Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114710 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #540 : 31 Ağustos 2006, 14:05:53 »
Ümit: "Aurelio'ya sevindim"

--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe, Turkcell Süper Ligi'nin 2. haftasında deplasmanda Gençlerbirliği'ni ilk yarıda bulduğu gollerle 2-0 mağlup ederek, ikinci haftayı da galibiyetle kapattı. Sarı-lacivertli takımın kaptanı Ümit Özat karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, sıcak bir havada oynanan maçta istediklerini tam olarak sahaya yansıtamadıklarını belirterek, ilerleyen haftalarda daha iyi duruma geleceklerini söyledi. Ümit Özat, Aurelio'nun A Milli Takım'a çağrılmasına çok sevindiğini ifade ederken, kendisinin çağrılmamasının polemik konusu yapılmaması gerektiğini kaydetti. Fenerbahçe'nin genç oyuncuları Can Arat ve Kerim Zengin de, Gençlerbirliği gibi zor bir deplasmandan 3 puanla döndükleri için mutlu olduklarını belirterek, gelecek haftalarda daha iyi mücadele ederek, iyi sonuçlar almak istediklerini söyledi. Kaynak : İHA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #541 : 31 Ağustos 2006, 14:06:17 »
TR'nin ilk meşale showu

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=qcsIU...elated&search=

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #542 : 31 Ağustos 2006, 14:10:16 »
Fenerbahçe günlüğü

Ayakları titredi
Gençlerbirliği gibi önemli bir rakip karşısında oynama şansı yakalayan Kerim, çok heyecanlandığını söyledi. Fenerbahçe forması giymenin çok ayrıcalıklı olduğunu belirten genç oyuncu, "Maç sırasında ağabeylerimin yardımıyla heyecanımı aştım ve kendimi oyuna verdim" dedi.

Servet dert etmiyor
Başkent deplasmanında
yedek kulübesinden çıkamayan Servet, daha da hırslandı. Hocasının kararına saygı duyduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, "Çok çalışarak formamı geri alacağıma inanıyorum" diye konuştu. Servet, Kiev maçında da son 10 dakika görev yapmıştı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #543 : 31 Ağustos 2006, 14:10:35 »
Bolu Dağı ziyafeti

Gençlerbirliği'ni yenen Fenerbahçe, gece geç saatlerde karayolu ile İstanbul'a dönerken, Bolu Dağı'nda mola verdi. Oldukça keyifli oldukları gözlenen futbolcuların, yemek boyunca birbirleriyle şakalaşmaları dikkatlerden kaçmazken, teknik heyetin de morali yerindeydi.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #544 : 31 Ağustos 2006, 14:10:43 »
KemaL ArsLan "Turu geçeceğiz"

KemaL ArsLan "Turu geçeceğiz"

Fenerbahçeli futbolcu Kemal Aslan, takım arkadaşı Mehmet Aurelio'nun Türk Milli Takımının aday kadrosuna çağrılmasının kendileri için de sevindirici bir olay olduğunu söyledi. Samandıra Tesislerinde antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal, Aurelio'nun Türk Milli Takımına seçilmesini değerlendirerek, "Türk Milli Takımına seçilmesi Aurelio ve bizim adımıza sevindirici bir olay. Çünkü Fenrebahçe'nin iskelet kadrosu milli takımı taşıyacak güçte. Şu anda 6 arkadaşımız orada. İnanıyorum ki yılın ilerleyen zamanında daha fazla arkadaşımız milli takıma gidecek. Aurelio'ya hayırlı olsun" dedi.

Kemal, "Yabancı uyruklu bir futbolcunun ilk defa Türk Milli Takımında oynamasını nasıl karşılıyorsun?" şeklindeki bir soru üzerine, "Bu büyüklerimizin aldığını bir karar. Saygı duymak gerekiyor. Türk oyuncular için de milli takım kapısı her zaman açık. Tek yapmamız gereken iyi performans gösterip, aday kadroya çağırabilmek. Burada biz futbolculara söz hakkı olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.

"ZİCO İLE DİALOGUMUZ ÇOK İYİ"

Brezilyalı teknik direktör Zico ile futbolcuların ilişkilerinin çok iyi olduğunu belirten Kemal, "Teknik direktörümüz ile dialogumuz çok iyi" dedi.

Bu sezona yeni bir teknik direktörle başladıklarını anlatan Kemal, şunları söyledi: "Çalışmalarımızda teknik direktörümüzle ikili dialoglarımız çok iyi. İlişkilerimiz karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde. Lige iyi bir başlangıç yaptık. 2 haftadır galibiyet alıyoruz. Bu moralle beraber sezon sonuna kadar devam edip, şampiyon olacağız."

Kemal, tedavisinden sonra son 10 gündür takımla çalıştığını belirterek, "Şu an fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Sadece idman eksiğim var. O eksiğimi de tamamlayıp, hocamız görev verirse maçlara çıkmaya başlayacağım" şeklinde konuştu.

"ŞAMPİYONLAR LİGİNE KALACAĞIZ"

Kemal, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme rövanş maçında Dinamo Kiev karşısında tur için yetecek skoru alacaklarına inandığını söyledi.

İlk maçta iyi oynadıklarını ama şanssız goller yediklerini kaydeden Kemal, "Oradaki maçta gayet iyi oynadık. Skor avantajını yakalamamıza rağmen 2 tane şanssız gol yedik. Tabii 10 kişi kalmamızın bunda etkisi vardı. Biz güçlü bir takımız. İnanıyorum ki burada tur atlamak için gerekli skoru alıp, Şampiyonlar Liginde Fenerbahçe'nin gücünü tüm taraftarlarımıza göstereceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #545 : 31 Ağustos 2006, 14:11:30 »
Önder toparlandı

Dinamo Kiev karşılaşmasında yaptığı hatalar nedeniyle eleştirilen Önder, Gençlerbirliği karşısında etkili futboluyla dikkat çekti. Kırmızı-siyahlı forvetlere geçit vermeyen sarı-lacivertli oyuncu, Mehmet Çakır'ın bir vuruşunu kafasıyla çıkararak mutlak bir golü de önledi.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #546 : 31 Ağustos 2006, 14:11:41 »
Burası bana göre değil

Zico’nun da tepesini attıran Anelka, Türkiye’deki futbolun kendisine keyif vermediğini, bu yüzden İngiltere’ye gitmek istediğini söyledi

Defterden silindi
Türkiye’ye geldiği ilk günlerde olumlu bir tablo çizerken, daha sonra mızmızlanmaya başlayan ve sürekli ayrılma haberleriyle gündeme gelen, Fransız basınına bu yönde yaptığı açıklamaları İstanbul’a dönünce yalanlayan, ancak sezon başında artık kartlarını açık açık oynamaya başlayıp, teknik direktör Zico’ya, “Fenerbahçe’den ayrılmak istiyorum” diyen Anelka, sonunda Brezilyalı hocanın tepesini attırdı. Zico, Fransız oyuncuyu tamamen defterden sildi.

18’e alınmayacak
Herşeye karşın oyuncusuna sahip çıkan ve Kiev maçı öncesi idmanlarda çalışıp, “Oynamak istiyorum” dediği için kendisine 11’de forma veren tecrübeli hoca, Gençlerbirliği müsabakası öncesi idmanlara çıkmayıp, bilinen taktiğine başvurunca Anelka’yı bundan sonra kesinlikle 18’e bile almama kararına vardı. Fransız yıldızın, gönderilme süresi uzasa da, Zico’nun kararı değişmeyecek. Bu arada Nicolas Anelka, niye ayrılmak istediğini ilginç sözlerle anlattı.

‘Verimli olurum’
Ülkemizde oynanan futbolun kendisine keyif vermediğini söyleyen Anelka, “Oysa ben, futbol oynarken zevk almalıyım. Bana en uygun ortam ise İngiltere’de var. Bu yüzden oraya gitmek istiyorum. İtalya veya İspanya’dan teklif gelse bile, gitmeyi düşünmüyorum. İngiltere’de daha verimli olacağımı biliyorum” dedi. Bu arada Başkan Aziz Yıldırım’ın, gelen teklifleri değerlendirip, yıldız oyuncuyu, en uygun şartlarda satacağı öğrenildi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #547 : 31 Ağustos 2006, 14:11:46 »
Fener'den Ze Maria bombası

Zico, sağ beke transfer istedi. Yönetim de İnter'in Brezilyalı yıldızı Ze Maria'yı transfer etmek için harekete geçti.

Fener sağ şeritte!

Zico'nun talebi üzerine sağ bek arayışlarına başlayan yönetim, Ze Maria ile temasa geçti.

Dinamo Kiev ve G.Birliği maçlarında sergilenen kötü oyunda savunmanın sağının etkisiz kalmasının önemli rol oynadığını düşünen teknik direktör Zico, transferde önceliğin bu bölgeye verilmesini istedi. Brezilyalı teknik adamın, yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Serkan bir türlü form tutamıyor. Kerim henüz
bu bölgedeki yükü kaldıracak deneyime sahip değil. Sanırım Anelka defteri de kapandı. O nedenle iyi bir santrfor da şart" dediği bildirildi.

Ze Maria gündeme alındı
Daha önce aralarında Roberto Carlos'un da bulunduğu sol kanat oyuncuları ile temasta olan sarı-lacivertli yönetim, Zico'nun bu talebi üzerine transferde yön değiştirdi. Sağ bek arayışlarına derhal başlanırken, İnterli Ze Maria'nın ismi ön plana çıktı. 32 yaşındaki Brezilyalı futbolcu için girişimlere başlanırken, alternatif isimler üzerinde de çalışıldığı öğrenildi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #548 : 31 Ağustos 2006, 14:12:01 »
 Nihat Özdemir: Gereken yapılır

F.Bahçe'nin D. Kiev ve G.Birliği maçlarında olumlu sinyaller vermemesi endişeye neden olurken, rahatlatıcı açıklama 2. başkan Nihat Özdemir'den geldi: "Transferde nokta atışı yapıp, ihtiyacımız olan oyuncuyu alacağız. Taraftarımız hiç merak etmesin. Onları sevindirecek futbolcuyu yakında alacağız."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #549 : 31 Ağustos 2006, 14:12:20 »
Ve Anelka elde kaldı

F.Bahçe'nin sorunlu yıldızı Anelka'nın haftalarca peşinde koşan Portsmouth bu transferden vazgeçti. 13.5 milyon euro teklif etmesine rağmen F.Bahçe'nin "hayır" demesi üzerine Anelka'yı alamayan İngiliz ekibi, bu futbolcunun yerine İnter'den Martins'e talip oldu. F.Bahçe ise şimdi Anelka'yı nasıl satacağını düşünüyor

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #550 : 31 Ağustos 2006, 14:12:33 »
Kalan sağlar bizimdir..!

Canaydın: Kalan sağlar bizimdir

A.A.

Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın, 18 kulübe de birlik toplantısı için çağrı yaptıklarını belirterek, "Gelen gelir, gelmeyen gelmez, kalan sağlar bizimdir" dedi. G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, toplantı sırasında "F.Bahçe formasını elimde tuttum ya F.Bahçe'ye burada vekalet edebilirim" diye espri yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı olağan toplantısı Radisson SAS Oteli'nde yapıldı. 3 saati aşkın süren toplantının ardından birlik başkanı Özhan Canaydın, alınan kararları açıkladı.

Özhan Canaydın, "Kulüplere ve yöneticilere karşı yapılan haksız suçlama ve beyanlara karşı topyekün birlik ve beraberlik içinde olacağız" dedi.

2006-2007 futbol sezonunun hayırlı olması temennisinde bulunan Canaydın, fair-play içinde yepyeni bir beyaz sayfa açarak yollarına devam edeceklerini belirtirken, tüm kulüplere başarılar diledi.

Canaydın, Futbol Federasyonu'nun disiplin konusunda aldığı yeni kararlar konusunda hassasiyetle duracaklarını ifade ederek, "Burada kulüplerimizin menfaatleri ön planda olacak, ancak hepimiz sağlıklı ve küfürsüz tribünler ile fair-play içinde sezonlar geçirmek diliyoruz" diye konuştu.

UEFA standartları için kararlar alacaklarını kaydeden Canaydın, "Artık, Kulüpler Birliği Vakfı ciddi bir birlik olduğunu spor ve futbol kamuoyuna mutlaka ispat edecek ve bundan sonra gücünü gösterecek. Bu birlik ve beraberlik hepimiz için çok önemli, ama Türk futbolu için daha da önemlidir. Federasyon bizim seçtiğimiz bir federasyondur, müşterek çalışmalarımızı daha üst seviyeye ***üreceğiz. Her kulübün menfaati birbirine eşittir" ifadesini kullandı.

Toplantıya katılmayan kulüpler ile ilgili bir soru üzerine Canaydın, "Beşiktaş'ın vekaleti bende, Ankaragücü katılamadı, Denizlispor'un toplantısı var. Bizim birliğimiz tam gönül birliği içindedir, çalışmalarımız bundan sonra daha güzel olacaktır. Ligdeki 18 kulübe de bu yıldızların altında toplanmak için çağrı yapılmıştır, gelen gelir, gelmeyen gelmez, kalan sağlar bizimdir." yanıtını verdi.

Canaydın, Fenerbahçe'nin birlik içindeki durumu hakkında ise isim vermeden, "Herkes bu çatının altına gelecek, bu çatının altında olacaktır. Gelirlerse gönül birliği ile çalışırız, gelmezlerse Kasım ayındaki genel kurulumuzda bazı kararları alırız" diye konuştu.

Toplantıda, kulüplerin radyo yayın haklarını da görüştüklerini ifade eden Canaydın, bu konuyu uzun uzun görüştüklerini, Kulüpler Birliği Vakfı Sportif Yatırımlar ve Pazarlama A.Ş. tarafından yapılan çalışmalarla ilgili profesyonellerce bilgilendirildiklerini anlattı.

Özhan Canaydın, artık Anadolu kulüplerinin pazarlamalarını tek çatı altında organize olarak yapacaklarını ve böylece ürün satışı gelirlerini birlikte artırmaya çalışacaklarını da söyledi.

Yabancı futbolcuların Türk statüsünde olmasıyla ilgili fikirleri olduğunu kaydeden Özhan Canaydın, bunu federasyonla birlikte tartışacaklarını sözlerine ekledi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın gelecek ayki toplantısı 12 Eylül'de yapılacak.

Bu arada, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, toplantı sırasında birbirleriyle sürekli olarak şakalaştılar. Canaydın, Cavcav'a takılarak, "Fenerbahçe formasını elinde tutuyorsun, Galatasaray formasını tutmuyorsun" derken, Cavcav da toplantı sırasında "Ben Fenerbahçe formasını elimde tuttum ya Fenerbahçe'ye burada vekalet edebilirim" diye espri yaptı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #551 : 31 Ağustos 2006, 14:12:41 »
Yürüye yürüye

KORTAN AKSU'nun Yazısı...

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki maçların kora kor geçtiğini, oynanan futbolun da seyredenlere keyif verdiğini biliyoruz. Fakat bu haftaki maç çok kalitesiz, zevksiz ve temposuzdu. Bunun sebebini yalnızca sıcağa bağlamak bahane olur. Maç boyunca girdiği 5 pozisyondan Tümer'in iki asistiyle Fenerbahçe maçı kazandı. Son yıllarda izlediğim en kötü Gençlerbirliği vardı sahada. Mesut Bakkal ve ekibinin lige hazır olmadığı düşüncesindeyim. Fenerbahçe'ye gelirsek, Zico'nun gelişiyle sarı lacivertlilerde sistem ve düşünce değişti. Daum'un kulübede oturttuğu gençler Semih, Can ve Kerim'e olan güvenini bu maçta da sürdürdü. Bu oyunculara kritik Ankara deplasmanında görev vermesini takdir ettim. Temposuz maçta iki takım da çok pas hatası yaptı. Fenerbahçe, Appiah'ın eksikliğini hissetti. Bu oyun sistemiyle Zico'nun süper ligde başarıyı yakalayabileceğini, fakat Avrupa'da başarılı olmasının hayal olduğunu düşünüyorum. Kanatlar yine çalışmadı. Alex'li Tümer'li ve Anelka'lı bir Fenerbahçe'nin sistemli bir futbol ortaya koyması zor. Süper ligde belki fark edilmiyor ama Avrupa'da bu oyun tarzıyla devlere karşı asla. Çünkü bu oyuncular top rakipteyken adam kovalamıyor. Bu da takımın üç eksikle mücadele etmesine sebep oluyor. Aurelio ve Ümit dışında mücadele eden futbolcu yok. Alex ve Tümer top ayağına geldiğinde etkili olmaya çalışıyor. Forvetsiz oynayan Fenerbahçe'de Tuncay aranan santrfor değil. Kaleye sırtı dönük oynama özelliği olmayan Tuncay, Sakarya'daki gibi forvet arkasında Alex veya Tümer'le kullanılması durumunda çok daha faydalı olabilir. Ama her şeye rağmen sarı lacivertliler defanstaki zaaflarını ve hücum bölgesindeki eksikliklerini yönetimin geç de olsa yapacağı transferlerle doldurması durumunda süper ligde sorun yaşamaz. Çünkü bunca eksiğe rağmen bu takım yürüye yürüye maç kazanıyor.