho’nun Beşiktaş’a daha yararlı olacağına karar verdik. Samimi söylüyorum ve tekrarlıyorum, iki saat içinde Roberto Carlos’u Beşiktaş’a getirirdik...

Tigana’ya inanıyorum

İşte Başkan’ın bir saatlik konuşmasından ilginç başlıklar...

Jean Tigana durup dururken Gaziantepspor’dan Gökhan Güleç’i alalım dedi. Ve aldık. Bu tercih bana Fransız hocaya inancımı sağladı.

Tüm transferleri teknik direktörümüz Tigana’nın isteği doğrultusunda gerçekleştirdik. Şöhretli Ricardinho da bunlardan biri. Kariyeri müthiş bir futbolcu.

İsmini gündeme getirdiğimiz büyük bir futbolcu oldu mu, hemen bir karalama kampanyası başlıyor. Kimse alabileceğimize inanmıyor. Ricardinho gibi dünya çapında bir futbolcuya Beşiktaş forması giydireceğiz. Acaba o gün neler söyleyecekler, merakla bekliyorum.

Aldığımız her futbolcu hemen değer kazanıyor. Delgado için iki İtalyan kulübü teklif önerdi. İyi para kazanabilirdik. Ama Delgado, Beşiktaş için gerekli. Satmadık.

Kimsenin nazını çekmeyiz

Ze Roberto’yu çok istedik. Üstelik her konuda anlaştık. Son anda eşi işimizi zorlaştırdı. Gelmek istemedi. Biz de silip attık. Naz çekemeyiz.

Kimse ile kavga etmek istemiyoruz. Türkiye’nin en eski kulüplerinden biri olmamız bazılarını rahatsız edebilir. Ama bizleri de rahatsız etmelerine izin vermeyiz.

Her hafta hakemleri gündeme taşımak ve eleştirmek yanlış bir yaklaşım. Onlar Türk futbolunun bir parçası. Hem de çok önemli... Saygı göstermeliyiz. Ve sevmeliyiz.

Tepeden tırnağa yenilenen bir Beşiktaş yarattık. Bu herkesin kolayca başarabileceği bir iş değil. Yürek ister. Biz yönetim olarak bu cesareti gösterdik. Lütfen eleştiriler de insaflı ve gerçekçi olsun.

Bir şey söyleyeyim mi, bir-iki sene içinde bu genç kadronun neler yapabileceğini düşünüyorum. Şimdi düşüncelerimi söyleyip bir polemik ortamı yaratmak istemem. Ama neler yapabileceğinin ışıklarını görüyorum. Sadece ben değil, başka biri de görüyor.

Başka heveslerimiz var

Kim mi? Bunu bana bırakın. Bu kadroyu sadece süper Lig için kurmadık. Başka heves ve planlarımız var. Bu planın gerçekleşmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağım. Bunu herkes böyle bilsin.

Ağustos sıcağı her ekibi etkiledi. Anormal bir şey. Bu havalarda alınacak her sonuç, normal karşılanmalı. Ağustos sıcağının hangi takımı hangi hafta çarpacağını kimse tahmin edemez.

İlk hafta Manisaspor yenilgisine hiç üzülmedim. Çünkü kurduğumuz kadronun neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Ve diyorum ki, bu kadro İnönü’de gişe rekorları kıracak. Bir-iki hafta içinde her maçı kapalı gişe oynayacağız.

Uçağa binmek için güvenlik kontrolüne doğru yürümeye başladık. Ve son bir soru yönelttik Başkana...

Yazılıp-çizildiği gibi zaman zaman Tigana ile sürtüşmeler oluyor mu?

Net bir yanıt geldi Başkan’dan...

Tigana ile aynı dili ve düşünceleri paylaşıyoruz. Üstelik sürtüşme ne demek. Son söz her zaman Beşiktaş yönetiminindir. Bu kadar basit.

Su demirören'de olmasa neye gülerdik bilmem. adamın işi gücü yok Fb ile Uğraşıyor. Ne diyelim, düzelir bir gün inşallah

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #887 : 31 Ağustos 2006, 17:34:31 »
UEFA'ya gidiyoruz: 2-2:(:(:(

Kanarya evinde Dinamo Kiev'le oynadığı Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçından 2-2'lik skorla ayrlırak Şampiyonlar Ligi'ne veda etti! F.Bahçe 2-2 D. Kiev...

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında Dinamo Kiev'i konuk eden Kanarya sahadan 2-2'lik skorla beraberlikle ayrılarak Şampiyonlar Ligi'ne veda etti. Maça Shatskikh'in 6. dakika da attığı golün şokuyla başlayan Fenerbahçe 36. dakika da Appiah'la golü buldu ve maça dengeyi getirdi. Golden sonra da rakip sahada ki ataklarını sıklaştıran Kanarya aradığı ikinci golü bir türlü bulamadı.

Maçta ilk yarının son dakikalarına girilirken Dinamo Kiev'de yine sahneye çıkan isim ilk golünde sahibi Shatskikh'ydi. Karşılaşmanın 42. dakikasında topla buluşan Shatskikh topu bir kez daha Fenerbahçe fileleriyle buluşturdu ve takımını deplasmanda yeniden tek farklı üstünlüğe taşıdı. İlk yardı bu dakikadan sonra başka gol olmadı ve Fenerbahçe soyunma odasına 1-2'lik skorla geride gitti.

İkinci yarıya hızlı giren Sarı Kanarya 56. dakika da genç Kerem'le bulduğu golle maça yeniden dengeyi getirdi: 2-2 Bu dakikadan sonra daha da hırslanan Fenerbahçe aradığı golleri bir türlü bulamadı ve sahadan 2-2'lik beraberlikle ayrılarak Şampiyonlar Ligi'ne