Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114664 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #228 : 10 Ağustos 2006, 16:42:53 »
Crespoda gitti Soll da

--------------------------------------------------------------------------------

F.Bahçe'nin ilgilendiği ancak işi yavaştan alınca transferini gerçekleştiremediği Soll Campbell Portsmouth'a, Crespo ise İnter'e transfer oldu. Campbell, haftalık 60 bin sterlin alacak. Arjantinli Hernan Crespo ise eski takımı İnter'e 2 yıllık imza attı. Chelsea, 31 yaşındaki golcü için bonservis almadı

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #229 : 10 Ağustos 2006, 16:43:13 »
Solda yeni yapılanma

--------------------------------------------------------------------------------

Zico'nun sol kanattaki tercihi Erciyes maçında belli oldu. Kaptan Ümit banko oynayacak. Önünde ise ya Tümer, ya da Uğur Boral görev yapacak. Brezilyalı hoca oyuncuların formuna, rakibin durumuna, maçın gidişine göre tercihini yapacak. Takım daha çok hücumu düşünecekse Tümer, defansa ağırlık verecekse
Uğur Boral sahaya sürülecek.

FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #230 : 10 Ağustos 2006, 16:43:33 »
Vakıf yeni yerinde

Birleşik F.Bahçeliler Vafkı yeni yerine 23 Ağustos'ta taşınacak. Dinamo Kiev ile rövanş maçının oynanacağı tarihte vakıf da yeni yerinin açılışını gerçekleştiriecek. Vakıf başkanı Aziz Yılmaz, "Yeni yerimizde de F.Bahçe'nin çıkarları için çalışmalara devam edeceğiz" diye konuştu.
FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #231 : 10 Ağustos 2006, 16:43:53 »
 PAF'lar artık farklı

Geçen sezon Hollandalı teknik heyetin yönetiminde hayal kırıklığı yaratan PAF takım, bu sezona iyi başladı. Erciyes'i 3-1 yenerek ilk sınavından başarıyla çıkan gençler Mehmet Hacıoğlu (Bulgar Mehmet) ile Hasan Özdemir'e emanet. İki tecrübeli hoca, takımdan çok memnun.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #232 : 10 Ağustos 2006, 16:44:46 »
Sabır taşı Kemal

Geçen sezonun sonlarına doğru sakatlanan Kemal oynayacak duruma geldi. Sakatlığı tamamen geçen tecrübeli oyuncu kısa sürede antrenman eksiğini kapatacağını belirtiyor. Hocasından kısa süre de olsa şans isteyen Kemal, "Bir maçta oynasam gerisi gelecek" diye iddialı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #233 : 10 Ağustos 2006, 16:46:01 »

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #234 : 10 Ağustos 2006, 16:46:24 »
Ne dediğini söyleyemem

Appiah, "Emre'nin ne dediğini saygımdan dolayı söylemiyorum. Çıksın, kendisi açıklasın" dedi.

Bir şey yapmadım
Erciyesspor maçında rakip oyuncu Emre Toraman'a kafa attığı gerekçesiyle kırmızı kart gören Stephen Appiah, kendini savundu. Appiah olayın öncesini ve sonrasını şöyle anlattı: "Taç çizgisi yakınında ben topu kontrol ederken Emre müdahaleye geldi. Fakat topa değmedi ve bacağıma vurdu. Ben sonra
yanına gittim. "Arkadaşım ne yapmaya çalışıyorsun" dedim.

Nasıl vurabilirim ki
"Yanıma gelip bir şeyler söyledi. Sonra kafa kafaya geldik, onu kafamla ittim. Yine yanıma geldi, ben de 'Ne istiyorsun' diyerek elimle itip 'git' dedim. Ona kesinlikle vurmadım, nasıl vurabilirim ki? Bu arada bana bir şeyler söyledi, ne dediğini saygımdan dolayı söylemek istemiyorum. Çıksın, kendisi açıklasın. Kırmızı kart için taraftarımızdan özür dilerim."

FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #235 : 10 Ağustos 2006, 16:46:48 »
Gözler UEFA'da

F.Bahçe'nin yeni transferi Lugano'nun Kiev ile 23 Ağustos'taki rövanşta forma giyip giymeyeceği yarın belli olacak. Yönetim, ismini maç listesine yazdığı Brezilyalı için UEFA'dan özel izin istemişti. UEFA konuyu yarın görüşecek. Luciano'nun sakatlığı nedeniyle konu önem taşıyor. 9 ve 16 Ağustos'ta Libertadores Kupası
finalinde Sao Paulo forması giyecek olan Lugano, ardından Türkiye'ye gelecek.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #236 : 10 Ağustos 2006, 16:47:11 »
Tümer'in 2. baharı

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye transfer olması büyük yankı uyandıran Tümer Metin, sarı-lacivertli ekipte adeta yeniden doğdu. Şampiyonlar Ligi 2. ön elemesinde Torshavn'la oynanan ilk maçta gol atan, Tümer önceki gün de ligde Erciyesspor filelerini havalandırarak Fenerbahçe'nin ne kadar iyi bir transfer yaptığını tekrar kanıtladı. Tümer hırslı futbolu
sayesinde sarı-lacivertli taraftarların da gönlünü kısa sürede fethetti.

Yeni sayfa
Beşiktaş'taki sıkıntılı günleri unutup F.Bahçe'de yeni bir sayfa açan golcü futbolcu, "Her şeyimle F.Bahçe'nin başarısı için savaşacağım. F.Bahçe sayesinde yeniden eski havamı buldum. Çok mutluyum" diye konuştu.

FOTOMAÇ

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #237 : 10 Ağustos 2006, 16:47:29 »
Murat'tan Zico'ya TeŞekkÜr

Murat Hacıoğlu'nun Kayseri Erciyesspor maçı sonrası şunları söyledi;

"İyi bir maç oldu.. Erken kart görmemize rağmen iyi oynadık.. Rakibimizin üstümüze geleceğini biliyorduk. Sıcak çok etkiledi.. Burada oynamak çok zor. Allah herkese kolaylık versin.. Ben bir sene ayrı kaldım buradan. Gerçekten üzüldüm ama öyle gerekiyordu. Bugün buradayım ve hocam bana güveniyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Ben de onu memnun etmek istiyorum."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #238 : 10 Ağustos 2006, 16:47:51 »
Zico'nun keyfi yerinde

Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda geçtikleri Faroe Adaları'nın B36 Torshavn takımı karşısında iki maçta da güzel bir futbol sergilediklerini ifade etti.

Brezilyalı çalıştırıcı, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''İki maçta da rakibimiz karşısında güzel bir futbol oynayıp 9 gol attık. Daha fazlasını da atabilirdik. Şimdi Dinamo Kiev maçını değil hafta sonu ligde oynayacağımız maçı düşünüyoruz'' diye konuştu.

Zico, sarı-lacivertli ekibin hücuma yönelik futboluyla ilgi soru üzerine şunları kaydetti:

''Gol, futbolda çok önemli bir kavramdır. Kötü oynasanız da iyi oynasanız da fazla gol atmadan kazanamazsınız. 90 dakika golü koklayan bir futbol mantalitem var. Bu mantalite çok önemli. Sürekli golü düşünmeliyiz.''

Brezilyalı çalıştırıcı, ''Takım Yeni transferler gelmezse Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için zorlanır mı?'' şeklindeki bir soruya, ''Fenerbahçe'nin, gelecek olan bir iki futbolcunun katacağı güce ihtiyacı olmaması gerektiğini düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Takımına güvendiğini belirten Zico, ''Takımıma güveniyorum. 3. turu geçerek Şampiyonlar Ligi'ne katılacak güce sahibiz'' dedi.

Brezilyalı teknik adam, 3. turdaki muhtemel rakipleri Dinamo Kiev'den bir asistanın maçlarını izlemesiyle ilgili soruya, ''Bu Kiev'in bizi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor'' yanıt verdi.

-KİEV'DEN YAKIN TAKİP-

Fenerbahçe'nin 3. ön eleme turundaki muhtemel rakibi Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımı sarı-lacivertlileri yakın takibe aldı.

Ukrayna ekibinden gelen Victor Kondratov isimli bir asistan, sarı-lacivertlilerin B36 Torshavn karşısındaki mücadelesini izleyerek not tuttu.

-AVRUPA'DA EN FARKLI GALİBİYETLERDEN BİRİSİNİ ALDI-

Fenerbahçe, 2. ön eleme turundaki rakibi B36 Torshavn karşısında deplasmandaki 5-0'lık galibiyetle, Avrupa kupalarındaki en farklı galibiyetlerinden birisini aldı.

Daha önce 1994-1995 sezonunda UEFA Kupası ön eleme turunda Azerbeycan'ın Turan Tovuz takımını karşısında da 5-0'lık bir galibiyet alan sarı-lacivertliler, aynı farklı skorla Avrupa'da bir galibiyet daha elde etti.

B36 Torshavn karşısında iki maçta 9 gol atarak kalesinde hiç gol görmeyen sarı-lacivertli ekip, bu konuda da tarihine geçecek bir performans ortaya koydu.

Fenerbahçe, bu akşam Faroe Adaları'ndan özel uçakla Danimarka'ya geçecek. Geceyi Kopenhag'da geçirecek sarı-lacivertliler yarın İstanbul'a dönecek.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #239 : 10 Ağustos 2006, 16:49:09 »
Serdar Çakır diyor ki...

“Appiah’ın kırmızı kart gördüğü pozisyonda top oyun dışındaydı. Hakem Bülent Demirlek’in görmemesi doğal. Ancak yan hakem olanları gördü. Eğer topsuz alanda böyle bir durum gerçekleşiyorsa ağır tahrik var demektir. Yani sadece Appiah’a kırmızı kart gösterip, rakibini cezasız bırakmak doğru bir davranış değil. Ya Appiah’a sarı kart gösterecekti, ya da iki futbolcuyu birden ihraç edecekti. Hata yaptı. Lazarov’un düşürülmesine gelince... Kontratak pozisyonu olduğu için Bülent Demirlek topa uzak kaldı. Ancak Aurelio’nun hareketi o kadar açıktı ki Demirlek’in görmemesine şaşırdım. Net bir penaltıydı. Ayrıca Mehmet Aurelio da kırmızı kartla ihraç edilmeliydi”.