İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - m3t3d1nh0

865
TEKNO HABER / Macintosh klonları hortladı
« : 07 Haziran 2008, 07:37:43 »
Macintosh klonları hortladı

Bu klonlardan bir tanesi de Psystar'ın Open Computer'ı... Psystar, tüketicilere Apple tarafından yapılmadığı halde Leopard işletim sistemini kullanma imkanı tanıyan ve daha bütçeye uygun bilgisayarlar sunmayı hedeflediğini açıkladı.

866
TEKNO HABER / Microsoft'un Vista'yı seçtirme çabası
« : 07 Haziran 2008, 07:37:32 »
Microsoft'un Vista'yı seçtirme çabası

Windows Vista'nın çıkışından bu yana 15 ay geçti. Microsoft uygulama uygunluğu, sürücüler,performans, güvenilirlik ve pil ömrü gibi birçok konuda ilerlediklerini ifade etti. Fakat Microsoft'un bir tek derdi var. O da Vista'nın  tercih edilmemesi…

867
Format zaferine rağmen Blu-ray satışları düştü

NPD Group'un yayınladığı satış rakamlarına göre senenin başından itibaren Blu-ray oynatıcıların (bunların arasında kombo oynatıcılar, PS3 veya Blu-ray sürücüsü bulunan bilgisayarlar yer almıyor) satışları düşmüş.

868
TEKNO HABER / Efsanevi robot R2D2 evlerimize giriyor
« : 07 Haziran 2008, 07:37:01 »
Efsanevi robot R2D2 evlerimize giriyor

DVD, video, resim ve müzik oynatabilen ve projektör olarak görüntüyü duvara yansıtabilen ürün, yine filmden esinlenerek oluşturulan gemi biçimindeki uzaktan kumandayla yönetilebiliyor.

869
TEKNO HABER / Google okyanusa dalıyor
« : 07 Haziran 2008, 07:36:07 »
Google okyanusa dalıyor

Google, Aralık ayında oşinografi (okyanus coğrafyası) uzmanlarından oluşan bir danışman grubu ve dünyanın dört bir yanındaki kurumlardan araştımacıları Kaliforniya'daki merkezinde topladı. Burada 3D bir okyanus coğrafyası haritası oluşturmanın planlarına başladılar.

870
TEKNO HABER / Çevreci Xerox'dan eriyen mürekkep
« : 07 Haziran 2008, 07:35:53 »
Çevreci Xerox'dan eriyen mürekkep

Sarı bir pasteli andıran görüntüsüne rağmen aslında baktığınız nesne mürekkebin katı hali…  ‘Katı mürekkep', Xerox'un araştırmacıları tarafından daha çevreci bir yazıcı kartuşu yaratma amacıyla polimerik reçineden yapılmış…

871
TEKNO HABER / XP Service Pack 3 çıktı (adım adım kurulum)
« : 07 Haziran 2008, 07:35:38 »
XP Service Pack 3 çıktı (adım adım kurulum)

Ve sonunda XP için hazırlanan son güncelleme paketi Service Pack 3 çıktı. Kullanıcıların merakla beklediği paketin İngilizce sürümü, internet üzerinden indirilmeye hazır. Adım adım kurulum ve detaylarıyla...

872
TEKNO HABER / AMD de PC işine giriyor
« : 07 Haziran 2008, 07:35:16 »
MD de PC işine giriyor

Üretilecek sistemlerde çift çekirdeklilerin yanında AMD Phenom X3 üç çekirdekli işlemciler ve AMD Phenom X4 dört çekirdekli işlemciler kullanılacak.

873
TEKNO HABER / Asus M70, 1TB kapasite ile HD keyfi sunuyor
« : 07 Haziran 2008, 07:35:04 »
Asus M70, 1TB kapasite ile HD keyfi sunuyor

1920x1200 çözünürlüğündeki büyük ekranı ile HD teknolojisine sahip olan ASUS M70'de, bu özelliğinden tam olarak faydalanabilmeniz için bir de Blu-ray sürücüsü bulunuyor. Ayrıca dahili Altec Lansing hoparlörleri ve Dolby Home Theater özelliği sayesinde yüksek gerçeklikte ses ve görüntü performansı sunabiliyor.

874
TEKNO HABER / Güvenlik için tak-çalıştır IP kamera
« : 07 Haziran 2008, 07:34:40 »
Güvenlik için tak-çalıştır IP kamera

IP CAM IC202 adlı ürün, kurumsal ve bireysel kullanıcıların güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Hareket algılamada e-postayla uyarı veren IP kamera, hem evdeki canlı yayın ile çocuğunu takip etmek isteyen aile bireyleri, hem de akşamları ofisteki en ufak hareketten haberdar olmak isteyen kurumsal kullanıcılar için ideal bir çözüm sunuyor…

875
TEKNO HABER / GTA IV'den ilk izlenimler
« : 07 Haziran 2008, 07:30:47 »

GTA IV'den ilk izlenimler

Take-Two Interactive Software Inc tarafından çıkarılan popüler suç aksiyon oyunun son versiyonu, ilk hafta satışlarından beklenen 400 milyon dolarla senenin en büyük eğlence ürünü olmaya hazırlanıyor…

876
TEKNO HABER / Orkestra şefi Asimo
« : 07 Haziran 2008, 07:30:00 »
Orkestra şefi Asimo

13 Mayıs'ta Detroit Senfoni Orkestrası'nın vereceği konserde "Impossible Dream" adlı eserin icrası sırasında orkestra şefliği yapacak olan Asimo, ünlü kemancı Yo-Yo Ma ile birlikte sahne alacak.