Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114665 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #264 : 12 Ağustos 2006, 16:10:32 »
 'Kendini kurtarmak için yalan söylüyor'

--------------------------------------------------------------------------------

Emre Toraman, Appiah'la yaşadığı olayda kendisinin hiçbir suçu olmadığını iddia etti. Emre şöyle konuştu: "O pozisyonda Appiah'a kesinlikle küfür etmedim, 'pis zenci' filan gibi bir söz de sarf etmedim. Ancak o bana İngilizce bir şeyler söyledi. Sonra da kafa attı. Yüzümde yara oluştu. Bence Appiah kendini kurtarmak için yalan söylüyor."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #265 : 12 Ağustos 2006, 16:11:00 »
Kiev Nic'e emanet

--------------------------------------------------------------------------------

Yıldırım'ın "Tura katkı yap, biz de transferinde kolaylık sağlayalım" teklifini kabul eden Anelka pusuya yattı.

ÇARŞAMBA 11'DE
F.BAHÇE'DE Erciyes maçında kadroya alınmayan Anelka, Dinamo Kiev'e karşı sahada olacak. Takımdan ayrılmayı kafasına koyan ve idmanlara çıkmayan Fransız yıldız, başkan Aziz Yıldırım'la görüştükten sonra ön eleme maçlarında oynamayı kabul etti. "Turu geçmemize katkıda bulun, biz de transferinde kolaylık sağlayalım" sözünü alan
Anelka'nın Zico ile konuşarak, Kiev'e karşı forma istediği öğrenildi.

ZİCO ONAY VERDİ
İDMANLARA çıkmayı da kabul eden Anelka, çarşamba günü büyük ihtimalle onbirde yerini alacak. Anelka'nın ikna olmasında Zico'nun olumlu tavrı da etkili oldu. Yönetim, Kiev maçlarında sonra Anelka ile bir kez daha masaya oturup kalması için ikna etmeye çalışacak. Fransız gitmekte direnirse gelen teklifler değerlendirilecek. En güçlü ihtimal Portsmouth'a verilmesi olarak görünüyor.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #266 : 12 Ağustos 2006, 16:11:21 »
Appiah: "Saygı bekliyorum"

F.Bahçe'nin ilk lig maçında sarı lacivertli formayla ilk kırmızı kartını gören Appiah, "kafa atma" olayının perde arkasını anlattı. Ganalı futbolcu, Zidane vari kafa atma vakası için, "Emre Toraman bana ağır bir cümle söyledi. Ne söylediğini Emre açıklasın. Kırmızı kartım haksızdı" dedi. İşte olayın perde arkası ve Appiah'ın verdiği yanıtlar:

Taç çizgisinde ne yaşandı?
Ben topu kontrol ederken, Emre geldi. Topa değmedi bacağıma vurdu. Sonra Emre'ye "Arkadaşım ne yapmaya çalışıyorsun" dedim. Benim yanıma gelip konuşmaya başladı. Sonra kafa kafaya geldik. Tekrar yanıma geldi ve onu ittim. Emre Toraman'ın ne dediğini söylemek istemiyorum. Onun gazetelere, televizyonlara ne demeç verdiği önemli değil, ben onun bana ne dediğini söylemek istemiyorum. O söylesin... Ben Türkiye'de yaşıyorum ve paramı kazanıyorum. Ben insanlara saygısızlık yapmıyorum. Herkese saygı duyuyorum. Bunun karşılığında aynı saygıyı ben de bekliyorum.

"BEN KÜFÜR ETMEDİM"
Yani olay sırasında bir küfürleşme oldu?
O bana bir takım şeyler söyledi. Ben onu şimdi söylemek istemiyorum. Emre açıklasın. Her şeyden, gördüğüm kırmızı karttan dolayı üzgünüm, takımdan, taraftarlardan özür diliyorum. Umarım tekrar böyle bir şey olmaz.

Emre, 'Appiah bana vurdu' diyor, sen ne diyorsun?
Emre'nin yüzünde çizikler de varmış? Herhangi bir darbede bulunmadım. Ona vurmadım, sadece kafa kafaya geldik, kafamla ittim. "Ne istiyorsun" dedim, tekrar gelince onu elimle geriye doğru itip "Git başımdan" dedim. Benim yaptığımın hepsi bu... Ona vurmadım..

Kaç maç ceza alacağını biliyor musun?
Herhalde, kulübüm federasyonla görüşecek ve benim haklarımı da koruyacaktır. Maç içinde her şey normaldir. Her maçta böyle şeyler olabilir. Çok üzgünüm, bu ilk maçımızdı. Bu olay benim moralimi bozdu. İlk maçımızda Kadıköy'de taraftarımızla bir araya gelmişken, böyle bir olay olmamalıydı. Takımıma ve taraftarlarımıza söz veriyorum. Bir daha kırmızı kart görmeyeceğim.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #267 : 12 Ağustos 2006, 16:11:55 »
"Kafayla ittim!"

Emre'ye attığı kafa ile gündeme oturan Appiah, "Bana ağır sözler söyledi. Ona vurmadım, kafa kafaya geldik, kafamla da ittim"dedi.

F.Bahçe'nin ilk lig maçında sarı lacivertli formayla ilk kırmızı kartını gören Appiah, "kafa atma" olayının perde arkasını anlattı. Ganalı futbolcu, Zidane vari kafa atma vakası için, "Emre Toraman bana ağır bir cümle söyledi. Ne söylediğini Emre açıklasın. Kırmızı kartım haksızdı" dedi. İşte olayın perde arkası ve Appiah'ın verdiği yanıtlar:

* Taç çizgisinde ne yaşandı?

Ben topu kontrol ederken, Emre geldi. Topa değmedi bacağıma vurdu. Sonra Emre'ye "Arkadaşım ne yapmaya çalışıyorsun" dedim. Benim yanıma gelip konuşmaya başladı. Sonra kafa kafaya geldik. Tekrar yanıma geldi ve onu ittim. Emre Toraman'ın ne dediğini söylemek istemiyorum. Onun gazetelere, televizyonlara ne demeç verdiği önemli değil, ben onun bana ne dediğini söylemek istemiyorum. O söylesin... Ben Türkiye'de yaşıyorum ve paramı kazanıyorum. Ben insanlara saygısızlık yapmıyorum. Herkese saygı duyuyorum. Bunun karşılığında aynı saygıyı ben de bekliyorum.

"BEN KÜFÜR ETMEDİM"
* Yani olay sırasında bir küfürleşme oldu?
O bana bir takım şeyler söyledi. Ben onu şimdi söylemek istemiyorum. Emre açıklasın. Her şeyden, gördüğüm kırmızı karttan dolayı üzgünüm, takımdan, taraftarlardan özür diliyorum. Umarım tekrar böyle bir şey olmaz.

* Emre, 'Appiah bana vurdu' diyor, sen ne diyorsun? Emre'nin yüzünde çizikler de varmış? Herhangi bir darbede bulunmadım. Ona vurmadım, sadece kafa kafaya geldik, kafamla ittim. "Ne istiyorsun" dedim, tekrar gelince onu elimle geriye doğru itip "Git başımdan" dedim. Benim yaptığımın hepsi bu... Ona vurmadım..

* Kaç maç ceza alacağını biliyor musun?
Herhalde, kulübüm federasyonla görüşecek ve benim haklarımı da koruyacaktır. Maç içinde her şey normaldir. Her maçta böyle şeyler olabilir. Çok üzgünüm, bu ilk maçımızdı. Bu olay benim moralimi bozdu. İlk maçımızda Kadıköy'de taraftarımızla bir araya gelmişken, böyle bir olay olmamalıydı. Takımıma ve taraftarlarımıza söz veriyorum. Bir daha kırmızı kart görmeyeceğim.

Kaynak: Sabah

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #268 : 12 Ağustos 2006, 16:12:35 »
 Demirlek'e ceza geliyor

Merkez Hakem Kurulu sezonun ilk cezasını Bülent Demirlek'e kesecek. Fenerbahçe - Kayseri Erciyespor maçındaki yönetimiyle eleştiri alan FIFA kokartlı hakem Demirlek'in, MHK tarafından asgari 3 hafta dinlendirileceği öğrenildi. Sarı - lacivertli takım tarafından geçen sezon Beşiktaş ile oynanan kupa finali sonrası istenmeyen adam ilan edilen Demirlek'in kurul üyeleri tarafından beğenilmediği, beklenen performansı gösteremediği belirtildi

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #269 : 12 Ağustos 2006, 16:12:58 »
alex-tümer metin a.ş

fenerbahçenin yıldızı alexle yenitransfer tümer metinin k.erciyes maçında birbirleriyle olan uyumları göz kamaştırdı.brezilyalı bu maçta üç gol bir asist yaparken tümerde bir gol,bir asistle farklı galibiyette büyük rol oynadı.dinamo kievle oynanacak çok önemli bir maç öncesi iki oyuncunun birbirleriyle olan anlaşması beğeni toplarken,tümerin takıma çabuk uyum sağlamasıda f.bahçeyi şaha kaldırdı...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #270 : 12 Ağustos 2006, 16:14:10 »
Yalan Haber -2-

Bugün Pasfotomaç Gazetesi’nde "Zlatan Bombası" başlığı ile verilen haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Juventus’tan ayrılmaya karar veren İsveçli oyuncu Zlatan İbrahimoviç’in 1 yıllık kulübümüze kiralanacağını yazan gazete, sürpriz gelişme ile tarafların kiralama konusunda el sıkıştığını yazmıştır.
Kulübümüz adı geçen oyuncunun transferi yada kiralaması konusunda herhangi bir çalışmada bulunmadığı gibi bu oyuncuyla ilgilenmemektedir.
Spor kamuoyuna Duyurulur.
Fenerbahçe Spor Kulübü

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #271 : 12 Ağustos 2006, 16:14:41 »
 Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor

Fenerbahçemiz, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Dynamo Kiev ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün yaptığı 2 saatlik idman ile devam etti.
Fenerbahçe Samandıra Kamp Merkezi’nde yapılan idman düz koşu ile başladı. Oyuncularımız önce İrfan Saraloğlu yönetiminde istasyon çalışması yaptı. Takımımız bu çalışmanın ardından, Sant’anna yönetiminde koordinasyon ve dar alanda çift kale maç ile antrenmana devam etti.
İdmanın ikinci bölümünde ise iki gruba ayrılan takımımızda antrenörümüz Edu forvetler, teknik direktörümüz Zico ise defans ve orta saha oyuncularımızı çalıştırdı. İdman, oyuncularımız iki grup halinde yan top, şut ve taktik ağırlıklı bir çalışma ile sona erdi. İdman sonrasında teknik direktörümüz Zico ve Sant’anna bazı oyuncularımız ile özel idman yaptı.
İdmanda kalecilerimiz Murat Öztürk yönetiminde çalıştı.
Luciano’ya GPS’li Takip
Sakatlığı nedeni ile uzun süredir takımdan ayrı çalışmak zorunda kalan Fabio Luciano bugün de düz ve kademeli koşu yaptı. Sant’anna yönetiminde çalışırken, antrenörümüz Luciano’ya ve kendi koluna GPS takarak oyuncumuzun koşu performansını ölçtü. Sant’anna zaman zaman bu GPS’lerden aldığı bilgiler ile oyuncumuzu yönlendirdi.
Deniz İdmanda
Birkaç hafta önce talihsiz bir şekilde eşini kaybeden oyuncumuz Deniz Barış, bugün takımımız ile idmana çıktı. Antrenman öncesinde arkadaşlarının ve teknik heyetimizin taziyelerini kabul eden Deniz Barış’ı ilk idmanında çocukları da yalnız bırakmadı.
Yolculuk Başlıyor
Takımımız Kiev de oynanacak karşılaşma için yarın 13.40’da Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan özel bir uçak ile Ukrayna’ya hareket edecek.
Takımımız Dynamo Kiev ile maç yapacağı statta saat 18.00’de bir basın toplantısı, 18.30’da da bir idman yapacak.
Takımımız bugün yaptığı idman ile İstanbul’da yaptığı hazırlıkları tamamlamış oldu.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #272 : 12 Ağustos 2006, 16:15:16 »
Bu Haber Doğru Değil

Bugün Vatan Gazetesi’nde “ Forvetin adını Alex koydu” başlığını taşıyan haberde Başkanımız Aziz Yıldırım’ın Erciyes maçı sonrası soyunma odasına inerek Alex’e “ Kimi alacağız” diye sorduğu yazılmıştır. Zlatan İbrahimoviç’in transferini de oyuncunun 3,5 milyon Euro istemesi yüzünden askıya alan Vatan Gazetesi, adı geçen oyuncunun Juventus’tan yıllık 6.5 milyon Euro aldığını dikkate almadan ve araştırmadan okuyucusunu yanlış bilgilendirmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı’nın transfer konularını görüşeceği kişi Teknik Direktördür.Adı geçen oyuncuların transferi ve kiralama talepleri ile kulübümüz hiçbir girişimde bulunmamıştır.Spor Kamuoyuna DuyurulurFenerbahçe Spor Kulübü

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #273 : 12 Ağustos 2006, 16:15:35 »
Appiah'a milli görev..

Fenerbahçe’nin Ganalı yıldızı Stephen Appiah ülkesinin 15 Ağustos’ta Londra’da Togo’yla yapacağı hazırlık maçı için milli takım kadrosuna çağırıldı..(Ajansspor Dış Haberler Servisi) İngiltere takımlarının transfer listesinde yer alan Ganalı oyuncu Stephen Appiah, milli maç için Londra yolunu tutacak. Takımının 15 Ağustos’ta Togo’yla yapacağı maç için kadroya çağırılan Appiah, farklı bir seberle de olsa Londra’ya uçacak. Ülkemizden maç kadrosuna dahil edilen diğer isimlerse Ankarasporlu Kingston ve Gençlerbirliği’nden Dramani. Gana milli takımı kadrosuna Chelseali Essien ve Dortmundlu Amoah gibi dünya yıldızları da çağırıldı. Bu ülkelerde sezon henüz başlamadı ama ülkemizde maç trafiği start aldı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #274 : 12 Ağustos 2006, 16:16:11 »
Toroğlu Yine Saçmaladı

Eski hakem, futbol yorumcusu(!), reklam yıldızı ve kabzımal...Değerli yorumları ile Türk Futbolu`na "kaos"tan başka birşey kazandırmayan, bozuk üslubu ile sunduğu programlara RTÜK tarafından kırmızı nokta koyulması düşünülen, büyük futbol adamı(!)..."Herşeyi ben bilirim" edası ile anlattığı manzumelere iki saat sonra kendiside inanan bir değer!Bugün yayınlanan Hürriyet gazetesi`nde "Doğrusu Bu" başlıklı yazısında yine döktürmüş büyük üstad!Fenerbahçemizin K.Erciyesspor ile oynadığı karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlenk için "Fenerliler kızmasın, Demirlenk kıyak yaptı" gibi ucuz bir ifade ile futbola ihanet etmek artık onun için sıradan birşey!Dün gece tüm futbolseverlerin izlediği karşılaşmada yaşanan hakem faciasını bu şekilde yorumlayarak, bazı kesimlerin sevgisine mazhar olacağını zanneden sayın Toroğlu`na hatırlatmak istediğmiz ve cevaplamasını istediğimiz birkaç nokta var!Sayın Toroğlu, Appiah`a "Pis Zenci", "........ zencisi" gibi ifadeler kullanan Emre Toraman için ne düşünüyorsunuz? Kırmızı kart gördüğü pozisyonda Appiah, atılmak için hangi fiili müdahaleyi yaptı? Teşebbüsün cezası "kırmızı kart mıdır?" Bu pozisyonda uygulanması gereken kriter nedir?Yine dün akşam oynanan K.Erciyesspor karşılaşmasının 44.dakikası`nda Fenerbahçe 10 kişi kalmasına rağmen 2-0 öndeyken, Alex`in rakip cezaalanı içinde indirilmesine devam diyen hakem Bülent Demirlenk kime kıyak yapmıştır? 90.dakika boyunca her pozisyonda Fenerbahçe futbolcularını tekmelemekten başka bir işe yaramayan Emre Toraman`ın karşılaşmanın 90.dakikasında gördüğü "Lütfen" sarı kartı geciken bir karar mıdır? Takımı 4-0 önde olan bir kaleci neden maçı soğutmak için vakit çalsın?Sorular bitmez sayın Toroğlu...Her ne kadar bu sorulara Futbolun Kuralları çerçevesinde yanıt veremeyeceğinizi biliyor olsakta, en azından sizin bilgilerinizi tazeleme adına bir katkımız olacağını düşünüyoruz. Bunca yıllık futbol yorumculuğunuza rağmen, futbolun kurallarını bırakıp kendi kurallarınıza göre hareket etmenizi bir ek***lik olarak görüyor, öğrenme sıkıntısı çektiğiniz bu kuralları bir kenara bırakıp asıl mesleğinize geri dönmenizi futbolseverler olarak tavsiye ediyoruz.Yazınınıza istinaden biz de "Doğrusu Bu" diyoruz...!Bugün Türk Futbolu için timsah gözyaşı dökenlerin, dün Türk Futbolu için neler yaptıklarını çok iyi biliyor, bunları unutmayacağımız, yanlış olan herşeyin karşısında dün olduğu gibi bugün ve yarın da duracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #275 : 12 Ağustos 2006, 16:16:58 »
Hakemler Belli Oldu

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu 1. Maçı’nda Kiev Valery Lobanovskiy Stadı’nda oynanacak Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçını Slovenya Futbol Federasyonu’ndan Darko Ceferin yönetecek. Ceferin’in yardımcılıklarını Andrej Kokolj ve Milan Kogej yapacak. Karşılaşmada dördüncü hakem olarak da Robert Krajnc görev alacak