Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114749 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #144 : 09 Ağustos 2006, 16:02:35 »
 "Fener'den puan alacağız"

--------------------------------------------------------------------------------

Kayseri Erciyesspor Teknik direktörü Mustafa Uğur, Cumartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçından puan ya da puanlarla ayrılacaklarını iddia etti. Uğur, "Fenerbahçe açısından kolay olmayacak. Lige puanla başlamak istiyoruz. Bunu da başarak güçteyiz" dedi.

Erciyesspor Teknik direktörü Mustafa Uğur, hazırlık dönemini en iyi geçiren takım olduklarını, Cumhuriyet kupasını kazanak da moral bulduklarını belirterek, "Lige de puanla başlamak istiyoruz" dedi. Fenerbahçe'nin Cumartesi günü karşısında çok dirençli bir takım bulacağını belirten Uğur , "Erciyesspor, Kadiköy'de kolay lokma olmadığını ve hedefinin mutlak puan olduğunu gösterecek. Lige puanla başlamak istiyoruz. Kesin olan, maçın Fenerbahçe için hiç de kolay olmayacağı. Fenerbahçe, karşısında defans yapan, gol yememeye çalışan bir takım değil, hücumu düşünen, kazanmayı arzulayan, dirençli bir Erciyesspor bulacak. Amacımız, futbolu çirkinleştirmeden, iyi oynayıp, sahadan puan ya da puanlarla ayrılmak" dedi.

Uğur, ülkesinden geç döndüğü ve takımdan uzak kaldığı için Die'yi Fenerbahçe maç kadrosunda düşünmediğini de belirterek, "Die'ye 3 gün izin vermiştik. Ancak, ülkesinde yaşanan sorun nedeniyle gecikti. 9 gün takımdan ayrı kaldığı için Fenerbahçe maçında Die'yi düşünmüyorum" dedi. Agali'nin takımla antermana çıktığını ve şuan için hiçbir yere gitmediğini de yineleyen Uğur, "Agali'den sonuna kadar yararlanmak istiyorum. Zaten kendisi de gitmek istemediğini söyledi. Bundan sonra bir gelişme olursa onu da kamuoyuyla paylaşırız" diye konuştu.

MUHAMMED RAŞİT GÖNDERİLDİ
Kayseri Erciyesspor'da deneme antrenmanlarına çıkan Ganalı stoper 22 yaşındaki ümit Milli futbolcu Muhammed Raşit ise, ülkesine gönderildi. Teknik direktör Mustafa Uğur, "Raşit'i önümüzdeki sezon için düşünmüştük. Bize yararlı olacağını düşünüyorum. Şuan transferi söz konusu değil. Bu nedenle ülkesine gönderiyoruz. Ama, izlemeye devam edeceğiz" dedi.

MURAT-ÖZGÜR TAKASI İYİ OLDU
Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Mustafa Uğur, Murat Akyüz'le Özgür'ün takasının hem iki futbolcu açısından, hem de kulüpler açısından iyi olduğunu söyledi. Uğur, şöyle dedi:

"Murat Akyüz'le ipler kopmuştu. Özgür'ün de ankaraspor'da sıkıntısı vardı. Bu takas iki taraf açısından da yararlı oldu. Özgür A Milli takıma kadar yükselmiş bir futbolcu. Bize güç katacağına inanıyorum."

Kaynak : DHA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #145 : 09 Ağustos 2006, 16:03:03 »
Cavcav:"Kaçan şampiyonlukta suçlu Yıldırım'dır"

--------------------------------------------------------------------------------

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, geçen sezon Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi'nde kaçırdığı şampiyonluğun sebebi olarak başkan Aziz Yıldırım'ı gösterdi.

Futbol Extra Dergisi'nin ağustos ayı sayısında ropörtajı yer alan İlhan Cavcav, özellikle kendisinin Fenerbahçe Kulübü'nün düşmanı gibi gösterilmesinden şikayet ederken, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'a karşı tutum ve davranışlarından ötürü tepkisinin bulunduğunu kaydetti.

Fenerbahçe'nin çok büyük bir camia olduğunu kaydeden Cavcav, ''Geçen sezon şampiyonluğu kaybettiyse bunun sebebi ne Daum'dur, ne de futbolculardır. Yegane sebebi Aziz Yıldırım'dır. F.Bahçe'nin nezih taraftarı onu çok sevebilir. Allah herkese Fenerbahçe taraftarı gibi bir taraftar topluluğu nasip etsin, ama arkadaş, kimse onun yüzüne gidip bir şey söylemiyor. Biz Ali Şen'e kızardık. Ali Şen'in dini de, imanı da, Allah'ı da varmış. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor bu trenin lokomotifi. Bunlar herkese örnek olacak, Aziz Yıldırım ne yapıyor? 'Federasyonu deviririm, MHK'yı yıkarım, Tahkim Kurulu'nu tanımam'. Olmaz arkadaş. Kulüpler Birliği'nden ayrıldın, sana yakışır mı? Sen bilakis gelecek ve öncülük yapacaksın. Adam herkesin antipatisini kazandı'' dedi.

Fenerbahçe maçı için Aziz Yıldırım'ın kendisine arkadaşlarıyla haber gönderdiğini ve 'Maça gelmesin' dediğini anlatan Cavcav, ''Ben de Aziz Yıldırım'a 'Ankara'daki maça gelmesin' diye haber mi göndereyim? Buyursun gelsin, biz misafirperveriz. Ben onlara da misafirperverliğimizi en iyi şekilde gösteririm. Allah'tan bir aksilik çıkmazsa bu sene İstanbul'daki maça geleceğim. İkinci devre ilk maç, sağ olursam geleceğim tabii'' diye konuştu.

Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik, ''Onu bir şartla affederim. Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığından istifa edip Türk futbolundan elini ayağını çekerse'' şeklinde sözleri olduğunu söyleyen Cavcav, ''Kardeşim, sana mı kaldı bu? Sen kimsin ya? Devlet Başkanı mısın'' ifadelerini kullandı.

''ARTIK HALUK ULUSOY'U DESTEKLİYORUM''

İlhan Cavcav, geride kalan dönemde aralarında sorun yaşanan ve son Futbol Federasyonu seçimlerinde de rakibi Ayhan Bermek'i desteklediği Haluk Ulusoy'u değişmiş bulduğunu söyledi.

Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonundaki yeni yönetim kurulunda başarılı isimlerin çalıştığını kaydeden Cavcav, ''Haluk Ulusoy'u fevkalade değişmiş gördüm. Kulüpler Birliği toplantısında da arkadaşlara söyledim. Haluk Ulusoy'a rey vermedim, Ayhan Bermek'i destekledim. Bu tepkim, Haluk Ulusoy'un daha evvel etrafında bulunan bazı insanların yanlışlarından mütevellitti. Bir başkanın bunlara alet olmaması lazımdı, ama oldu. Belki ona göre doğruydu, ancak bize göre yanlış şeyler yapıldı, ancak yeni dönemdeki tutum ve davranışıyla, kulüpler arasındaki dengeli tavırlarıyla şimdi Haluk Ulusoy'u savunuyorum. Artık Haluk Ulusoy'un yanındayım ve onu destekliyorum. Çünkü biz doğru olan insanların yanında oluruz. Bugün önüme sandık koysunlar, oyum kesinlikle Haluk Ulusoy'undur'' şeklinde konuştu.

Cavcav, Futbol Federasyonu Eski Başkanı Levent Bıçakcı'yı ise ''Futbola, federasyona ve kulüplere kazandırdığını hiçbir zaman kamuoyuna anlatamamış bir insan'' olarak nitelendirdi.

''ŞİKE İDDİALARI DEDİKODU''

İtalya'da yaşanan şike skandalının ardından, Türk futbolunda da gündeme gelen şike iddialarıyla ilgili olarak İlhan Cavcav, ''Bunların sadece dedikodudan ibaret olduğunu zannediyorum. Bu yazılanların doğru olduğuna hiç ihtimal vermiyorum'' dedi.
Yapılacak soruşturmaların sonuçsuz kalacağını iddia eden Cavcav, şunları söyledi:

''Benim önerim, bugüne kadar olanların hepsinin dosyasını kapatmak ve yeni bir dönem başlatmak ve denilmeli ki, 'Bu saatten sonra yapıldığı, tespit edildiği takdirde şu yaptırımlar uygulanacak'. Bunun adı konulmalı, ama bu Futbol Disiplin Talimatı'yla olmamalı. Bu işin içine girenler gerekirse Yüce Divan'da yargılanmalı. Daha önce de buna benzer şaibeler gündeme geldi, komisyonlar oluşturuldu. Sonuç, yok bir şey. Şimdi illa bunun arkasından bir şey çıksın diye uğraşmanın, hem ülkemize hem futbolumuza bir şey kazandıracağı kanaatinde değilim. Biz Avrupa ne yapıyorsa biz de aynısını yapalım diye bakıyoruz. Bu bana göre Türkiye'de pek işleyen bir kural değil şu an için. Bu işin önüne kanunla geçersiniz. İki tane kulübün canı yanmalı ki öbür taraftaki insanlara örnek olsun. Bugüne kadar bu verildi, alındı. Bu bizim dışımızda olan olaylar, ama mesela 2005-2006 sezonu için samimi olarak ben böyle büyük paraların döndüğü kanaatinde değilim.''

İlhan Cavcav, bir iki sene evveline kadar futbolculara şike tekliflerinin hep geldiğini de belirterek, ''Ama geçen yıl bu konuda hem giden, hem de gelen federasyon teşvik priminin suç olduğunu, verilmesi halinde yaptırım uygulanabileceğini ortaya koyduktan sonra ben hiç kimsenin herhangi birine teşvik verdiği kanaatinde değilim'' derken, kendisinin de 1987 yılında başka bir takımdan para aldıklarını tespit ettiği iki futbolcuyu takımdan uzaklaştırdığını sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #146 : 09 Ağustos 2006, 16:05:03 »
Aurelio Türk Statüsünde Oynayabilecek

Türk vatandaşlığına geçme müracaatı onaylanan ve ’Mehmet’ ismini alan oyuncumuz Marco Aurelio’nun Türkiye’de yerli futbolcu statüsünde oynayabileceği bildirildi.
Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Kulübümüze gönderilen yazıda, Mehmet Aurelio’nun Türk vatandaşlığına müracaatının kabul edildiği ve gerekli kurumlardan onayının geldiğine dikkat çekilerek Mehmet Aurelio’nun 2006-2007 sezonundan itibaren ’yerli futbolcu’ statüsünde forma giyeceği bildirildi.
Aurelio Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in görev vermesi halinde A Milli Futbol Takımı forması da giyebilecek.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #147 : 09 Ağustos 2006, 16:05:39 »
Festi Firması İle Anlaşma İmzalanacak

Fenerbahçemiz, 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ve Bağdat Caddesi’nde yapılacak Açık Hava Etkinlikleri ve ışık mimarilerinin düzenlenmesi üzerine; alanında dünyanın en önemli ve tecrübelilerinden olan İtalyan Festi firmasıyla yarın Fenerium Tribünü Basın Toplantı Odası’nda saat 11.00’de bir anlaşma imzalayacak.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #148 : 09 Ağustos 2006, 16:06:43 »
Fenerbahçe Kart Ağustos Aktiviteleri

02 Ağustos 2006 Çarşamba Ağustos ayı Fenerbahçe Kart Aktiviteleri aşağıdaki gibidir:02 AĞUSTOS 2006 tarihinde Taşköprü Fenerbahçeliler Derneği’nde, Ayancık Fenerbahçeliler Derneği’nde, Sinop Fenerbahçeliler Derneği’nde, Bafra Fenerbahçeliler Derneğinde, Ünye Fenerbahçeliler Derneği’nde Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.03 AĞUSTOS 2006 tarihinde Havza Fenerbahçeliler Derneği’nde, Gümüşhacıköy Fenerbahçeliler Derneği’nde, Merzifon Fenerbahçeliler Derneği’nde, Amasya Fenerbahçeliler Derneği’nde, Çorum Fenerbahçeliler Derneği’nde, Osmancık Fenerbahçeliler Derneği’nde Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.3-4-5 AĞUSTOS 2006 tarihleri arasında Babaeski de Babaeski Fenerbahçeliler Derneği’nin katkıları ile 36. Tarım Festivali’nde Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.4-5-6 AĞUSTOS 2006 tarihleri arasında Bilecik – Osmaneli de Osmaneli Evleri Kültür ve Sanat Şenliği’nde Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.07AĞUSTOS 2006 tarihinde Dalyan Cumhuriyet Meydanı’nda Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.08 AĞUSTOS 2006 tarihinde Göcek’de Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.09 AĞUSTOS 2006 tarihinde Köyceğiz’de Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.10 AĞUSTOS 2006 Fethiye Fenerbahçeliler Derneği’nin Gecesinde Fenerbahçe Kart standımız açılacaktır.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #149 : 09 Ağustos 2006, 16:08:03 »
Hayat Kurtardık!

Fenerbahçe kafilesi maçtan sonra Danimarka'ya gitmek için Fareo Adaları'ndaki Havalimanına geldiklerinde, oradaki yerel görevliler, beyin kanaması geçiren bir hastaya uçak bulamadıklarını söylediler. Hastayı uçağa almalarını isteyen görevlilerin bu ricasını sarı-lacivertliler geri çevirmedi.Hasta sedyeyle uçağa yerleştirilerek Fenerbahçeyle birlikte Danimarka'ya geldi ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Geceyi Kopenghang'da geçiren Fenerbahçe kafilesi bugün İstanbul'a dönüyor.KAYNAK:1907haber

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #150 : 09 Ağustos 2006, 16:08:26 »
''Adnan Polat’ın payı yok !''

Galatasaray eski yöneticisi Kıran’dan F.Bahçe’ye başarı, Galatasaray’a eleştirisel sözler.Galatasaray'ın eski Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, Fenerbahçe'nin 100. yılını şampiyon olarak tamamlaması temennisinde bulunurken, sarı-kırmızılı yönetimi de eleştirdi ve Adnan Polat'ın elde edilen şampiyonlukta hiçbir fonksiyonunun olmadığını iddia etti..Galatasaray Kulübü eski Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, sarı-kırmızılı kulübün ezeli rakibi Fenerbahçe'nin 100. yılında şampiyon olmasını temenni ederek, mevcut yönetimin çalışmalarını eleştirdi. Her kulübün 100. yılında şampiyon olmayı isteyeceğini belirten Kıran, "Fenerbahçeli kardeşlerimizin 100. yılda şampiyon olmalarını temenni ediyorum. Ama lig zorlu bir sınav. Fenerbahçe'nin bu sezon şampiyonluk şansı daha önde görünüyor. Aldığı oyuncular daha kaliteli. Tümer gibi bir futbolcuyu aldılar. Daha sürpriz transferleri olacağını da düşünüyorum. Ciddi bir kadro kurdular. Beşiktaş da Türkiye standartlarının üzerinde bir kadro oluşturdu. Trabzonspor inanılmaz transferler yaptı. Galatasaray bu kadroların gerisinde kalmış gözüküyor. Ama Galatasaray'ın da 'Genç Aslanları' var. Şampiyonluk yarışı bu 4 takım arasında geçecek. Ama Fenerbahçe bu yarışta daha şanslı" diye konuştu. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın geçen sezonun bitimine 1.5 ay kala göreve gelerek çok akıllıca şovunu yaptığını iddia eden Kıran, "Şampiyonlukta Adnan Polat'ın hiçbir fonksiyonu olamaz. Çünkü Adnan zaten ligin bitiminden 1.5 ay önce göreve gelmişti. Şampiyonluğu Adnan'a mal etmek yanlış bir kavram. Bu tamamen futbolcularımızın ve teknik direktörümüzün başarısıdır. 20.45 esprisiyle motivasyon olmuş olmamış önemli değil. Bunlar taraftara sempatik gelen şeyler. Bu başarıyı sadece Adnan Polat'a mal edersek futbolcularımızın ve teknik direktörümüzün hakkını yemiş oluruz. Adnan da akıllı bir şekilde şovunu yaptı. Fenerbahçe'de ek*** olmasın Denizlispor'a yenildi ve Galatasaray şampiyon oldu" dedi. Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın demokratik gibi görünmesine rağmen her zaman ipleri elinde tutmayı sevdiğini kaydeden Kıran, "Başkanımızın yönetim tarzı farklı. O sanki çok demokratik gibi gözükür, ama ipleri her zaman elinde tutmayı seven, tek lider olmayı seven bir büyüğümüzdür. Diğer arkadaşlarımızın pek şansı olmayacaktır. Bizim dönemimizde de bu sıkıntılar yaşanmıştı. Bu yönetimde fazla diyalog kurulamıyor. Onun sıkıntısını yaşıyorlar. Adnan Polat'ın ön plana çıkması son derece doğaldır. Buna kızmamak, kırılmamak lazım. Taraftar Adnan Polat 'ı başkan olarak görmek istiyordu. Sevgili başkanımız da Adnan'ı yanına alarak kendi görüntüsünü güçlendirmeye çalıştı. Galatasaray başkanının çok öne çıkmasına gerek yok. Galatasaray'ın başkanıdır, futbolun başkanı değildir. Başkan'ın seçilirken vermiş olduğu sözler vardı. Riva, Seyrantepe, Ali Sami Yen Stadı projesi gibi. Adnan Polat bir dönem çıktı herkesten para topladı. Aradan 5-6 ay geçti. Herhalde artık bunları unuttular. Dua ederek para beklemek bu ortamda zor" diye konuştu. Galatasaray yönetim kurulunda büyük tartışmalara yol açan Okan Buruk transferiyle ilgili olarak ise Kıran, "Galatasaray'ın eski başkanına dil uzatmış bir futbolcumuzun etik olarak o kapıdan bir daha içeri girmemesi gerekirdi. Galatasaray etiği, saygısı ve düşünce tarzı farklıdır. Bu değerler bir oyuncuyla değişmez. Eski başkanımız 'Okan bize bu sıkıntıları getirmiş' diyorsa ona da saygı göstermemiz lazım" değerlendirmesinde bulundu. Sarı-kırmızılı yönetimin, teknik direktör Eric Gerets'e transfer edilmesini istediği ön libero konusunda büyük haksızlık yaptığını ifade eden Kıran, "Galatasaray'ın iyi bir teknik direktörü var. Akıllı bir Avrupalı. Gerets geçen sene bizden bir ön libero istiyordu. Conceiao'nun gitmesinin ardından Saido'ya şans verdik. O da iyi değerlendirdi, ama ona da sahip çıkamadık. Geçen yıl Galatasaray'ı sırtlayan 400-450 bin dolarlık bir oyuncumuzdu. Bu sene aynı sıkıntı devam ediyor. Gerets'in bu mevkie istediği futbolcunun hala alınmaması ilginç. Orada oynayacak oyuncu olsaydı zaten Gerets istemezdi. Teknik direktöre biraz saygılı olmak lazım. Okan'ı ön liberoya koyarız dediler. Halbuki Gerets Okan'ı istemedi bile. Bence istediklerinin yapılmaması konusunda Galatasaray yönetimi Gerets'e haksızlık yapıyor. Gerets'in istediği oyuncunun alınması gerekirdi. Bunun da bir dünya starı olmasına gerek yoktu. Sol kanata nasıl 23 yaşında bir arkadaşımızı buldular, Gerets'in istediği mevkie de aynı şekilde bir oyuncu bulabilirlerdi. Bu konuda yönetimin ihmali olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu. Süper Lig'in başlamasına çok kısa bir süre kala sarı-kırmızılıların oynadıkları son maçlardan mağlubiyetle ayrılmasının çok önemli olmadığını kaydeden Kıran, genç futbolculara güvendiğini kaydederek, "Takım daha antrenman havasında. Tatil oyuncuları negatif olarak etkilemiştir. Takımda geçen sezondan farklı fazla oyuncu yok. İki tane çok başarılı oyuncu alındığı söyleniyor ama onların başarısının çok da önemli olduğuna inanmıyorum. Okan'ı zaten tanıyoruz, belli bir yaşa gelmişti. Tolga'yı da son Beşiktaş maçında gördük ki ikinci Emre Aşık oldu. Bu sene herhalde Galatasaray aleyhine verilen penaltılarla sıkıntılı anlar yaşar. Soldaki oyuncuyu futbol piyasasında çok fazla kimse tanımıyor. Galatasaray'da en önemli şey 3-4 yıldır üzerine düştüümüz genç oyuncularımızdır. Onlar artık belli bir yere geldiler. Ağabeylerini yok edip Galatasaray'ın istikbalini hazırlayacaklardır" dedi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #151 : 09 Ağustos 2006, 16:09:05 »
ulusoy bombası

şike yaptığı idia edilen denizlispora sahip çıktı,bakan şahin ve hasan doğanı suçladı türkiyede teşvik pirimi olduğuna inanmıyorum diyenfutbol federasyonu başkanı haluk ulusoy,bir mektupla koskoca bir camiaya ceza veremeyiz,devlet ilk önce yasaları çıkarsın dedi.denizli başkanı ali ipekle dost olduklarını hatırlatan ulusoysuz babamın rahatsızlığında bana çok destek oldu. ancak doğan bunu ortaya atarak bizi suçluyor diyet borcum olduğunu söylüyor dedi. zaten fortis türkiyekupasını kazanan bjk başkanı kupayı kendi babası ve ulusoysuzun babasına ***ürmedimi...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #152 : 09 Ağustos 2006, 16:09:33 »
 100 Yıl" forması yarın tanıtılıyor!

Fenerbahçe'nin 2006-2007 futbol sezonunda giyeceği formalar, kamp ve antrenman malzemeleriyle sarı-lacivertli kulübün kuruluşunun 100. yılı şerefine hazırlanan ''100 Yıl'' formasının tanıtımı yarın yapılacak.Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde düzenlenecek gecede, Adidas'ın hazırlamış olduğu yeni formaların yanı sıra Fenerium'un, Fenerbahçe taraftarları için tasarladığı koleksiyon tanıtılacak.Fenerbahçe teknik heyeti ve futbolcuların da katılacağı bildirilen etkinlik, sarı-lacivertli kulübün kuruluşunun 100. yılı olan 2007'yi simgeleyen saat 20.07'de başlayacak.kaynak:AA

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #153 : 09 Ağustos 2006, 16:09:52 »
Kritik saatler!

Sarı Kanarya'nın 3 Ağustos'a kadar süresi var.Fenerbahçe'de yönetim kurulu yeni yabancı transferlerin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turuna yetişmesi için yoğun uğraş veriyor. B36 engelini aştığı takdirde muhtemelen Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımı ile eşleşecek olan sarı - lacivertliler, bu zorlu karşılaşma için kadrosunu güçlendirmenin yollarını ararken, 3 Ağustos'a kadar yeni listesini UEFA'ya bildirmesi gerekecek.Zico beklemedeReal Madrid'in ünlü savunma oyuncusu Roberto Carlos konusunda önemli adımlar atan Fenerbahçe, Brezilyalı yıldızın bonservis sorununu çözmek için elinden gelen çabayı harcıyor. Bu oyuncunun transferinin bugün veya yarın noktalanması bekleniyor.Brezilya'nın Sao Paulo takımında forma giyen Uruguaylı oyuncu Lugano'yu da bir an önce Türkiye'ye getirmenin planlarını yapan yönetimin, girişimlerini hızlandırdığı öğrenildi.Bu arada Zico'nun da yönetime, Dinamo Kiev maçına bu kadro ile çıkmak istemediğini bildirdiği ve takviyelerin bir an önce yapılmasını beklediğini söylediği ifade edildi.Özellikle savunmanın solunda sıkıntı yaşandığına dikkat çeken Brezilyalı hocanın, Roberto Carlos için sabırsızlandığı kaydedildi.Kaynak: Milliyet

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #154 : 09 Ağustos 2006, 16:10:44 »
Roberto Carlos için her yol mübah

Roberto Carlos'u Türkiye'ye getirmek için her yolu deneyen Fenerbahçe işi biraz abarttı. Sarı lacivertliler Brezilyalıya gelmesi halinde büyük bir vaat sundu. Fenerbahçe, Roberto Carlos’u "Seni havaalanında 500 bin kişi karşılar" sözleriyle ikna etmeye çalışıyor.Real Madrid yönetimi ile Carlos’un günlerdir beklenen görüşmesinden de Brezilyalı yıldızın İspanyol kulübünde 1 yıl daha devam etmesi kararı çıktı. Roberto Carlos’un ise Fenerbahçe’yi kullanarak sözleşmesinde iyileştirme istediği öğrenildi. Fenerbahçe, Roberto Carlos’u ikna edebilmek için her yolu deniyor. Fenerbahçe adına İspanya’da görüşmeler yapan Menajer Dino Pasali’nin Diarioas gazetesine yaptığı açıklamada Roberto Carlos’un Fenerbahçe’ye gelmesi halinde onu havaalanında kahramanlar gibi 500 bin kişinin karşılayacağını söyledi. Madrid’te bir otelde kamp kurarak gelişmeleri dakika dakika izleyen Menajer Pasali Real Madrid’e de ültimatom vererek iki gün içinde bu transferin gerçekleşmemesi durumunda Fenerbahçe açısından Roberto Carlos defterinin bir daha açılmamak üzere kapanacağını belirtti. Bu arada Real Madrid’in Avusturya kampında Roberto Carlos ile bir görüşme yapan Sportif Direktör Pedja Mijatovic Madrid yönetiminin kendisiyle 1 yıl daha devam etme kararı aldığı mesajını iletti. Kamp yapılan otelde gerçekleşen toplantıda Real Madrid yönetiminin bu yönde karar almasında teknik direktör Capello’nun büyük rol oynadığı kaydedildi. Diarioas gazetesine ise bu sözlerle rahatlayan Roberto Carlos’un yönetiminden sözleşmesinin ’1 yıl daha uzatılmasını ve kendisinden istenen 35 maçı oynaması halinde yıllık ücretinin tamamını alır’ maddesinin kaldırılmasını talep ettiğini yazdı.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #155 : 09 Ağustos 2006, 16:24:44 »
Yabancılardan kötü haber

100. yılında flaş transferler yaparak taraftarını coşturmak isteyen Fenerbahçe'ye kapılar bir bir kapanıyor.Sol kanada Real Madrid'ten Roberto Carlos'u alarak bombayı patlatmak isteyen Fenerbahçe, İspanya'dan gelen kötü haberlerle sarsıldı. İspanyol EFE Ajansı'na konuşan Teknik Direktör Fabio Capello, Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye gitmemesini bizzat kendisinin istediğini söyledi.Carlos'un dünyanın en iyi sol ayak olduğunu savunan Capello, böyle bir oyuncuyu Real Madrid'ten uzaklaştırmak isteyenleri anlamadığını belirtti. İtalyan çalıştırıcı, "Bu oyuncu Real Madrid'te banko oynarken, dünyanın en iyi kulübünde forma giyerken neden Fenerbahçe'ye gitsin ki? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum" dedi. Carlos da önceki gün gelmeyeceğini açıklamıştı.Uruguay'da yayınlanan Sport890 gazetesi de, Fenerbahçe ile Lugano arasındaki görüşmelerin kısıtlı süre nedeniyle zora girdiğini yazdı.Liste telaşıLugano'nun Menajeri Juan Figger, Fenerbahçe'nin bu futbolcuyu derhal renklerine katmak istemesi nedeni ile görüşmelerin çıkmaza girdiğini söyledi.Lugano için İspanya'dan Athletico Madrid takımının da devrede olduğunu söyleyen Figger, futbolcunun Sao Paulo formasıyla Libertadores Kupası finallerine kadar kalacağını vurguladı.Fenerbahçe ise Lugano'yu yarın UEFA'ya verilecek yeni listeye yetiştirmek istiyor.