Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114761 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #96 : 09 Ağustos 2006, 15:26:38 »
"Portsmouth'un sahibi İstanbul'da.."

--------------------------------------------------------------------------------

İngiltere Premier League ekiplerinden Portsmouth Anelka için bastırıyor.. İngiliz medyasına göre Gaymadak Anelka için İstanbul'da..

Fenerbahçe'nin Fransız golcüsü Anelka'nın transfer çıkmazı devam ediyor. Gaydamak Fenerbahçe yönetimi ile masaya oturacak ve Fransız futbolcunun bonservisinde indirim talep edecek.

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden 'The Observer' Portsmouth'un Fransız iş adamı sahibi Alexandre Gaydamak'ın Anelka için İstanbul'a gittiğini yazdı.

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında İngiltere ekibini satın alan iş adamı Premier League'in ara transfer döneminde transfere 30 Milyon sterlin ayırarak Pompey'in EPL'de ligde kalmasında büyük rol oynamıştı.

Gaydamak'ın Fenerbahçe yönetimine 10 milyon paund önermesi bekleniliyor. Anelka ile de bir görüşme yapacak olan ünlü iş adamının Fransız futbolcuya da haftalık 65 bin paund önereceği öğrenildi. Fenerbahçe'nin B36 maçından sonra ünlü iş adamının Fransız golcüyle bir görüşme yapması da bekleniyor.

Öte yandan gazete Fenerbahçe ile Portsmouth takımları arasından Anelka için görüşmelerin hızlandığı ve Pompey teknik direktörü Harry Redknapp'ın 'Anelka hayranı' olmasını öne sürerek Fransız oyuncunun Ada'nın yolunu tutacağını belirtti.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #97 : 09 Ağustos 2006, 15:26:50 »
Lucescu: "Fener'in işi çok zor"

--------------------------------------------------------------------------------

Ukrayna'da Shakhtar Donetsk'i iki yıldır şampiyon yapan Lucescu, Fenerbahçe-Dinamo Kiev eşleşmesini değerlendirdi: "Bence bu eşleşmenin favorisi Dinamo".

F.Bahçe'nin üçüncü ön eleme turundaki rakibi Dinamo Kiev'i, bu takımın Ukrayna'daki en büyük rakibi Shakhtar Donetsk'in hocası Mircea Lucescu anlattı. Türk futbolunu ve Fenerbahçe'yi de yakından tanıyan Rumen teknik adam şunları söyledi: "F.Bahçe'ye çıkabilecek en güçlü rakip çıktı. Şu an form olarak zirvedeler. Ayrıca Şampiyonlar Ligi için çok istekli ve heyecanlılar. Ukrayna Milli Takımı'nın çoğunluğu D.Kievli isimlerden oluşuyor. Bu nedenle fizik olarak F.Bahçe'den çok üstün durumdalar. Takımda 5 tane de müthiş Brezilyalı var. Özellikle son transferleri Correa'yı çok beğendim. Son dönemde böyle bir oyuncu görmedim. Rodrigo ile Kleber'e de dikkat. Nijeryalı Yussuf da çok faydalı bir oyuncu.

UKRAYNA DEĞİL DÜNYA TAKIMI

Rebrov takımın beyni ve ikinci baharını yaşıyor. Fenerbahçe'deki haliyle şimdiki formunun alakası yok. Bir de Artem Milevsky var. Onun için 'Yeni Shevchenko' diyorlar. Biraz abartılı bir yakıştırma ama yine de çok yetenekli bir oyuncu. Son Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda en iyi oyuncu seçildi. Ukrayna Milli Takımı'nın kalesini de koruyan Shovkovskiy formunun zirvesinde. Penaltılara giden İsviçre maçında rakibe gol şansı tanımamıştı. Gusev'i zaten tanıyorsunuz. Fenerbahçe'nin rakibi küçümseyeceğini sanmıyorum ama yine de uyarıyorum: Dinamo Kiev bir Ukrayna takımı değil, dünya takımı. Tur İstanbul'a kalırsa F.Bahçe'nin hiç şansı kalmaz. Şükrü Saracoğlu'nda Kiev'in öldürücü kontratakları işi bitirir. Biz iki yıldır onları geçip şampiyon oluyoruz ama neler çektiğimi ben bilirim. Bence bu turun favorisi Dinamo Kiev."

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #98 : 09 Ağustos 2006, 15:27:35 »
Terim'den Aurelio'ya onay çıktı

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet adını alan Brezilyalı Marco Aurelio’yu ihtiyacı halinde oynatabileceğini söyledi. En tutucu ülke bilinen İtalya’da oynayan Camoranesi’nin Arjantin asıllı olduğunu söyleyen Terim “Murat Yakın, Hakan Yakın Türk ama İsviçre Milli Takımı’nda oynuyor. Uğur Yıldırım Hollanda’da. Bizim çocuklarımız başka ülkelerde oynuyor, biz niye Türk olan yabancı bir futbolcuyu oynatmayalım. Yeter ki Milli Takım’daki futbolculardan iyi olsun” şeklinde konuşarak Aurelio’ya yeşil ışık yaktı.

Ligin en çok top çalanı

Aurelio için LİG TV’de “2’ye 1” programında soruları cevaplayan Fatih Hoca, “Aurelio gibi başka oyuncular olursa, işimize yararsa hiç düşünmeden oynatırım” dedi. Terim’in Türkiye liginin en fazla top çalan oyuncusu olan Aurelio’yu Lüksemburg maçından sonra 2008 ön elemelerinde Malta ile yapılacak resmi maçta da görevlendireceği öğrenildi. Terim “Hakan Şükür için yaşlı deniyor, bakıyoruz herkesten fazla koşuyor. Neticede turnuva oynayacağız. Tecrübeye de ihtiyacımız var” diyerek krala da hazır ol mesajı verdi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #99 : 09 Ağustos 2006, 15:28:28 »
Anelka Satildi Gİbİ !

Fener Yönetimi noktayı koydu... Fransız yıldız Portsmouth’a satıldı

Dünya çapındaki golcü futbolcunun Türkiye macerası beklenenden kısa sürede bitti. Sarı-Lacivertliler, sık sık gitmek istediğini söyleyen Anelka’yı 15 milyon euroya İngiliz ekibine verdi... Fransız oyuncunun, sözleşme imzalamak için bugün İstanbul’dan ayrılması bekleniyor

GELİŞİ DE, GİDİŞİ DE OLAYLI!

B36 maçında süper oynadı... Zico ‘Ona hep saygı duydum... Takımımda sürekli görmek isterim’ dedi ama, bunlar gidişini engellemedi... Fener’e büyük umutlarla gelen ve tam 22 milyon euroya mal olan Nicolas Anelka’nın Türkiye macerası noktalandı. Sarı-Lacivertli yönetim, yoğun pazarlıklar sonrası Fransız golcüyü Portsmouth’a 15 milyon euroya sattı...

AYRILMAKTA KARARLIYDI

ANELKA, İngiliz ekibi ile daha önce el sıkışmış, Fenerbahçe’den ayrılmak istediğini hem Başkan Aziz Yıldırım’a, hem de Teknik Direktör Zico’ya bildirmişti. Bu ısrarlı tavır, ayrıca Anelka’nın takımdaki diğer oyuncularla problem yaşaması Sarı-Lacivertliler’i transfere zorladı ve yönetim, kapıyı 11 milyon eurodan açan Portsmouth 15 milyon euroya kadar çıkınca, noktayı koydu...

ŞİMDİ VEDA ZAMANI

B36 maçından maçından sonra Anelka ile bir kez daha görüşen yönetimin, ‘Gitmek istiyorum’ yanıtı karşısında da satışa razı olduğu öğrenildi. Fransız golcünün, bugün takım arkadaşları ve yöneticilerle vedalaşıp İstanbul’dan ayrılması bekleniyor. Yeniden yapılanan Portsmouth’un menajeri Harry Redknapp’ın baskısıyla bu kulübe transfer olan Anelka, yıllık 1.5 milyon sterlin alacak.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #100 : 09 Ağustos 2006, 15:29:03 »
 Rakiplerimizi Tanıyalım (Dynamo Kiev)

Şampiyonlar Ligi 3. Tur Ön Eleme Maçı kuralarının İsviçre’nin Nyon kentinde çekilmesinin ardından Fenerbahçemizin muhtemel rakipleri de belli oldu. Bu muhtemel rakiplerden biri olan Dynamo Kiev, kadrosunda 19 yabancı bulunduruyor. Ukrayna takımı bugüne dek Avrupa Kupaları’na 41 kez katıldı ve 230 karşılaşma yaptı. Bu karşılaşmalarda, 110’unu kazanan Dinamo Kiev, 50 beraberlik ve 70 de yenilgi aldı.

Dinamo Kiev, 1974-75 ve 1985-86 sezonlarında olmak üzere iki kez UEFA kupasını müzesine götürürken, 1975 yılında da Süper Kupa’yı da kazandı..

Sovyetler Birliği döneminde 13 kez şampiyon olan Dinamo Kiev, kendi ülkesinin liginde ise 11 kez şampiyonluk kupasını kaldırdı. 8 kez Ukrayna kupasını müzesine götüren Dynamo Kiev 2 kez de Ukrayna Süper kupasını kazandı.

Teknik direktörlüğünü Anatoly Demyanenko’nun yaptığı Dinamo Kiev, geçtiğimiz sezonu, ShakhtarDonetsk’in ardından ligi averajla 2. sırada bitirdi.

Dinamo Kiev, bu sezon Şampiyonlar Ligi mücadelesine 2. ön eleme turundan başladı ve Letonya’nın Metalurgs Donetsk takımını deplasmanda 4-1 yenerek tur için büyük avantaj sağladı. Ukrayna ekibi, liginin yeni sezonundaki ilk haftasında yaptığı karşılaşmayı kazanarak 2006-07 sezonuna galibiyetle başladı.

1927 yılında kurulan Dynamo Kiev, Şampiyonlar Ligi’nde de 1977,1987 ve 1999’da yarı finale, 1973, 1976, 1982, 1983, 1992 ve 1998’de de çeyrek finale kadar yükselmeyi başarmıştı.

Muhtemel rakibimiz maçlarını 83 bin kişilik Lobanovsky Dinamo Stadı’nda oynuyor.
Dynamo Kiev, 5 Brezilyalı, 2’şer Sırp ve Gürcü, 1’er de Hırvat, Rus, Belarus, Rumen, Faslı, Nijeryalı, Özbek veLetonyalı oyuncu bulunuyor.

Eski oyuncularımızdan Sergey Rebrov’un da yer aldığı Dinamo Kiev’in kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kaleciler: Olexandr Shovkovskiy, Taras Lutsenko, Olexandr Rybka
Savunma: Rodolfo (Brezilya), Goran Sabjlic (Hırvatistan), Carlos Correa (Brezilya), Andriy Nesmachniy, Goran Gavrancic (Sırbistan), Andrei Eshchenko (Rusya), David Imedashvili (Gürcistan), Rodrigo (Brezilya), Marjan Markovic (Sırbistan)
Orta saha: Valentin Belkevich (Belarus), Florin Cernat (Romanya), Ruslan Rotan, Diogo Rincon (Brezilya), Taras Mikhalik, Oleh Gusev, Badr El Kaddouri (Fas), Ayila Yussuf (Nijerya)
Forvet: Sergey Rebrov, Kleber (Brezilya), Maksim Shatskikh (Özbekistan), Otar Martsvaladze (Gürcistan), Maris Verpakovskis (Letonya)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #101 : 09 Ağustos 2006, 15:29:31 »
 Rakiplerimizi Tanıyalım (Dynamo Kiev)

Şampiyonlar Ligi 3. Tur Ön Eleme Maçı kuralarının İsviçre’nin Nyon kentinde çekilmesinin ardından Fenerbahçemizin muhtemel rakipleri de belli oldu. Bu muhtemel rakiplerden biri olan Dynamo Kiev, kadrosunda 19 yabancı bulunduruyor. Ukrayna takımı bugüne dek Avrupa Kupaları’na 41 kez katıldı ve 230 karşılaşma yaptı. Bu karşılaşmalarda, 110’unu kazanan Dinamo Kiev, 50 beraberlik ve 70 de yenilgi aldı.

Dinamo Kiev, 1974-75 ve 1985-86 sezonlarında olmak üzere iki kez UEFA kupasını müzesine götürürken, 1975 yılında da Süper Kupa’yı da kazandı..

Sovyetler Birliği döneminde 13 kez şampiyon olan Dinamo Kiev, kendi ülkesinin liginde ise 11 kez şampiyonluk kupasını kaldırdı. 8 kez Ukrayna kupasını müzesine götüren Dynamo Kiev 2 kez de Ukrayna Süper kupasını kazandı.

Teknik direktörlüğünü Anatoly Demyanenko’nun yaptığı Dinamo Kiev, geçtiğimiz sezonu, ShakhtarDonetsk’in ardından ligi averajla 2. sırada bitirdi.

Dinamo Kiev, bu sezon Şampiyonlar Ligi mücadelesine 2. ön eleme turundan başladı ve Letonya’nın Metalurgs Donetsk takımını deplasmanda 4-1 yenerek tur için büyük avantaj sağladı. Ukrayna ekibi, liginin yeni sezonundaki ilk haftasında yaptığı karşılaşmayı kazanarak 2006-07 sezonuna galibiyetle başladı.

1927 yılında kurulan Dynamo Kiev, Şampiyonlar Ligi’nde de 1977,1987 ve 1999’da yarı finale, 1973, 1976, 1982, 1983, 1992 ve 1998’de de çeyrek finale kadar yükselmeyi başarmıştı.

Muhtemel rakibimiz maçlarını 83 bin kişilik Lobanovsky Dinamo Stadı’nda oynuyor.
Dynamo Kiev, 5 Brezilyalı, 2’şer Sırp ve Gürcü, 1’er de Hırvat, Rus, Belarus, Rumen, Faslı, Nijeryalı, Özbek veLetonyalı oyuncu bulunuyor.

Eski oyuncularımızdan Sergey Rebrov’un da yer aldığı Dinamo Kiev’in kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kaleciler: Olexandr Shovkovskiy, Taras Lutsenko, Olexandr Rybka
Savunma: Rodolfo (Brezilya), Goran Sabjlic (Hırvatistan), Carlos Correa (Brezilya), Andriy Nesmachniy, Goran Gavrancic (Sırbistan), Andrei Eshchenko (Rusya), David Imedashvili (Gürcistan), Rodrigo (Brezilya), Marjan Markovic (Sırbistan)
Orta saha: Valentin Belkevich (Belarus), Florin Cernat (Romanya), Ruslan Rotan, Diogo Rincon (Brezilya), Taras Mikhalik, Oleh Gusev, Badr El Kaddouri (Fas), Ayila Yussuf (Nijerya)
Forvet: Sergey Rebrov, Kleber (Brezilya), Maksim Shatskikh (Özbekistan), Otar Martsvaladze (Gürcistan), Maris Verpakovskis (Letonya)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #102 : 09 Ağustos 2006, 15:30:14 »
FenerbahÇe Bu İsİmden Çekİnİyor!..

İşte Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike!.. Türkiye'nin elinden Letonya Milli Takımı'yla Avrupa Şampiyonası biletini alan Maris Verpakovskis; şimdi bir başka baraj maçında bu sefer Dinamo Kiev formasıyla Sarı-Lacivertliler'in önüne set çekmeye çabalıyor!..

Letonya'da oynanan maçta attığı golle Türkiye'yi dize getiren Verpakovskis, İnönü Stadı'nda ise bir asist, bir golle ‘Ay-Yıldız'ı üzüntüye boğmuştu.

Sarı-Lacivertlilerde idarecilerin Dinamo Kiev'in en tehlikelisi gördükleri Verpakovskis'ten bir hayli çekindikleri ve bu konuda Zico'yu da uyardıkları kaydedildi.

B36 Torshavn’ı büyük ölçüde elediklerini düşünen idarecilerin Brezilyalı çalıştırıcıya 2 sene önceki Türkiye’nin oynadığı maç kasetlerini izlettirdikleri kaydedildi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #103 : 09 Ağustos 2006, 15:30:34 »
 Fener sandı Bursa çıktı

Fenerbahçe’nin özel protokolle Bursaspor’a verdiği Souza, Türkiye’ye geldikten sonra bu takıma kiralandığını öğrenmiş

‘Adını hiç duymamıştım’
Fenerbahçe’nin geleceğe yatırım olarak kadrosuna katıp, yabancı kontenjanı nedeniyle Bursaspor’a kiraladığı 19 yaşındaki Brezilyalı golcü Edmar Gess De Souza, Türkiye’ye Sarı-Lacivertli ekipte oynayacağını düşünerek gelmiş. Gerçeği İstanbul’a ayak bastığında öğrendiğini ifade eden Sambacı, “Burada Bursaspor’a kiralandığımı öğrendim. Daha önce Bursa’yı ve Bursaspor’u hiç duymamıştım. Ama çok beğendim. Herkes beni sahaya çıkınca görecek” diye konuştu.

‘En iyisini yapacağım’
Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçen Souza, takma adının Matheus olduğunu belirtip, “Beni bu şekilde çağırın. Geçen sezon Japonya’nın Virgin takımında oynadım ve 5 maçta 6 gol attım. Ligin ikinci yarısında Brezilya’nın Paranaisi Ligi’nde Iraci formasıyla 10 maçta 5 gol attım. Hedefim, elimden gelenin en iyisini yapmak ve Bursaspor’a katkıda bulunmak. Teknik direktörümüz şans verirse, elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #104 : 09 Ağustos 2006, 15:30:52 »
Yüreğimle oynadım"

Alex de Souza, Fenerbahçe'de bulunduğu iki yıl boyunca herşeyin güzel olması için yüreğiyle oynadığını söyledi

Kanarya’nın yıldızı Alex de Souza, burada bulunduğu iki yıl boyunca herşeyin güzel olması için yüreğiyle oynadığını söyledi. Kendisine ait internet sitesine bir açıklama yapan Brezilyalı oyuncu, şunları dile getirdi: “Coritiba, Polmeiras ve Cruzeiro tarihlerinde önemli bir yer işgal ediyorum. Şu anda burada, Fenerbahçe’de de istediğim bu. Kontratımın biteceği ve kulübün 100. yılı olan bu sene, kulübün tarihine kupalar kazanan biri olarak geçmek istiyorum. Şu ana kadarki performansım benim hoşuma gitti. Hiçbir takımda atamadığım kadar gol ortalamasıyla oynuyorum. Umarım taraftarlar ve yönetim de benim çalışmamdan memnundur. Çünkü buradaki iki yılımda yüreğimle oynadım.”

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #105 : 09 Ağustos 2006, 15:32:40 »
Vefat ve Başsağlığı

Fenerbahçe Spor Kulübü eski Yüksek Divan Kurulu Başkanı, Fenerbahçe ve Milli Takım’da forma giymiş eski voleybolcu, eski Spor Bakanı ve müsteşarı, Orhan Bilgin, Edirne’de vefat etmiştir.

Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü Resni Sitesi

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #106 : 09 Ağustos 2006, 15:33:20 »
Zico: "Anelka’yı göndermeyin"

Fenerbahçe’nin yeni çalıştırıcısı Arthur Zico’nun, B36 Torshavn karşılaşmasında istekli görünen ve gol yollarında çizgiyi geçmek için hırsla çabalayan Nicolas Anelka’nın takımda kalması için yönetimden istekte bulunduğu bildirildi.

Anelka’nın İstanbul’u sevdiğini kendisine belirttiğine dikkat çeken Brezilyalı çalıştırıcı, idarecilere; “Yalnızca Fransa Milli Takımı’nda oynayamamak onu üzüyor. F.Bahçe’de olmasının ülkeler arası maçlarda boy göstermesini engellediğine inanıyor. Onu ikna edin.” şeklinde konuştuğu anlatıldı. Fransız futbolcuyla özel görüşmesinde Zico’nun, “Senin kalmanı istiyorum. Seni yeşil zeminde hayranlıkla izliyorum. Oyununla bana keyif veriyorsun. Kalırsan sonuna dek senden faydalanacağım.” dediği kaydedildi.

Ayrıca Başkan Aziz Yıldırım’ın Anelka’yla birkaç gün içinde transferle alakalı yeniden konuşması bekleniyor. Bu arada F.Bahçe’yle anlaştığı bilinen Sol Campbell, beklemekten ve gelecekle ilgili belirsizlikten sıkıldı. L’Equipe Gazetesi’ne göre deneyimli oyuncu, Marsilya’yla görüşme halinde. Öte yandan Sarı-Lacivertlilerin gol ayağı Semih Şentürk’ün dayısı vefat etti. Deniz Barış’ın eşinden sonra F.Bahçe, Semih’in dayısının ölümüyle ikinci kez sarsıldı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #107 : 09 Ağustos 2006, 15:34:53 »
Mehmet Aurelio'ya milli takım yolu

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in "Alman Milli Takımı'nda bile siyahi oyuncu oynuyor" diyerek yeşil ışık yaktığı Aurelio'yu deplasmanda yapılacak özel maçın kadrosuna alıp, ilk 11'de sahaya süreceği öğrenildi.

Biz niye oynatmayalım?

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet adını alan Brezilyalı Marco Aurelio'yu 16 Ağustos'taki Lüksemburg maçı kadrosuna çağıracak. Aurelio'yu Luksemburg'taki maçta ilk 11'de oynatacak olan Terim "Alman Milli Takımı'nda, Fransa'da siyahi oyuncular oynuyor. Biz niye oynatmayalım" diyerek yeşil ışık yaktı.

Ligin en çok top çalanı

Aurelıo hakkında LİG TV'nin bugün yayınlanacak "2'ye 1" programına açıklamalarda bulunan Terim, "Aurelio gibi başka oyuncular olursa, işimize yararsa hiç düşünmeden oynatırım" dedi. Terim'in Türkiye liginin en fazla top çalan oyuncusu olan Aurelio'yu Lüksemburg maçından sonra 2008 ön elemelerinde Malta ile yapılacak resmi maçta da görevlendireceği öğrenildi.