Gönderen Konu: AĞUSTOS AYI HABERLERİ  (Okunma sayısı 114793 defa)

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: AĞUSTOS AYI HABERLERİ
« Yanıtla #60 : 08 Ağustos 2006, 13:00:55 »
F.Bahçe'nin 1. ve 3. golü mükemmeldi

Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunun ilk maçında Fenerbahçe'ye 4-0 yenilen B36 Torshavn takımında, teknik direktörü Sigfriour Clementsen, ''Maçın sonucu sürpriz olmadı, ancak bu kadar açık fark beklemiyorduk'' dedi.

Sigfriour Clementsen, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Fenerbahçe ile kıyaslandıklarında kendilerinin bir amatör takım olduğunu kaydederek, ''Fenerbahçe ile oynadığımız için memnunuz. Fenerbahçeli oyuncular gerçekten profesyonel. Biz B36 Torshavn olarak onlar kadar profesyonel değiliz. Onlarla kıyaslandığımız zaman biz bir amatör takımız. Elimizden geleni yapmaya çalıştık'' diye konuştu.

Maçın sonucunun kendileri için fazla sürpriz olmadığını kaydeden Clementsen, ''Böyle bir sonuç bekliyorduk ama bu kadar açık fark beklemiyorduk'' dedi.

Fenerbahçe'nin attığı 1. ve 3. golü 'mükemmel'' olarak değerlendiren Clementsen, yedikleri 2. ve 4. golde hatalarının olduğunu bildirdi.

Fenerbahçe ile 1 Ağustos'ta yapacakları rövanş maçını dört gözle beklediklerini belirten Clementsen, ''Bu konuda çok umutlu değilim ama daha az gol olacağını düşünüyorum. Umarım öyle olur'' diye konuştu.

Basın toplantısında yer alan kaleci Mikkelsen de teknik direktörüyle aynı düşünceleri paylaştığını ifade ederek, ''Fenerbahçeliler profesyonel. 4. gol atılmasaydı çok daha memnun olurdum. Buraya gelirken maçı yitireceğimizi az çok biliyorduk ama keşke böyle bir skor olmasaydı'' dedi.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #61 : 08 Ağustos 2006, 13:01:28 »
Deniz'in acısı paylaşıldı

Sarı lacivertli taraftarlar, tribünlerde açtıkları pankartlarla, bir süre önce eşi vefat eden Deniz Barış’a mesaj gönderdi. "Acın acımızdır Deniz" ve "Başın sağolsun Deniz" yazılı pankartlar tribünlere asılırken, maçtan önce Deniz’in ölen eşi için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Fenerbahçeli futbolcularda maçtan önce ısınmak için sahaya çıktıklarında üzerlerinde "Senin acın bizim acımız" yazılı tişörtler giyerek Deniz'e destek oldu.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #62 : 08 Ağustos 2006, 13:01:56 »
Zico tribünlere hayran kaldı

Zico, Kadıköy’deki ilk maçında taraftarın kendisini ülkesinde futbol oynadığı günlerde gibi hissettirdiğini belirtirken, "Bu farklı galibiyeti eşini kaybeden Deniz’e hediye ediyoruz" dedi.

F.Bahçe’nin yeni teknik direktörü Zico, dün B36 Torshavn karşısında Şükrü Saracoğlu Stadı’nda sahaya çıktığında kendini ülkesi Brezilya’da gibi hissettiğini söyledi. Zico, "Taraftarın bu büyük desteğini görünce çok etkilendim ve duygulandım. Brezilya’da top oynadığım günlere döndüm. Taraftara çok teşekkür ediyoruz. Farklı skorla kazandık, ancak futbolda tur kesin diyemeyiz. Rövanşta da ciddiyeti elden bırakmamalıyız" dedi.

Oyuncularımı eleştirmem

Bu galibiyeti bir süre önce eşini kaybeden futbolcusu Deniz’e hediye ettiğini söyleyen Zico, "Umarım eşinin eksikliğini zor da olsa doldurur ve hayatına güzel bir şekilde devam eder. Onu aramızda görmek istiyoruz" dedi. Transfer konularından uzak durmak istediğini anlatan Brezilyalı hoca, "Ben görüşlerimi ancak başkana bildiririm. Gerisi ona kalmış. Transfer konularından uzak durmak istiyorum. Ben oyuncularımı asla eleştirmem" diye konuştu.

Aynı takımla çıkacağız

Takıma bir sistem adapte etmeye çalıştığına değinen Brezilyalı çalıştırıcı, "Uygulamaya çalıştığımız sistemi gördük. İleride çok daha iyi olacağız. Bu zamanla olur. Bir sakatlık olmazsa rövanşta da aynı kadroyla oynayacağız, çünkü bizim maç yapmaya ihtiyacımız var. Her zaman savaşan bir ekip olduğumuzu göstereceğiz. Lig şampiyonluğu için sonuna kadar savaşacağız. F.Bahçe’nin kapasitesini göstereceğiz. Anelka da taraftarın sevgisini ne kadar hak ettiğini gösterdi. Kendisi maçtan önce bana oynamak istediğini söyledi. Onun futboluna her zaman hayran olduğumu söylemek isterim. Gitmek isterse, oturur konuşuruz. Bu konuda kararı kendisi verecek. Ancak ben, onun kalmasından yanayım" diye konuştu.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #63 : 08 Ağustos 2006, 13:02:34 »
Anelka mest etti

F.Bahçe’de kalıp kalmayacağı konusu hala merak edilen Anelka, Fenerbahçe'nin ilk maçında ilk onbirde forma giydi ve oynadığı futbolla taraftarları mest etti. Arzulu oyunuyla takımda kalacağı sinyallerini veren Fransız oyuncu, kamp boyunca sakatlığını bahane ederek birçok antrenmana çıkmamıştı. Maçtan önce Zico’yla bir toplantı yapan Anelka, Torshavn maçında oynamak istediğini ifade etmişti

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #64 : 08 Ağustos 2006, 13:03:01 »
AlkiŞlar TÜmer'e

Beşiktaş'tan transfer edilen Tümer Metin, uzaktan nefis bir şutla Fenerbahçe'yi 2-0 öne geçirirken, sarı-lacivertli formayla ilk resmi golüne de imza attı.

Sakatlığı nedeniyle oynayıp oynamayacağı belli olmayan Tümer dün ilk 11'de yer aldı. Zico, Alex ile Tümer'i aynı anda sahaya sürerken, "Yan yana oynamazlar" eleştirilerine de cevap verdi. Tecrübeli oyuncu özellikle Alex ile çok iyi anlaştı. Tümer Metin 69. dakikada yerini bir başka yeni transfer Uğur Boral'a bırakırken, 40 bin kişi tarafından alkışlandı.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #65 : 08 Ağustos 2006, 13:03:36 »
menejeri appiah ı götürüyor

Spor dünyası F.Bahçeli Appiah'la Atatürk Havalimanı'nda görülen sarışın bir İngiliz'le ilgili iddia ile çalkalandı: Menajer olduğu öğrenilen seksi sarışın, Appiah'ı 'Ribery' benzeri bir operasyonla İngiltere'ye götürüyor.

Appiah gidiyor

Menajerini değiştirdikten sonra ayrılmayı kafasına koyan Appiah'ın Portsmouth'la her konuda anlaştığı ve "F.Bahçe'deki misyonumu tamamladım" dediği öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl takımın en iyi futbolcuları arasında yer alan Ganalı Stephen Appiah, Fenerbahçe'den kopmak üzere... Bir süredir sarı-lacivertli kulüpten ayrılmak istediğini dile getiren Appiah'ın, menajerler tarafından aklının çelindiği ve ne pahasına olursa olsun gitmeyi kafasına koyduğu öğrenildi.

MENAJERİNİ DEĞİŞTİRİNCE...
Türkiye'ye geldikten sonra, aynı Ribery gibi, menajerini değiştiren Appiah, Avustralya asıllı Frank Trimboly'le anlaştı. Trimboly, yıldız futbolcuya, "Sen F.Bahçe'den daha iyi yerlere layıksın. Ben seni düşünemeyeceğin yerlere taşırım" dedi. Londra'da Base Soccer Agency Limited'ın sahibi olan Trimboly, hemen İngiliz kulüpleriyle görüşmeye başladı. Başta Middlesbrough ve Portsmouth olmak üzere birçok kulüp Ganalı futbolcuya olan ilgisini dile getirdi. Appiah'ın bu gelişmelerin ardından, "Fenerbahçe'de misyonumu tamamladım. Ayrılmak ve İngiltere'de oynamak istiyorum" diyerek rest çektiği iddia edildi.Ada'da forma giyme hayali bulunan Appiah, yeni menajeri vasıtasıyla Portsmouth'la her konuda anlaştı, Middlesbrough'yu da yedekte tutmaya başladı. Tecrübeli orta saha oyuncusunun, Avrupa kupalarında mücadele edecek olan Middlesbrough'ya gitme ihtimalini gözönünde tutarak, "Beni B36 Torshavn'a karşı oynatmayın, Avrupa kupalarında forma giyme hakkımı kaybederim" dediği ancak sarı-lacivertlilerden 'ret' cevabı aldığı da kulübe yakın kaynaklardan gelen iddialar arasında.

F.BAHÇE İSTERSE SATMAYABİLİR
Dün havaalanında Trimboly'nin şirketinin temsilcileri arasında yer alan sarışın bayanla görüntülenen Appiah'ın kararının kesin olduğu öğrenildi. Fenerbahçe, sözleşmesi devam eden Appiah'ı satmayabilir. Ancak bu durumda da kalmak istemeyen yıldız oyuncunun sezon boyunca nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Sarı-lacivertliler önümüzdeki günlerde Anelka'nın ardından bir de Appiah sorununa çözüm arayacak.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #66 : 08 Ağustos 2006, 13:04:07 »
Futbol otoriteleri Zico'yu değerlendirdi

Ahmet Çakar: Zico'nun artıları

F.Bahçe uzun zamandır böylesine güçsüz bir rakiple oynamamıştı. Bu maç Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı olmasına rağmen Faroe takımının bizim 3. Lig'deki takımlardan bir farkı yok. Şimdi birçok kişi diyebilir ki bu maç F.Bahçe'nin geleceği için bir ölçü olmaz. Doğrudur, olmayabilir. Ama gördük ki Zico belli şeyleri doğru yapmaya çalışıyor. Elinde Alex varsa, elinde Tümer varsa, Tuncay gibi bir oyuncunun forvette oynaması çok mantıklı. Yıllardır söylüyoruz, "Tuncay'ın asıl oynaması gereken yer forvet" diye. Ama Tuncay ne yazık ki Daum zamanında sol kanada yakın oynadı. Bizler Tuncay'ın forvette çok daha verimli olacağını düşünüyoruz. Tümer'in de oldukça etkili olduğu sol çizgide oynaması ilerisi için umut verici. Üstelik dün gece gördük ki Tümer kamp dönemini iyi geçirmiş. Tümer güçlü olduğunda Türkiye'nin en önemli futbolcularından biri oluyor. Kötü de oynasa her an sonucu değiştirebilecek özelliklere sahip.

F.Bahçe'de sorun yok mu? Tabii ki var. Özellikle defansın göbeği geçen yılki gibi hiç güven vermiyor. Defansın arkasına ya da ortasına atılan her top F.Bahçe için tehlike oluşturabilecek bir görüntü arz ediyor. "Güney Amerikalı Lugano gelecek bu işler bitecek" diyemeyiz.

Çünkü bu işler geceden sabaha bitebilecek işler değil. Hem onun F.Bahçe ve Türkiye'ye uyumu, hem de diğer oyuncularla teknik olarak anlaşabilmesinin garantisi yok.

Zico'nun diğer bir artısı genç oyunculara bakışı. Geçmiş yıllarda bunların hiçbiri yapılmadı. Ama Zico'nun ileriye yönelik verdiği mesajlar arasında genç oyuncuları da değerlendirme gibi bir düşüncesinin olduğunu zannediyoruz.

Sonuçta F.Bahçe dün gece turu geçti. Zaten geçmemesi de ancak ikinci bir Pendik faciası olarak nitelendirilebilirdi. Asıl önemli olan bundan sonra oynayacağı rakip.

Son sözümüz Anelka'ya... Dün gece kendini yere attı. Hakemden penaltı istedi ama hakem ona haklı bir sarı kart verdi. Geçtiğimiz sezona baktığımızda Anelka maalesef bazı Türk hakemlerini yanıltmıştı.

Gürcan Bilgiç: Yaşasın futbol

Gözlerimiz Zico'nun oyunculardan istediklerine ve onların buna verecekleri cevaba odaklandı. Geçen üç senenin 'dizginlenmiş takımı'ndan sonra sahada sorumluluk özgürlüğünü kazanmış futbola aç bir takım gördük. Öncelikle herkes yerinde oynuyordu. Bek olan bekte, orta sahadakiler de kendi bölgesindeydi. Futbolcular yetenek sınırlarına göre belirlenmiş takım kurgusuyla sahaya çıktıklarında görev bölgelerine sabit şekilde yayıldılar. Kanattan kanada özgürce dolaşıyor, topu arıyorlardı.
Keyifli futbolun felsefesinde zaten bu var. "Oynadığınız oyundan zevk alın" sözü dünkü Fenerbahçe takımı içindi. Gücü olan, kendini iyi hisseden, topa yaklaşıp yaratıcılığını sınırsızca kullanmak şansını buldu. Bu inisiyatifli düzene takım içinden de itiraz gelmedi, zorlamayı yapan oyuncunun görev bölgesi, oyun disiplini içinde dolduruldu. Dar alanda topuk pasları ile rakibi şaşırtan varyasyonlar kısa paslarla oyunu çabuklaştırmak isteği, bol şut ve devamlı atak arzusu F.Bahçe'nin karakteriydi. Demek ki bu sene rakiplerin önlem almakta zorluk çekeceği, homojen oyun yapısına kavuşmuş bir Fenerbahçe takımı izleyeceğiz.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #67 : 08 Ağustos 2006, 13:04:40 »
Semih'in dayısı vefat etti

İzmir´in Bornova ilçesinde, Fenerbahçe futbolcusu Semih Şentürk'ün demir ustası olan dayısı Tayfun Vardar, çalıştığı yem fabrikasında düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Acı haber Semih´e Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçı öncesi yakınları tarafından verildi.

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında Pınarbaşı Yem Fabrikası´nde meydana geldi. Fenerbahçe futbolcusu Semih Şentürk'ün demir ustası olan dayısı 44 yaşındaki Tayfun Vardar, fabrikanın demir aksamlarını yaptığı sırada dengesini kaybedip düştü. Ağır yaralanan Vardar, çalışma arkadaşları tarafından Ege Üniversitesi Hastanesi´ne kaldırıldı. Burada, yoğun bakıma alınan evli 3 çocuk babası Tayfun Vadar, hayatını kaybetti.

Acı haber Semih´e, Fenerbahçe´nin Faroe Adaları'nın B36 Torshavn takımı ile yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçından önce yakınları tarafından verildi. Tayfun Vadar´ın yakınları çok sevdiği dayısının öldüğü haberini alan Semih´in üzüldüğünü belirtti.

Vardar´ın cenazesi yarın Birlik Cami´nde kılınacak Öğlen Namazı´nın ardından Işıkkent Mezarlığı´nda toprağa verileceği belirtildi. Cenaze törenine Semih Şentürk´ün de katılacağı bildirildi.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #68 : 08 Ağustos 2006, 13:05:10 »
Appiah Roma'ya gidiyor

Fenerbahçe'lİ Stephen Appiah, Roma'ya gideceği yönündeki haberleri doğruladı.
Appiah Roma'ya gidiyor
Fenerbahçe'nin Ganalı oyuncusu Stephen Appiah, İtalya'nın başkenti Roma'ya, transferinden dolayı değil, eşini ve çocuklarını İstanbul'a getirmek için gideceğini söyledi. Appiah, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Roma'ya gideceği yönünde birçok söylentinin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bunlar doğru. Çünkü eşim ve çocuklarım şu anda Roma'da bulunuyorlar. Ben de ailemi almak için Roma'ya gideceğim. Artık tatil sona erdiği için sadece benim değil, bütün yabancı oyuncuların eşleri ülkelerinden geri dönecekler. Ben de Roma'ya giderek onları yanıma getireceğim. Ama gazetelerde yazıldığı gibi transferle ilgili değil. Gazeteciler benim Roma'ya gitme haberimi farklı bir açıdan ele almışlar ama ben Roma'daki bir takıma transfere değil, ailem için gidiyorum. Sonuçta ben bir aile babasıyım ve eşim çocuklarımla İstanbul'da yaşıyorum.''

Fenerbahçe'de çok mutlu olduğunu da ifade eden Ganalı oyuncu, ''Sezon başlarken ve özellikle 100. yılımızda bu tür söylentilerin çıkmasına da bir anlam veremedim. Benim Fenerbahçe'den bir başka takıma gitmek veya gönderilmek konusundaki muhatabım menajerler ve başka kulüpler değil, Fenerbahçe Kulübüdür. Çünkü sözleşmem burada. Kulübüm başka bir takıma gideceğim konusunda bana bir şey söylemediği gibi, ben de kulübüme 'Bir başka takımdan istiyorlar, beni gönderin' demedim'' diye konuştu.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #69 : 08 Ağustos 2006, 13:05:58 »
İyi düşündün mü Tümer?"

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye geçişi ses getiren Tümer Metin'in bu transferinin perde arkasında ilginç bir olayın yaşandığı ortaya çıktı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Tümer'in transferine karar verilen akşam, milli futbolcuya kulübünde kalması yönünde telkinde bulunduğu öğrenildi. Beşiktaş ile anlaşamayan ve Fenerbahçe yöneticileri ile temasa geçen Tümer, bir hafta boyunca Milano'da tatil yapıp İstanbul'a döndükten sonra, Aziz Yıldırım'ın karşısına getirildi. Aynı gün Fenerbahçe'nin internet sitesinde gazetelerde Tümer ile ilgili çıkan transfer haberleri doğrulanmamıştı.

"SORUNLAR YAŞAYACAKSIN"

Yıldırım'ın Kanlıca'daki villasına akşam saatlerinde yönetici İlhan Ekşioğlu ve Ali Yıldırım tarafından getirilen Tümer ile Fenerbahçe Başkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Yıldırım son görüşme öncesinde yıldız futbolcuyu karşısına çekerek, "Bak Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye geliyorsun. Takımında kaptanlığa kadar yükselmişsin. Biz senin ne kadar iyi oyuncu olduğunu biliyor ve istiyoruz. Ama sonra sen sorunlar yaşayacaksın" dedi.

"FENER'E GELMEK İSTİYORUM"

Tümer'in sessiz kaldığı konuşmaya Yıldırım, "Bugün biz sana daha çok para veriyoruz. Ama bu paranın Beşiktaş'tan ayrılmaya değip, değmeyeceğine sen karar vermelisin. Kulübünde kalman belki de senin için çok daha iyi olur" şeklinde devam etti. En önemli rakibinin kaptanını almak üzereyken, Fenerbahçe Başkanı'nın yılların tecrübesiyle bu şekilde hitap etmesi Tümer'i çok şaşırttı. Ama kararından vazgeçmedi ve "Ben Fenerbahçe'ye gelmek istiyorum" diyerek noktayı koyunca transfer gerçekleşti.

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #70 : 08 Ağustos 2006, 13:06:47 »
F.Bahçe'den dört dörtlük başlangıç: 4-0(O skor artık Bir Klasik)

Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında, sahasında konuk ettiği Faroe Adaları temsilcisi B36 Torshavn'ı 4-0 yendi. Sarı lacivertli takıma galibiyeti getiren goller, 26'ncı dakikada Appiah, 39'da Tümer, 54'te Tuncay, 90'da ise Önder'den geldi.

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Zico, takımının başında ilk resmi maçına çıktı. Taraftarlar, maç öncesi Zico'ya yoğun sevgi gösterilerinde bulunarak, "I love you Zico" şeklinde tempo tuttu.

Fenerbahçe'ye bu sezon transfer edilen Tümer de sarı-lacivertli formayla ilk resmi maçını oynadı. Yeni transferlerden Uğur ise yedekler arasında yer aldı.
Fenerbahçeli taraftarlar, tribünlerde açtıkları pankartlarla, eşi vefat eden futbolcu Deniz Barış'a mesaj gönderdi.

Maraton üst tribün ve Telsim kale arkası alt tribünde "Acın acımızdır Deniz", yine maraton üst tribünün bir bölümünde "Başın sağolsun Deniz"
yazılı pankartlar yer aldı.

Karşılaşma, Deniz'in vefat eden eşi için yapılan 1 dakikalık saygı duruşundan sonra başladı.

Maçın rövanşı 1 Ağustos’ta Torshavn’da oynanacak.

Maçtan Dakikalar:

25.Dakika: Çalımlarla cezasahasına giren Anelka yerde kaldı, Fenerbahçeli oyuncular penaltı beklerken, hakemin kararı Anelka'nın kendisine yere attığıydı ve sonrasında Anelka'yı sarı kart le cezalandırdı.
26.Dakika: Appiah'ın cezayayının kendine göre solundan çektiği şutla kaleciyi mağlup etti 1-0.
39.Dakika: Appiah'ın topu ağlarla buluşturduğu noktadan bu sefer Tümer şansını denedi ve top ağlarla bir kez daha buluştu.
45.Dakika: İlk yarının uzatma dakikalarında Anelka topla buluştu, kaleciyi geçtikten sonra yaptığı vuruşta top yan ağlarda kaldı.
50. dakikada Thorleifsson'un ceza sahası dışından sert şutunda kaleci Rüştü, topu iki hamlede kontrol etti.
54. dakikada Anelka'nın sağ kanattan ceza sahasına yerden ortasında altıpas içerisinde Tuncay, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 3-0
57. dakikada Tümer'in pasıyla ceza sahası sağ çarprazında kaleci ile karşı karşıya kalan Anelka, pasını geriye çıkardı. Top Tuncay ile Tümer'in arkasına düşünce B36 Torshavn kalesi, büyük bir tehlike atlattı.
84. dakikada Anelka'nın sol kanattan ceza sahasına ortasında Kerim'in sol çarprazdan gelişine sert şutunda kaleci Mikkelsen, topu kontrol etti.
86. dakikada defansın hatasında ceza sahasında topla buluşan Tuncay, müsait pozisyonda topu yandan auta attı.
90. dakikada Appiah'ın ceza sahasına ortasında iyi yükselen Tuncay'ın kafa vuruşunda top az farkla yandan auta çıktı.
90+3'de Ale'in sağdan kullandığı kornerde Önder, kafayla meşin yuvarlağı ağlara göndererek, maçın skorunu belirledi. 4-0

STAT: Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu
HAKEMLER: Edo Trivkovic, Zeljko Grgec, Novosel Grgec (Hırvatistan)
FENERBAHÇE: Rüştü, Serkan (Kerim dk. 78 ), Önder, Can, Ümit Özat, Appiah, Aurelio, Ale, Tümer (Uğur Boral dk. 70 ), Tuncay, Anelka
YEDEKLER: Volkan, Servet, Mehmet Yozgatlı, Murat Hacıoğlu
TEKNİK DİREKTÖR: Zico
B36 TORSHAVN: Mikkelsen, Okeke (Gunnarsson dk. 62 ), K. Jakobsen, Benjaminsen, Dos Santos, Niels Joensen (John Hansen dk. 72 ), Matras, Midjord, Thorleifsson, Sylla (Simin Hansen dk. 76 ), H. Jakobsen
YEDEKLER: Poulsen, Ellingsgaard, Bardur Hofgard Joensen
TEKNİK DİREKTÖR: S. Clementsen
GOLLER: Appiah (dk. 26), Tümer (dk. 39), Tuncay (dk. 54), Önder (dk. 90+3)
SARI KARTLAR: Serkan, Anelka, Tuncay (Fenerbahçe), Niels Joensen, K. Jakobsen, Simin Hansen (B36 Torshavn)

Çevrimiçi Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #71 : 08 Ağustos 2006, 13:07:15 »
Sahada savaşan bir F.Bahçe.."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında, Faroe Adaları'nın B36 Torshavn takımını 4-0 yenerek sezona çok güzel bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Zico, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, bu tip maçlarda 4-0'lık bir galibiyet almanın çok önemli olduğunu belirterek, ''Bizim için çok güzel bir başlangıç oldu. Çok iyi oynadık ve 4 gol attık. Takımıma bu yüzden teşekkür ediyorum. Ayrıca taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum.

Taraftarlarımızdan, bizi her zaman böyle desteklemelerini istiyorum. Bana verdikleri destek de çok güzeldi'' dedi.

Futbolcularının ilk resmi maçta yeni bir sisteme ayak uydurmaya çalıştıklarını vurgulayan Brezilyalı teknik adam, ''Ama hepsi kendilerinden istenen herşeyi yerine getirdi. Ne kadar istekli olduklarını, isteyince neler yapabildiklerini gösterdiler. Bu da bizi mutlu etti'' diye konuştu.

Zico, bu galibiyeti, eşi vefat eden oyuncuları Deniz Barış'a hediye ettiklerini söyledi.
Oyuncuların bu olay nedeniyle maçtan önce çok duygulu olduklarını anlatan Zico, şöyle devam etti:

''Deniz tatsız bir olay sonucu eşini yitirdi. Oyuncularım maçı Deniz'e hediye etmek istiyorlardı. Maçı kazanıp Deniz'e hediye ettiğimiz için çok mutluyuz. Umarım Deniz bundan sonraki yaşamında eşinin eksikliğini zor olsa da doldurur ve yaşamını güzel bir biçimde sürdürür.''

Brezilyalı çalıştırıcı, bir soru üzerine, Fransız futbolcu Nicolas Anelka'dan sonuna dek yararlanmak istediğini söyledi.

Anelka ile konuştuğunda, kendisine istekli olduğunu söylediğini ifade eden Zico, ''Anelka'nın futboluna olan hayranlığımı hiçbir zaman gizlemedim, ona da söyledim. O da çalışmalarını çok iyi sürdürdü. Biz, elimizdeki futbolculardan en fazla verimi almak için çalışıyoruz ama futbolcu gitmek isterse, oturulur konuşulur. Anelka çok iyi futbolcu, ben ondan sonuna kadar yararlanmak isterim, takımımızda kalmasını da isterim'' diye konuştu.

Zico, her zaman futbolcularının arkasında duracağını vurgulayarak, ''Beni futbolcularımı eleştirirken göremezsiniz. Çünkü benim anlayışıma göre mental olarak, fiziksel olarak her türlü şekilde futbolcularımızdan, en fazla verim alabilmek için onları maça hazırlamamız gerekir. Kim daha hazırsa o oynar. Ben her zaman futbolcuların arkasında duracağım'' dedi.

Transferlerin henüz tamamlanmamasıyla ilgili bir soru üzerine Brezilyalı teknik adam, bu konuların yönetimle ilgili konular olduğunu belirterek, ''Hangi oyuncunun Fenerbahçe'ye daha yararlı olacağı konusunda görüşlerimi bildiririm, ama bundan sonraki aşama başkanımıza kalmıştır. Fenerbahçe'ye bir yabancı oyuncu gelecekse, oyun yapısına uyum sağlayacak ve takıma çok şeyler katacak bir oyuncu olmalı. Ben görüşlerimi her zaman paylaşırım, ama bu tip şeyleri başkanımız daha iyi bilir'' diye konuştu.

Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunun ilk maçında Fenerbahçe'ye 4-0 yenilen B36 Torshavn takımında, teknik direktörü Sigfriour Clementsen, ''Maçın sonucu sürpriz olmadı, ancak bu kadar açık fark beklemiyorduk'' dedi.

Sigfriour Clementsen, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Fenerbahçe ile kıyaslandıklarında kendilerinin bir amatör takım olduğunu kaydederek, ''Fenerbahçe ile oynadığımız için memnunuz.

Fenerbahçeli oyuncular gerçekten profesyonel. Biz B36 Torshavn olarak onlar kadar profesyonel değiliz. Onlarla kıyaslandığımız zaman biz bir amatör takımız. Elimizden geleni yapmaya çalıştık'' diye konuştu.

Maçın sonucunun kendileri için fazla sürpriz olmadığını kaydeden Clementsen, ''Böyle bir sonuç bekliyorduk ama bu kadar açık fark beklemiyorduk'' dedi.
Fenerbahçe'nin attığı 1. ve 3. golü 'mükemmel'' olarak değerlendiren Clementsen, yedikleri 2. ve 4. golde hatalarının olduğunu bildirdi.

Fenerbahçe ile 1 Ağustos'ta yapacakları rövanş maçını dört gözle beklediklerini belirten Clementsen, ''Bu konuda çok umutlu değilim ama daha az gol olacağını düşünüyorum. Umarım öyle olur'' diye konuştu.

Basın toplantısında yer alan kaleci Mikkelsen de teknik direktörüyle aynı düşünceleri paylaştığını ifade ederek, ''Fenerbahçeliler profesyonel. 4. gol atılmasaydı çok daha memnun olurdum. Buraya gelirken maçı yitireceğimizi az çok biliyorduk ama keşke böyle bir skor olmasaydı'' dedi.