Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114600 defa)

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #1044 : 31 Ağustos 2006, 19:22:40 »
Fener'de Son Bomba GurbetÇİ

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe'de transfer bitmiyor. Yönetim şimdi de Hertha Berlinde oynayan Malik Fathi'yi imza için getiriyor. Diego Alfredo Lugano, Mateja Kezman ve Deivid De Souza'yı alan Fener yönetimi Luciano ve Anelka'yı göndermişti. Şimdi'de Almanların göz bebeği olan sol bek oyuncusu Malik imza için geliyor.

Malik Fahti, sol bekte görev yapıyor ve çok başarılı gelecek vaat eden bir isim. Türk vatandaşlığı bulunan Fathi'yi Almanlar milli takıma çağırmayı bile düşünüyor. Bu futbolcu perşembe günü Türkiye'ye gelecek ve resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1045 : 31 Ağustos 2006, 19:23:01 »
Edu İstanbul’da

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçemizin ön anlaşma yaptığı Eduardo Luiz Abonêzio de Souza İstanbul’a geldi. Atatürk Havaalanı’nda Dış İlişkiler Sorumlumuz Turgut Acar ve bir grup taraftarımız tarafından karşılanan Edu, yarın sabah saat 09.00’da Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1046 : 31 Ağustos 2006, 19:23:29 »
Kezman İmzaladı

Fenerbahçemizin yeni transferi Mateja Kezman, kendisini 4 yıllığına Fenerbahçeli yapan sözleşmeyi imzaladı. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Fenerium Tribünü Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen imza töreninde Asbaşkanlarımız İlhan Ekşioğlu ve Neşet Yalçın da hazır bulundu. Stat ve Tesislerden Sorumlu Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu, Kezman’ın transferi ile ilgili olarak, “Fenerbahçe’nin ihtiyacı olduğu zaman gerekli transferleri yaptığımızı artık herkes biliyor. Çok iyi bir futbolcu ile anlaştık. Takımımızda büyük işler başaracağına inanıyoruz. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkanımız Neşet Yalçın ise “Kezman önemli bir transfer. İnanıyorum ki Fenerbahçemize büyük katkılar sağlayacaktır. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun” dedi.
Fenerbahçemizde 9 numaralı formayı giyecek olan Mateja Kezman ise imza töreninde şu açıklamalarda bulundu:
“Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çok iyi tanınan bir takıma geldim. Futbol hayatımın en iyi döneminde Fenerbahçe’ye geldim. Bu yıl Fenerbahçe’nin 100. yılını kutlayacağını biliyorum. En iyi sonuçları almak ve UEFA Kupası’nı kaldırmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Zico’nun zaten idolüm olduğunu bir açıklamamda söyledim. Ayrıca Alex, Aurelio gibi oyuncuları da tanıyorum. Fenerbahçeli Türk futbolcuları da çoğu, Milli Takımda olduğu için tanıyorum. Ben kalbini ve yüreğini takımına adayan bir futbolcuyum. Sahada agresifim ama futbol yaşantımda çok az kırmızı kart gördüm. Benim oyun tarzımı oynadığımda göreceksiniz. İlic ile beraber büyüdük. Buraya gelmeden önce onunla konuştum. Türkiye, İstanbul ve Fenerbahçe için çok güzel şeyler söyledi. Hakemlere saygı duyuyorum. Bu nedenle, hakem hataları ile ilgili hayatım boşunca konuşmadım.”

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1047 : 31 Ağustos 2006, 19:23:51 »
Saran Yildirim SavaŞinda Son Perde!..

Sadettin Saran'dan, Aziz Yıldırım'a sert yanıt: "Benim için 'Bizans oyunları yaptı' diyor... Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok... Belgelerimle çıkıp bunun alçakça bir itiraf olduğunu göstereceğim... Fenerbahçe'de kirli işler var!.."

F.BAHÇE’NİN eski yöneticisi Sadettin Saran, Telegol programında Serhat Ulueren’e çarpıcı açıklamalarda bulundu ve “Başkan Aziz Yıldırım ‘Bizans oyunları yaptı’ diyor. Bildiği bir şey varsa çıksın açıklasın” diye meydan okudu. Saran şöyle devam etti: “Stadın localarıyla ilgili modern modeli ben önerdim. Sonra ise başkan bana vermiyor. ‘Saran’ı kim tanırdı?’ diyormuş. Peki Aziz Yıldırım’ı kim tanırdı? F.Bahçe’nin tanınmamda tabii ki payı oldu. Kendisi de iyi bilir ki, evime, işyerime gelerek, yönetime girmem için çok baskı yaptı, ısrar etti. Şube sorumluluğunu ben istemedim, zorla yaptı.

‘10 MİLYON $ VERDİM’

REBROV’U, Hooijdonk’u ben kazandırdım, Serhat’ın geri dönmesini sağladım. Revivo’yu, futbolu bırakacakken G.Saray’a sattım. Kulüp için iyi şeyler yaptım. Ailemden gelen baskılar nedeniyle de 3-4 kez Yıldırım’a istifamı verdim, hepsinde yırtıp attı. Sonra ‘Medya kanalıyla istifa ediyor’ dedi. 2000 yılında kendi el yazısıyla 27 milyon Dolar’lık gelir beklediğini bildirdi. Ama gerçek rakam 16 milyon Dolar’da kaldı. Şubat ayında krizi patladı. Şirketimdeki tüm birimlerin şiddetli itirazlarına karşın F.Bahçe yayın hakları için 10 milyon Dolar’lık kaynak aktardım.

‘SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM’

ZAMANINDA televizyonda ‘Önce Nihat Özdemir’e, sonra da Sadettin Saran’a başkanlık teklif ettim. İkisi de olmayacaklarını söyledi’ diye kendisi açıkladı. Kendisi ile çelişki yaşıyor. F.Bahçe Kulübü’nün sahibi Aziz Yıldırım değil, kongre üyeleridir. Hakkımda ‘G.Saray’a yardım eden ve F.Bahçe’ye haciz getiren’ açıklamalarını yaptı. Benim tek söylediğim ‘F.Bahçe’de kirli ilişkiler var’ demekti. Bu sözümün de sonuna dek arkasındayım.

‘KAVGACI TUTUM BİTİRDİ’

HAYSİYET Divanı’na savunmamı verinceye dek fazla konuşmayacağım. Hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yok. Belgeleriyle çıkıp, öyle bir savunma vereceğim ki, bunların ne kadar alçakça iftiralar olduğunu herkes görecek. Haysiyet Divanı ihraç kararı alırsa da, yargıya gideceğim. Olağanüstü kongre öncesi ‘Geçici cezam var, 16 gün erteleyin, başkanlığa aday olacağım’ dedim. Bunu yapacaktım. Geçen sezon ise şampiyonluğu kaybetmemizin en önemli nedeni, kavgacı tutumdur.”

Vatan

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1048 : 31 Ağustos 2006, 19:24:16 »
Servet Sakarya Yolcusu!..

Uruguaylı Lugano ve Brezilyalı Edu'nun transferiyle defansını iyice güçlendiren Fenerbahçe'de, Servet iyice gözden düştü!.. Teknik direktör Zico'nun kadroda yer vermeyi düşünmediği futbolcunun Sakaryaspor'a kiralık verileceği öğrenildi!..

Sarı-Lacivertli ekibin teknik direktörü Zico’nun kadronun geniş olması nedeniyle Servet’i oynatmayı düşünmediği, bu nedenle tecrübeli oyuncunun kiralık olarak Yeşil-Siyahlı ekibe gönderileceği belirtildi. Bu arada kasığındaki sakatlığı nedeniyle ameliyat masasına yatacak olan Luciano’nun futbol yaşantısını ülkesi Brezilya’da sürdüreceği ifade edildi

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1049 : 31 Ağustos 2006, 19:24:36 »
Yildirim Hedefİ Belİrledİ

::...YILDIRIM DOSTLARINA DERT YANDI....::

Kiev maçı sonrası bende büyük şok yaşadım diyen Yıldırım, ''100 ncü yılda bütün planlarımız her branşta şampiyonluktu. Şampiyonlar liginde bu sezon büyük başarılar bekliyordum ama olmadı. Büyük hayal kırıklığına uğradım. Bu kadro şampiyonlar ligine kalmamıza yetecek yapıdaydı. Şampiyonlar ligine kalıp Lugano, Kezman ve Deivid bir günde getirip şow yapacaktık. Ama düşündüklerimiz olmadı. Güvendiğim bazı futbolcular bende hayal kırıklığı yarattı.Şu an gerekirse gene başka isimlerde alırız bu güce bu kulüp sahip. Zico Fenerbahçe'de büyük başarılara imza atacak yapıda bir hoca. Günün büyük bir kısmını Samandıra tesislerinde geçiriyor. Devamlı rakipleri analiz ediyor. İlerki dönemlerde herkes Zico'yu anlayacak. Şu an UEFA'ya kaldık. Artık tek hedef var o da UEFA'da şampiyon olup Kupayı Atataürk havalimanına getirmek. Türkiye ligi ve kupasını alıp 2007'yi üç kupa ile kapatmak en büyük isteğim. Bu kadro bunu yapacak güçte. Fenerbahçe'nin hakkını kimseye yedirmem. İçimizde takımın başarılı olmasını istemeyenlerle sonuna kadar savaşacam'' diye dert yandı.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1050 : 31 Ağustos 2006, 19:25:17 »
Gazetemiz Yeni Formatı ile Bayilerde

Milyonlarca Fenerbahçelinin merakla beklediği Fenerbahçe Gazetesi’nin 33. sayısı 100.Yıla yakışan yeni formatı ile Yaysat bayilerinde satışa sunuldu.
Fenerbahçe’de İki Süper ALEX+TÜMER; Aynı futbol dilini konuşan bu ikilinin performansı izleyenlere keyif veriyor. Türkiye’de bir ilk; Mehmet Aurelio A Milli takım formasını giyen ilk yabancı futbolcu unvanını kazandı.

Fenerbahçe’nin “Ne Mutlu Türküm” diyen Milli futbolcusunun posteri arka kapakta.

Basketbol da devrim; Damir Mrsiç Türkiye’de.”Türk oyuncu olarak oynamak benim en büyük hayalim” dedi. Birol Mutlu’nun özel röportajı gazetenizde.

İbrahim Kutluay yuvaya döndü. “Fenerbahçe’de tekrar basketbol oynamaktan çok mutluyum” dedi. Basketboldaki yeni transferler gazetenizde. “Geçmişten Geleceğe” adlı röportaj dizimizde Miço lakaplı Müjdat Yetkiner’den Can Arat’a övgüler,öğütler ve 4-3’lük Fenerbahçe-GS maçının devre arasında yaşananlar.

Gençlerimiz Emin Ellerde; Eski Milli futbolcumuz Şenol Çorlu Fenerbahçe SpoKulübü’nün Gençlik Geliştirme programının başına getirildi. Şenol Çorlu proje ve hedeflerini Fenerbahçe gazetesine anlattı.

Yüzme takımımız SPEEDO Kupası’nda şampiyon oldu.Voleybolda güçlü adımlar.Boks takımımızdan haberler.

“Mazinde Bir Tarih Yatar” başlıklı yazı dizisiyle Dr.R. Sertaç Kayserilioğlu’nun Fenerbahçe’nin kuruluştan 100. Yılını anlatan eseri tarih sayfamızı süslüyor.
Usta yazarımız Eyüp Karadayı’nın usta ve kıvrak kalemi ile hazırladığı “Şakamatik” bu sayımızda da sizleri kahkahalara boğacak.

Ünlü radyocu fanatik Fenerbahçeli Cem Aslan’la radyo başında sohbetini Tolga Ferhatoğlu yaptı.Taraftardan gelen mektupları Erkan Yılmazer cevaplıyor.

Amatör şubelerdeki sporcularımızın başarıları, yeni transferler detaylı bir şekilde gazetenizde.

Fenerbahçe Gazete’si yurtiçi ve yurtdışındaki gazete bayileri yanında yurtiçindeki ve yurtdışındaki Fenerbahçe Dernekleri ile Fenerbahçe Futbol Okulları’na dağıtılmaktadır.

Yayın Yönetmeni Atila Bartın, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Eyüp Karadayı ve Grafiker Aydın Şahin’in yönetiminde Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu ve Genel Koordinatör Cemil Turhan idaresinde, muhabirliğini Mehmet Altun’ un yaptığı , eski Milli Futbolcularımız Selçuk Yula, Abdullah Çevrim usta yazarlarımız Eyüp Karadayı, Bedri Baykam, Doğan Katırcıoğlu, Atila Bartın ve Erkan Yılmazer’in bulunduğu yazar kadrosu ile, her sayısı ses getiren ve okurlarının büyük beğenisini kazanan Fenerbahçe Gazetesi, Fenerbahçelilerin sesi olmaya ve taraftarla bütünleşerek ve onlardan aldığımız güçle Fenerbahçe’nin bilinmeyen yanlarını tanıtmaya devam ediyoruz.

NOT: Fenerbahçe Gazetesi, Yaysat tarafından tüm gazete bayilerine dağıtılmaktadır. Bulamayan taraftarlarımız, Yaysat merkez bayilerine başvurabilirler. Ayrıca, detaylı bilgi için 0216 361 7188 den Yayın Yönetmeni Atila Bartın ile görüşebilir. atila@fenerbahcegazetesi.com adına veya info@fenerbahcegazetesi.com adresine e-posta atabilirler. Elimizde olmayan nedenlerle bayilerde gazete bulamayan okuyucularımıza, bu adres ile temas kurdukları takdirde yardımcı olunacaktır. Fenerbahçe Gazetesi`ne abonelik ve diğer görüşmeler sadece merkezden (Fenerbahçe Spor Kulübü Dere ağzı Tesisleri Kalamış-İstanbul) ve 0216 361 7188`den yapılmaktadır. Bunun dışında elinde makbuzla abone yapmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Böyle kişilerin varlığı hakkında lütfen merkezi uyarınız.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1051 : 31 Ağustos 2006, 19:27:15 »
Gemileri yaktı

Yıldırım'a: İyi niyetinden hep şüphe ettim. Alex'e: Zico ile birlikte kadro yapıyor. Medyaya: Beni sevmedikleri için üzerime geldiler.

Türkiye'deyken fazla konuşmayan Anelka, Fenerbahçe'den ayrılınca çenesi düştü. Bolton'a imza attıktan sonra suskunluğunu bozan yıldız oyuncu, Fransız TV 5 Monde kanalına olay yaratacak açıklamalar yaptı. İşte o sözler: Başkan Yıldırım bana söz verdiği bir çok şeyi yerine getirmedi. Bir yandan 'Seni satmayacağız senden
yararlanacaz' dedi diğer yandan beni satmak için menejerleri devreye soktu. Yıldırım'ın iyi niyetinden hep şüphe ettim.

SERVET-SELÇUK NİYE YOK!
Türkiye'de futbol oynamak çok zor. Taraftarın maçlara yoğun ilgisi var ama medya takım içine çok karışıyor. Kulüp başkanları da medyanın etkisi altında kalıyor. Medya beni sevmediği için üzerime çok yüklendi. Asılsız haberlerle hep yıpratılmaya çalışıldım. Alex, Türkiye'yi çok iyi bilmeyen Zico ile kadroyu belirliyor. Alex'in takım üstünde büyük etkisi var. Ona yakın olanlar formayı giyiyor. Servet ve Selçuk neden oynamıyor bir sorun bakalım!

TÜRKİYE'YE ASLA DÖNMEM
Fenerbahçe'de Avrupa fazla düşünülmüyor. Şu an tek hedef var o da 100. yılda şampiyonluk. Şampiyonlar Ligi düşünülseydi daha önce takviye yapılırdı. Fenerbahçe'nin Avupa'da başarılı olması çok zor. Çünkü bu kurulan kadro Avrupa standartlarının çok altında kalıyor. O yüzden işleri zor. Türkiye gerçekten tatil için inanılmaz bir ülke ve Fenerbahçe taraftarı gerçekten mükemmel. Ama bir daha Türkiye'ye geri dönmem ve oynamam."

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1052 : 31 Ağustos 2006, 19:27:25 »
 Yan Hakem Ekrem Kan'ın Marifetleri.,

Yan Hakem Ekrem Kan'ın Marifetleri.,

Ne zaman Fenerbahçe kadrosunu güçlendirse, ard arda maçlar kazanmaya başlasa Futbol Federasyonunun tetikçilerinden birileri Fenerbahçe`nin önünü kesmeye çalışır. Aslında bu kişiler yukarıdan aldıkları emirle Fenerbahçe`yi durdurma görevine soyunurlar.

Bunu en son dün gece Sakarya`da yaşadık. Maçın henüz ilk dakikalarında Tuncay`ın çok net golüne ofsayt bayrağı kaldıran, Sakaryaspor`un ise 1-0 öne geçtiği net ofsayt golüne bayrağını kaldırmayan

Ekrem Kan bunu Fenerbahçe`ye ilk defa yapmıyor. Maçın 2. yarısında gole giden Tuncay`ın Sakaryaspor`lu son adam tarafından tekme tokat düşürülüşünü ise sadece sarı kart ile geçiştiren Kuddusi Müftüoğlu`nu hiç saymıyoruz bile.

Yan hakem Ekrem Kan bunu Fenerbahçe`ye karşı ilk defa yapmıyor. Ekrem Kan daha öncede çeşitli maçlarda Fenerbahçe aleyhine bayrak kaldırması için görevlendirilmişti.

2004 sezonunda Samsunspor ile oynadığımız ve zorlanarak 2-1 kazandığımız maçta yine Tuncay`ın net ofsayt olmayan bir pozisyonuna bayrak kaldırıp Fenerbahçemiz`in olası bir golünü engellemişti.

Aynı maçta Samsunspor`un ofsayt golüne bayrak kaldırmayan Adil Sinem, Fenerbahçe`ye neler yapabileceğini göstermişti.

Ekrem Kan bununlada kalmayıp aynı sezon Akçaabat Sebatspor ile oynadığımız maçta 2 net golümüzü ofsayt gerekçesiyle iptal etmişti.

Yine aynı Ekrem Kan, ondan önceki sezonda Fenerbahçemiz`in Bursaspor ile oynadığı maçta garip ofsayt kararlarıyla herkesi çileden çıkarmıştı.

Futbolda kötü oynayarakta maç kazanabilirsiniz. Fenerbahçemiz de Sakaryaspor`a karşı dün iyi bir futbol ortaya koyamadı. Ama iyi bir futbol ortaya koyamamasına rağmen maçı kazanmak için elinden geleni yaptı.

Ancak Ekrem Kan ve Kuddusi Müftüoğlu hiç hesapta yoktu.

Fenerbahçemizin bu kişilere rağmen sahada elinden geleni yaptığını düşünüyoruz ve Futbol Federasyonuna artık yeter diyoruz.!

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1053 : 31 Ağustos 2006, 19:27:37 »
Edu da tamam

Luciano gönderildi, Brezilyalı Edu hafta içi İstanbul'a geliyor.

Edu da tamam

Cruzeiro açıkladı
F.Bahçe, Kezman ve Deivid de Souza'dan sonra bir yabancı daha alıyor. Brezilya'nın Cruzeiro Kulübü, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, savunma oyuncusu Edu Dracena'nın dört yıllığına F.Bahçe ile anlaştığını duyurdu.

Luciano gönderildi
F.Bahçe, Edu'yu,
sakatlığı nedeniyle en az iki ay sahalardan uzak kalacak olan Luciano'nun yerine alıyor. Brezilyalı futbolcunun sözleşmesi 600 bin dolar karşılığında feshedildi. 25 yaşındaki Edu'nun hafta içinde İstanbul'da olması bekleniyor.

fotomaç

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1054 : 31 Ağustos 2006, 19:27:55 »
Antalyaspor ve Randers Biletleri Hakkında

Fenerbahçemizin Turkcell Süper Ligin 5.haftasında Antalyaspor ve UEFA Kupasında Randers ile oynayacağı müsabakaların biletlerinin satışı Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeleri ve taraftar Kart sahipleri için 29.08.2006, Genel satış ise 30.08.2006 tarihlerinde Biletix çağrı merkezi, Biletix İnternet Sitesi ve Biletix gişelerinde başlayacaktır.

BİLET FİYATLARI ANTALYASPOR RANDERS

Telsim- Migros Tribünleri 27,5 YTL 35 YTL

Fenerıum Üst 60 YTL 75 YTL

Fenerıum Alt G Blok 100 YTL 125 YTL

Fenerıum Alt F Blok 150 YTL 175 YTL

Fenerıum Alt E Blok 175 YTL 200 YTL

Fenerıum Alt-Maraton Alt Çocuk Bileti 75 YTL 100 YTL

NOT: Çocuk Biletleri müsabaka tarihlerinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Maraton Tribünü Gişesi’nden satılacaktır.

Kaynak:Fenerbahce.org

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1055 : 31 Ağustos 2006, 19:28:13 »
'F.Bahçe çok ballı'

Sakatlığı nedeniyle dünkü maçı tribünden izleyen Necati, UEFA'da en şansı kurayı F.Bahçe'nin çektiğini söyledi. "En kolay rakip onlara çıktı" diyen golcü, kendi kuraları için de "Diğer gruplara nazaran iyi bir kura çektik. En azından çeyrek final istiyoruz" ifadesini kullandı.