Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114758 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #36 : 08 Ağustos 2006, 00:23:01 »
 Fenerbahçe 100. yılını kutluyor

FB'nin nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Kulüp ilk olarak neredeydi? Fenerbahçe'nin amblemi nereden geldi? İşte enleriyle 100. yılında Fenerbahçe tarihi...

MAZİNDE TARİH YATAR

F.Bahçe'nin kuruluşu
Kuruluş tarihi: 1907,
Kulüp renkleri: Sarı-lacivert
Kurucuları: Nurizade Ziya Songülen Bey, Osmanlı Bankası Memuru Ayetullah Bey, Bahriye Mektebi öğrencisi Necip Okaner Bey, Basra Valisi Hasan Bey'in oğlu Hasan Sami Kocameme Bey, Hintli namıyla anılan Asaf Başpınar Bey.

Kurulduğu yer: Moda-Beşbıyık Sokağı'ndaki 3 nolu evin alt katı. 1907'de Türk gençlerinden Ziya Songülen, Ayetullah ve Necip Okaner, bir futbol kulübü kurmak için harekete geçtiler. Semtlerinin adı olan Fenerbahçe'yi isim, Fenerbahçe Burnu'ndaki feneri de amblem olarak seçtiler. Kıskançlık ve asaletin simgesi sarı-lacivert ise kulübün renkleri olarak belirlendi.

EFSANE OLMUŞ iSiMLERi
Lefter Küçükandonyadis, Zeki Rıza Sporel, Şükrü Saracoğlu, Şeref Has, Naci Bostoncu, Burhan Sargun, Ziya Şengül, Can Bartu, Basri Dirimlili, Alpaslan Eratlı, Cemil Turan, İsmet Uluğ, Aykut Kocaman, Ercan Aktuna, Cihat Arman, Müjdat Yetkiner, Selçuk Yula, Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Ogün Altıparmak, ...

EN BAŞARILI BAŞKANLARI
1934-1950 Şükrü Saracoğlu (21 kupa) / 1966-74, 1977-80, 1983-84 Faruk Ilgaz (19 kupa) / 1981-83, 1994-98 Ali Şen (7 kupa) / 1998-2006 Aziz Yıldırım (5 kupa)

EN UZUN FORMA GiYENLERi
Fikret Kırcan (22 yıl), Zeki Rıza Sporel (19 yıl), Galip Kulaksızoğlu (16 yıl), Lefter Küçükandonyadis (15 yıl)

TARiHi REKORLARI
*Fenerbahçe, Türkiye Profesyonel Birinci Futbol Ligi'nde ilk şampiyonluğu yaşayan takımdır. (1959)
*Fenerbahçe, bir sezonda hiç gol yemeden şampiyon olmuş ve dünya rekorunu kırmıştır. (1922-1923)
*Fenerbahçe, 1967 yılında Balkan Kupası'nı kazanan ilk Türk takımı olmuştur.
*Fenerbahçe, tarihinde 82 defa resmi lig ve kupa şampiyonluğu ile en çok şampiyon olan takımdır.
*Fenerbahçe, 1967-68 sezonunda 5 kupa birden kazanarak büyük bir rekora imza atmıştır.
*Kadrosundaki futbolcusu bir maçta en çok gol atan takım unvanına sahiptir. (Tanju Çolak-6 gol)
*Bir futbolcusu Dünya Karması'nda oynayan ilk takımdır. (İsa Ertürk)
* Fenerbahçe, 1988-89 sezonunda 36 maçta rakip filelere 103 gol göndererek Türkiye liglerinde bir sezonda en fazla gol atan takım unvanına sahip olmuştur.

FENERBAHÇE MARŞI
Hep bilirler bizi; sporculuğun mefharıyız,
Mesleğin aşıkıyız; bendesiyiz, serveriyiz.
Bu güzel milletin zinde dilaverleriyiz,
Biz Fenerbahçeliler Türk elinin erleriyiz.

Yükselen ırkımızın şanı dolar yadımızda,
Hepimiz mert ve metin; benzeriz ecdadımıza
Onların ruhu koşar her zaman imdadımıza
Biz Fenerbahçeliler Türk elinin erleriyiz.
Süleyman NAZİF (1923)

LiGDE EN ÇOK GOL ATTIĞI MAÇLARI
1960 Karşıyaka-Fenerbahçe 1-7
1974 Fenerbahçe-Göztepe 7-1
1992 Fenerbahçe-Gaziantepspor 8-4
1994 Fenerbahçe-Samsunspor 8-1

FENER FORMASIYLA TÜM LiGLERDE EN ÇOK GOL ATANLAR
Zeki Rıza Sporel 470 gol
Lefter Küçükandonyadis 423 gol
Alaattin Baydar 362 gol
Cemil Turan 194 gol
Can Bartu 162 gol
Aykut Kocaman 140 gol
Ogün Altıparmak 120 gol

MiLLi TAKIM'DAKi GOLCÜLERi
Lefter Küçükandonyadis 20 gol
Cemil Turan 16 gol
Zeki Rıza Sporel 15 gol
Tuncay Şanlı 10 gol
Burhan Sargın 8 gol
Ogün Altıparmak 6 gol
İlyas Tüfekçi 6 gol
Can Bartu 5 gol
Rıdvan Dilmen 5 gol
Selçuk Yula 4 gol

FENERBAHÇE'NİN GOL KRALLARI
FUTBOLCU TARİH GOL
Ogün Altıparmak 1970-71 16
Osman Arcapıoğlu 1972-73 16
Cemil Turan 1973-74 14
Cemil Turan 1975-76 17
Cemil Turan 1977-78 17
Selçuk Yula 1981-82 16
Selçuk Yula 1982-83 19
Aykut Kocaman 1988-89 29
Aykut Kocaman 1991-92 25
Tanju Çolak 1992-93 27
Bülent Uygun 1993-94 22
Aykut Kocaman 1994-95 27

GOL SAYISINA GÖRE GOL KRALLARI
FUTBOLCU TARİH GOL
Aykut Kocaman 1988-89 29
Aykut Kocaman 1994-95 27
Tanju Çolak 1992-93 27
Aykut Kocaman 1991-92 25
Bülent Uygun 1993-94 22
Selçuk Yula 1982-83 19

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #37 : 08 Ağustos 2006, 00:23:39 »
Bana güvenen takıma geldim!"

"Bana güvenen takıma geldim!"
Tümer Metin içini döktü, neden Fener'i seçtiğini anlattı...

Fenerbahçe'ye transfer olan Tümer Metin, ''Bana inanan, güvenen, Tümer'in Tümer olduğunu hissettiren bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım'' dedi. Tümer, Futbol Federasyonunun Tam Saha Dergisi'nin ağustos ayı sayısında yer alan röportajında, sezon içinde Beşiktaş'tan ayrılacağı, ama bunun kesinlikle yurtdışında bir takım olacağını söylediğinin hatırlatılması üzerine, ''Avrupa'ya gideceğim, bir kulüple anlaştım derken henüz imza atılmamıştı, ama elimde Hollanda'nın Ajax takımıyla mukavelem vardı. Yüzde 85 bitmişti, çok ufak rötuşlar kalmıştı. Ama daha iyi imkanlar, bana inanan, güvenen, Tümer'in Tümer olduğunu hissettiren bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım'' diye konuştu.

''Beşiktaş bunu çok fazla hissettirmedi mi? Oynama fırsatı verilmemesi anlamında mı gereken değeri bulamadığınızı düşünüyorsunuz'' sorusuna Tümer, ''İstatistikler insanı başka boyutlara getirebilir. Tümer Metin'in ne kadar olduğunu, neyi ne kadar verebileceğini veya neyi ne kadar istediğini ve istediği zaman neyi ne kadar yapabileceğini en iyi ben biliyorum. Bu anlamda söylenebilecek tek şey şu: Evet, 5 senelik Beşiktaş macerasında, özellikle son transferde o değeri gördüğüme inanmadım'' diye yanıt verdi.

-''EŞİMİN YANINDA KÜFÜR İŞİTTİM''-

Beşiktaş'ta forma giyerken eşinin yanında küfür işittiğinden yakınan Tümer, şöyle devam etti:
''Söyleyebileceğim tek şey, ben o ilgi alakayı, desteği ya da Tümer Metin'in Tümer Metin olmasındaki gerçeği bu transferimde Beşiktaş ile yaptığım görüşmede hissetmedim. Zaten 5 sezon boyunca seyirciyle ya da camia içinde yaşadığım sıkıntılar da belliydi, dolayısıyla böyle bir karar aldım. Şimdi mesela 'Beşiktaş seyircisi Tümer'e tepki gösteriyor' diyorlar. Çok normaldir bunlar, tabii ki olacaktır. Tepki gösterebilirler. Kimilerine göre iyi bir oyuncu kaybetmişlerdir, ama 'Oh iyi oldu kurtulduk' diyenler de vardır. Ancak şöyle de bir gerçek var. Danimarka, Ukrayna, Arnavutluk maçlarını oynadıktan sonra, o gün itibariyle hem Milli Takım'ın hem de Türkiye'nin gündem olarak en önde futbolcusuyken Kayserispor maçında 75. dakikada oyundan çıkarken bütün stat bana küfür ediyordu. Kendi evimde, İnönü'de böyle bir tepkiyi yaşadım. Maç bitti, statta otobüsün kenarında eşimle birlikte dururken 300-400 kişilik bir topluluk yine çok ağır küfürler etti. Ben hep bunları yutkundum. Beşiktaş taraftarıyla yıldızımız hiçbir zaman barışmadı zaten.''
Çağdaş, Youla ve Adem Dursun'un da taraftarlarla yıldızının barışmadığının hatırlatılması üzerine Tümer, ''Sorun yaşamayan arkadaşlarımız da var, içeride bu sorunu halen yaşayan arkadaşlarımız da var, onları da biliyorum. Beşiktaş taraftar profilinin genel sorunu bu. Futbolcuya bunu yaşatıyorlar. Çağdaş gayet medeni bir biçimde bunu dile getirdi ve ayrıldı. Youla benzer olayları yaşadı'' dedi.

-''ASKERLİKTEN KAÇMIYORUM''-

Tümer Metin, askerlik konusunda söylemek istediği şeylerin hep yanlış anlaşıldığını ifade etti.
Askerlik probleminin bulunduğunu, ancak bunun sadece kendi problemi olmadığını vurgulayan deneyimli futbolcu, şunları söyledi: ''Benim konumumda 40-45 oyuncu var. Yurtdışına gitmek istediğimi ifade ederken de şöyle bir şey ortaya çıktı: (Tümer yurt dışına gidiyor. Neden? Çünkü askerden kaçıyor.) Hayır böyle bir şey yok. (32 yaşındayım ve hala futbol oynayabilecek gücü kendimde hissediyorsam, mevcut yasa itibariyle de Türkiye'de 33 yaşında futbolu bırakmak zorundaysam, futbol oynama isteğimi yasanın öngörmediği bir yerde yaşamak isterim) dedim, ama bu bazı kötü niyetli insanlar tarafından (Askere gitmek istemiyor) diye yorumlandı. Ben niye askere gitmek istemeyeyim ki? Her Türk evladı gibi büyük onurla, gururla askerliğimi yapacağım. (Askere gitmek istemiyorum, futbol oynamak istiyorum) da demiyorum. Oynayabildiğim kadar futbol oynamak, futbol hayatım bittikten sonra da her Türk genci gibi gidip 15 ay askerliğimi yapmak istiyorum. Bu kadar basit yani.''

-''FENERBAHÇE'DEN GARANTİ ALMADIM''-
Fenerbahçe'den askerliğinin çözülmesine dair garanti almadığını vurgulayan Tümer, ''Sayın Yıldırım Demirören ya da Sayın Murat Aksu, yasada bir değişikliği sağlayabilmek adına hangi girişimlerde bulunacaksa aynı şeyi sayın Yıldırım da söyledi, ama bunun garantisini ne orası verdi ne de burası. Bu bir hayat riskiyse, ben bu kumarı oynadım. Avrupa'ya gidip 3-4 sene rahat futbol oynama şansım varken Türkiye'de kalmayı tercih ettim. Bu durumda yasa değişmezse önümde iki seçenek var. Ya önümüzdeki sezon Avrupa'ya gideceğim ya da futbolu bırakıp askere. O zaman da sanırım birileri rahat edecek'' şeklinde konuştu.

-''İNÖNÜ STADI'NDAKİ SENARYOLAR BELLİ''-
Deneyimli futbolcu BJK İnönü Stadı'ndaki derbi maçta neler olmasını beklediği sorusuna, ''İnönü Stadı'nda gelişecek senaryolar aşağı yukarı belli. Bu bir Türkiye gerçeği klişesi, ama ben o kriz ortamlarını seviyorum. Tepki görmeyecek desek bu herhalde çok büyük bir ütopya olur. Daha oraya gitmeden yazılıp çizilen senaryolar belliyken, henüz imza aşamasındayken söylenenler belliyken, orada toplum psikolojisiyle insanların yapacağı da çok belli. Türkiye gerçeğinde bu böyle, ama az önce söylediğim şey geçerli, ben değiştiremeyeceğim gerçeklerle yaşamayı öğrendim, o yüzden çok fazla etkileneceğimi düşünmüyorum açıkçası'' diye yanıt verdi.

-''TÜMER'İN TRANSFERLERİ PROBLEMLİ OLUYOR''-
Samsunspor'dan da olaylı bir biçimde ayrıldığının hatırlatılması üzerine Tümer, şöyle devam etti:
''Hiçbir transferimde beni hiçbir kulüp bırakmak istemedi. Tümer Metin'in transferleri problemli oluyor, bu bir gerçek. Çünkü sadece Samsunspor'dan Beşiktaş'a geliş hikayemde değil ondan önce Zonguldakspor'dan Vanspor'a transferimde de benzer olaylar yaşandı. Hazırlık kampını Giray Bulak'la Vanspor'da geçirdikten sonra dönemin Zonguldakspor başkanı rahmetli Şemsi Denizer'in bonservis bedelimde indirim yapmaması üzerine Zonguldak'a dönmek gibi bir hikayem var. Zonguldak'tan Samsun'a geçiş hikayemde de biraz sıkıntılar var. Samsun'dan Beşiktaş'a gelirken aynı şeyler oldu. Aslında gün itibariyle de bakarsanız hepsinde bir tane gerçek mevcut. Bugün yapılmış transferle yaklaşık 8-9 sezon önce yapılmış transfer arasında eşdeğer bir şey var: Hepsinin altında profesyonellik yatıyor. Samsunspor'da oynadıktan sonra Beşiktaş'a geliş hikayemde daha iyi imkanlar, daha iyi şartlar, daha iyi kariyer, daha iyi bir vizyonu hedef almıştım. Bugünkü transferde de hemen hemen aynı paralel doğrultusunda yaşanmış şeyler var, ama Tümer Metin ismiyle transfer yapmak sanırım çok kolay bir şey değil.

-ALEX KONUSU-
Tümer, Fenerbahçe'de Alex ile birlikte oynayıp oynayamayacağının tartışıldığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:
''Alex'le benzer özelliklerimiz de var, farklı özelliklerimiz de var. Bu tartışmaların çıkması sisteme dayanıyor. Eğer ben Tümer Metin ismiyle sağbek oyuncusu olsaydım böyle bir tartışma olmazdı. Bunlar hep aynı mevkide oynamanın, benzer özellikleri taşımanın getirdiği şeyler. Bu tamamen hocamız Zico'nun vereceği bir karar. Eğer o mevkide iki oyuncuyu kullanması gerekiyorsa ikimiz de sahada oluruz, ama sistem adına iki oyuncu o mevkie lüks geliyorsa ikimizden birini tercih edecektir, diğeri de bu tercihe saygılı olacaktır. 4-5 sezon önce yapılan bu tercihlerin ardından 'Neden ben tercih edilmedim' diye sıkıntı yaptığım ve kendimi yıprattığım oluyordu, ama şimdi yaşadığım deneyimlerle sadece şunu söylemek istiyorum: Önemli olan sahada ne kadar kaldığınız değil, sahada kaldığınız süre içinde neler yaptığınızdır.''

-''ORTANIN SOLUNDA OYNAMAK İSTERİM''-
''Fenerbahçe takımını siz oluştursanız kendinizi hangi mevkide oynatırsınız'' sorusuna Tümer, ''Eğer bu soru bana sorulmuş olsa kesinlikle ortanın solunda oynamak isterim. Arkada bir dörtlü savunma varsa, o savunmanın en solundaki oyuncunun önünde oynamak isterim. Kendimi en verimli bulduğum bölge orası. Çünkü forvetin arkasındaki bölgelerde bazen sırtı dönük oynamak zorunda olduğunuz ya da çok fazla markaja maruz kaldığınız zamanlar yaşanıyor, ama ortanın solunda özelliklerimi daha iyi kullanabiliyorum. Belki de milli takımda o dönemde yaşadığım çıkışın nedenlerinden biri de o bölgede oynamamdır'' diye yanıt verdi.

-''100. YILDAKİ ŞAMPİYONLUĞUN AYRI YERİ VAR''-
Fenerbahçe'nin 100. yılında her zamanki gibi hedefinin şampiyonluk olduğunu belirten Tümer, şöyle konuştu:
''100. yılda yaşanan şampiyonluğun ayrı bir yeri vardır. Ben bunu Beşiktaş'ta yaşadığım için biliyorum. Onun keyfi ve tarihe geçişi başka bir şeydir. Allah bunu her futbolcuya nasip etsin. İnşallah bu sezon ikinci defa yaşamayı da bana nasip etsin. Türkiye Kupası alınması gereken bir kupadır. Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefler de bellidir. Sezon başlarken ortada ne kadar kupa varsa Fenerbahçe bunların hepsine taliptir. İçerideki futbolcu da bunun bilincindedir. Bir artı avantajımız var bu sezon, 100. yıl motivasyonumuz.''

-FENERBAHÇE'DE NASIL KARŞILANDI-
Tümer, yıllardır rakip olarak mücadele ettiği Fenerbahçe Kulübü'nde nasıl karşılandığı sorusuna şöyle yanıt verdi:
''Çok sıcak bir karşılama oldu. Futbolcular çok iyi davrandılar ve çok güzel diyaloglar yaşandı. Özellikle Türkiye Kupası finalinde karşı karşıya gelmiş ve ellerinden kupayı almış bir futbolcu olarak 25 gün sonra onların arasında olmak tuhaf bir duyguydu. Bunun esprileri ve şakalaşmaları da oldu aramızda. Türkiye'de senelerdir Beşiktaş'ta oynamış bir ağabeyleri olarak bana göstermiş oldukları saygı için de onlara teşekkür ediyorum. O anlamda bir sıkıntı yaşamadım. Bu tecrübeleri onlara aktarmak adına güzel ve keyifli bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorum.''

-''YABANCI SAYISI AZALTILMALI''-
Tümer, Türkiye'deki yabancı futbolcu sayısı konusunda, ''Çok olduğunu düşünüyorum. Yabancı sayısının artmasının ligin kalitesini artıracağını düşünmüyorum. Yabancı sayısı artarsa dünyadaki bütün iyi oyuncular Türkiye'ye gelir diye bir şey yok. Gelebilecek oyuncu sayısı 15'ken, gelebilecek kötü oyuncu sayısı 200 tane falan olur ve bu ligin kalitesini ne kadar artırır bilmiyorum. Bence sayı biraz daha düşürülmeli'' şeklinde konuştu.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #38 : 08 Ağustos 2006, 00:24:36 »
F.Bahçe’yi Canlı Seyredin!

Fenerbahçe’nin büyük bir ihtimal ile Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura geçeceği maç SecveSeyret.com’da yine canlı yayında.

Bu maçta teknik direktör Zico’nun yeni transferleri takımda denemesi beklenirken taraftarlar Fenerbahçe’den gol şov bekliyor.

Salı günü TSI 21:00’de oynanacak B36 Torshavn - Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Ön Eleme rövanş maçını internet üzerinden sadece $6.95 karşılığında izleyebilirsiniz.

Internette sadece SecveSeyret.com’da yayınlanacak B36 Torshavn - Fenerbahçe maçını ilk maçta da olduğu gibi 300 kbps ve 512 kbps farklı kalite seçenekleri ve coğrafik konumlandırılmış sunucuları ile kesintisiz seyredebilirsiniz.

SecVeSeyret.com Hakkında:
Yayın hayatına Temmuz 2006’da başlayan ilk Türk IPTV sitesi SecveSeyret.com, artık dünya üzerindeki bütün Türklere Internet üzerinden yayın yapacak.

Ağustos ayında yayınlanacak bütün Şampiyonlar Ligi ve UEFA kupası ön eleme maçları sadece SecveSeyret.com’da.

Detaylı bilgi için: http://www.secveseyret.com/

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #39 : 08 Ağustos 2006, 00:25:09 »
Basın "Carlos Fener'e" diyor

Basın "Carlos Fener'e" diyor!

İspanyol spor gazetesi Marca, Real Madrid'in, Roberto Carlos'u Fenerbahçe'ye vereceğini yazdı.

Marca, bugün yer verdiği haberde, Fenerbahçe'nin Roberto Carlos için verdiği teklifin, Real Madrid tarafından geri çevrilemeyecek düzeyde olduğunu savunarak, Brezilyalı futbolcunun takımdan ayrılacağını ileri sürdü.

''Carlos'un transferi için her şey hazır'' ifadesini ön plana çıkaran gazete, 10 yıldır Real Madrid forması giyen başarılı futbolcunun bundan sonra Fenerbahçe için mücadele edeceğini savundu.

Real Madrid Futbol Şube Müdürü Pedja Mijatovic'in, bugün teknik direktör Fabio Capello ile toplantı yapacağı ve bu toplantıda Carlos'un durumunun netleşeceği belirtildi.

Haberde, Carlos'un geçen 10 yıl içinde takıma çok şey kattığı ifade edilerek, ''Çok basit bir şekilde, Brezilyalı futbolcunun takımdan ayrılma zamanı geldi. Artık Real Madrid ve Carlos yollarına ayrı ayrı devam edecekler'' denildi.
Fenerbahçe'nin, bu transfer için Real Madrid'e 5 milyon avro bonservis bedeli ödeyeceği ve 3 sezonluk sözleşme imzalayacağı kaydedildi.

Gazete, ''Carlos için çok zor bir karar, ancak futbol kariyerinin sona ermesine az kaldı. Fenerbahçe'nin sunduğu bu fırsatı değerlendirmek zorunda. Transferin gerçekleşmemesi için bir mucize gerek'' ifadelerini kullandı.
Bunun yanında Marca, bugün yapılacak toplantıda kulüpten ayrılacak futbolcuların isimlerinin netleşeceğini, Galatasaray'ın talip olduğu Danimarkalı Thomas Gravesen'in de bu isimler arasında yer alacağını ve 33 kişilik kadronun pazartesi günü kesin olarak 26'ya düşürüleceğini ileri sürdü

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #40 : 08 Ağustos 2006, 00:25:54 »
Hedeflerimiz Hep Yüksek Olmalı"

Teknik direktörümüz Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’nun rövanş maçında Faroe Adaları’nın B36 Torshavn takımı ile yapacağımız karşılaşma hakkında oyuncumuz Alex ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.
İstanbul’daki ilk maçta takımımızın aldığı 4-0’lık skorla güzel bir avantaj yakaladığımızı belirten Zico, ’’Yarın da aynı ciddiyetimizi koruyup ilk maça benzer bir skorla, daha güzel bir oyunla galip gelerek üst tura yükselmeyi hedefliyoruz’’ diye konuştu.
Bu akşam yapılması planlanan antrenmanın iptal edilmesiyle ilgili bir soru üzerine, oyuncularımızın bundan etkilenmeyeceğini kaydeden Zico, şunları söyledi: ’’Bu bizi çok fazla etkilemeyecek. Uzun geçen yolculuklardan sonra futbolcuların biraz hareket yapması kendilerine gelmeleri için iyi olabilir ama futbolcularımın çalışma ritmine baktığımda bir günlük çalışmamanın onları etkileyeceğini sanmıyorum. Bugünkü antrenman programı da sahayı tanımaya yönelik olacaktı. Özel bir çalışma yapmayacaktık.’’
Zico, ’’İstediğiniz Fenerbahçe’nin şu anda yüzde kaçı?’’ şeklindeki soruya, ’’Çok fazla yüzdeler hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum. Amacımız yeni oyun anlayışımızı futbolculara aşılamak. Sistemi futbolculara göre ayarlamak. Fenerbahçe ofansif bir karaktere sahip. Çalışmalarımızın daha başındayız. Oynamak istediğimiz futbolu futbolcularıma yansıtıyorum’’ yanıtını verdi.
Fenerbahçe olarak hedeflerimizin her zaman yüksek olması gerektiğini belirten Zico, yarınki mücadeleye de bir üst tura geçmek isteyen bir takım olarak çıkacaklarını ifade etti.

Teknik direktörümüz, "Anelka konusunda somut bir gelişme var mı?" sorusu üzerine de "Anelka’nın problemi yönetimle, başkanla. Ben burada olan, benimle olan kişiler hakkında konuşmayı tercih ediyorum. Burada olmayan kişiler hakkında konuşmanın gereği olduğunu zannetmiyorum" dedi.
Oyuncumuz Alex de Souza ise B36 Torshavn karşısında ilk maçta avantajlı bir skor elde ettiğimizi kaydederek, "Buraya istediğimizi almaya geldik’’ dedi.
Alex, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Aslında çok fazla söyleyecek bir şey yok. Çok fazla kafamda rakip takım yok. Bizim için önemli olan ne kadar fazla maçımız varsa hocamızın istediği şekilde kendimizi gösterebilmek. Şu anda gelişen bir takımız, yeni yeni oturan bir takımız. Bizim için ne kadar fazla maç performansı olursa, hocamız Zico’nun istediklerini, yeni sistemini daha fazla sahada gösterme şansımız olur. Sahada yapacaklarımız daha önemli.’’

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #41 : 08 Ağustos 2006, 00:26:06 »
B36 Torshavn-F.Bahçe

Sarı-lacivertli ekip, Devler Ligi 2. ön eleme rövanşında yine farklı galibiyet hedefliyor SAAT: 20.30 KANAL D ***Zafer gecesiAvrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunun rövanşında bugün Faroe Adaları'nın B36 Torshavn takımı ile karşılaşacak Fenerbahçe, gözünü 3. tura çevirdi. İstanbul'daki ilk maçta rakibin 4-0 yenerek büyük bir avantaj sağlayan sarı-lacivertli ekip, bugün de kazanarak turu iki galibiyetle geçmek istiyor. Teknik direktör Zico, ilk maçtaki avantaja rağmen oyunculara dikkatli olmalarını söyledi. REHAVET UYARISI Brezilyalı hoca, "İlk maçı farklı kazandık fakat sakın turu garantiledik diye bakmayın. Futbol mucizelere açıktır. Bu nedenle ilk maçta olduğu gibi disiplinli oynamalısınız. Büyük takımların en büyük özelliklerinden biri, ciddiyeti asla elden bırakmamalarıdır. Biz de büyük bir takımız hep ciddiyetle oynamalıyız" dedi. Zico, futbolcuları kart görmemeleri için de uyardı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #42 : 08 Ağustos 2006, 00:26:45 »
Fener'de çarşı izni

Torshavn maçı için 1 gün Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da konaklayan F.Bahçeli futbolcular, dün sabah şehir turu yaptı. Zico'nun izin verdiği futbolcular Faroe Adaları'na gitmeden önce Kopenhag'ı gezerken bugünkü maç için "Yine kazanacağız" diye konuştular. Kaynak:www.sari-lacivert.net

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #43 : 08 Ağustos 2006, 00:27:19 »
ŞÜkrÜ SaraÇoĞlu Stadi,Fenerbahce'ye Satiliyor

Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı da yapmış olan GSGM Merkez Danışma Kurulu Üyesi Orhan Bilgin'in cenaze törenine katılmak için geldiği Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde, Genel Müdür Mehmet Atalay'ı ziyaret ederek, bu konu hakkında bir süre görüştü. Görüşme sonrası Genel Müdür Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni spor kanunu tasarısı taslağının tesislerle ilgili bölümüne ekledikleri bir maddeyle, kulüplerin, statlara yaptıkları yatırım oranında, arsa bedelinin dörtte biri ile onda biri oranında ücret ödeyerek sahip olabileceklerini söyledi. Atalay, Nihat Özdemir ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Fenerbahçe'ye satışına ilişkin görüştüklerini belirterek, ''Bizim dönemimizden önce 2001 ya da 2002 yılında Fenerbahçe ile Gençlik Spor Teşkilatı arasında stadın satışına ilişkin bir pazarlık yapılmış. O dönemde Fenerbahçe Kulübü'nün 10 milyon dolarlık teklifine karşılık spor teşkilatı 33 trilyonluk bir bedel istemiş, ancak Fenerbahçe, bu ücreti yüksek bulduğu için stadı almaktan vazgeçmiş'' dedi. Mehmet Atalay, o tarihten sonra ara verilen görüşmelerin yeniden başladığına değinerek, şöyle konuştu: ''Statları kiralayan takımlar arasında stada en fazla yatırımı yapan takım Fenerbahçe olduğu için, biz de bunun diğer kulüplere örnek olması ve onları da statlara yatırıma teşvik etmek açısından bu konuda bir kanun tasarı taslağı hazırladık ve dedik ki, kulüplerimiz statları almak istiyorlarsa, statlara yaptıkları yatırım oranında arsa bedeli üzerinden dörtte bir veya onda bir oranında indirim yapalım. Ancak bu şekilde Fenerbahçe'ye daha önce verilen ücretin altında bir fiyat vermek mümkün olabilecek. Böylece stat satışlarında her kulüp yatırım yaptığı oranda indirim almış olacak.'' FENERBAHÇE BİR İLK OLACAKAtalay, kanun tasarısı taslağının Başbakanlıktan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki ilgili komisyona havale edildiğini ifade ederek, ''Umuyorum bu tasarı en kısa sürede kanunlaşır ve Fenerbahçe'ye Şükrü Saracoğlu Stadı'nın satışıyla birlikte Türkiye'de bir ilki de gerçekleştirmiş oluruz. Böylece bu durum hem diğer kulüplerimiz için iyi bir örnek teşkil etmiş olacak, hem de statları hakiki sahiplerine devrederek, statların bakım onarım ve personel giderleri gibi harcamalarından da spor teşkilatını kurtarmış olacağız'' diye konuştu.www.sari-lacivert.net

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #44 : 08 Ağustos 2006, 00:27:48 »
Cavcav:Size atsatayım

F.Bahçe'ye birçok futbolcu satan G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, oğluna ait Champs to Champs isimli atı Aziz Yıldırım'a satmak istedi. Cavcav, 2. Başkan Nihat Özdemir'e "Aziz başkan atları sever. Beş milyon dolara aldığımız atı 10 milyon dolara satarım" dedi. Özdemir ise Yıldırım'ın artık atlarla ilgilenmediğini söyledi

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #45 : 08 Ağustos 2006, 00:28:18 »
Kiev'e gözaltı

Sarı lacivertli ekibin, 3. ön elemedeki muhtemel rakibi Dinamo Kiev sıkı takibe alındı. Yardımcı antrenör Önder Özen'in maç kasetlerini izlediği Ukrayna ekibiyle ilgili ayrıntılı bilgi edinildi. Özen, yarın oynanacak D. Kiev-Metalurgs rövanşını da izleyecek. FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #46 : 08 Ağustos 2006, 00:28:43 »
Fener'de üç eksik
F.Bahçe bu akşam Torshavn karşısına, ilk maçta forma giyen üç oyuncusundan yoksun çıkacak. Kadroda yer almayan Anelka'nın yerine Semih, Appiah'ın yerine Mehmet ve Tümer'in yerine de Uğur'un forma giymesi bekleniyor. Kaleyi yine Rüştü koruyacak. FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #47 : 08 Ağustos 2006, 00:29:06 »
Turlar döneriz

Kaptan Ümit Özat, B36 Torshavn maçının iyi bir idman olacağını söyledi. Ümit "En iyi idman, maçtır. Biz de uluslararası bir maçta, ciddi bir idman yapacağız ve İstanbul'a turla döneceğiz" dedi. FOTOMAÇ