Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114555 defa)

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Rincon yoktu
« Yanıtla #924 : 31 Ağustos 2006, 18:36:16 »
Dinamo Kiev'de maç öncesi Rincon şoku yaşandı. İlk maçta Ukrayna ekibinin iki golüne imza atan Rincon, sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldı. Bu oyuncunun yerine milli oyuncu Rotan ilk 11'de sahaya çıktı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #925 : 31 Ağustos 2006, 18:36:43 »
benim babam FENERBAHCELİYDİ

--------------------------------------------------------------------------------

Annesini kucuk yasta kaybetmisti. Babasi ise o daha ilkokul yillarinda futbolcu olmasini istemis Fenerbahce yaz okullarina gondermisti. Yaz okullari ile baslayan futbolculuk macerasi minikler ve yildizlar serisiyle devam etmisti. Yasitlarina gore iyi futbolu oynuyordu. Artik yasi gelmis Ve Fenerbahce Paf’a alinmisti.

Bu yillar icerisinde babasi oglunu hic yalniz birakmamis her macina gelmis, surekli olarak onu ve diger takim arkadaslarini desteklemisti. Hani denebilirdi ki sanki babasi once Fenerbahce miniklerin amigosu sonra yildizlarin amigosu olmustu.

Pafta isler degismisti surekli yedek kaliyordu. Diger arkadaslari kendisinden daha iyi ve daha yetenekliydiler. Babasi yine her macina geliyor yine Fenerbahceyi destekliyordu. Zamanla babasi Paf maclarina yalniz gelmemeye amcasiyla birlikte gelmeye baslamisti.

Hocasi calismaya devam et surekli hazir olman lazim derken babasi oglum Fenerbahce de yedek kalmak sereftir diyordu. Oysa o sari lacivert formasiyla sahada oynamak istiyordu...

Hafta arasi idman oncesiydi. Hoca her zaman ki hazirliklari yapiyordu. Telefon caldi acti. Takimin muzmin yedegi en yeteneksiz oyuncusu aglamakli sesiyle karsisindaydi.

-Hocam dun aksam babami kaybettim. Bugun idmana gelmesem olmaz mi?
-Basin sagolsun. Ne demek hafta sonuna kadar izinlisin.

Surekli yedek tuttugu oyuncusu zaten muhtemelen o haftada yedek olacakti takim icin bir kayip olmayacakti. Hemde bu acili gununde profesyonel bile olmayan bu gencecik insandan idman yapmasini beklemek hata olurdu.

O hafta sonu Fenerbahce Pafin 2 puan onundeki lig lideri bjk ile maci vardi. Oyunun son yarim saatine girilirken Fenerbahce 1-0 magluptu. Ilk once krampon bagciklarini kontrol etti. Babasi futbolcu kramponlarindan kendini belli eder demisti. Sonra tozluklarini tekmeliklerini sortunu ve sari lacivert formasini kontrol etti...Hocasinin yanina gitti.

- Hocam bugun cok oynamak istiyorum beni oyuna sok dedi. Hoca duymamazliktan geldi. Israr etti. Bu sefer hoca

- Otur yerine diye azarladi. Artik macin son 15 dakikasiydi butun cesaretini topladi ve hocasina bir kez daha yalvardi.

- Hocam ne olur beni oyuna al eger oynayamazsam futbolu birakacagim soz sana bir daha topa vurmayacagim. Hoca dusundu. Zaten galip olmanin verdigi avantajla be***tas defansa cekilmis bu gencecik cocuklarla da defansi asamiyordu. Bir forvet almak belki en azindan bir adam daha eksiltirdi. Zaten son on dakikaydi. Birde cocugun hafta ici yasadigi aci vardi en azindan hem moral olacakti hemde oyuncuyu kazanabilirdi. Hocasi en yeteneksiz gordugu oyuncusuna son taktigi verdi.

- Gir ama eger oynayamazsan futbol hayatin biter ona gore...

- Sagol hocam...

Oyuna girdi firtina gibiydi. Her attigi pas yerini buluyor her top ayagina gecisinde yeni bir atak oluyordu. Arkadaslari neredeyse butun toplari ona atmaya baslamislardi. Rakibin defans duzeni bozulmustu. Nitekim yaptigi ortalarindan birinde takimin sol acigi kafayi vuruyor ve golu atiyordu. Mac berabere olmustu. Fenerbahce golle beraber daha cok saldirmaya baslamisti. Artik macin son dakikalariydi. Top ayagina geldi. Ayagin iciyle ilkin duzeltti ve kaleye bakti. Sonra kaldirdi kafasini gokyuzune ve tekrar kaleye bakti cekti sutunu. Top kaleye girdiginde butun arkadaslari kostular sarildilar. Santra yapilir yapilmaz da mac bitti. Macin bitmesiyle butun arkadaslari hocasi Dereagzinda ki herkes etrafinda sevinc yumagi olmustu.

Uc saat sonra aksam oynanacak A takimi maci herkes cikarken soyunma odasinda bir tek o kalmisti. Hocasi farketti ve yanina geldi. Asil merak ettigi ise ne oldu da bu takiminin en kotu oyuncusu boyle bir harikalar yaratmisti...

- Bugun mukkemmeldin. Eger bundan sonra da boyle oynarsan Turkiyenin en buyuk yildizi olursun...Keske daha once de boyle oynayabilseydin dedi. Yasli gozlerle hocasina bakti.

- Hocam babami her mac tribunde gorurdunuz. Hatta son maclara amcamla birlikte gelirdi. Onun Fenerbahce maclarinda nasil tezahurat yaptigini da bilirsiniz. Babam seker hastasiydi hocam, bundan iki ay once gozleri gormemeye basladi o yuzden maca amcamla geliyordu. Bir dakika dahi beni Fenerbahce Pafinda sari lacivert formayla seyredemedi. Bugun beni seyrettigini dusundum hocam. Cunku benim babam FENERBAHCELIYDI...

Ismini yazmadigim bu futbolcu bugun 30 yasinda ve soma-antep-maras- manisa-goztepe takimlarinda top oynadi ve hala daha ismini yazmadigim bir super lig takiminda top oynadı
alıntı

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Koşmak yetmedi
« Yanıtla #926 : 31 Ağustos 2006, 18:36:58 »
F.Bahçe'nin gol ayaklarından Tuncay çok koşmasına rağmen sahanın en etkisiz isimlerindendi. Ayağındaki topu kontrol etmekte zorlanan Tuncay'a taraftar tepki gösterdi.

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Golüne bile sevinemedi
« Yanıtla #927 : 31 Ağustos 2006, 18:37:24 »
Genç Kerim, Mehmet Yozgatlı yerine kendisini tercih eden hocası Zico'yu mahcup etmedi. Defansta ve hücumda zaman zaman hatalar yapan genç oyuncu nefis bir golle ilerleyen haftalarda da 11'de olacağını gösterdi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #928 : 31 Ağustos 2006, 18:37:28 »
İŞte Ümİt Özat'i Kesen Sebep!..

--------------------------------------------------------------------------------

Fatih Terim'in Ümit Özat'ı neden Milli Takım'a almadığı belli oldu!.. Ersun Yanal ve Terim'in son döneminde sürekli kadroda yer alan Fenerbahçe kaptanına, tecrübeli hocanın tamamen duygusal bir nedenle takımdan kestiği öğrenildi!.. Nasıl mı?..

Milli Takım hocası Fatih Terim'in Ümit Özat'ı Almanya ve Hollanda hazırlık kampı ile son Lüksemburg maçı kadrosuna almamasının nedeni ortaya çıktı.

Dünya Kupası baraj maçında İsviçre'ye 2-0 yenildiğimiz karşılaşmanın 76'ncı dakikasında Terim, Ümit'i kenara aldı. Ümit'in yüzü asılınca da Terim "Sanki Roberto Carlos" diye söylendi ve ona Milli Takım kapısını kapattı.

Fotomaç

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #929 : 31 Ağustos 2006, 18:37:35 »
 Anelka yıllık imzayı attı

Anelka Bolton'a imzayı attı

Hürriyet İnternet

F.Bahçe'nin Fransız yıldızı Anelka, Bolton Wanderers'la 4 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni

F.Bahçe'nin Fransız yıldızı Nicolas Anelka, gitti gidiyor derken sonunda İngiltere Premier Ligi takımlarından Bolton Wanderers'la 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı lacivertli kulüp bu transferden 15.11 milyon dolar (Yaklaşık 23 milyon YTL) alacak.

İngiltere Premier Lig takımlarından Bolton Wanderers, Fenerbahçe'de forma giyen Fransız futbolcu Nicolas Anelka'nın transferini tamamladığını açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Anelka'nın transferi karşılığında, Fenerbahçe kulübüne 15.11 milyon dolar ödeneceği belirtildi.

Açıklamada, Fransız futbolcunun, İngiliz kulübünün Euxton'daki tesislerinde sağlık kontrolünden geçtiği ve ardından 4 yıllık anlaşmaya imza attığı kaydedildi.

Bolton Teknik Direktörü Sam Allardyce, Anelka'nın transferi konusunda gösterdikleri sabırın ve çabaların sonuç verdiğini belirterek, “Premier Lig'de daha önce de büyük başarılara imza atan ve gol atmak için doğan Fransız futbolcunun yeteneği ve tecrübesi, takımımıza güç katacaktır” dedi.

Çevrimdışı amett

• 3. SINIF UYE
  • Puan 294
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #930 : 31 Ağustos 2006, 18:37:59 »
Taraftar bölündü

Her zamman F.Bahçe için en büyük itici güç olan taraftar, Ümit konusunda ikiye bölündü. Dinamo Kiev maçından sonra bir grup kaptanı yuhalarken, bir kısım da sahip çıktı. Hatta bazı tribünlerde Ümit yüzünden kavga bile çıktı. Taraftarın Sakarya'da Ümit'e nasıl davranacağı merak konusu.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #931 : 31 Ağustos 2006, 18:38:05 »
Lugona ilk kez forma giydi..

Fenerbahçe, Lig (B) 1. Grup takımlarından Eyüpspor ile yaptığı hazırlık maçını 2-0 kazanırken, sarı lacivertlilerin yeni transferi Uruguaylı Lugano da karşılaşmada forma giydi..

FENERBAHÇE: 2 - EYÜPSPOR: 0

Saha: Fenerbahçe Samandıra Tesisleri

Hakemler: Murat Söylemez xx, Bora Uçar xx, Ahmet Tok xx

Fenerbahçe: Volkan xx (46 Serdar xx), Serkan xx, Servet xx, Lugano xx, Mahmut xx, Mehmet x, Kemal xx, Selçuk xx, Uğur x (Dk. 46 Deniz xx), Gürhan x (Dk. 46 Olcan xx), Murat x

Eyüpspor: Habip xx (Dk. 46 Fırat Çakmak x), Günal xx (Dk. 46 Emrah x), Doğan xx (Dk. 46 Fırat Hekimoğlu xx), Tayfun xx (Dk. 46 Emre x), Görkem xx (Dk. 46 Serhat x), Alaaddin xx, İsmail x, Murat x (Dk. 46 Serkan), Ali Tuna xx (Dk. 46 Yusuf x), İbrahim x (Dk. 46 Mehmet Aksu x), Mehmet Ali x (Dk. 46 Ersin x)

Goller: Dk. 52 Olcan, Dk. 56 Kemal (Fenerbahçe)

Sarı-lacivertlilerin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön öleme turunda dün akşam Dinamo Kiev ile yaptığı maçta ilk 11'de forma giyen futbolcular, hazırlık maçından önce takımdan ayrı,dinlenmeye yönelik çalışmalar yaptı.

Sakatlığı bulunan Luciano'nun tedavisine tesislerde devam edilirken, Anelka'nın tesislerde yer almadığı öğrenildi.

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Biletler 400YTL'yi buldu
« Yanıtla #932 : 31 Ağustos 2006, 18:38:18 »
Biletler 400YTL'yi buldu

Emniyet güçleri ve yetkililer karaborsa için seferber oldu ama engelleyemedi.

İlk maçın 3-1 kaybedilmesine rağmen F.Bahçe taraftarı tribünlere koştu. Kulübün resmi sitesi saat 13.00'te biletlerin tükendiğini belirterek, "İlginize teşekkür ederiz" diye yazdı. Karaborsacılar için emniyet ve kulüp yetkilileri ise özel önlemler aldı. Buna rağmen maçın başlamasına dakikalar kala biletler 300-400 YTL'ye alıcı buldu.

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Yönetim toplandı
« Yanıtla #933 : 31 Ağustos 2006, 18:38:44 »
Yönetim toplandı

Kiev maçı sonrası Fenerbahçe yönetimi Şükrü Saracoğlu Stadı'nda acil olarak toplantı. Yönetimin takımın oyunundan memnun olmadığı ve alınması gereken acil önlemleri konuştuğu öğrenildi. Bu arada başkan Aziz Yıldırım'ın maç sonrası çok üzgün olduğu belirtildi

Çevrimdışı samed2194

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 14
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Eyüpspor ile maç
« Yanıtla #934 : 31 Ağustos 2006, 18:39:14 »
Eyüpspor ile maç

Dün akşam Dinamo Kiev ile Şampiyonlar Ligi ön elemesinde karşı karşıya gelen F.Bahçe, bugün de Eyüpspor ile hazırlık maçı yapacak. Sarı- lacivertililer, İddaa Lig B 1'inci grupta mücadele eden Eyüpspor ile saat 18.00'de Dereağzı'nda karşılaşacak.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #935 : 31 Ağustos 2006, 18:40:03 »
Taraftar Kaptanına sahip çıktı

Taraftar Uyumadı Kaptanına Sahip Çıktı

Fenerbahçemiz dün Dinamo Kiev`le berabere kalarak elendi. Şampiyonlar Ligi`ne kalma şansını kaybetti. Hepimiz çok üzüldük. Bunun bir çok nedenleri olabilir. Ama hayat ve hedeflerimiz devam ediyor. Bundan sonra camia olarak UEFA Kupası`na kilitlendik. Yapacağımız takviyelerle kadromuzu kuvetlendirip bu kupada iddialı bir duruma geçebiliriz. Ama iş kadro kuvetlendirmekle bitmiyor. En başta camia olarak kenetlenmeli, tek yumruk olmalıyız.

Örneğin dün akşamın elenmemizden daha acı bir yönü vardı. Bir kısım seyirci bu takımın kaptanını yuhaladı. Bu stat rakiplere korku yaratmak için var, bu taraftar da öyle... Eğer bu silahı kendimize çevireceksek vay halimize. Allahtan sağduyulu taraftar bu duruma hemen el koydu ve "Büyük Kaptan" tezahüratıyla kaptanımıza moral vermeye çalıştı.

Sizelre şimdi www.maraton.com.tr`de yayınlanan Melih Şendil`in yazısından, bir alıntıyı aktarmak istiyoruz. Kaptanımızı yuhalayanların nasıl yüksek karakterli bir insana hakaret etmeye çalıştıklarını bilmelerinin, yapılan hatayı tekrar etmemelerine neden olabileceğini düşünüyoruz. Şöyle diyor Melih Şendil yazısında; "Kaptan’ı aradım telefonla… Kahvaltısını böldüm… Tahminimin ötesinde morali yerindeydi… ”Takma Ümit” dedim, aldığım cevapla irkildim… Ters geldi… Normal bir cevap değildi.. Sıradışıydı: `Boşver Melih Abi, gençlere, Can’a, Kerim’e tepki koymasınlar da, bana, kaptana tepki versinler, önemli değil, ben kaptanım, göğüslerim, onlar fidan, yeşermeden solmasınlar..`

Bir süre kaldım, konuşamadım.. Normal bir oyuncu, böyle bir telefona ne cevap verir? `Abi, kasığım çekti, birilerinin hatalarını geçiştirmek için riske girdim, bir gece önce çocuk sabaha kadar uyutmadı, bağırsak enfeksiyonum vardı vs.vs…`